*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 950103 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 13, 2012, 01:04:06 μμ »
Είναι για γέλια κ για κλάμματα....επιστράτευσαν προσωπικό για τις ημέρες των αιτήσεων, άγνωστο από ποιές υπηρεσίες ...και ενώ κατέθετα πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας, η υπάλληλος μου έλεγε πως δεν το δέχονται και έψαχνε μετά από ώραααα διαφωνίας μου δείξει την νομοθεσία για τα σεμινάρια ειδικής αγωγής.....   :o  παιδαγωγική κατάρτιση έλεγα εγώ....σεμινάρια μέχρι 2010 έλεγε αυτή....άιντε να δούμε τί θα δούμε πάλι.... καλά αποτελέσματα σε όλους....(και κάνετε έλεγχο στις αιτήσεις σας!!!)

Εμένα η υπάλληλος διάβαζε την εγκύκλιο μπροστά μου για να δει τι δικαιολογητικά χρειάζονται!!! Και όταν της είπα ότι έχω φέρει να καταθέσω και την φετινή βεβαίωση προϋπηρεσίας, μου λέει: ''Καλά αυτό δεν χρειάζεται αφού τα μόρια δεν μετράνε πια!!!''  χαχαχαχαχα   ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:49 »

Αποσυνδεδεμένος ealevrid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 13, 2012, 03:51:09 μμ »
Χαίρεται και από μένα..αν και είμαι από Θεσσαλονίκη έκανα τα χαρτιά μου στην Αθήνα.πήγα 9 και κάτι είχα το νούμερο 18!!!ουα ου ε;; εντάξει πηγαίναμε πολύ αργάααααααααααα...
η κυρία που μου έκανε την καταχώρηση με ρωτούσε για τις ομορφιές της Θεσσαλονικής κτλ κτλ. στο τέλος μου λέει έχεις καταθέσει το μεταπτυχιακό και ό,τι άλλο χρειάζεται προηγούμενες χρονιές ε;;;;καλή μας υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 13, 2012, 09:59:12 μμ »
Μπορείς να ανατρέξεις στις προσλήψεις αναπληρωτών που έγιναν μέσα στη χρονιά και να δεις σε ποιες περιοχές αλλά και σε ποια χρονική στιγμή κάλεσαν αναπληρωτές στην ειδική αγωγή. Έχω κάνει ένα excelάκι μόνο με τους φιλολόγους αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω στο site. Αν θες στείλε μου το mail σου με πμ και στο στέλνω.
Ευχαριστώ πολύ  ;) αλλά μόλις τώρα είδα την απάντηση σου και ήδη το πρωί κατέθεσα τα αίτησή μου. Πάντως ενημερωτικά στη δευτεροβάθμια λάρισας κατά τις 10 τελείωσα μέσα σε 5 λεπτά, αργότερα συγκεντρώθηκε περισσότερος κόσμος αλλά maximum αναμονής κνν μισαωράκι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 13, 2012, 10:15:17 μμ »
α θα σας τα πω όμως και από την άλλη πλευρά.....

στη δική μας διεύθυνση όπως και σε άλλες από ΄οσο ξέρω, οι αρμόδιοι υπάλληλοι είναι ...διακοπές...έτσι βρισκομαστε υπάλληλοι που ποτέ δεν ασχοληθήκαμε με το αντικείμενο να περνάμε με πραγματικό φόβο Θεού τις αιτήσεις γιατί όσο και να διαβάσεις την εγκύκλιο σίγουρα κάτι θα σου ξεφύγει.. Εγώ πάντως κρατάω όλα τα χαρτιά για καλό και για κακό. Όσοι κατέθεσαν παιδαγωγική επάρκεια υπέβαλαν και τη σχετική αίτηση προς το υπουργείο. Για όσους δήλωσαν Σιβιτανίδειο ζήτησα και βιογραφικό οπως κάναμε στη γενική παιδεία ( δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά καλύτερα περισσοτερα παρά ελλειπή, δε θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου - να με συμπαθάτε αλλά πραγματικά πάμε στα τυφλά....

απ΄την άλλη, όταν κάποιος μπαίνει στην αίθουσα καταχώρησης καλό ειναι να είναι έτοιμος, να έχει συμπληρώσει την αίτηση και τις προτιμήσεις και όλα....σήμερα έπαιξα ένα ωραίο ματσάκι με μία που ήθελε να υποβάλλει δύο αιτήσεις ( και για κάποιον άλλον -και καθώς ήταν πληροφορικής και οι δύο , υπέβαλε τρεις αιτήσεις για τον καθένα : αναπληρωτές/ κεδδυ - ωροομίσθιος και ολοήμερο  ) με μη επικυρωμένα δικαιολογητικά, χωρίς να έχει πρωτότυπα και αρνούμενη να υποβάλει σχετική υπεύθυνη δήλωση για τη γνησιότητά τους... μετά ήθελε να τροποποιήσει τις αιτήσεις της για τη γενική εκπαίδευση, ήθελε επίσης να περιμένουν όοοοοοοοοοοοολοι οι υπόλοιποι μέχρι να συμπληρώσει την αίτηση γιατί έξω ....δεν είχε στυλό!! και τελικά κάλεσα μια φίλη στην εισαγγελεία ότι και καλά της κάνω μήνυση για παρακώλυση έργου δημόσιας υπηρεσίας; Καλτ σκηνικό; Ναι - αλλά μας έφαγε πάνω απο μία ώρα η εν λόγω... έλεος!!

Το άλλο που μου συνέβη σήμερα ήταν που πήρε μία τηλέφωνο και ήθελε να της πω τα δικαιολογητικά ενώ εμάς ο κ@λος μας καιγόταν κυριολεκτικά. Της είπα ευγενικά να διαβάσει την εγκύκλιο και μου λέει με υφάκι ' ειναι δουλειά σου να με ενημερώνεις".... ε τότε αρπάχτηκα και γω και της λέω ' υποβάλετε το αίτημά σας εγγράφως  και θα σας απαντήσω εντός του χρονικού ορίου που ορίζεται απο το νόμο...." " μα - μου λέει - τότε θα έχουν λήξει οι αιτήσεις...."  οπότε και γω της λέω " είδατε που είναι ευκολότερο να διαβάσετε την εγκύκλιο;" .... πραγματικά βρε παιδιά, μερικοί δεν ξέρετε τι θέλετε.... ειμαστε δυο άτομα και προσπαθούμε να βγάλουμε πέρα πέντε εγκυκλίους ( ΤΑΔ, αποσπάσεις απο πυσδε σε πυσπε, αναπληρωτές ειδικής, ένταξη ειδικών κατηγοριών σε πίνακα διοριστέων, ενστάσεις αναπληρωτών γενικής ..... έλεος  ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ!! )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:49 »

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 13, 2012, 10:39:08 μμ »
bitch

Θα συμφωνουσα μαζι σου αν ολοι οι συναδελφοι ήταν τοσο ενημερωμενοι όπως εσυ και τοσο φορτωμενοι και υπευθυνη όπως εσυ. Απο τα γραφομενα σου στο forum και γω και οι συναδελφοι θελω να πιστευω καταλαβαινουμε πολλα για χωρις να γνωριζουμε τα ατομα. Αλλα πιστεψε με οι Βθμιες εχουν πολλα φρουτα Μαλλον οχι πολλα παααααααααρα πολλα. Το μονο που τους ενδιαφερει ειναι η θεσουλα στο σπιτι και στην οικογενεια τους Απο εκπαιδευση και διοικηση μαυρα μεσανυχτα Μην κρινεις εξ ιδιων.
Καλο βραδι

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 13, 2012, 10:50:22 μμ »
δεν εχεις άδικο σ αυτό που λες...τις προάλλες με πήρε ο άλλος και ήθελε μια βεβαιωση προϋπηρεσίας στα ΤΑΔ αλλά την ήθελε άμεσα γιατί ο αρμόδιος υπάλληλος ήθελε να.....πάει για μπάνιο!!! ( μία παρά ήταν !!!) .

Σίγουρα υπάρχουν πολλά φρούτα και ανοίγεις μεγάλη κουβέντα εδώ.... γιατί όλοι σκίζονται να πάρουν μια απόσπαση στο γραφείο/ διεύθυνση και μετά ο νους είναι στον καφέ!! Πρέπει να μπουν κριτηρια και να γινει σωστή αξιολόγηση. Επιτέλους, είναι απολύτως μετρήσιμο και το πόση δουλειά εβγαλες, και το ποσα τηλέφωνα λαμβάνεις, και το πόσες άδειες ή κοπάνες έκανες και το πόσο καλά ξέρεις τους νόμους και το πόσο πρόθυμος είσαι να μάθεις νέα και το πόσο απαραίτητος είσαι....
οταν ο άλλος μου λέει "εχω αντικείμενο το .....μείλ" ε εντάξει, άντε πνίξου τότε!!

Ωστόσο, πέραν των διαφόρων ανικανων και τεμπέληδων υπάρχουν παντού και πάντα και αυτοί που θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν αλλά δυστυχώς δεν μπορουν παντα να τα καταφέρουν όσο καλά θα ήθελαν....για αυτούς και μόνο παρακαλώ να είστε επιεικείς!!  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 14, 2012, 11:13:45 πμ »
καλημέρα, επειδή θα πάω να κάνω την αίτηση αλλά η βεβαίωση της braille είναι ξεχασμένη στο άλλο σπίτι (στο οποίο θα πάω το σ/κ), μπορώ να κάνω δήλωση ότι θα το προσκομίσω αργότερα πχ εντός 3 εργάσιμων ημερών;; μπορούν να μου πουν ότι δεν το δέχονται;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2012, 11:15:46 πμ από michalis »

Αποσυνδεδεμένος AAA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 14, 2012, 11:40:25 πμ »
michalis καλημέρα! εαν είσαι παλιός εγγεγραμμένος ίσως και να το δεχτούν. Αν, πάλι, σου κάνουν κόλπα και δεν προλάβεις να το προσκομίσεις υπάρχουν και οι μέρες των ενστάσεων για να το καταθέσεις

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 14, 2012, 12:40:27 μμ »
Επίσης, αν είχες καταθέσει στην ίδια διεύθυνση και πέρσι τα χαρτιά σου (μαζί με τη braille), μπορείς να ζητήσεις να το βρουν στον ατομικό σου φάκελο. Δυο λεπτά υπόθεση. Στη δική μου διεύθυνση ο υπάλληλος είχε έναν μεγάλο φάκελο με τις περσινές αιτήσεις μας, μία διαφάνεια/άτομο, με όλα τα δικαιολογητικά που είχε προσκομίσει ο καθένας, όπου προσέθετε, κατά περίπτωση, ό,τι νέο προσκομίζονταν. Αν δεν υπήρχε κάτι νέο, απλώς έλεγχε από εκεί τα δικαιολογητικά, χωρίς να τα ζητάει εκ νέου.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 14, 2012, 12:57:55 μμ »
Κανω μια υποθετικη ερωτηση προς οποιον γνωριζει και θελει να απαντησει: Ας υποθεσουμε οτι καποιος κανει τα χαρτια του για αναπληρωτης στην ειδικη και αφου ληξει η προθεσμια των αιτησεων αναγνωριζεται το μεταπτυχιακο του. Εχει δικαιωμα να το καταθεσει εκεινη τη χρονια ή παει για του χρονου? Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #220 στις: Αύγουστος 14, 2012, 01:15:54 μμ »
μα πέρισυ η ίδια δευτεροβάθμια με κάλεσε παράλληλη στήριξη με braille...έλεως...τόσο δύσκολο είναι να κοιτάξουν;; αν το καταθέσω κατα την διάρκεια των ενστάσεων θα έχω τύχη ή θα μου πουν ότι τότε δεν το δέχονται;;

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. καλή τοποθέτηση σε όλους

Αποσυνδεδεμένος iro_12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #221 στις: Αύγουστος 14, 2012, 01:24:16 μμ »
μα πέρισυ η ίδια δευτεροβάθμια με κάλεσε παράλληλη στήριξη με braille...έλεως...τόσο δύσκολο είναι να κοιτάξουν;; αν το καταθέσω κατα την διάρκεια των ενστάσεων θα έχω τύχη ή θα μου πουν ότι τότε δεν το δέχονται;;

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. καλή τοποθέτηση σε όλους
Για να είσαι σίγουρος,κάνε μια υπεύθυνη δήλωση κι έληξε το θέμα!

Αποσυνδεδεμένος iro_12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #222 στις: Αύγουστος 14, 2012, 01:26:24 μμ »
Κανω μια υποθετικη ερωτηση προς οποιον γνωριζει και θελει να απαντησει: Ας υποθεσουμε οτι καποιος κανει τα χαρτια του για αναπληρωτης στην ειδικη και αφου ληξει η προθεσμια των αιτησεων αναγνωριζεται το μεταπτυχιακο του. Εχει δικαιωμα να το καταθεσει εκεινη τη χρονια ή παει για του χρονου? Ευχαριστω
Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στο υπουργείο να σου απαντήσουν με βεβαιότητα;

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική_ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Πληροφορικής Γενικής και Ειδικής Αγωγής
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #223 στις: Αύγουστος 14, 2012, 02:18:06 μμ »
Κανω μια υποθετικη ερωτηση προς οποιον γνωριζει και θελει να απαντησει: Ας υποθεσουμε οτι καποιος κανει τα χαρτια του για αναπληρωτης στην ειδικη και αφου ληξει η προθεσμια των αιτησεων αναγνωριζεται το μεταπτυχιακο του. Εχει δικαιωμα να το καταθεσει εκεινη τη χρονια ή παει για του χρονου? Ευχαριστω

Φαντάζομαι είναι ή μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής, ή μεταπτυχιακό που σου δίνει παιδαγωγική επάρκεια. Ναι, οποιαδήποτε στιγμή αναγνωριστεί, μπορείς να το καταθέσεις!
Κάνε θετικές σκέψεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160299
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.