*

Αποστολέας Θέμα: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων  (Αναγνώστηκε 3096 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« στις: Φεβρουάριος 10, 2010, 08:23:09 μμ »
θα ήθελα μια μικρή βοήθεια/συμβουλή!τελείωσα πανεπιστήμιο πληροφορικής πριν 3,5 χρόνια περίπου και τώρα κάνω μεταπτυχιακό σε αντίστοιχο γνωστικό αντικείμενο προκειμένου να μαζέψω μόρια για να πάω μετα ασπαιτε για παιδαγωγική επάρκεια(αν είναι αρκετα τα μόρια που θαχω μαζεψει μεχρι τότε κ με παρουν τεσπα....)απο οτι διαβάζω κ βλέπω με μηδενική προυπηρεσία είναι αδύνατο να πάς εστω κ ωρομίσθια σε απομακρυσμένο νησακι κ μέχρι κ εαν παρω την παιδαγωγική επάρκεια σωστά??σαν λύση σκέφτηκα μέχρι να τελειώσω το μεταπτυχιακό να ανοίξω ένα μαγαζι γιατι αλλιώς θα μου την δώσει :-\ το θέμα είναι οτι εαν το μαγαζί είναι στο όνομα μου άρα κ σε ταμείο ΤΕΒΕ θα μπορώ να κάνω παράλληλα τα χαρτιά μου για να μπάινω στους πίνακες κατάταξης για ωρομίσθιους?κ αν μια στο δις με καλούσαν θα γινόταν να πάω ή όχι γιατι είναι δημόσιο?πέρυσι που ήμουν σε φροντηστήριο κ είχα ρωτήσει μουχαν πει οτι μπορεις αν εισαι αναπληρώτρια ή ωρομίσθια να δουλέυεις κ στον ιδιωτικό τομέα αλλα αν έχει κτ δικό σου ισχύει η γίνεται μπέρδεμα?Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:44 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 10, 2010, 08:49:21 μμ »
Εγώ που ήμουν μέχρι πέρυσι στο τεβε, γιατί είχα φροντιστήριο, συμμετείχα κανονικά στις αιτήσεις των αναπληρωτών και των ωρομισθίων. Απλά υπάρχει ένας όρος που λέει "δεν είμαι κάτοχος φροντιστηρίου και αν είμαι δεσμεύομαι να αναστείλω τις εργασίες της επιχείρησής μου, σε περίπτωση διορισμού". Όπότε κάνεις τα χαρτιά σου, αλλά αν σε καλέσουν θα πρέπει να κλείσεις το μαγαζί.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 11, 2010, 12:23:22 πμ »
Σύμφωνα με τα λεγόμενα της Δ αυτή θα είναι η τελευταία χρονιά όπου θα προσμετράται η προϋπηρεσία. Οπότε άνοιξε το μαγαζάκι που θέλεις και στο κενό χρόνο σου, μέχρι να μπει κανένας πελάτης, διάβαζε για τον επόμενο ΑΣΕΠ, οποτε θα είναι αυτός...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 11, 2010, 01:30:13 μμ »
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας!!και κτ τελευταίο..οπότε αφου μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου σαν ωρομίσθιος με κάποιες"δεσμεύσεις" άρα δεν έχεις και κανένα πρόβλημα και στο να συμμετέχεις στις εξετάσεις ΑΣΕΠ όποτε είναι αυτο για τους καθηγητες πληροφορικης μετα απο 3-4 χρονια σωστα? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:44 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 11, 2010, 01:51:23 μμ »
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας!!και κτ τελευταίο..οπότε αφου μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου σαν ωρομίσθιος με κάποιες"δεσμεύσεις" άρα δεν έχεις και κανένα πρόβλημα και στο να συμμετέχεις στις εξετάσεις ΑΣΕΠ όποτε είναι αυτο για τους καθηγητες πληροφορικης μετα απο 3-4 χρονια σωστα? ???
Για να συμμετέχεις στις εξετάσεις του ασεπ, δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα λόγω του τεβε.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 01:39:43 πμ »
Δε ξέρω αν βοηθάει, και είναι λίγο άσχετο με το θέμα που ρώτησες, αλλά απ' όσο γνωρίζω, αν είσαι στο ΤΕΒΕ μπορείς να κάνεις και ιδιαίτερα μαθήματα "νόμιμα" αφού κόβεις απόδειξη με βάση αυτό. Με τις αποδείξεις μπορείς να "κατοχυρώσεις" κάποια προϋπηρεσία, αφού αποδεικνύουν οτι έκανες το μάθημα. (δε γνωρίζω κατά πόσο μετράει όμως).
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 01:47:19 πμ »
Δε ξέρω αν βοηθάει, και είναι λίγο άσχετο με το θέμα που ρώτησες, αλλά απ' όσο γνωρίζω, αν είσαι στο ΤΕΒΕ μπορείς να κάνεις και ιδιαίτερα μαθήματα "νόμιμα" αφού κόβεις απόδειξη με βάση αυτό. Με τις αποδείξεις μπορείς να "κατοχυρώσεις" κάποια προϋπηρεσία, αφού αποδεικνύουν οτι έκανες το μάθημα. (δε γνωρίζω κατά πόσο μετράει όμως).
Δεν κατοχυρώνεις (δυστυχώς) τίποτα σε ό,τι αφορά την προϋπηρεσία με τα ιδιαίτερα ή το φροντιστήριο, είτε είσαι ΤΕΒΕ είτε ΙΚΑ. >:( >:( >:(
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 10:01:27 μμ »
Δε ξέρω αν βοηθάει, και είναι λίγο άσχετο με το θέμα που ρώτησες, αλλά απ' όσο γνωρίζω, αν είσαι στο ΤΕΒΕ μπορείς να κάνεις και ιδιαίτερα μαθήματα "νόμιμα" αφού κόβεις απόδειξη με βάση αυτό. Με τις αποδείξεις μπορείς να "κατοχυρώσεις" κάποια προϋπηρεσία, αφού αποδεικνύουν οτι έκανες το μάθημα. (δε γνωρίζω κατά πόσο μετράει όμως).
Δεν κατοχυρώνεις (δυστυχώς) τίποτα σε ό,τι αφορά την προϋπηρεσία με τα ιδιαίτερα ή το φροντιστήριο, είτε είσαι ΤΕΒΕ είτε ΙΚΑ. >:( >:( >:(

Χμ, οκ, δε τα ήξερα και πολύ καλά, πάντως είχα δει προϋπηρεσία ατόμου για θέση τριτοβάθμιας να αναφέρεται το γεγονός οτι είχε διδακτική εμπειρία από τα ιδιαίτερα, και μάλιστα αναφερόταν και ο χρόνος. Είχα ρωτήσει σχετικά, και μου είπαν οτι το αποδείκνυε μεσω των αποδείξεων του ΤΕΒΕ... 
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος modistra

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 03:57:05 μμ »
Εγώ γνωρίζω ότι όταν σε καλέσουν από πρωτοβάθμια πρέπει να σταματήσεις τις εμπορικές σου δραστηριότητες για να πας ωρομίσθια.

Άλλο να δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα με σύμβαση έργου και άλλο να είσαι ελεύθερος επαγγελματίας και να ασκείς εμπορική ιδιότητα. Στην πρώτη περίπτωση δεν έχεις πρόβλημα - μια φίλη μου ανήκε σε αυτή την κατηγορία. Την ταλαιπώρησαν λίγο μέχρι να αποδείξει ότι είναι υπάλληλος, αλλά αφού το έψαξαν βρήκαν ότι δεν είχε πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 04:24:23 μμ »
Δε ξέρω αν βοηθάει, και είναι λίγο άσχετο με το θέμα που ρώτησες, αλλά απ' όσο γνωρίζω, αν είσαι στο ΤΕΒΕ μπορείς να κάνεις και ιδιαίτερα μαθήματα "νόμιμα" αφού κόβεις απόδειξη με βάση αυτό. Με τις αποδείξεις μπορείς να "κατοχυρώσεις" κάποια προϋπηρεσία, αφού αποδεικνύουν οτι έκανες το μάθημα. (δε γνωρίζω κατά πόσο μετράει όμως).
Δεν κατοχυρώνεις (δυστυχώς) τίποτα σε ό,τι αφορά την προϋπηρεσία με τα ιδιαίτερα ή το φροντιστήριο, είτε είσαι ΤΕΒΕ είτε ΙΚΑ. >:( >:( >:(

ετσι ειναι. δεν κατοχυρωνεις προυπηρεσια. ειναι μονο για την ασφαλιση στο ταμειο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 27, 2010, 02:18:02 μμ »
τι μαγαζί σκέφτεσαι να ανοίξεις?

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια σε μια καινουργια & συγχωνευση ταμείων
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 28, 2010, 05:52:24 μμ »
φωτοτυπιες...αναλώσιμα κτλ.....κάτι δλδ που δεν θα χρειάζεται να κάνεις συνέχεια νεες αγορες εμπορεύματος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 876
Σύνολο: 876

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.