*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3144395 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4788 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:16:46 μμ »
Παιδιά καλημέρα! Μίλησα με εκπρόσωπο του πανεπιστημίου Λευκωσίας στη Θεσσαλονίκη και μου είπε ότι θα αλλάξει το πρόγραμμα σπουδών και θα προστεθεί ένα τετράμηνο κι ότι θα ενημερωθούμε γι αυτό το Σεπτέμβριο. Επίσης, μου είπε ότι η αναγνώριση του δοαταπ δεν επηρεάζεται και ότι γίνεται όσοι θέλουν να ακολουθήσουν το παρόν πρόγραμμα χωρίς βέβαια να πάρουν τη συνάφεια, κάτι που θα κάνω και εγώ. Το τηλέφωνό της είναι 6972089310. Πάρτε κι εσείς και ρωτήστε γιατί θα μας τρελάνουν! 

Απο το φειςμπουκ!!!!!!!

αρα θα το κάνουν όπως της σχολικής ψυχολογίας.... 120δμ με πρακτική και ο καθένας ότι θέλει ας κάνει...


αυτό που βλέπω είναι ότι εμείς που ξεκινήσαμε ιαν2014 και λέγαμε ότι σε 1 χρόνο τελειώνουμε και προλαβαίνουμε τα κάνουμε και τις αιτήσεις απλά ΧΑΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ γιατί ή θα πρέπει να διαλέξουμε τον ένα χρόνο χωρίς πρακτική, οπότε θα έχουμε πληρώσει για κάτι που είναι ΑΧΡΗΣΤΟ για το Ελληνικό Δημόσιο ή θα πρέπει να πάμε σε πρόγραμμα 2 χρόνων κλπ κλπ και ένας θεός ξέρει τι δικαιολογίες θα έχει μετά το ΙΕΠ για να μας πετάξει πάλι εκτός
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4789 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:23:01 μμ »
αρα θα το κάνουν όπως της σχολικής ψυχολογίας.... 120δμ με πρακτική και ο καθένας ότι θέλει ας κάνει...


αυτό που βλέπω είναι ότι εμείς που ξεκινήσαμε ιαν2014 και λέγαμε ότι σε 1 χρόνο τελειώνουμε και προλαβαίνουμε τα κάνουμε και τις αιτήσεις απλά ΧΑΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ γιατί ή θα πρέπει να διαλέξουμε τον ένα χρόνο χωρίς πρακτική, οπότε θα έχουμε πληρώσει για κάτι που είναι ΑΧΡΗΣΤΟ για το Ελληνικό Δημόσιο ή θα πρέπει να πάμε σε πρόγραμμα 2 χρόνων κλπ κλπ και ένας θεός ξέρει τι δικαιολογίες θα έχει μετά το ΙΕΠ για να μας πετάξει πάλι εκτός
Θα μας ζητησουν αλλα 2000χιλιαρικα ρ τι θα κανουμε

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4790 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:25:01 μμ »
Θα μας ζητησουν αλλα 2000χιλιαρικα ρ τι θα κανουμε

δεν νομίζω ότι θα ζητήσουν άλλα λεφτά γιατί απλά θα αλλάξουν τα υποχρεωτικά... εμείς όμως για να είμαστε στα 6/8 μπορεί να πρέπει να πάρουμε και άλλα μαθήματα οπότε εκεί παίζεται
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4791 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:27:25 μμ »
δεν νομίζω ότι θα ζητήσουν άλλα λεφτά γιατί απλά θα αλλάξουν τα υποχρεωτικά... εμείς όμως για να είμαστε στα 6/8 μπορεί να πρέπει να πάρουμε και άλλα μαθήματα οπότε εκεί παίζεται
Δεν το καταλαβα αυτό που λες... θα αλλάξουν τα υποχρωτικα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4792 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:28:39 μμ »
Δεν το καταλαβα αυτό που λες... θα αλλάξουν τα υποχρωτικα..
Α και επ΄σιης της σχολικης ψυχολογιας ειναι 7000 χιλιαρικα

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4793 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:33:34 μμ »
Α και επ΄σιης της σχολικης ψυχολογιας ειναι 7000 χιλιαρικα

θα αλλάξουν τα υποχρεωτικά, θα τα πάνε στα 7000 και θα ξαναπάρουν έγκριση από το υπουργείο παιδείας της Κύπρου για να το στείλουν στο ΔΟΑΤΑΠ να πάρουν και από εκεί την έγκριση της αναγνώρισης για να μπορεί μετά να υποβληθεί για συνάφεια στο ΙΕΠ

οεο τι είναι που δεν έχουμε καταλάβει???? πάλι μας μουτζωσαν
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος Aj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4794 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:59:21 μμ »
αυτό δεν θα πάρει χρόνο?

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4795 στις: Αύγουστος 21, 2015, 12:59:53 μμ »
nemosnemos,
τηλεφώνησα μόλις στο τηλέφωνο που λες και με παρέπεμψε η κυρία που μόλις μίλησα στις ακαδημαϊκές συμβούλους τις οποίες δεν μπορώ να ξαναπάρω γιατί τις έχω ζαλίσει τις τελευταίες μέρες. Πάντως αν ισχύει αυτό που λες, διότι κι εμένα δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ όσο άλλους η συνάφεια, σώζομαι. Ασφαλώς βέβαια το να έχεις ένα ΜΤΠ που να μην είναι συναφές ούτε καν με τον τίτλο του αποτελεί τεράστιο πρόβλημα. Πάντως σε παρακαλώ αν μπορείς επικοινώνησε με τις ακαδημαϊκές συμβούλους για διασταύρωση όσων σου είπαν στο τηλέφωνο που αναφέρεις γιατί εγώ για τους παραπάνω λόγους δεν μπορώ να ξαναπάρω.

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4796 στις: Αύγουστος 21, 2015, 01:33:57 μμ »
τι νοημα εχει ρε παιδια ενα μεταπτυχιακο που δεν εχει συναφεια...για να λεω οτι εχω και ενα μαστερ...

μεταπτυχιακα 2 ταχυτητων, θα το σταματησω δυστυχως. Δεν μπορω να κανω πρωινη πρακτικη, εργαζομαι 9 με 5 καθημερινα. Το διαλεξα επειδη εχει ευελιξια. Ξυπνησαν οι @@ρες του υπουργειου και τα αλλαξαν ολα, ετσι επειδη τους καπνισε. Αιντε στα τσακιδια.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4797 στις: Αύγουστος 21, 2015, 02:03:52 μμ »
Τί θα γίνει με εμάς που έχουμε τελειώσει ήδη και πήραμε πρόσφατα την αναγνώριση; Θα κάνουμε αναδρομικά πρακτική;

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4798 στις: Αύγουστος 21, 2015, 02:13:37 μμ »
Ας κρατήσουμε την ψυχραιμία μας. Είμαστε όλοι στην ίδια κατάσταση. Κι εγώ σκεφτόμουν να τα παρατήσω όσο ήμουν εν θερμώ αλλά σιγά σιγά άρχισα να έχω πιο ήρεμες και αγωνιστικές σκέψεις. Με βοηθάει πολύ και η συζήτηση που κάνουμε όλοι μαζί και η πληροφόρηση και η στήριξη που δίνουμε ο ένας στον άλλο. Πιστεύω ότι τα δεδομένα του ήδη προγράμματος σπουδών δεν πρέπει να αλλάξουν για όσους φοιτούμε αλλά παράλληλα θα πρέπει με ευελιξία να δοθεί η δυνατότητα από το πανεπιστήμιο σε όσους θέλουν και μπορούν να παρακολουθήσουν και άλλα μαθήματα και να κάνουν πρακτική ώστε να πληρούν  τα νέα κριτήρια των ανεγκέφαλων του υπουργείου. Σε κάθε περίπτωση το να πετάξουμε τα χρήματα και τον κόπο μας όλο αυτό το διάστημα θα είναι τραγικό. Σας μιλάει κάποιος που έφαγε το καλοκαίρι του όλο κάνοντας εργασίες για να τελειώσει τον Γενάρη και που εξασφάλισε τα χρήματα για το ΜΤΠ στερώντας την οικογένειά του από βασικά πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4799 στις: Αύγουστος 21, 2015, 02:38:52 μμ »
Ας κρατήσουμε την ψυχραιμία μας. Είμαστε όλοι στην ίδια κατάσταση. Κι εγώ σκεφτόμουν να τα παρατήσω όσο ήμουν εν θερμώ αλλά σιγά σιγά άρχισα να έχω πιο ήρεμες και αγωνιστικές σκέψεις. Με βοηθάει πολύ και η συζήτηση που κάνουμε όλοι μαζί και η πληροφόρηση και η στήριξη που δίνουμε ο ένας στον άλλο. Πιστεύω ότι τα δεδομένα του ήδη προγράμματος σπουδών δεν πρέπει να αλλάξουν για όσους φοιτούμε αλλά παράλληλα θα πρέπει με ευελιξία να δοθεί η δυνατότητα από το πανεπιστήμιο σε όσους θέλουν και μπορούν να παρακολουθήσουν και άλλα μαθήματα και να κάνουν πρακτική ώστε να πληρούν  τα νέα κριτήρια των ανεγκέφαλων του υπουργείου. Σε κάθε περίπτωση το να πετάξουμε τα χρήματα και τον κόπο μας όλο αυτό το διάστημα θα είναι τραγικό. Σας μιλάει κάποιος που έφαγε το καλοκαίρι του όλο κάνοντας εργασίες για να τελειώσει τον Γενάρη και που εξασφάλισε τα χρήματα για το ΜΤΠ στερώντας την οικογένειά του από βασικά πράγματα...
Να απαιτήσουμε να μην υπάρξει αναδρομική ισχύ. Όλοι εμείς που εχουμε τελειώσει και όσοι τρέχουν ήδη το προγραμμα πρεπει να εξαιρεθούν απο την επιτροπή. Οι νεοφερμένοι δεν θα εχουν πρόβλημα διοτι τα πανεπιστήμια θα αναπροσαρμόσουν το προγραμμα σπουδών τους στα πλαίσια των κριτηρίων που απαιτεί η γαμ@@@@ κω@@@@επιτροπή.
Συγνώμη αλλα αυτά που αναφέρω δεν αποτελούν μια κοινή και απλή λογική;;;;;

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4800 στις: Αύγουστος 21, 2015, 02:56:49 μμ »
Πρακτική γίνεται και απόγευμα.
 Εγω θεωρώ όσοι φοιτουν και έχουν τελείωσει να μην δωσουμε διδακτρα παραπάνω! Να το απαιτησουμε!!! την παρασκευη 31 Αυγουστου εχει η Λευκωσια στο ψυχικο ενημερωση για τους καινουριους να παμε ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ να απαιτησουμε τα δεδομενα! Χαρη δεν πρέπει να το βαλουμε κατω! Και γενικως με μαζικη διαμαρτυρια να τους ταρακουνησουμ να προστατεψουν τις επιλογες μας.Η Λευκωσια διαφημιζε την εισδοχη στους πινακες. Μη γελοιομαστε ολοι για αυτο προσπαθούμε ας το διεκδικησουμε ως έχει χωρίς παραπάνω χρηματα! Δεν γινεται να είμαστε τα μπαλακια του υπουργειου και του πανεπιστημιου!

Αποσυνδεδεμένος stela_500

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4801 στις: Αύγουστος 21, 2015, 03:24:34 μμ »
δεν νομίζω ότι θα ζητήσουν άλλα λεφτά γιατί απλά θα αλλάξουν τα υποχρεωτικά... εμείς όμως για να είμαστε στα 6/8 μπορεί να πρέπει να πάρουμε και άλλα μαθήματα οπότε εκεί παίζεται

Μα γιατί να αλλάξουν τα μαθήματα;;;; Αφού είναι σχετικά με την ειδική αγωγή. Λογικά μόνο η πρακτική θα προστεθεί η οποία θα έχει 30 διδακτικές μονάδες άρα θα είμαστε στις 120. Εμένα αυτό που με αγχώνει είναι τα χρήματα που θα πληρώσουμε παραπάνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159960
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.