*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988454 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
στην ιδια θεση ειναι πολλοι φανταζομαι. στειλαμε χαρτια αλλα δεν καταλαβαινω τι εγινε....ε ρε θα σπασουν τα τηλεφωνα αυριο στο ιδεκε.  :P
 βρε μπας και εχει σχεση οτι το εστειλα πορτα πορτα με το ταχυδρομειο και οχι με courier?
και εγω θα παρω τηλεφωνο να δω τι εγινε με την αιτηση αλλα αφου εχει βρεθει μονιμος, δεν νομιζω να εχει νοημα....ετσι και αλλιως το τεβε παραμενει τεβε . το ΣΔΕ της περιφερειας μου παντως εχει ξεκινησει με υπεραρθμους μονιμους. στις υπολοιπες περιοχες ακομα εχει κενα?
ακομα και εαν εχουν μονιμους , εσυ κανε την ενσταση για να ξερεις τα μορια σου αν και καθε χρονο η μοριοδοτηση αλλαζει οπως συνεβει και τωρα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
πήρα τηλ αλλα δεν το σηκώνουν...βασικά μαλλον δεν εχουν πάει ακόμα στα γραφεία τους...τι περίεργο???!!! :o την αιτηση αυτή που  λες πού την βρίσκω? υπεύθυνη δήλωση εννοείς??? κι αν δεν την πάρουν και αυτή????! εχω ταλαιπωρηθεί πολύ τελευταία με χαρτιά π θα έπρεπε να πάρουν και δεν τα πήραν... μπ$%&δελο εχουν κάνει τη χώρα.... >:( >:( >:(
το ξαναγραφω μην παιρνετε τηλεφωνο δεν θα βγαλετε ακρη αφου μπορει να ειναι καποιος κανουργιος συναδελφος με αποσπαση και να μην ξερει τιποτα, καντε κατι σιγουρο , στειλτε μια γραπτη ενσταση μεσα σε τρεις ημερες

Radius

  • Επισκέπτης
Γιατί ξαφνικά μου φαίνονται όλα αυτά πάρα πολύ δευτερεύοντα; Νομίζω ότι είμαστε πολύ κοντά στο τέλος του "παραμυθιού" που ζούσε η χώρα για δεκαετίες. Φοβάμαι ότι οι εξελίξεις πια μας ξεπερνούν.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Γιατί ξαφνικά μου φαίνονται όλα αυτά πάρα πολύ δευτερεύοντα; Νομίζω ότι είμαστε πολύ κοντά στο τέλος του "παραμυθιού" που ζούσε η χώρα για δεκαετίες. Φοβάμαι ότι οι εξελίξεις πια μας ξεπερνούν.
οκ εχεις δικιο αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.........ασε τον κοσμο να ελπιζει ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι.Εγώ δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα ΣΔΕ,αλλά αναρωτιέμαι το εξής:
Τα χρήματα που παίρνει κάποιος από τα ΣΔΕ,καλύπτουν τις εισφορές στο τεβε,μένει τίποτα?
Αξίζει τον κόπο να δουλέψει κάποιος εκεί?

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
kατάφετε κανενας να επικοινωνήσει μαζί τους? :-\ οσοι κανετε ενσταση πώς θα την στείλετε?με φαξ ή ταχυδρομικώς παλι???

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Στη προκήρυξη έλεγε το εξής: Οι ενστάσεις υποβάλλονται  ιδιοχείρως ή αποστέλλονται με εταιρεία ταχυμεταφορών, εντός σφραγισμένου φακέλου διάστασης Α4, στην διεύθυνση Ινστιτούτο Διαρκούς Εκπαίδευσης Ενηλίκων, Αχαρνών 417 & Κοκκινάκη, 111 43 Αθήνα, (τηλ.213 131 1611, 2ος Όροφος), υπόψη της Επιτροπής Ενστάσεων.

Άρα αν δεν την πας η ίδια, πρέπει να σταλεί με κούριερ.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι.Εγώ δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα ΣΔΕ,αλλά αναρωτιέμαι το εξής:
Τα χρήματα που παίρνει κάποιος από τα ΣΔΕ,καλύπτουν τις εισφορές στο τεβε,μένει τίποτα?
Αξίζει τον κόπο να δουλέψει κάποιος εκεί?


Και ακόμα δεν έχουν διευκρινίσει πόσα λεφτά θα δίνουν την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
στην ιδια θεση ειναι πολλοι φανταζομαι. στειλαμε χαρτια αλλα δεν καταλαβαινω τι εγινε....ε ρε θα σπασουν τα τηλεφωνα αυριο στο ιδεκε.  :P
 βρε μπας και εχει σχεση οτι το εστειλα πορτα πορτα με το ταχυδρομειο και οχι με courier?
και εγω θα παρω τηλεφωνο να δω τι εγινε με την αιτηση αλλα αφου εχει βρεθει μονιμος, δεν νομιζω να εχει νοημα....ετσι και αλλιως το τεβε παραμενει τεβε . το ΣΔΕ της περιφερειας μου παντως εχει ξεκινησει με υπεραρθμους μονιμους. στις υπολοιπες περιοχες ακομα εχει κενα?

Πως ξέρεις ότι υπάρχουν υπεράριθμοι μόνιμοι στο σδε της περιοχης σου? Σε ποιο σδε αναφέρεσαι και για ποια ειδικότητα?

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιατί ξαφνικά μου φαίνονται όλα αυτά πάρα πολύ δευτερεύοντα; Νομίζω ότι είμαστε πολύ κοντά στο τέλος του "παραμυθιού" που ζούσε η χώρα για δεκαετίες. Φοβάμαι ότι οι εξελίξεις πια μας ξεπερνούν.
οκ εχεις δικιο αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.........ασε τον κοσμο να ελπιζει ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Να ελπίζει τι....;;;;;; Εδώ δεν μιλάμε πλέον για προσλήψεις ή μη...αλλά για το αν τον επόμενο μήνα θα πληρωθούν οι συντάξεις κι οι μισθοί κι αν θα έχουμε ευρώ ή δραχμές....
Ειλικρινά...απορώ...άλλο πράγμα η ελπίδα κι άλλο η φαιδρότητα....ας είμαστε λίγο σοβαροί αυτές τις κρίσιμες μέρες κι ας βγούμε λίγο απ'το καβούκι μας!! Την χρειάζεται αυτήν την σοβαρότητα η χώρα αυτή την στιγμή...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Την χρειάζεται αυτήν την σοβαρότητα η χώρα αυτή την στιγμή...
+++
Ας είμαστε εμείς σοβαροί, γιατί οι άλλοι είναι βράστα Χαραλάμπε! :( :( :(
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Να ελπίζει τι....;;;;;; Εδώ δεν μιλάμε πλέον για προσλήψεις ή μη...αλλά για το αν τον επόμενο μήνα θα πληρωθούν οι συντάξεις κι οι μισθοί κι αν θα έχουμε ευρώ ή δραχμές....
Ειλικρινά...απορώ...άλλο πράγμα η ελπίδα κι άλλο η φαιδρότητα....ας είμαστε λίγο σοβαροί αυτές τις κρίσιμες μέρες κι ας βγούμε λίγο απ'το καβούκι μας!! Την χρειάζεται αυτήν την σοβαρότητα η χώρα αυτή την στιγμή...
Είσαι απολύτως σωστή... Δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παιδια υπαρχουν και χειροτερα........μολις χαρηκα που ειμαι πρωτος στη ειδικοτητα μου στο σδε της περιοχης μου και μολις εμαθα οτι εγινε αποσπαση μονιμου και εμεινα με την πρωτια :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2011, 12:43:52 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια υπαρχουν και χειροτερα........μολις χαρηκα που ειμαι πρωτος στη ειδικοτητα μου στο σδε της περιοχης μου και μολις εμαθα οτι εγινε αποσπαση μονιμου και εμεινα με την πρωτια :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
αχ κριμα μωρε ! ξερω πως το περιμενες ...
τι να πει κανεις? ετσι συμβαινει στα περισσοτερα ΣΔΕ φανταζομαι. ειναι η πρωτη χρονια που οι μονιμοι ψαχνουν παντου να βρουν ωρες! τριζει η μονιμοτητα....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.