*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2987917 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιατί μόνο για ΣΔΕ; Για ΗΡΩΝ ή ΚΕΕ αξίζει; Δεν ξέρω ακόμη τι θα κάνω..Βέβαια δεν χάνω τίποτα από το να ρίξω τα χαρτιά απλά μετανιώνω που δεν είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα που μετρούσαν τα μόρια, τώρα που δε μετράνε..

Σου λέω για ΣΔΕ γιατί εγώ εκεί μόνο έχω δουλέψει, για τα άλλα δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει! Πάντως μην μετανιώνεις,μόνο τα μόρια από ΣΔΕ μετρούσαν κι όχι απο ΗΡΩΝ , ΚΕΕ κλπ Άσε που δεν ξέρεις αν θα σε έπαιρναν σίγουρα ακόμα κι αν είχες κάνει τα χαρτιά σου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αυτό που είναι βέβαιο είναι ότι δε μπορείς να δουλεύεις σε 2 βαθμίδες του ιδεκε. Ίσως να μπορείς να κάνεις σε 2 αίτηση.


Αν δεν βρεθεί άλλος ενδιαφερόμενος όμως, μπορεί να γίνει εξαίρεση και να δουλέψεις και σε ΣΔΕ και ΗΡΩΝ όπως έγινε με μια συνάδελφό μου.

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Συγγνώμη που διακόπτω...
αλλα μόλις μίλησα με τις πληροφορίες του ΙΔΕΚΕ και όσοι έχουν προυπηρεσία μέσα στις 15 μέρες του Ιουλίου να δηλώσουν τις ώρες τους καθώς τα αποδεικτικά της προυπηρεσίας για τον Ιούλιο έχουν ήδη σταλεί στα ΣΔΕ, ασχετως αν τα έχουμε στα χέρια μας ή όχι.

Επανέρχομαι για τα Κ.Ε.Ε. ή τα ΗΡΩΝ που με ενδιαφέρει και εμένα...
έχουμε καμμία πληροφορία για το πότε θα λειτουργήσει η σελίδα για την ηλεκτρονική αίτηση;;;

ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΕΧΩΝ ΗΜΕΡΩΝ

Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Αν κατάλαβα καλά μπορούμε να κάνουμε αίτηση και σε ΣΔΕ και στο ΗΡΩΝ;(Είναι διαφοερικές προκηρύξεις παρόλο που είναι και οι 2 του ΙΔΕΚΕ).    Αν μας πάρουν και στα δύο(λέμε τώρα για να το καταλάβω), διαλέγουμε μία ή μας επιβάλλεται μία από τις δύο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Συγγνώμη που διακόπτω...
αλλα μόλις μίλησα με τις πληροφορίες του ΙΔΕΚΕ και όσοι έχουν προυπηρεσία μέσα στις 15 μέρες του Ιουλίου να δηλώσουν τις ώρες τους καθώς τα αποδεικτικά της προυπηρεσίας για τον Ιούλιο έχουν ήδη σταλεί στα ΣΔΕ, ασχετως αν τα έχουμε στα χέρια μας ή όχι.

Επανέρχομαι για τα Κ.Ε.Ε. ή τα ΗΡΩΝ που με ενδιαφέρει και εμένα...
έχουμε καμμία πληροφορία για το πότε θα λειτουργήσει η σελίδα για την ηλεκτρονική αίτηση;;;

ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΕΧΩΝ ΗΜΕΡΩΝ




το link θα το βαλουν αυριο. απ' οτι μου ειπαν απο αυριο θα μπορουμε να υποβαλλουμε ηλεκτρονικα αιτησεις

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Αν κατάλαβα καλά μπορούμε να κάνουμε αίτηση και σε ΣΔΕ και στο ΗΡΩΝ;(Είναι διαφοερικές προκηρύξεις παρόλο που είναι και οι 2 του ΙΔΕΚΕ).    Αν μας πάρουν και στα δύο(λέμε τώρα για να το καταλάβω), διαλέγουμε μία ή μας επιβάλλεται μία από τις δύο;

εφετος, μπορουμε να κανουμε αιτηση και στις 2 πραξεις. βεβαιως μπορουμε να εργαστουμε και στις 2. δηλαδη και στα ΚΕΕ ή ηρων ή Οδυσσεα ή γονεων και στα ΣΔΕ

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
charm_quark εμείς οι φυσικοί στα ΚΕΕ ως τι μπορούμε να δηλώσουμε; Για περιβάλλον μόνο; Και πάλι, όσοι είχαν κατεύθυνση περιβάλλοντος (που δεν φαίνεται στο πτυχίο);
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος avatar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
παιδια συγγνωμη, είμαι λίγο εως πολύ ασχετη...που κανουμε  την αιτηση και πότε λήγουν οι αιτησεις?

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπες εδώ http://www.ideke.edu.gr/, στις προκηρύξεις και θα τα βρεις όλα.

Αποσυνδεδεμένος cp06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να δουλεύει κάποιος και σε ΣΔΕ ή ΚΕΕ αλλα και ως ωρομίσθιος σε κάποιο σχολείο?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια για προσληψη ωρομισθιων σε ΣΔΕ μιλαω...
ειχα κανει σεμιναρια το 2007 και δεν λεει ωρες μονο αναφερει" επιμορφωτικη συναντηση εκπαιδευτικων ΣΔΕ 9 10 Φλεβαρη"
 τι να γραψω σε ωρες?

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
υπολογίζεται 8 ωρες η ημερα. αν ειναι παραπανω το αναγραφεις σε υπευθυνη δηλωση(που ειναι!) και τα επισυναπτεις. αυτοι θα διασταυρωσουν τις ωρες

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
συναδελφοι εξακολουθω ακομα να ειμαι μπερδεμενη...
αν τελικα η προυπηρεσια απο σδε δεν μετραει στον ενιαιο πινακα γενικης, τοτε ενα ατομο που αποσκοπει εκει τον συμφερει να δουλεψει σε σδε???
κι αν τελικα πχ με καλεσουν απο σδε , στη συνεχεια θα φενονται οι ωρες που εχω εγω ως ωρομισθια εκει γεγονος που συνεγεται πως δεν θα μεκαλεσουν απο την γενικη εχοντας ηδη καλυψει ωρες στο σδε???διοτι περυσι αυτο ισχυει ...απο φετος τι γινεται σε αυτην τηνπεριπτωση??εγω  περσι δουλεψα ωρομισθια μεπληρες σε λυκειο..και γενικα ειμαι σε καλη θεση(χωρις βεβαια να ξερω αν θα με καλεσουν και φετος και ποτε με το μπαχαλο που επικρατει...),αρα τι να κανω???να δηλωσω σδε ή θα τα μπερδεψω τα πραγματα με τις ωρες που θα φαινονται??
επισης,δηλωνουμε ενα σδε (πχ Αγ.Παρασκευης)ή μια περιοχη(με παραρτηματα) (πχ -νομός- Ηρακλειου)???
τελος,μαθαμε κατι αλλο διαφορετικο  απο αυτο που ειπε η loella για την προυπηρεσια που δεν μετραει στον ενιαιο πια??ρωτησε καποιος αλλος???

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
υπολογίζεται 8 ωρες η ημερα. αν ειναι παραπανω το αναγραφεις σε υπευθυνη δηλωση(που ειναι!) και τα επισυναπτεις. αυτοι θα διασταυρωσουν τις ωρες
ευχαριστω πολυ
απλα επειδη τηλ και δεν βρισκω κανενα να μου πει με σιγουρια απο ΙΔΕΚΕ , μηπως υπαρχει συναδελφος που να εχει τα ιδια σεμιναρια να μου πει τι κατεθεσε σε ωρες?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 588
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.147 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.