*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988249 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3696 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 04:07:42 μμ »
Δηλ και εγώ με 3 ένσημα ανά εβδομάδα (από ΤΕΙ) θα μπορώ να βγάλω μπλοκάκι χωρίς να πληρώνω εισφορές?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3697 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 04:13:28 μμ »
το έχω ξαναγράψει πολλές φορές, αρμόδιος είναι ο προιστάμενος του ΙΚΑ η του ΟΑΕΕ, πηγαίνετε και στους δυο στην περιοχή σας και θα πάρετε μια σίγουρη απάντηση, ο καθένας μας είναι και διαφορετική περίπτωση , θα εξηγησετε την κατασταση σας και θα σας πουν τι μπορείτε να κανετε, ετσαι έκανα και εγώ και επειδλη ελιμαι παλιος ασφαλισμένος και οι δυο μου είπαν υποχρεωτικά ΟΑΕΕ για τους νεους ισχυει αλλο συστημα...........ζητηστε πληροφοριες απο τους αρμοδιους, εδω στο φορουμ ο καθένας εχει τη δικη του ασφαλιστικη πορεία και δεν ισχύουν τα ίδια για όλους

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3698 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 04:15:51 μμ »
Μόλις μου τηλεφωνησε ο διευθυντής για 6 ωρες στο σδε φυλακών λάρισας και μου ειπε μονο με ΑΠΥ

Congratulations!
Άντε και στα δικά μας τώρα, γιατί μας έχει φάει η μαύρη αναμονή σήμερα!

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3699 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 07:23:30 μμ »
για Κρήτη  ξέρετε κάτι ; Λογικά πρέπει να με καλέσουν , είμαι πρώτος σε μόρια  στα οριστικά αποτελέσματα και απο ότι ξέρω χρειάζονται μαθηματικό στο ΣΔΕ που έκανα αίτηση .

περιφερεια αν. μακεδονιας θρακης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bageta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3700 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 07:34:33 μμ »
ρε παιδιά ειναι δυνατόν??γιατι να το δεχτούμε να κοβουμε ΑΠΥ??δεν μπορούμε να κινηθούμε συλλογικά??αν μου δώσουν 6 ώρες και δεν δουλεύω αλλου για να μπορω να κανω εξαίρεση θα πρέπει να μπω στο Τεβε?να σας πω οτι παλαιοτερα ειχα κάνει εξαίρεση δεν πλήρωνα βέβαια τεβε αλλά και φπα πλήρωνα καθε μήνα και περαίωση μου ήρθε, επιπλέον δεν έπαιρνα καθόλου ένσημα απτο τεβε αλλά τα 3 ένσημα που κολούσα σε μια επιχείρηση το μήνα. Δούλους θέλουν και μάλιστα με προσόντα!!Δεν ντρέπονται λίγο. Να το κοινοποιησουμε παντού αυτό που συμβαίνει. Να μην τρώμε οτι μας δίνουν.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3701 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 07:40:08 μμ »
ρε παιδιά ειναι δυνατόν??γιατι να το δεχτούμε να κοβουμε ΑΠΥ??δεν μπορούμε να κινηθούμε συλλογικά??αν μου δώσουν 6 ώρες και δεν δουλεύω αλλου για να μπορω να κανω εξαίρεση θα πρέπει να μπω στο Τεβε?να σας πω οτι παλαιοτερα ειχα κάνει εξαίρεση δεν πλήρωνα βέβαια τεβε αλλά και φπα πλήρωνα καθε μήνα και περαίωση μου ήρθε, επιπλέον δεν έπαιρνα καθόλου ένσημα απτο τεβε αλλά τα 3 ένσημα που κολούσα σε μια επιχείρηση το μήνα. Δούλους θέλουν και μάλιστα με προσόντα!!Δεν ντρέπονται λίγο. Να το κοινοποιησουμε παντού αυτό που συμβαίνει. Να μην τρώμε οτι μας δίνουν.
εδω ΦΠΑ δεν εχει, αλλα εναρξη στην εφορια με αδεια οικοδιδασκαλιας (αφου δεν μπορεις να κανεις εγγραφη με αλλο τροπο σαν καθηγητης) περαιωση..............για καποιον που ασφαλιζεται πρωτη φορα συμφερει απο το να μην κανει τιποτα αλλο, για καποιον που εχει χρονια στο τεβε και πληρωνει μεγαλυετρη ασφαλιστικη κατηγορια τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα, ουσιαστικα πληρωνουμε την ασφαλεια, ειμαστε τζαμπα εργατικο δυναμικο και φυσικα η κατασταση δεν προκειται να αλλαξει...........η ελλαδα παει απο το κακο στο χειροτερο και την επομενη χρονια θα ειναι παντου οι μονιμοι για να συμπληρωνουν ωραριο και ολα αυτα χωρις μεταπτυχιακα και σεμιναρια για αυτους.............να καταργηθει η μονομοτητα για να μπορουν και ανθρωποι με προσοντα να παιρνουν μια θεση στο δημοσιο

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3702 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 07:47:11 μμ »
Συνάδελφοι το ωρομίσθιο πόσο θα είναι; Είπαν σε κάποιον κάτι;
Εμένα ο διευθυντής μου είπε ότι είναι 100% ΑΠΥ, αλλά για ώρες και αμοιβή τίποτα.
Ξέρει κανείς τι παίζει με τα χρήματα;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3703 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 07:52:21 μμ »
Συνάδελφοι το ωρομίσθιο πόσο θα είναι; Είπαν σε κάποιον κάτι;
Εμένα ο διευθυντής μου είπε ότι είναι 100% ΑΠΥ, αλλά για ώρες και αμοιβή τίποτα.
Ξέρει κανείς τι παίζει με τα χρήματα;
οταν παρουσιαστουμε θα μαθουμε, αλλα φανταζομαι θα ειναι λιγοτερα απο περυσι αφου ψηφιστηκε και το μνημονιο που αφορα μειωσεις παντου

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3704 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 08:18:08 μμ »
ΣΔΕ Καλαμάτας.... σήμερα μας καλέσανε

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3705 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 08:20:45 μμ »
Δυστυχώς οι διευθυντές δεν ξέρουν τίποτα. Ούτε πόσο είναι το ωρομίσθιο, ούτε για το αν πρέπει να ασφαλιστείς στο ΤΕΒΕ. Θα ρωτήσω αύριο το ΙΔΕΚΕ και τον ΟΑΕΕ.
Για την απόδειξη δαπάνης που μπορεί να μας δίνει το ΣΔΕ γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο; Τι γλυτώνει κάποιος σε αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος bageta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3706 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 08:35:23 μμ »
αχ παιδια τελικά τζάμπα περιμενα...δεν με καλέσανε αν έχω την πρώτη θέση σε κατάταξη, οπως έμαθα υπάρχει μόνιμος αρα παπαλα κ απο τα σδε...αν το ήξερα θα δήλωνα τουλάχιστον άλλο σδε της περιφέρειας...καλή χρονιά σας εύχομαι και να κάνετε κάτι συλλογικά με το θέμα της απόδειξης!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3707 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 09:17:52 μμ »
αχ παιδια τελικά τζάμπα περιμενα...δεν με καλέσανε αν έχω την πρώτη θέση σε κατάταξη, οπως έμαθα υπάρχει μόνιμος αρα παπαλα κ απο τα σδε...αν το ήξερα θα δήλωνα τουλάχιστον άλλο σδε της περιφέρειας...καλή χρονιά σας εύχομαι και να κάνετε κάτι συλλογικά με το θέμα της απόδειξης!!
παρε τηλεφωνο να ρωτησεις εαν θα παρουν ωρομισθιο και σε μενα υπαρχει μονιμος και μου εδωσαν μονο 6 ωρες, ρωτησε τον διευθυντη του σδε, ισως εχουν καποιες ωρες και για σενα

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3708 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 09:20:59 μμ »
αχ παιδια τελικά τζάμπα περιμενα...δεν με καλέσανε αν έχω την πρώτη θέση σε κατάταξη, οπως έμαθα υπάρχει μόνιμος αρα παπαλα κ απο τα σδε...αν το ήξερα θα δήλωνα τουλάχιστον άλλο σδε της περιφέρειας...καλή χρονιά σας εύχομαι και να κάνετε κάτι συλλογικά με το θέμα της απόδειξης!!
παρε τηλεφωνο να ρωτησεις εαν θα παρουν ωρομισθιο και σε μενα υπαρχει μονιμος και μου εδωσαν μονο 6 ωρες, ρωτησε τον διευθυντη του σδε, ισως εχουν καποιες ωρες και για σενα

Δηλαδή δέχτηκες τις έξι ώρες και θα πληρώνεις ΟΑΕΕ 200 το μήνα;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #3709 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 09:31:50 μμ »
Μόλις μου τηλεφωνησε ο διευθυντής για 6 ωρες στο σδε φυλακών λάρισας και μου ειπε μονο με ΑΠΥ

Στην Λάρισα οι φυλακισμένοι δεν απέχουν απ' τα μαθήματα, mpesg;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.