*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988456 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Όταν δούλεψα εγώ σε ΣΔΕ, θεολόγος έκανε το μάθημα του κοινωνικού γραμματισμού. Δεν ξέρω όμως αν έφταιγε το γεγονός ότι το ΣΔΕ ήταν απομακρυσμένο, παράρτημα.

Όλες οι ειδικότητες, οι οποίες προβλέπεται από την προκήρυξη να διδάξουν κοινωνικό γραμματισμό είχαν καλύψει τις ώρες τους?Δεν έβρισκαν κανέναν άλλο από αυτές τις ειδικότητες να διδάξει?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2012, 07:57:28 μμ από synekatbo »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το τι κάνετε σε σχέση με την αίτηση δεν το ξέρω. Αλλά αφού έχει περάσει η προθεσμία για τις αίτησεις,
ποιο είναι το νόημα του ερωτήματος; Φέτος δεν μπορείς να κάνεις κάτι... Ρωτάς για του χρόνου;

Αύριο λήγει η προθεσμία για να στείλουμε τα δικαιολογητικά μας! Λογικα γι'αυτό ρωτάει η Jane Eyre. Εγώ δεν έγραψα αναλυτικά πως τα υπολόγισα παρά μόνο ότι εργαζόμουν 24 ώρες τη βδομάδα και έγραψα και το σύνολο των ωρών όλης της χρονιάς.

Σωστά Winona επειδή αύριο θα στείλω τα δικαιολογητικά ταχυδρομικά και ήθελα να ξέρω αν πρέπει να γράψω την προϋπηρεσία μου σε ώρες σ'ένα απλό χαρτί ή σε αίτηση του Ν.1050...
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Κάπου σε προηγούμενο μήνυμα διάβασα ότι η προθεσμία αιτήσεων ηλεκτρονικά έχει λήξει και το εξέλαβα γενικά.
Πρέπει να διαβάσεις την προκήρυξη για να δεις πού πρέπει να γράψεις τις ώρες στις οποίες αντιστοιχεί η προϋπηρεσία σου ή κάποιος που την έχει διαβάσει και έχει κάνει αίτηση, να σου πει.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ πάντως το έγραψα σε ένα απλό χαρτι όπου απαρίθμησα και όλα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά μου. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το γράψεις σε υπεύθυνη δήλωση..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Εγώ πάντως το έγραψα σε ένα απλό χαρτι όπου απαρίθμησα και όλα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά μου. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το γράψεις σε υπεύθυνη δήλωση..

Δηλαδή σε ένα χαρτί έγραψες με τη σειρά που τα καταθέτεις όλα τα δικαιολογητικά σου;Π.χ. 1) πτυχίο 2)πιστοποιητικά επιμόρφωσης σε σδε κ.τ.λ.;

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ακριβώς. Και τα χώρισα όπως τα χωρίζει και στην προκήρυξη γράφοντας και τι είναι το καθένα πχ Πιστοποιητικό επιμόρφωσης εκπαιδευτών ενηλίκων διαρκείας 100 ωρών, Βεβαίωση προϋπηρεσίας στο τάδε Σδε τόσες ώρες κλπ Ετσι και θα διευκολυνθούν οι υπαλληλοι που θα τα ελέγξουν και θα αποτραπούν τυχόν λάθη ελπίζω!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2012, 08:51:10 μμ από Winona »

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ Η ΔΥΣΚΟΛΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/font][/size]

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ Η ΔΥΣΚΟΛΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/font][/size]

αναλογα το σδε που δηλωσες.....στην επαρχια παντως εχεις πιο πολλες πιθανοτητες απ'οτι αθηνα

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αναλογως το ΣΔΕ που εχεις κανει αιτηση αλλα γεινικα δυσκολα πιστευω, οχι μονο για σενα αλλα για ολους τους ωρομισθιους στα ΣΔΕ....

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Όταν δούλεψα εγώ σε ΣΔΕ, θεολόγος έκανε το μάθημα του κοινωνικού γραμματισμού. Δεν ξέρω όμως αν έφταιγε το γεγονός ότι το ΣΔΕ ήταν απομακρυσμένο, παράρτημα.

Όλες οι ειδικότητες, οι οποίες προβλέπεται από την προκήρυξη να διδάξουν κοινωνικό γραμματισμό είχαν καλύψει τις ώρες τους?Δεν έβρισκαν κανέναν άλλο από αυτές τις ειδικότητες να διδάξει?

Οι θεολόγοι μπορεί να έχουν και δεύτερο πτυχίο (ειδικότητα) π.χ. κοινωνιολογίας.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
επειδή δεν μπορώ να κατεβάσω την προκήρυξη από το internet, μπορεί κάποιος να μου τη στείλει σε προσωπικό μήνυμα; δεν ξέρω τη διεύθυνση που πρέπει να στείλω τα διακιολογητικά

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως ξέρετε πότε θα βγουν τα αποτελέσματα? Θα ανακοινωθούν κάπου? στην ιστοσελίδα του ΣΔΕ?
Θα μας ειδοποιήσουν αν είναι ή πρέπει εμείς να έχουμε το νου μας?
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Το πότε είναι άγνωστο αλλά αν κρίνω από τα προηγούμενα χρόνια, όχι πριν το Δεκέμβριο...

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
'Αντε καλή επιτυχία σε όλους.. ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 597

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.