*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988351 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα έχω βεβαίωση προθηρεσίας και επαναλαμβάνω ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΩΡΕΣ!!!!!!

Λέει΅:

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ:

Βεβαιωνεται ότι ο ..... κλάδου.... προσελήφθη ως προσωρινός αναπληρωτής και τοποθετήθηκε με την με αριθ......πράξη μας στο ......Ανέλαβε υπηρεσία στις ..../.../2010 και απολυθηκε στις 30/06/2011 (πράξη απόλυσης.....).

Συνολική υπηρεσία κατά το σχολικό έτος 2010-2011: ...έτη, ....μήνες, ....ημέρες (ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΩΡΕΣ και πουθενά δεν λέει αν ήμουν πλήρους ή μειωμένου εκτός από την ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ)

Εσας γράφει η βεβαίωση προυπηρεσίας αν ήσασταν πλήρους ή μειωμένου όσοι ήσασταν αναπληρωτές πλήρους;;;

Το προηγούμενο που ανέφερα για ένσημα τω 3 τελαυταιων μηνών ονομάζεται βεβαίωση εργοδότη. Τα ίδια ακριβώς έδωσαν σε εκατοντάδες αναπληρωτές που απολύθηκαν από την εν λόγω διευθυνση
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2011, 10:33:43 μμ από sotos81 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΣΤΑ ΣΔΕ

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

Βγήκε η πρόσκληση και μας έκανε την καρδιά περιβόλι με τα περι απόδειξης παροχής υπηρεσιών....

έλα βρε loella... σιγά! γύρω στα 430ευρώ το δίμηνο είναι μόνο το ΤΕΒΕ + 20% παρακράτηση φόρου ανά απόδειξη που ξεπερνά τα 200 ευρώ  :P :P :P :P

+ έκτακτη εισφορά-τέλος επιτηδεύματος 400-500ευρώ  :)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Μα έχω βεβαίωση προθηρεσίας και επαναλαμβάνω ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΩΡΕΣ!!!!!!

Λέει΅:

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ:

Βεβαιωνεται ότι ο ..... κλάδου.... προσελήφθη ως προσωρινός αναπληρωτής και τοποθετήθηκε με την με αριθ......πράξη μας στο ......Ανέλαβε υπηρεσία στις ..../.../2010 και απολυθηκε στις 30/06/2011 (πράξη απόλυσης.....).

Συνολική υπηρεσία κατά το σχολικό έτος 2010-2011: ...έτη, ....μήνες, ....ημέρες (ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΩΡΕΣ και πουθενά δεν λέει αν ήμουν πλήρους ή μειωμένου εκτός από την ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ)

Το προηγούμενο που ανέφερα για ένσημα τω 3 τελαυταιων μηνών ονομάζεται βεβαίωση εργοδότη. Τα ίδια ακριβώς έδωσαν σε εκατοντάδες αναπληρωτές που απολύθηκαν από την εν λόγω διευθυνση
περίεργο εμένα οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας γράφουν και τις ώρες μου, πάρε τηλ στη β/θμια ,και ζήτησε την υπεύθυνη, το τηλ και το όνομα είναι επάνω στη βεβαίωση που έχεις. τι να πώ.......ότι θέλουν κάνουν, έχουν μάλλον βαρέσει διαλύση

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΣΤΑ ΣΔΕ

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1641:-----------------l--r&catid=39:tracts&Itemid=86

Βγήκε η πρόσκληση και μας έκανε την καρδιά περιβόλι με τα περι απόδειξης παροχής υπηρεσιών....

έλα βρε loella... σιγά! γύρω στα 430ευρώ το δίμηνο είναι μόνο το ΤΕΒΕ + 20% παρακράτηση φόρου ανά απόδειξη που ξεπερνά τα 200 ευρώ  :P :P :P :P

+ έκτακτη εισφορά-τέλος επιτηδεύματος 400-500ευρώ  :)
ναι σωστά το ξεχάσαμε , έχει πραγματικά και φόρο επιτηδεύματος από 300 έως 500 ευρώ ανάλογα το αστικό κέντρο που έχεις κάνει έναρξη.....τι άλλο θα δούμε. Παιδιά έχει χάσει την μπάλα η διαμάντω............ :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Αγχώθηκα τώρα, σκατά τα έκαναν οι μαλάκες!!!!!!

άσε που εμείος είχαμε ένα σύστημα ηλεκτρονικό όπου το κάθε σχολείο που πήγαινα έπρεπε και καλά να περάσει τις ώρες που δούλευα. Εγώ που ξέρω αν τις πέρασαν καλά τις ώρες;;; Ωχ θεε μου τι μπλέξιμο

Πάντως είναι περίεργο που η βεβαιωση μου δεν γράφει ούτε ότι ήμουν πλήρους ωραρίου
μπορεί η υπάλληλος που ήταν υπεύθυνη να μην έκανε σωστά την δουλειά της........αφου είναι διορισμένη, μην αγχώνεστε θα το βρουν το λάθος απλά ενόχλησε ;) ;) τους

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το θέμα είναι σε όλους τους αναπληρωτές έδωσαν ακριβώς την ίδια βεβαίωση. Το είδα με τα μάτια μου από 3 άτομα που η βεβαίωση τους από την εν λόγω διευθυνση έγραφε ακριβως τα ίδια, διέφερε ο χρόνος εργασίας, η πράξη απόλυσης κ.τ.λ., αλλά πουθενά ώρες

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών

Δεν λέει πουθενά ότι πρέπει ΗΔΗ να έχεις ΑΠΥ για να κάνεις τα χαρτιά σου! ΑΝ σε πάρουν, τότε θα το κάνεις.

Έχεις δίκιο αλλά κατ'ουσία είναι το ίδιο
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Το θέμα είναι σε όλους τους αναπληρωτές έδωσαν ακριβώς την ίδια βεβαίωση. Το είδα με τα μάτια μου από 3 άτομα που η βεβαίωση τους από την εν λόγω διευθυνση έγραφε ακριβως τα ίδια, διέφερε ο χρόνος εργασίας, η πράξη απόλυσης κ.τ.λ., αλλά πουθενά ώρες
αυριο το πρωι τηλεφώνησε τους

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ

Δεν λέει πουθενά ότι πρέπει ΗΔΗ να έχεις ΑΠΥ για να κάνεις τα χαρτιά σου! ΑΝ σε πάρουν, τότε θα το κάνεις.

Έχεις δίκιο αλλά κατ'ουσία είναι το ίδιο
δεν είναι ακριβώς το ίδιο ,εάν σε πάρουν δεν ξέρεις πότε θα σε καλέσουν, μπορεί να σε καλέσουν το Νοέμβριο η σύμβαση να έρθει τον Ιανουάριο και να κόψεις ΑΠΥ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΆΡΙΟ, ναι έτσι έγινε πέρυσι. Επομένως κάνεις έναρξη τον Ιανουάριο, το τέβε δεν το νοιάζει για τους μήνες που θα κόψεις. δηλαδή γλυτώνεις κάποιους μήνες εισφορές.............δεν είναι και λίγο...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Συμφωνώ αλλά "το ίδιο κατ'ουσία" πάει κυρίως στο ότι δεν αξίζει να κάνεις έναρξη αποκλειστικά για τα ΣΔΕ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συμφωνώ αλλά "το ίδιο κατ'ουσία" πάει κυρίως στο ότι δεν αξίζει να κάνεις έναρξη αποκλειστικά για τα ΣΔΕ

Από το να μείνεις άνεργος.......  :(

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συμφωνώ αλλά "το ίδιο κατ'ουσία" πάει κυρίως στο ότι δεν αξίζει να κάνεις έναρξη αποκλειστικά για τα ΣΔΕ

Από το να μείνεις άνεργος.......  :(

μάλλον είναι καλύτερα, απ' το να παίρνεις 300 ευρώ και να δίνεις 200-250 στο ΤΕΒΕ και κανά 50άρι σε λογιστή!

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συμφωνώ αλλά "το ίδιο κατ'ουσία" πάει κυρίως στο ότι δεν αξίζει να κάνεις έναρξη αποκλειστικά για τα ΣΔΕ

Από το να μείνεις άνεργος.......  :(

μάλλον είναι καλύτερα, απ' το να παίρνεις 300 ευρώ και να δίνεις 200-250 στο ΤΕΒΕ και κανά 50άρι σε λογιστή!

Προφανώς δεν το είπα με αυτήν την έννοια. Αν δεν έχεις άλλη ευκαιρία για δουλειά αλλά και ούτε οικονομικό πρόβλημα, από το να κάθεσαι σπίτι σου όλη μέρα θα δεχτείς να πας, ώστε να κάνεις κάτι που σου αρέσει νιώθοντας παράλληλα και χρήσιμος.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Συμφωνώ αλλά "το ίδιο κατ'ουσία" πάει κυρίως στο ότι δεν αξίζει να κάνεις έναρξη αποκλειστικά για τα ΣΔΕ

Από το να μείνεις άνεργος.......  :(

μάλλον είναι καλύτερα, απ' το να παίρνεις 300 ευρώ και να δίνεις 200-250 στο ΤΕΒΕ και κανά 50άρι σε λογιστή!

Προφανώς δεν το είπα με αυτήν την έννοια. Αν δεν έχεις άλλη ευκαιρία για δουλειά αλλά και ούτε οικονομικό πρόβλημα, από το να κάθεσαι σπίτι σου όλη μέρα θα δεχτείς να πας, ώστε να κάνεις κάτι που σου αρέσει νιώθοντας παράλληλα και χρήσιμος.
Έχει δίκιο , ξεχάσαμε και την πληρωμή του λογιστή........τι άλλο θα πάθουμε??????????????/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.