*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 237298 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #224 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:06:34 μμ »
......συγχαρητήρια....υπεράνθρωπος.....ξεπερνας τα δυσκολα αλλα δεν παυεις να διεκδικείς διορισμό.....μοναδική!!!
Υπεράνθρωπος δεν είμαι, αλλά όλα αυτά τα έχω περάσει αρκετές φορές!
Ποιος θα μας απαγορεύσει να διεκδικούμε; Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:17:03 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #225 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:18:04 μμ »
κανεις δεν μπορεί να σας απαγορεύσει να διεκδικείται......το κακό είναι ότι νομίζετε ότι ειστε οι μόνοι....

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #226 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:22:52 μμ »
κανεις δεν μπορεί να σας απαγορεύσει να διεκδικείται......το κακό είναι ότι νομίζετε ότι ειστε οι μόνοι....
Ποτέ δε νόμισα κάτι τέτοιο! Μόνο που κάποιοι διεκδικούν δίκαια και κάποιοι άλλοι εγείρουν άδικες διεκδικήσεις, γιατί δε θέλουν να στερηθούν "τα προνόμια" που απολαμβάνουν τόσα χρόνια! Ο νοών, νοείτω!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #227 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:28:46 μμ »
....δηλαδή εσυ με ασεπ και 20 μηνες και εγω με ασεπ και 100 μήνες θελεις να εχουμε κοινή αφετηρία;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:17:03 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #228 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:42:13 μμ »
....δηλαδή εσυ με ασεπ και 20 μηνες και εγω με ασεπ και 100 μήνες θελεις να εχουμε κοινή αφετηρία;;;;
Την αφετηρία δεν μπορώ να την καθορίσω εγώ. Θα μιλήσουν οι δικαστικές αποφάσεις! Ποιος ΑΣΕΠ θα γίνει δεκτός (μόνο του 2008 ή ο οποιοσδήποτε) , αν η προυπηρεσία θα έχει ταβάνι κλπ. Εξαρτάται που θα δοθεί βαρύτητα. Πάντως, όπως και να 'χει θα σταματήσει η τωρινή ασυδοσία!
Και φυσικά δεν έχω μόνο 20 μήνες προυπηρεσία! Απορώ πως τα γράφεις αυτά!








Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #229 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:51:42 μμ »
Την αφετηρία δεν μπορώ να την καθορίσω εγώ. Θα μιλήσουν οι δικαστικές αποφάσεις! Ποιος ΑΣΕΠ θα γίνει δεκτός (μόνο του 2008 ή ο οποιοσδήποτε) , αν η προυπηρεσία θα έχει ταβάνι κλπ. Εξαρτάται που θα δοθεί βαρύτητα. Πάντως, όπως και να 'χει θα σταματήσει η τωρινή ασυδοσία!
Και φυσικά δεν έχω μόνο 20 μήνες προυπηρεσία! Απορώ πως τα γράφεις αυτά!
η ασυδοσία σε τι συνίσταται; στο ότι και οι δυο έχουμε ασεπ και οι δυο προϋπηρεσία μετά από ασεπ και εσύ θες ταβανι στην προϋπηρεσία και καθόλου δυσπρόσιτα,ενώ εγώ δεν θέλω ταβάνι και να μην χαθούν τα διπλά; διότι το σταμάτημα της ασυδοσίας των ιδιωτικών κλπ κατηγοριών τι θα σημάνει; την σφαγή και των δικών μας κόπων; δηλαδή μαζί με τα βρώμικα νερά  θα πετάξουμε και το μωρο;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #230 στις: Νοέμβριος 14, 2016, 11:58:42 μμ »
η ασυδοσία σε τι συνίσταται; στο ότι και οι δυο έχουμε ασεπ και οι δυο προϋπηρεσία μετά από ασεπ και εσύ θες ταβανι στην προϋπηρεσία και καθόλου δυσπρόσιτα,ενώ εγώ δεν θέλω ταβάνι και να μην χαθούν τα διπλά; διότι το σταμάτημα της ασυδοσίας των ιδιωτικών κλπ κατηγοριών τι θα σημάνει; την σφαγή και των δικών μας κόπων; δηλαδή μαζί με τα βρώμικα νερά  θα πετάξουμε και το μωρο;
Μα οι απολυθέντες των ιδιωτικών δεν έχουν ΑΣΕΠ. Άρα, πώς θα είστε το ίδιο; Αυτοί θα μείνουν πιο πίσω. Και δεν είπα πως θέλω ή δε θέλω ταβάνι στην προυπηρεσία. Από πού βγάζεις συμπεράσματα; Όλα αυτά θα τα καθορίσουν άλλοι, αρμοδιότεροι, όχι εσύ κι εγώ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος futzia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #231 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 12:01:38 πμ »
πληροφορηθηκα οτι του χρονου δεν θα υπαρχουν 2 πινακες γενικης κ ειδικης ...αλλα ενας ενιαιος κ ολοι θ μπορουν ν πανε κ σε γενικο κ σε ειδικο σχολειο κ σε ενταξης κ σε παραλληλη...χωρις ν χουν καποια γνωση ειδικης ...αληθευει????

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #232 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 03:25:43 πμ »
πληροφορηθηκα οτι του χρονου δεν θα υπαρχουν 2 πινακες γενικης κ ειδικης ...αλλα ενας ενιαιος κ ολοι θ μπορουν ν πανε κ σε γενικο κ σε ειδικο σχολειο κ σε ενταξης κ σε παραλληλη...χωρις ν χουν καποια γνωση ειδικης ...αληθευει????
.... ποιος σε πληροφόρησε συνάδελφε;;;; Ή αλήθεια είναι ότι δεν θα γίνε ακριβώς έτσι....απλά θα γίνουν περίπου 25000 μόνιμοι διορισμοί οπότε δεν θα χρειάζεται κανείς από τους δύο πίνακες.... εσωτερική πληροφόρηση....ειδομεν

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #233 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 08:53:32 πμ »
Φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ πιθανότητα να γίνουν μόνιμοι διορισμοί στην εκπαίδευση...μην τρώτε το παπατζηλίκι του σύριζα... έχει δεσμευθεί το ελληνικό κράτος μέσω των επονείδιστων μνημονίων με την τρόικα, ότι δεν θα γίνει κανένας διορισμός...

ο Φίλης έλεγε αισχρά ψέμματα, ενώ ήξερε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να συναινέσει η τρόικα (που οι αριστεράντζες την βαπτίσαν "θεσμοί")... σε 20.000 διορισμούς στην εκπαίδευση....

και εννοείται βέβαια πως και ο Κούλης όταν  βγεί, όχι μόνο δεν θα κάνει διορισμούς, αλλά θα διώξει κόσμο από την εκπαίδευση (μείωση τομέων και ειδικοτήτων, διαθεσιμότητες, αύξηση ωραρίου κλπ)

ΜΗΝ πιστεύετε στα κόμματα...είπαμε το ζητούμενο για ΟΛΑ τα κόμματα είναι ένα : η νομή της εξουσίας και η απόλαυση των κοινοβουλευτικών προνομίων...

δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν για την εκπαίδευση...εξάλλου, δεν θέλουν μορφωμένα νέα παιδιά-αυριανούς πολίτες, αντιθέτως θέλουν αμόρφωτες και εύκολα χειραγωγίσιμες μάζες ανθρώπων....

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #234 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 09:14:21 πμ »
Φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ πιθανότητα να γίνουν μόνιμοι διορισμοί στην εκπαίδευση...μην τρώτε το παπατζηλίκι του σύριζα... έχει δεσμευθεί το ελληνικό κράτος μέσω των επονείδιστων μνημονίων με την τρόικα, ότι δεν θα γίνει κανένας διορισμός...

ο Φίλης έλεγε αισχρά ψέμματα, ενώ ήξερε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να συναινέσει η τρόικα (που οι αριστεράντζες την βαπτίσαν "θεσμοί")... σε 20.000 διορισμούς στην εκπαίδευση....

και εννοείται βέβαια πως και ο Κούλης όταν  βγεί, όχι μόνο δεν θα κάνει διορισμούς, αλλά θα διώξει κόσμο από την εκπαίδευση (μείωση τομέων και ειδικοτήτων, διαθεσιμότητες, αύξηση ωραρίου κλπ)

ΜΗΝ πιστεύετε στα κόμματα...είπαμε το ζητούμενο για ΟΛΑ τα κόμματα είναι ένα : η νομή της εξουσίας και η απόλαυση των κοινοβουλευτικών προνομίων...

δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν για την εκπαίδευση...εξάλλου, δεν θέλουν μορφωμένα νέα παιδιά-αυριανούς πολίτες, αντιθέτως θέλουν αμόρφωτες και εύκολα χειραγωγίσιμες μάζες ανθρώπων....
Συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις! Διορισμοί στο χώρο της εκπαίδευσης δεν πρόκειται να γίνουν για τα επόμενα 8-10 χρόνια, τουλάχιστον! Το σύστημα θα εξυπηρετείται με όσους θέλουν και αρέσκονται να οργώνουν όλη την Ελλάδα για 7-8 μήνες, για ψίχουλα, χωρίς προσωπική ζωή (ποιος άλλωστε παίρνει στα σοβαρά κάποιον που τρέχει κάθε χρόνο κι αλλού) και με μεγάλες αντοχές (ψυχικές και σωματικές)! Απαράδεκτο, αλλά πάντα υπάρχουν κάποιοι που δεν καταλαβαίνουν ή που δε θέλουν να καταλάβουν πως το επάγγελμα/λειτούργημα του εκπαιδευτικού έχει γίνει πλέον κλειστό και πως χρειάζεται άλλου είδους αντίδραση!
Και ασφαλώς το κράτος μας θέλει "υπηρέτες" των ξένων, γι' αυτό στρέφει με τον τρόπο του τους νέους στα τουριστικά επαγγέλματα (που είναι και εποχιακά), ενώ όσοι θέλουν σοβαρή επαγγελματική προοπτική και αντιμετώπιση, φεύγουν για το εξωτερικό.
Αν τώρα κάποιος έχει μπαμπά εισοδηματία ή έχει στην άκρη τόοοοοοοοοσα χρήματα που σκοπεύει να τα ξοδέψει γνωρίζοντας κάθε χρόνο διαφορετικά μέρη της Ελλάδας και έχει αποφασίσει να μην κάνει σοβαρή δέσμευση, ούτε οικογένεια, μπορεί άνετα να συνεχίσει να τρέχει όπου τον στέλνει το Υπουργείο και να νιώθει και χρήσιμος!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #235 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 09:18:46 πμ »
Συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις! Διορισμοί στο χώρο της εκπαίδευσης δεν πρόκειται να γίνουν για τα επόμενα 8-10 χρόνια, τουλάχιστον! Το σύστημα θα εξυπηρετείται με όσους θέλουν και αρέσκονται να οργώνουν όλη την Ελλάδα για 7-8 μήνες, για ψίχουλα, χωρίς προσωπική ζωή (ποιος άλλωστε παίρνει στα σοβαρά κάποιον που τρέχει κάθε χρόνο κι αλλού) και με μεγάλες αντοχές (ψυχικές και σωματικές)! Απαράδεκτο, αλλά πάντα υπάρχουν κάποιοι που δεν καταλαβαίνουν ή που δε θέλουν να καταλάβουν πως το επάγγελμα/λειτούργημα του εκπαιδευτικού έχει γίνει πλέον κλειστό και πως χρειάζεται άλλου είδους αντίδραση!
Και ασφαλώς το κράτος μας θέλει "υπηρέτες" των ξένων, γι' αυτό στρέφει με τον τρόπο του τους νέους στα τουριστικά επαγγέλματα (που είναι και εποχιακά), ενώ όσοι θέλουν σοβαρή επαγγελματική προοπτική και αντιμετώπιση, φεύγουν για το εξωτερικό.
Αν τώρα κάποιος έχει μπαμπά εισοδηματία ή έχει στην άκρη τόοοοοοοοοσα χρήματα που σκοπεύει να τα ξοδέψει γνωρίζοντας κάθε χρόνο διαφορετικά μέρη της Ελλάδας και έχει αποφασίσει να μην κάνει σοβαρή δέσμευση, ούτε οικογένεια, μπορεί άνετα να συνεχίσει να τρέχει όπου τον στέλνει το Υπουργείο και να νιώθει και χρήσιμος!
Εισοδηματίες που οργώνουν την Ελλάδα και με πλούσιο μπαμπά δεν έχω δει....αντίθετα έχω δει πιο πολλούς τέτοιους που παράτησαν το αναπληρωτηλίκι και έκαναν οικογένεια...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #236 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 09:23:31 πμ »
Εισοδηματίες που οργώνουν την Ελλάδα και με πλούσιο μπαμπά δεν έχω δει....αντίθετα έχω δει πιο πολλούς τέτοιους που παράτησαν το αναπληρωτηλίκι και έκαναν οικογένεια...
Και γιατί το κάνουν οι "φτωχοί "; Τους μένει τίποτε απ' όλη αυτή τη διαδικασία, πέρα από το κόστος επιβίωσης/διαβίωσης και την ψυχολογική φθορά;
Οι πλούσιοι δεν μπαίνουν καν σε τέτοια διαδικασία. Ξέρω αρκετούς τέτοιους που έχουν στραφεί σε άλλα επαγγέλματα και είναι όλα μια χαρά, ούτε αγωνία κάθε χρόνο, ούτε τίποτε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #237 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 11:07:19 πμ »
Μακάρι να ήμουν νέος και χωρίς οικογένεια  (25-40) και να μπορούσα χωρίς ιδιαίτερες υποχρεώσεις να πάω αναπληρωτής σε οποιοδήποτε μέρος για να γνωρίσω επι πληρωμή πολλές από  τις ομορφιές της χώρας μας.
Δεν θα θεωρούσα θυσία το να απομακρυνθώ από το φαί της μαμάς...
Δυστυχώς δεν είμαι και βέπω νεότερους από εμένα με χαμηλές επιδόσεις ή (καθόλου επίδοση...) στον διαγωνισμό να εκμεταλεύονται τη δυνατότητα που έχουν, να το εκλαμβάνουν αυτό ως θυσία, και να θέλουν να αποκτήσουν προβάδισμα έναντί μου.
Φυσικά όσοι δεν είναι στη θέση μου δεν το καταλαβαίνουν, θα δώσουν την "αγκωνιά" με "τρανταχτά" επιχειρήματα, για να βγουν μπροστά. Ακόμη και αυτός που παράτησε άρρωστους γονείς για να πάει αναπληρωτής μακριά για θυσία θα μιλήσει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160787
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 449

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.