*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους  (Αναγνώστηκε 88169 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:25:32 μμ »
Τι ακούς στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας, δεν λέγεται!!!!. Εγώ όταν τους είπα ότι κάνω την αίτηση καθώς είμαι στους διοριστέους ΑΣΕΠ, ο ύπάλληλος (συνάδελφος) μου απάντησε ότι χωρίς προϋπηρεσία δεν θα με πάρουν :o :o :o. Μα είμαι στους διοριστέους, όχι στους επιτυχόντες, του διευκρινίζω. Ξέρετε κάτι παραπάνω? Όχι, μου απαντά, αλλά δεν θα πάρει απο το ΑΣΕΠ. Τι εννοούσε ο ποιητής???? Μήπως ότι είναι άσχετος ;D ;D ή ότι κουβαλάει τα ίδια μυαλά με την Διαμαντω???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:40:25 »

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:26:33 μμ »
Βρε παιδιά....αναρωτιέμαι...ποιός θα δηλώσει για μειωμένο ωράριο?Θα ξενιτευτείς για να δουλεύεις όσες ώρες τέλος πάντων, χωρίς να ξέρεις πότε τα μόριά σου θα μετρήσουν και σιγά τα μόρια, ( είναι τόσα λίγα που με βάση το νέο νόμο, δεν υπάρχει περίπτωση να διοριστείς με αυτά που θα μαζέψεις γιατί ούτε θα τα μαζέψεις, αλλά και πάλι δε θα μπορείς να διοριστείς). Ψάχνουν για μ........ες? Ακόμα και όσοι δεν έχουν πολλές πιθανότητες να δουλέψουν ως κακονικού ωραρίου πόσο τους συμφέρει να δηλώσουν ΑΜΩ? Πάντως ούτε εγώ θα δηλώσω. Απλά θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους χωρίς κόστος....! Και τα γραφεία, ερμηνεύουν όπως θέλουν την εγκύκλιο, γιατί στην περιοχή μου δεν ήξεραν να μου απαντήσουν αν αυτό περί μειωμένου ωραρίου αφορά και εμάς. Τι να πω...? Εμείς εδώ μέσα καλύτερες ερμηνείες δίνουμε!Η άποψή μου είναι πως αν διευρύνει το ωράριο εννοείται ότι θα το κάνει μες στο καλοκαίρι, όπως πάντα, και αν θέλει να μειώσει τα έξοδα θα βάλει μόνιμους και λίγους αναπληρωτές μέχρι τις 2 και 2-4 μειωμένου ωραρίου. Αλλά νομίζω πως δε θα συμβεί αυτό ή τουλάχιστον, έτσι θέλω να νομίζω!   ;D

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:32:42 μμ »
Τι ακούς στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας, δεν λέγεται!!!!. Εγώ όταν τους είπα ότι κάνω την αίτηση καθώς είμαι στους διοριστέους ΑΣΕΠ, ο ύπάλληλος (συνάδελφος) μου απάντησε ότι χωρίς προϋπηρεσία δεν θα με πάρουν :o :o :o. Μα είμαι στους διοριστέους, όχι στους επιτυχόντες, του διευκρινίζω. Ξέρετε κάτι παραπάνω? Όχι, μου απαντά, αλλά δεν θα πάρει απο το ΑΣΕΠ. Τι εννοούσε ο ποιητής???? Μήπως ότι είναι άσχετος ;D ;D ή ότι κουβαλάει τα ίδια μυαλά με την Διαμαντω???

giota. pat....Μη με τρελαίνεις τώρα! Όχι εσύ φυσικά.....οι του γραφείου σου! Είμαι κι εγώ στους διοριστέους του ΑΣΕΠ, δεν ξέρω αν θα με πάρουν ή όχι, όπως και όλοι μας,εννοείται, αλλά και ο δικός σου εκεί πολύ άνετα το είπε.  >:( >:( Τελικά, μήπως να μην τους ρωτάμε καν γιατί χωρίς να ξέρουν ανοίγουν το στοματάκι τους και μιλάνε και δεν σκέφτονται πόσο σοβαρά είναι αυτά για εμάς. Εγώ προτείνω ότι αφού έχουμε την ίδια ενημέρωση με αυτούς να βγάζουμε μόνοι μας τα συμπεράσματά μας ή κατευθείαν τηλ. στο υπουργείο, γιατί με το νευρικό κλονισμό δε νομίζω να κριθούμε κατάλληλοι να εργαστούμε!!! :P

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:41:04 μμ »
στην πρωτοβαθμια που εκανα εγω την αιτηση ηταν κατηγορηματικοι οτι το μειωμενο ωραριο δεν ισχυει για μας αλλα για τις ειδικοτητες!!ελεος ουτε αυτοι ξερουν τι τους γινεται!ετσι κι αλλιως δε θα το δηλωνα αλλα αλλοι συναδελφοι που υπεβαλαν στο ιδιο γραφειο αιτηση μπορει να ηθελαν κ αυτη την επιλογη!!τι θα γινει με αυτους τωρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:40:25 »

Αποσυνδεδεμένος ritsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:44:35 μμ »
ρε παιδιά έχω 30.21 μόρια χώρις τη φετινή μου προυπηρεσία, 9 μόρια δηλαδή. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μείνω απο έξω και να μη με καλέσουν καθόλου, δε γίνεται όμως και να με πάρουν μειωμένου ωραρίου σε νησί για 300 ευρώ.απλά δε γίνεται!Απο την άλλη πολύ φοβάμαι ότι ακόμα και να δηλώσω Μ.Ω κοντά στο σπίτι μου, θα επιλέξουν να με καλέσουν μ.ω και όχι  κ.ω. Οποτε σκέφτομαι να μη το δηλώσω καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:53:00 μμ »
Μην νομίζετε ότι όσοι δουλεύουν σε γραφεία έχουν επιλεγεί με αξιοκρατικά κριτήρια και ξέρουν τι τους γίνεται. Οι περισσότεροι (υπάρχουν κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις ) διακρίνονται για την άγνοια, την ανευθυνότητα και την τεμπελιά τους >:( ;D ;D .Επιπλέον έχουν κι ένα υπεροπτικό υφάκι που μου τη δίνει στα νεύρα ;D ;D. Μην δίνετε λοιπόν και πολύ σημασία σε ότι σας λένε και να είστε επιφυλακτικές /οι.

Επιμένω πάντως πως στην παρούσα φάση δεν θα δούμε αναπληρωτές νηπιαγωγούς  μειωμένου ωραρίου.(Εγώ δεν δουλεύω σε γραφείο  :P :P)
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:55:03 μμ »
Και εγώ εκεί που έκανα τα χαρτιά μου είπαν οτι μπορούμε να δηλώσουμε και μ.ω αλλά δεν ξέραν πως αυτό μπορεί να ισχύσει στον κλάδο μας.Εγω δεν δήλωσα μ.ω. αλλα πολλοί συνάδελφοι που ήταν εκεί το έκαναν.Η κυρία με την οποία μιλήσα (ήταν η μόνη που απάντουσε, οι άλλοι δεν γνώριζαν) είπε οτι δεν συμφέρει να δηλώσω γιατι περιορίζω τις πιθανότητες μου για άλλες περιοχές.Α! Επίσης εκείνη την ώρα τους ήρθε έγγραφο να περαστούν οι προυπηρεσίες ως 2/7.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 03:07:21 μμ από eam »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:56:30 μμ »
Και εγώ πήρα την απόφαση τελικά να μην δηλώσω ΜΩ. Σκέφτομαι μήπως βάλω μόνο την περιοχή μου μετά από τις 20 επιλογές ΚΩ.   Αλλά ritsaki το ίδιο σκεφτομαι και εγώ,ότι δεν θα με συμφέρει καθόλου ΜΩ ούτε καν στην περιοχή μου. :-\
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:57:22 μμ »
Το πρωι που πηρα τηλ στο υπουργειο για αυτο το θεμα  ρωτησα αναμεσα στα αλλα  , ποιο μπορει να  ειναι το ωραριο ενος νηπιαγωγου μειωμενου ωραριου ?

 Αφου στην αρχη ο υπαλληλος δεν ηθελε να μου απαντησει και μου ειπε δεν ξερω , τελικα μαλλον θελοντας να με ξεφορτωθει ( ακουγοταν αρκετα νευρικος )
μου λεει  <<  απο 6 ως  16 ωρες !!! >  , οταν τον ρωτησα απο  που βγαινει αυτο το ωραριο,  μου απαντησε τιποτα δεν ειναι σιγουρο !!  

αντε τωρα να παει   , για παραδειγμα ,  καποιος αναπληρωτης μειωμενου στους Λειψους  για 6  ωρες !!

μωρε παμε καλα  ?       ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 02:59:10 μμ από sedix »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:58:07 μμ »
Μην νομίζετε ότι όσοι δουλεύουν σε γραφεία έχουν επιλεγεί με αξιοκρατικά κριτήρια και ξέρουν τι τους γίνεται. Οι περισσότεροι (υπάρχουν κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις ) διακρίνονται για την άγνοια, την ανευθυνότητα και την τεμπελιά τους >:( ;D ;D

Αχ! Πόσα πρόσωπα μου έρχονται στο μυαλό με αυτή την έκφραση.... :P :P :P :P
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος ritsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:10:59 μμ »
και κάτι άλλο, αν οι προυπηρεσίες για τη χρονιά 2010-2011 δεν περαστούν εφόσον οι πίνακες κλείδώνουν 30/06 ποιος ο λόγος να δηλώσουμε δυσπρόσιτα για επιπλέον μόρια?

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:15:34 μμ »
ριτσακι νηπιαγωγός εισαι?
γιατι αν εισαι νηπιαγωγός εσυ διορίζεσαι βρέξει χιονισει αν εισαι κ επιτυχούσα ασεπ δεν καταλαβαινω το ανχο σου!
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:22:24 μμ »



πηγα στο γραφειο δεν γνωριζαν τιποτα και δεν ξερουν πωσ μπορει να γινει αυτο με μειωμενο ωραριο...αν και λενε ακουστηκαν πολλα οπωσ να καλυπτουμε πρωινη ζωνη ,ωρεσ στο δημοτικο....και και..

στο μεταξυ η υπαλληλοσ και τισ αιτησεισ για αναπληρωτεσ ειναι σε αδεια ...και να παμε απο δευτερα....

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:24:27 μμ »
δεν εχει κανενα απολυτως νοημα να πας σε δυσπροσιτο..
οπως αναφερεται κ σε αλλο topic σε ενδιαφερει μονο αν θες να μαζεψεις μορια για οποτε γινεις μονιμος (λεμε τωρα) να γυρισεις γρηγορα κοντα στο σπιτι σου αλλα μετα την τριετια για τους περισσοτερους δεν εχει ουτε αυτο νοημα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160107
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 577
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.