*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2988371 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5474 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:21:57 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.
το αν θα υπάρχξουν ελαχιστότατες αλλαγές θα το δούμε όταν θα βγει η προκ. Στα ΣΔΕ που με ενδιαφέρουν εμένα τα ονόματα που είναι ψηλά στους πίνακες ούτε μεταπτυχιακό δεν έχουν παρά μόνο καμιά 500ρια ώρες στα ΣΔΕ.
Και αφήστε τη κατσίκα του γείτονα. Με την ανεργία που υπάρχει φυσικά και θέλει πολυς κόσμος να μπει στα ΣΔΕ. "Μιζέρια και κακεντρέχεια" επειδή σας λένε τν αλήθεια οτι θέλετε απλά να καβατζωθείτε όπως όπως και να ανανεωθούν οι συμβάσεις σας που ξέρατε οτι λ΄γηουν 26 Ιουνίου. Αλλά το πιο εμετικό από όλα είναι οτι οοοοοολα αυτά τα ωραία τα λέτε όχι γιατί φοβάστε μπας και σκάσει κανείς άλλος και σας πάρει τη θέση αλλά γιατί είναι καλύτερο για τη λειτουργκοτητα του σχολείου?!?γελάσαμε πάλι νυχτιάτικα!?
Τεσπα, αυτο δε νεξαρτάται από εμας έτσι κ αλλιως. Εμενα μου είπαν οτι θα βγει η προκ κανονικότατα, τώρα αν μου είπαν βλακείες μπορεί τι να πω??::
Διακρίνω μια απόγνωση και πικρία στα λεγόμενα σου δεν γνωρίζω που οφείλεται, τι προσδοκάς και τι έχεις δει, εγώ παρέθεσα την εμπειρία μου, όπου δεν διέκρινα κάτι το μεμπτό στην διαδικασία επιλογής ούτε την φοβάμαι αντίθετα την βρίσκω αρκετά αυστηρή. Έχω δει άτομο με διδακτορικό να έχει χαμηλή θέση στην κατάταξη, μην ξεχνάμε ότι τα ΣΔΕ είναι σχολεία που θέλουν εκπαιδευτικούς με εξειδικευμένες γνώσεις και κατάρτιση για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στο έργο τους και γνωρίζω από τα προηγούμενα έτη ότι η όποια καθυστέρηση στην πλήρη εφαρμογή του προγράμματος έχει αρνητικές συνέπειες στους εκπαιδευομένους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5475 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:22:53 πμ »
προκηρυξη ωρομισθιων θα βγει για τα κενα που εχουν αφησει οι μονιμοι. σε αυτην την προκηρυξη αναφερονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. οι περσινοι ωρομισθιοι θα συνεχισουν με προεκταση συμβασης στο ιδιο σχολειο.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5476 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:26:45 πμ »
και μαλιστα αυτη η προκηρυξη δεν γνωριζουν ποτε θα βγει, διοτι αναμενονται τυχον και αλλες αποσπασεις μονιμων

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5477 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:30:51 πμ »
προκηρυξη ωρομισθιων θα βγει για τα κενα που εχουν αφησει οι μονιμοι. σε αυτην την προκηρυξη αναφερονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. οι περσινοι ωρομισθιοι θα συνεχισουν με προεκταση συμβασης στο ιδιο σχολειο.

Και εμένα αυτό μου είπαν την προηγούμενη εβδομάδα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5478 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:33:52 πμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι, στη συζήτηση που προηγήθηκε σχετικά με την ανανέωση των συμβάσεων δεν επισημάνθηκε μια σημαντική παράμετρος: δεν πρόκειται να ανανεωθεί το σύνολο των συμβάσεων, αντίθετα υπάρχει  ισχυρή πιθανότητα να ανανεωθεί ένα σχετικά μικρό μέρος τους. Σ' αυτό συντελούν: 1) η αύξηση του ωραρίου των αποσπασμένων εκπαιδευτικών κατά 5 ώρες από πέρυσι μέχρι φέτος, γεγονός που θα καταστήσει αρκετούς ωρομίσθιους περιττούς 2) η πιθανότητα μετάταξης (ή και διάθεσης για συμπλήρωση ωραρίου) μονίμων στα Σ.Δ.Ε.  Αυτό, πέρα απ' όλα τ' άλλα, θα εξαρτήσει ακόμη περισσότερο την πρόσληψη ωρομίσθιων απ' τον παράγοντα τύχη. Ήδη, όπως όλοι γνωρίζουμε, οι ωρομίσθιοι αναγκάστηκαν πέρυσι να παίξουν μια φορά ρουλέτα για να προσληφθούν, λόγω της απαράδεκτης πρόβλεψης για αίτηση μόνο σ' ένα Σ.Δ.Ε. Φέτος, αν γίνει ανανέωση των συμβάσεων, δεν θα έχουν καν τη δυνατότητα να αλλάξουν προτίμηση, λαμβάνοντας υπόψη τους παράγοντες που προαναφέρθηκαν, αλλά και μια πιθανή μείωση τμημάτων, με αποτέλεσμα η τύχη να είναι ακόμη πιο καθοριστική για την ανανέωση της σύμβασής τους (γι' αυτό θα μπορούσε μια νέα προκήρυξη να επιφέρει ουσιώδεις αλλαγές στους πίνακες). Σε κάθε περίπτωση νομίζω η μείωση των θέσεων για ωρομίσθιους θα έπρεπε να απασχολεί εξίσου (αν όχι περισσότερο) τους υποψήφιους ωρομίσθιους απ' την ανανέωση των συμβάσεων ή την έκδοση νέας προκήρυξης.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5479 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:39:03 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.
το αν θα υπάρχξουν ελαχιστότατες αλλαγές θα το δούμε όταν θα βγει η προκ. Στα ΣΔΕ που με ενδιαφέρουν εμένα τα ονόματα που είναι ψηλά στους πίνακες ούτε μεταπτυχιακό δεν έχουν παρά μόνο καμιά 500ρια ώρες στα ΣΔΕ.
Και αφήστε τη κατσίκα του γείτονα. Με την ανεργία που υπάρχει φυσικά και θέλει πολυς κόσμος να μπει στα ΣΔΕ. "Μιζέρια και κακεντρέχεια" επειδή σας λένε τν αλήθεια οτι θέλετε απλά να καβατζωθείτε όπως όπως και να ανανεωθούν οι συμβάσεις σας που ξέρατε οτι λ΄γηουν 26 Ιουνίου. Αλλά το πιο εμετικό από όλα είναι οτι οοοοοολα αυτά τα ωραία τα λέτε όχι γιατί φοβάστε μπας και σκάσει κανείς άλλος και σας πάρει τη θέση αλλά γιατί είναι καλύτερο για τη λειτουργκοτητα του σχολείου?!?γελάσαμε πάλι νυχτιάτικα!?
Τεσπα, αυτο δε νεξαρτάται από εμας έτσι κ αλλιως. Εμενα μου είπαν οτι θα βγει η προκ κανονικότατα, τώρα αν μου είπαν βλακείες μπορεί τι να πω??::
Διακρίνω μια απόγνωση και πικρία στα λεγόμενα σου δεν γνωρίζω που οφείλεται, τι προσδοκάς και τι έχεις δει, εγώ παρέθεσα την εμπειρία μου, όπου δεν διέκρινα κάτι το μεμπτό στην διαδικασία επιλογής ούτε την φοβάμαι αντίθετα την βρίσκω αρκετά αυστηρή. Έχω δει άτομο με διδακτορικό να έχει χαμηλή θέση στην κατάταξη, μην ξεχνάμε ότι τα ΣΔΕ είναι σχολεία που θέλουν εκπαιδευτικούς με εξειδικευμένες γνώσεις και κατάρτιση για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στο έργο τους και γνωρίζω από τα προηγούμενα έτη ότι η όποια καθυστέρηση στην πλήρη εφαρμογή του προγράμματος έχει αρνητικές συνέπειες στους εκπαιδευομένους.
συναδελφε, με όλο το σεβασμό, τη ξερω τη μοριοδότηση των ΣΔΕ, έχω ξαναδουλεψει εκει. Δεν έχω μονο διδακτορικο?!οι εξειδικευμένες γνώσεις πως ακριβώς αποδεικνυονται χωρίς να έχει κάποιος εξειδικευση?!!επειδη τον πηρανε στα ΣΔΕ ωρομισθιο?!?!αν καποιος έχει διδακτορικο στην εκπαιδευση ενηλικων δεν εχει εξειδικευμένες γνωσεις και έχει αυτος που το λέει από μονος του !!! ελλαδαραααααα
επισης σε μια χωρα με 1.500.000 ανεργους, ναι υπαρχει απογωση. Αλλα κ ολοι εσεις που προσπαθειτε να μας πεισετε οτι κοπτεστε για τη καλη λειτουργεια των ΣΔΕ και τρεμετε μπας κ βγει καινιυρια προκυρηξη ψιλοαπεγνωσμένοι ακουγεστε.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5480 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:47:48 πμ »
προκηρυξη ωρομισθιων θα βγει για τα κενα που εχουν αφησει οι μονιμοι. σε αυτην την προκηρυξη αναφερονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. οι περσινοι ωρομισθιοι θα συνεχισουν με προεκταση συμβασης στο ιδιο σχολειο.
εμένα δεν μου είπαν αυτο γιατί δεν τους ρώτησα για τα κενα των μονιμων γιατι δεν με ενδιαφέρουν για τη δικη μου ειδικότηα στο ΣΔΕ που θέλω, δεν υπηρχε μονιμος έτσι κ αλλιως. Ρώτησα αν θα ξαναβγει προκ για ολα τα μαθήματα και αν υπαρχει περιπτωση να ανανεωθούν οι συμβασεις των ωρομισθίων απο τη προκ. του Οκτωβρη του 2012 και μου ειπαν ΟΧΙ. Προκ θα βγει κανονικά για ολους και μαλιστα νωριτερα απο περυσι, μεσα στο Σεπτεμβρη, ανανεωση συμβασεων ωρομισθιων ,δεν θα υπαρξει.  Ο λόγος που ρώτησα για την ανανεωση, είναι οτι το διαβασα εδω, στο Pde, αλλιως ΠΟΥ να φανταστω τετοια πατεντα???!!
Αυτα. Τώρα αν λένε αλλα σε εσας και άλλα στο κοσμο που παιρνει τηλ, τι να σας πω-επειδη έχουν δει πολλα τα ματια μου και επειδη επιμενετε ολοι τοσο πολυ δεν το θεωρω απιθανο.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5481 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:49:55 πμ »
και μαλιστα αυτη η προκηρυξη δεν γνωριζουν ποτε θα βγει, διοτι αναμενονται τυχον και αλλες αποσπασεις μονιμων
Ακριβώς!!!
  

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5482 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:03:20 πμ »
προκηρυξη ωρομισθιων θα βγει για τα κενα που εχουν αφησει οι μονιμοι. σε αυτην την προκηρυξη αναφερονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. οι περσινοι ωρομισθιοι θα συνεχισουν με προεκταση συμβασης στο ιδιο σχολειο.
εμένα δεν μου είπαν αυτο γιατί δεν τους ρώτησα για τα κενα των μονιμων γιατι δεν με ενδιαφέρουν για τη δικη μου ειδικότηα στο ΣΔΕ που θέλω, δεν υπηρχε μονιμος έτσι κ αλλιως. Ρώτησα αν θα ξαναβγει προκ για ολα τα μαθήματα και αν υπαρχει περιπτωση να ανανεωθούν οι συμβασεις των ωρομισθίων απο τη προκ. του Οκτωβρη του 2012 και μου ειπαν ΟΧΙ. Προκ θα βγει κανονικά για ολους και μαλιστα νωριτερα απο περυσι, μεσα στο Σεπτεμβρη, ανανεωση συμβασεων ωρομισθιων ,δεν θα υπαρξει.  Ο λόγος που ρώτησα για την ανανεωση, είναι οτι το διαβασα εδω, στο Pde, αλλιως ΠΟΥ να φανταστω τετοια πατεντα???!!
Αυτα. Τώρα αν λένε αλλα σε εσας και άλλα στο κοσμο που παιρνει τηλ, τι να σας πω-επειδη έχουν δει πολλα τα ματια μου και επειδη επιμενετε ολοι τοσο πολυ δεν το θεωρω απιθανο.

Εμένα στο τηλ μου είπαν με απόλυτη βεβαιότητα ότι θα ανανεωθούν οι συμβάσεις των περσινών....πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω...ας κάνουμε λίγη υπομονή και θα μάθουμε..

Αποσυνδεδεμένος V4Vendetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5483 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 09:26:15 πμ »
Έχω διαβάσει σελίδες σχετικά με το θέμα και παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα μια μιζέρια και κακεντρέχεια άνευ προηγούμενου. Αν θα βγει η προκήρυξη ή αν θα γίνει ανανέωση ή γιατί ζει ακόμα η κατσίκα του γείτονα. Πάντως αν έχουμε νέα προκήρυξη τώρα, πέρα από τα τεράστια λειτουργικά προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία, στους πίνακες κατάταξης συνήθως υπάρχουν ελαχιστότατες αλλαγές. Προσωπικά πάντως, όλα αυτά τα χρόνια πάντα πρώτος έβγαινα σε ολόκληρο τον νομό αττικής και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο και βλέπω πάντα τα ίδια ονόματα να είναι ψηλά στους πίνακες .Οπότε μην ελπίζουν οι πολιορκητές να αλώσουν την Πόλη.

Τα είπες όλα συνάδελφε εδώ.

Ε δεν σε διορίζουν τότε να τελειώνει η υπόθεση. Αιώνια πρωτιά. Και οι άλλοι στην επόμενη ζωή...

Θα σε συμβούλευα φιλικά, να κάνεις προσπάθεια να βελτιωθείς ακαδημαϊκά και επαγγελματικά. Βασικά να περάσεις από την ίδια διαδικασία με εμένα και αν αντέξεις τότε θα έχεις και εσύ την πρωτιά.

Μάλλον ατύχησες γιατί είμαι διορισμένος χρόνια τώρα και μόλις πρόσφατα τοποθετήθηκα σε Πειραματικό λύκειο λόγω προσόντων...

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5484 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:13:53 πμ »
Τελευταία ενημέρωση απο ομάδα έργου ΙΝΕΔΙΒΙΜ:

"Θα ανανεωθούν οι συμβάσεις (προβλεπόταν στην προκήρυξη) των ωρωμισθίων που εργάστηκαν σε ΣΔΕ το σχ.έτος 2012-2013 για την εύρυθμη λειτουργία των ΣΔΕ. Δεν θα πάμε πάλι Φεβρουάριο. Η διαδικασία κλήσης ωρομίσθιων θα έχει ολοκληρωθεί μέχρι Νοέμβριο το αργότερο. Αν προκύψουν κενά θα βγεί προκήρυξη για την κάλυψη των κενών"

Τα παραπάνω μου είπαν πριν λίγο απο την ομάδα έργου.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5485 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:16:20 πμ »
παιδια οι μονιμοι εχουν παει στις θεσεις τους?

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5486 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:21:36 πμ »
Όχι..Έχει πάει σχεδόν ένας μόνιμος σε κάθε ΣΔΕ..Οι υπόλοιποι δεν έχουν αποσπαστεί μέχρι αυτή τη στιγμή..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:30:46 πμ από heyy »

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5487 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:43:14 πμ »
Αυτο για μερικους...
Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ διατηρεί το δικαίωμα υπογραφής και νέας σύμβασης με το ίδιο/α
πρόσωπο/α, μέχρι τη λήξη του έργου, εφόσον εγκριθεί η παράταση της λειτουργίας
του έργου (από την αρμόδια διαχειριστική Αρχή) πέραν της 30/9/2013, εάν η νέα
σύμβαση αφορά την εκτέλεση του ίδιου έργου που συνιστά και το αντικείμενο της
πρώτης σύμβασης και σύμφωνα με τις διατάξεις του ΠΔ 164/2004.

http://www.ein.gr/images/2012-10-02/20121002-pr-oromisth.pdf

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 604
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.