*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988087 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yt1408

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Καλημερα! Μια απορία έχω. Δεν έχω κοιτάξει απο την αρχή τη συζήτηση. Κάποιος που δουλεύει 2 μέρες σε μια δουλειά και έχει ΙΚΑ και 3 μέρες σε μια άλλη δουλεια και έχει και απο εκεί ΙΚΑ ( για λίγες ώρες,  μη φανταστείτε κανονικά ωράρια), μπορεί  εφοσον τον πάρουν στα ΣΔΕ να μη μπει στο ΤΕΒΕ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
στο τεβε θα μπεις υοχρεωτικα απλ α θα εχεις οικονομικες απαλλαγες

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Καλημερα! Μια απορία έχω. Δεν έχω κοιτάξει απο την αρχή τη συζήτηση. Κάποιος που δουλεύει 2 μέρες σε μια δουλειά και έχει ΙΚΑ και 3 μέρες σε μια άλλη δουλεια και έχει και απο εκεί ΙΚΑ ( για λίγες ώρες,  μη φανταστείτε κανονικά ωράρια), μπορεί  εφοσον τον πάρουν στα ΣΔΕ να μη μπει στο ΤΕΒΕ?
θα εχεις ενα μικρο ποσο απαλλαγη απο τον τομεα υγείας αλλα μέχρι το χρονικο διαστημα που εισαι ασφαλισμενος στο ικα, το τεβε ζηταει την συμβαση και δινει απαλλαγη μεχρι την ημερομηνια που λεει η συμβαση μετα εισαι υποχρεωμένος  μέχρι να υπογραψεις καινούργια σύμβαση με ικα  να πληρωσεις ολο το τεβε
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2011, 01:38:51 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Καλημερα! Μια απορία έχω. Δεν έχω κοιτάξει απο την αρχή τη συζήτηση. Κάποιος που δουλεύει 2 μέρες σε μια δουλειά και έχει ΙΚΑ και 3 μέρες σε μια άλλη δουλεια και έχει και απο εκεί ΙΚΑ ( για λίγες ώρες,  μη φανταστείτε κανονικά ωράρια), μπορεί  εφοσον τον πάρουν στα ΣΔΕ να μη μπει στο ΤΕΒΕ?
θα εχεις ενα μικρο ποσο απαλλαγη απο τον τομεα υγείας αλλα μέχρι το χρονικο διαστημα που εισαι ασφαλισμενος στο ικα, το τεβε ζηταει την συμβαση και δινει απαλλαγη μεχρι την ημερομηνια που λεει η συμβαση μετα εισαι υποχρεωμένος  μέχρι να υπογραψεις καινούργια σύμβαση με ικα η να πληρωσεις ολο το τεβε
Παντως δεν παίζει καμια αναγνώριση προυπηρεσιας με ασφαλιστικο φορεα το τεβε, ολα δειχνουν οτι οταν................. θα παιρνει καθηγητες θα παίρνει μεσω διαγωνισμου ασεπ........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος yt1408

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Δηλαδή μετά τη λήξη σύμβασης με το ΙΔΕΚΕ και μέχρι να μας ξαναπάρουν θα πρέπει να συνεχίσω να πληρώνω ΤΕΒΕ? Σημείωση οτι τους καλοκαιρινούς μήνες δεν δουλεύουμε ουτε σε φροντιστήρια, πουθενα.. όλοι σε απολύουν.. Τραγικό

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Δηλαδή μετά τη λήξη σύμβασης με το ΙΔΕΚΕ και μέχρι να μας ξαναπάρουν θα πρέπει να συνεχίσω να πληρώνω ΤΕΒΕ? Σημείωση οτι τους καλοκαιρινούς μήνες δεν δουλεύουμε ουτε σε φροντιστήρια, πουθενα.. όλοι σε απολύουν.. Τραγικό
μπορείς να κλείσεις το τεβε που σημαίνει κλείνω βιβλια πληρώνω εφορία, περαίωση χρονιας και πάλι ξανα εναρξη τον σεπτεμβριο............παιδια η κυβερνηση τα εχει μελετησει ολα, δεν υπάρχει περίπτωση να ξεφύγει κανείς.............

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
και κατι τελευταίο αντι να ρωτάμε ο καθενας στο φορουμ, υπάρχει το αρμόδιο γραφείο του τεβε που ενημερώνει για όλα και το ικα επίσης..............δυστυχως δεν εχω τα χαρτια για να τα ανεβασω ............εαν ομως πατε θα σας εξυπηρετησουν, αφου ο καθένας μας με τα ενσημα του είναι διαφορετικη περίπτωση...............και φανταζομαι θα υπαρχουν και διαφορετικες λυσεις

Αποσυνδεδεμένος yt1408

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
o τρόπος μισθωδοσίας γνωρίζουμε κάτι?...θα είναι με το τμήμα ή την ώρα?....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
o τρόπος μισθωδοσίας γνωρίζουμε κάτι?...θα είναι με το τμήμα ή την ώρα?....
παντως παραπανω ωρες με συνελευσεις δεν θα εχει, οπως δεν ειχε περυσι με τους ψυχολογους και τους αταδιοδρομους.........

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Δηλαδή μετά τη λήξη σύμβασης με το ΙΔΕΚΕ και μέχρι να μας ξαναπάρουν θα πρέπει να συνεχίσω να πληρώνω ΤΕΒΕ? Σημείωση οτι τους καλοκαιρινούς μήνες δεν δουλεύουμε ουτε σε φροντιστήρια, πουθενα.. όλοι σε απολύουν.. Τραγικό
μπορείς να κλείσεις το τεβε που σημαίνει κλείνω βιβλια πληρώνω εφορία, περαίωση χρονιας και πάλι ξανα εναρξη τον σεπτεμβριο............παιδια η κυβερνηση τα εχει μελετησει ολα, δεν υπάρχει περίπτωση να ξεφύγει κανείς.............
Και αυτό δεν θα σου εξασφαλίσει ότι θα γλυτώσεις την πληρωμή του διμήνου καθώς ανάλογα με την ημερομηνία απόλυσης μπορεί αν επιβαρυνθείς όλο το τρέχων δίμηνο. Επίσης για να ξαναγραφτείς από Σεπτέμβρη θα πρέπει να ξανακαταβάλεις την εγγραφή νομίζω, άρα ίσως δεν αξίζει να τα κλείσεις για ένα μήνα αν σκοπεύεις να ξαναδουλέψεις (πράγμα που φυσικά κανείς δεν σου εγγυάται).
Συνεχίζω όμως να έχω την απορία γιατί δεν γίνεται να πληρώσουν με απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης που είναι ως 4000ευρώ ετησίως άρα 8000ευρώ σε μια σχολική χρονιά;
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
παντως παραπανω ωρες με συνελευσεις δεν θα εχει, οπως δεν ειχε περυσι με τους ψυχολογους και τους αταδιοδρομους
Παράθεση
Ε.....δεν θα κάνουμε.....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παντως παραπανω ωρες με συνελευσεις δεν θα εχει, οπως δεν ειχε περυσι με τους ψυχολογους και τους αταδιοδρομους
Παράθεση
Ε.....δεν θα κάνουμε.....
μου αρεσει η αισιοδοξια σου!!!!!!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1651:2011-08-12-07-57-18&catid=39:tracts&Itemid=86          ημουν μια απο αυτους που εστειλε την ενσταση.Οριστε η απαντηση,, :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.156 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.