*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3144314 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1274 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 06:16:10 μμ »
Για το jccsmart.com , εγώ τη μία φορά που έχω πληρώσει το χρησημοποίησα και είναι μια χαρά, εύκολο γρήγορο και χωρίς κόπο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1275 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:09:11 μμ »
Καλή αρχή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 10:21:06 μμ από inw »
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος NIA.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1276 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 08:05:41 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! λοιπον το στο 526 όντωσ το βιβλιο είναι όλο μέσα στο μοοντλε, αλλα δε πειραζει που το αγορασεσ γιατι και να το εκτυπωνεσ πανω κατω τοσο θα σου βγει. ο ανθρωποσ ειναι ψυχουλα. στισ εξετασεισ βεβαια αυτα που ηθελε ηταν ολα αντιγραφη απο το βιβλιο, αλλα σε τετοιο βαθμο που δε προλαβαινεσ να τα αντιγραψεις ολα. ΟΛΑ ομωσ αντιγραφη, τπτ να σκεφτεισ τπτ κρισεως και ακριβωσ τα ΣΟΣ που ειχε δωσει στισ τηλεδιακσεψεις.επισησ εχει μια τεραστια εργασια που ειναι ολη αντιγραφη απο το κεφαλαιο τρια του βιβλιου!μην την αφησεισ τελευταια στιγμη γιατι θα τρεχεισ και δε θα φτανεις! Οσο για το σεμηναριο 2 δεν υπαρχει λογος να προετοιμαζεσαι απο τωρα, τα σεμηναρια ειναι τα ευκολοτερα και αυτα που τελειωνεις πιο γρηγορα, αν θελεισ κατι αλλο στειλε μου πμ. Εγω τωρα ειμαι στο τριτο τετραμηνο και τελευταιο αφου εχω παρει πληρη φοιτηση. Εχει παρει μηπωσ καποιοσ τισ ψυχολογικεσ διαστασεις? αν ναι θα ηθελα αν μπορει να μου στειλει το βιβλιο και εννοειτε θα του το γυρισω αθικτο οπωσ ακριβωσ μου το εδωσε, παιδια πολλα τα χρηματα και no money no honey. επισης οτι πληροφορια θελετε για τα μαθηματα ευχαριστιση μου να σασ τη δωδω! Καλη συνεχεια!



Συγγνώμη για το πλήθος των ερωτήσεων μου αλλά μόλις έλαβα το e-mail για τη δήλωση μαθηματων και ενώ σκόπευα να το κάνω πλήρους φοιτησης, έχω φρικάρει με αυτά που διάβασα .Θα ήταν πολύτιμη η βοήθειά σας.Θα εργάζομαι παράλληλα και ενώ θα προσπαθήσω να είμαι συνεπής αρχίζω ήδη να ανυσηχώ για το αν θα τα καταφέρω.θέλω να ρωτήσω αρχικά αν είναι προτιμότερο να αρχίσω παίρνοντας μαθήματα του κοινού κορμού ή όχι .Προσφέρονται το 512  DL και το   500DL. Μου προτείνετε κάποιο;Απο τα ειδικής κατευθυνσης δίνονται (521, 621,623,624) Γνωρίζει κάποιος ποιο είνα ευκολότερο.Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν όλα τα μαθηματα έχουν καθε εβδομαδιαία εργασίες και επισης κατι πολυ σημαντικο!Τα βιβλια που θα χρειαστώ είναι on-line? Η θα χρειαστεί να τα αγοράζω θα μπορώ να τα βρω; Για τι κόστος μιλάμε;  σας υπερευχαριστω για τη βοήθεια σας!Ειλικρινά έχω πελαγώσει!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2013, 08:13:33 μμ από NIA. »

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1277 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 08:39:22 μμ »
Είναι λογικό να πελαγώνεις. Είναι η αρχή. Όλοι έτσι ήμασταν. Τα μαθήματα έχουν δουλειά κ θέλουν χρόνο να αφιερώνεις στις εργασίες. Οι εβδομαδιές εργασίες είναι πάνω στην ύλη της εβδομάδας. Πρέπει να μελετάς πρώτα τη θεωρία. Το κάθε μάθημα 'εχει σίγουρα μία ή 2 μεγάλες εργασίες οι οποίες κ αυτές θέλουν χρόνο για να τις διεκπαιρεώσεις. Καλό θα ήταν να ξεκινήσεις απο τον Α κύκλο, αλλα δεν είναι όλα ανοιχτά για να διαλέξεις οπότε μπορείς καλύτερα στο επόμενο τετράμηνο. Το 621 είναι ωραίο μάθημα κ δεν είναι δύσκολο. Το 521 το οποίο έχω εγώ τώρα δεν μου φαίνεται κ πολύ δύσκολο. Τώρα ανάλογα με τον χρόνο σου εσύ θα επιλέξεις την φοίτηση. Σίγουρα στο 12μηνο θα ζοριστείς πιο πολύ αλλα ξεμπερδεύεις. Το 623 είνααι ωραίο μάθημα αλλα έχει 2 μεγάλες εργασίες οι οποιες για αρχή μαζί κ με κάποιο άλλο μάθημα μάλλον θα σε δυσκολέψουν. Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Καλή αρχή!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1278 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 08:42:00 μμ »
On line δίνουν σημειώσεις αλλα υπάρχουν κ υποχρεωτικά βιβλία τα οποία πρεπει να τα αγοράσεις και θα τα βρίσκεις σίγουρα σε συγκεκριμένα βιβλιοπωλεία.

Αποσυνδεδεμένος NIA.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1279 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 08:47:08 μμ »
On line δίνουν σημειώσεις αλλα υπάρχουν κ υποχρεωτικά βιβλία τα οποία πρεπει να τα αγοράσεις και θα τα βρίσκεις σίγουρα σε συγκεκριμένα βιβλιοπωλεία.


Το κόστος αυτών;

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1280 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 11:22:52 μμ »
Το πιο ακριβό που έχω πάρει μέχρι στιγμής είναι στα 30€.

Αποσυνδεδεμένος maria-maria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1281 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 03:29:40 μμ »
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν ξεκίνησαν τα μαθήματα το καινούριο γκρουπάκι φοιτητών για το μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή, γιατί εγώ ενώ έχω στείλει την προκαταβολή ακόμα δεν έχω δηλώσει μαθήματα!!

Αποσυνδεδεμένος NIA.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1282 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 04:43:12 μμ »
Το πιο ακριβό που έχω πάρει μέχρι στιγμής είναι στα 30€.

Γνωρίζει κανείς αν είναι πιθανό να κοπεί κανεις στα μαθηματα που δίνουμε γραπτως αν ήταν τυπικος με τις εργασίες του;

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1283 στις: Οκτώβριος 11, 2013, 06:01:03 μμ »
H εργασία μετράει συνήθως σε ποσοστό 30%. Μετράει κ η συμμετοχή σου στις δραστηριότητες και τις συζητήσεις μεταξύ των συμφοιτητών. 60% μετράει η τελική εξέταση. Οπότε οι εργασίες απο μόνες τους όχι. Αναγκαστικά είσαι τυπικός στις εργασίες σου διότι υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία παράδοσης. Αν δεν την παραδόσεις έγκαιρα σου κόβονται βαθμοί. Γενικά πρέπει να είσαι τυπική με τις ημερομηνίες.

Αποσυνδεδεμένος fraou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1284 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 02:18:48 μμ »
Καλησπέρα σας!!! Μήπως ξέρετε μέχρι πότε μπορούμε να αφαιρέσουμε μαθήματα για αυτό το τετράμηνο, ημερομηνία εννοώ. Έχω πάρει 4 μαθήματα, αλλά φοβάμαι ότι θα πιεστώ πολύ επειδή εργάζομαι και σκέφρομαι να αφαιρέσω ένα. Σας ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος msc_special_edu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1285 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 02:39:04 μμ »
Καλησπέρα σας!!! Μήπως ξέρετε μέχρι πότε μπορούμε να αφαιρέσουμε μαθήματα για αυτό το τετράμηνο, ημερομηνία εννοώ. Έχω πάρει 4 μαθήματα, αλλά φοβάμαι ότι θα πιεστώ πολύ επειδή εργάζομαι και σκέφρομαι να αφαιρέσω ένα. Σας ευχαριστώ!!!

Συνάδελφε, να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση..

Μπορείς να δηλώσεις 2 μαθήματα σε αυτό το τετράμηνο + 1 σεμινάριο και 4 μαθήματα στο άλλο + 1 σεμινάριο??
Υπάρχει τέτοια δυνατότητα..? Να πάρεις δηλαδή ένα μάθημα λιγότερο τώρα κι ένα περισσότερο, το επόμενο τετράμηνο..?
Μιλάω για πλήρη φοίτηση, όπου θεωρούμε ότι δηλώνονται 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο ανά τετράμηνο...

Εμένα από την προηγούμενη Παρασκευή μου είπαν ότι με δέχτηκαν, λεφτά έστειλα κι ακόμη να μου στείλουν ένα e-mail, για να μπορέσω να δηλώσω μαθήματα.... :(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2013, 02:58:54 μμ από msc_special_edu »

Αποσυνδεδεμένος fraou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1286 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 03:11:50 μμ »
Όχι δεν μπορείς να δηλώσεις 4 μαθήματα + 1 σεμιναριο. Εξάλλου είναι τόσο απαιτητικά τα μαθήματα που και τα 4 πολλά είναι!!! Καλή αρχή σου εύχομαι και μην αγχώνεσαι!

Αποσυνδεδεμένος msc_special_edu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1287 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 03:26:09 μμ »
Όχι δεν μπορείς να δηλώσεις 4 μαθήματα + 1 σεμιναριο. Εξάλλου είναι τόσο απαιτητικά τα μαθήματα που και τα 4 πολλά είναι!!! Καλή αρχή σου εύχομαι και μην αγχώνεσαι!

Σε ευχαριστώ συνάδελφε για την άμεση ανταπόκριση...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.