*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988009 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
με ημερομηνια 4/11, ποιος/α περιμενει τωρα να δουλεψει στα σδε????????ε, ποιος/α????????μονο οι μονιμοι ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αυτό ακριβώς έχω στο λινκ πάνω από σένα mpesg. Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα. Με μια πιο ψύχραιμη σκέψη, δε χάνουμε και κανά κελεπούρι πάντως.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Αυτό ακριβώς έχω στο λινκ πάνω από σένα mpesg. Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα. Με μια πιο ψύχραιμη σκέψη, δε χάνουμε και κανά κελεπούρι πάντως.
ναι, ευχαριστω απο εσενα το ειδα. Καλα τι αναπληρωτες και ωρομισθιοι πιστευουμε οτι θα παμε την επομενη χρονια.............εδω γινεται της...............Το θεμα ειναι τι κανουμε ? Προτασεις παιδια για δουλεια τα επομενα χρονια???? εδω στα σδε ουτε με τεβε δεν θα παιρνουν.........ολα για τους μεχρι τωρα μονιμους

Radius

  • Επισκέπτης
Είναι που θα αποσπούσαν αυστηρά μόνο 2 μόνιμους σε κάθε ΣΔΕ... Πρέπει πάντως να υπάρχει μεγάλος πανικός στο Υπουργείο για να γλυτώσουν και το τελευταίο ευρώ. Δεν τολμώ να σκεφτώ τι έχει να γίνει του χρόνου με τις προσλήψεις στην παιδεία που θα ισχύουν πια και τα μέτρα για τη νέα δανειακή σύμβαση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ

Δίνεται η δυνατότητα στον Δ/ντή Εκπ/σης ή Περιφερειακό Δ/ντή Εκπ/σης αντίστοιχα να προβεί άμεσα στις αποσπάσεις των εκπ/κών από τους προτεινόμενους πίνακες στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας, μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους 2011-2012, για την κάλυψη των αναγκών σε διδακτικό προσωπικό των Σχολείων αυτών.

Μήπως έχει βρει κανείς στο διαδίκτυο τους προτεινόμενους πίνακες που αναφέρονται στο έγγραφο;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Είναι που θα αποσπούσαν αυστηρά μόνο 2 μόνιμους σε κάθε ΣΔΕ... Πρέπει πάντως να υπάρχει μεγάλος πανικός στο Υπουργείο για να γλυτώσουν και το τελευταίο ευρώ. Δεν τολμώ να σκεφτώ τι έχει να γίνει του χρόνου με τις προσλήψεις στην παιδεία που θα ισχύουν πια και τα μέτρα για τη νέα δανειακή σύμβαση.
προσληψεις..............αυτο θα ειναι ανεκδοτο τα επομενα χρονια................ :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(απολυσεις και εφεδρεία  >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τουλάχιστον ας το πούνε καθαρά ότι όλα τελειώσαν. Να σταματήσουμε να κυνηγάμε προκηρύξεις και πίνακες και ενστάσεις και...και...Τι ετοιμοθάνατος, τι μακαρίτης! Κι αυτά περί ελπίδας που πεθαίνει τελευταία νομίζω είναι πια για τους ονειροπόλους και τους νοσταλγούς της πάλαι ποτέ εκπαίδευσης. Άντε ζωή σ' εμάς!


Υ.Γ. Ειπωμένα κάθε άλλο παρά με διάθεση παραίτησης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2011, 09:26:43 μμ από Lucinda »

Radius

  • Επισκέπτης
Τουλάχιστον ας το πούνε καθαρά ότι όλα τελειώσαν. Να σταματήσουμε να κυνηγάμε προκηρύξεις και πίνακες και ενστάσεις και...και...Τι ετοιμοθάνατος, τι μακαρίτης! Κι αυτά περί ελπίδας που πεθαίνει τελευταία νομίζω είναι πια για τους ονειροπόλους και τους νοσταλγούς της πάλαι ποτέ εκπαίδευσης. Άντε ζωή σ' εμάς!


Υ.Γ. Ειπωμένα κάθε άλλο παρά με διάθεση παραίτησης.
Γίνεται κάτι το οποίο οι πιο ψύχραιμοι από εμάς δεν βλέπαμε ότι έρχεται; Θέλει πολύ φαντασία για να υποψιαστεί κάποιος και το τι θα ακολουθήσει τους επόμενους μήνες; Πρέπει άραγε να συνεχίσουμε να μην τα λέμε για να μην ξεβολεύονται κάποιοι από τον εθελοτυφλία τους και πανικοβληθούν από την επικείμενη πραγματικότητα;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Τουλάχιστον ας το πούνε καθαρά ότι όλα τελειώσαν. Να σταματήσουμε να κυνηγάμε προκηρύξεις και πίνακες και ενστάσεις και...και...Τι ετοιμοθάνατος, τι μακαρίτης! Κι αυτά περί ελπίδας που πεθαίνει τελευταία νομίζω είναι πια για τους ονειροπόλους και τους νοσταλγούς της πάλαι ποτέ εκπαίδευσης. Άντε ζωή σ' εμάς!


Υ.Γ. Ειπωμένα κάθε άλλο παρά με διάθεση παραίτησης.
Γίνεται κάτι το οποίο οι πιο ψύχραιμοι από εμάς δεν βλέπαμε ότι έρχεται; Θέλει πολύ φαντασία για να υποψιαστεί κάποιος και το τι θα ακολουθήσει τους επόμενους μήνες; Πρέπει άραγε να συνεχίσουμε να μην τα λέμε για να μην ξεβολεύονται κάποιοι από τον εθελοτυφλία τους και πανικοβληθούν από την επικείμενη πραγματικότητα;
πραγματικα ορισμενες φορες αισθανομαι περιεργα...................βλεπω στο φορουμ σελιδες ατελειωτες για το ποσους αμω η ακω θα παρουν σε ολες σχεδον τις ειδικοτητες , για το εαν συμφερει η οχι η μετακινηση σε αλλο τοπο.............μηπως εχω χασει κατι?μηπως ειμαι απλα απαισιοδοξος?..................μηπως οι αλλοι που περιμενουν να τους καλεσουν ξερουν κατι που δεν ξερω εγω?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2011, 10:52:47 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο να καταλάβω
Κάθε χρόνο βγάζουν ανακοινώσεις ότι υπάρχουν τρελλές ελλείψεις στα σχολεία, ότι η παιδεία νοσεί κλπ κλπ και προκειμένου να τις καλύψουν προσλαμβάνουν αναληρωτές.
Φέτος τι έγινε; Που βρέθηκαν όλοι αυτοί οι υπεράριθμοι στη δευτεροβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι είσαι απαισιόδοξος mpesg, μάλλον ρεαλιστής και με ικανότητα να διαβλέπεις τι πρόκειται να ακολουθήσει. Πραγματικά αν το σκεφτείς, είναι εντελώς μάταιες όλες αυτές οι συζητήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τουλάχιστον ας το πούνε καθαρά ότι όλα τελειώσαν. Να σταματήσουμε να κυνηγάμε προκηρύξεις και πίνακες και ενστάσεις και...και...Τι ετοιμοθάνατος, τι μακαρίτης! Κι αυτά περί ελπίδας που πεθαίνει τελευταία νομίζω είναι πια για τους ονειροπόλους και τους νοσταλγούς της πάλαι ποτέ εκπαίδευσης. Άντε ζωή σ' εμάς!


Υ.Γ. Ειπωμένα κάθε άλλο παρά με διάθεση παραίτησης.
Γίνεται κάτι το οποίο οι πιο ψύχραιμοι από εμάς δεν βλέπαμε ότι έρχεται; Θέλει πολύ φαντασία για να υποψιαστεί κάποιος και το τι θα ακολουθήσει τους επόμενους μήνες; Πρέπει άραγε να συνεχίσουμε να μην τα λέμε για να μην ξεβολεύονται κάποιοι από τον εθελοτυφλία τους και πανικοβληθούν από την επικείμενη πραγματικότητα;

Τα βλέπαμε. Αλλά όταν βγάζουν προκηρύξεις για δήθεν προσλήψεις και μετά προσωρινούς πίνακες για ενστάσεις και μετά τελικούς για προσλήψεις...εεε είναι κοροϊδία! Εκεί κολλάει το "ας το πούνε καθαρά", να σταματήσουν να βγάζουν προκηρύξεις να τελειώνουμε. Μη τρώμε και τα καλοκαίρια μας πάνω από τους υπολογιστές.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο να καταλάβω
Κάθε χρόνο βγάζουν ανακοινώσεις ότι υπάρχουν τρελλές ελλείψεις στα σχολεία, ότι η παιδεία νοσεί κλπ κλπ και προκειμένου να τις καλύψουν προσλαμβάνουν αναληρωτές.
Φέτος τι έγινε; Που βρέθηκαν όλοι αυτοί οι υπεράριθμοι στη δευτεροβάθμια;
στα μεγαλα αστικα κεντρα, σε νησι ειχαν την οργανικη τους και οι περισσοτεροι ηταν στις πολεις..........και για να πουμε και μερικες αληθειες, εγω πριν απο 2 χρονια ημουν σε τρια ολοημερα διαφορετικα σχολεια με συνολικα 20 μαθητες και τα τρια, μαλιστα σε ενα χωριο της δυτικης μακεδονιας ειχα τρια παιδια. Επισης σε πρωινο πριν απο τρια χρονια σε σχολειο με 35 μαθητες ηταν 7 οι δασκαλοι 1 αγγλικων στο πρωινο, 1 γερμανικων στο πρωινο και 1πληροφορικης και 1 αγγλικων στο απογευματινο ολοημερο και 1 φυσικης αγωγης..........βεβαια ολα αυτα σε χωρια μακρυα απο αστικα κεντρα............και στη διευθυνση και στα ιεκ της περιοχης μου βαζανε καρεκλες και ψαχνανε γραφεια για να δωδουν στους αποσπασμενους. Να καταθεσω και το εξης, εμεις οι ωρομισθιοι αναπληρωτες βγαζαμε το μαθημα και οι μονιμοι μαλλωναν για το ποια θα εχει 8-11 και ποια 11-2
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2011, 11:24:13 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Τουλάχιστον ας το πούνε καθαρά ότι όλα τελειώσαν. Να σταματήσουμε να κυνηγάμε προκηρύξεις και πίνακες και ενστάσεις και...και...Τι ετοιμοθάνατος, τι μακαρίτης! Κι αυτά περί ελπίδας που πεθαίνει τελευταία νομίζω είναι πια για τους ονειροπόλους και τους νοσταλγούς της πάλαι ποτέ εκπαίδευσης. Άντε ζωή σ' εμάς!


Υ.Γ. Ειπωμένα κάθε άλλο παρά με διάθεση παραίτησης.
Γίνεται κάτι το οποίο οι πιο ψύχραιμοι από εμάς δεν βλέπαμε ότι έρχεται; Θέλει πολύ φαντασία για να υποψιαστεί κάποιος και το τι θα ακολουθήσει τους επόμενους μήνες; Πρέπει άραγε να συνεχίσουμε να μην τα λέμε για να μην ξεβολεύονται κάποιοι από τον εθελοτυφλία τους και πανικοβληθούν από την επικείμενη πραγματικότητα;

Τα βλέπαμε. Αλλά όταν βγάζουν προκηρύξεις για δήθεν προσλήψεις και μετά προσωρινούς πίνακες για ενστάσεις και μετά τελικούς για προσλήψεις...εεε είναι κοροϊδία! Εκεί κολλάει το "ας το πούνε καθαρά", να σταματήσουν να βγάζουν προκηρύξεις να τελειώνουμε. Μη τρώμε και τα καλοκαίρια μας πάνω από τους υπολογιστές.
πραγματικα αυτο με τις προκυρηξεις πρεπει να σταματησει....εχει καταντησει σαν το παιχνιδι με τον παπα.......εδω παπας εκει παπας που ειναι ο παπας?..............και σε νεωτερη εκδοση εδω η προκυρηξη εκει η προκυρηξη, που ειναι η προκυρηξη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 584
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.