*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3144363 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostis85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6720 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 10:42:41 πμ »
Στο: "512  Ποσοτική Έρευνα και Εκπαιδευτική Στατιστική" και
"523DL Ψυχομετρικές Μέθοδοι στην Ειδική Εκπαίδευση" θυμάται κανείς αν στα τεστ πολλάπλής επιλογής έχει χρόνο?
Προλαβαίνεις αν θες να γράψεις τις ερωτήσεις και τις πιθανές απαντήσεις για να τις έχεις για διάβασμα-επανάληψη?
Ευχαριστώ.

Στο 512 θα έχεις πρόσβαση στις απαντήσεις σου ανά πάσα στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6721 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 12:05:08 μμ »
Όπως τα γράφει στις σημειώσεις της ή στο βιβλίο (copy-paste και αλλάζεις τα δεδομένα ανάλογα με την άσκηση που λύνεις )
Σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να μην είναι αυστηρή.

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6722 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 12:06:03 μμ »
Στο: "512  Ποσοτική Έρευνα και Εκπαιδευτική Στατιστική" και
"523DL Ψυχομετρικές Μέθοδοι στην Ειδική Εκπαίδευση" θυμάται κανείς αν στα τεστ πολλάπλής επιλογής έχει χρόνο?
Προλαβαίνεις αν θες να γράψεις τις ερωτήσεις και τις πιθανές απαντήσεις για να τις έχεις για διάβασμα-επανάληψη?
Ευχαριστώ.
Δεν έχει χρόνο το τεστ. Αν εννοείς αυτό.

Αποσυνδεδεμένος NadiNa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6723 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 04:11:09 μμ »
Εγώ μολις επέλεξα τα μαθήματα  510,521,504 και το σεμινάριο 591 που είναι υποχρεωτικό.Το 510 φάνηκε εύκολο απο όσα λενε, επίσης ενδιαφέρον μου φάνηκε αυτό με τισ κατηγοριοποιήσεις των ειδικών αναγκών στην εκπαίδευση<νομίζω είναι το 521> και η συγκριτική παιδαγωγική.Θα προτιμούσα αυτό με τις φιλοσοφικές προσεγγίσεις αλλά δεν είχε τμήμα!Έχει διαλέξει κανείς αυτό το συνδυασμό?Ηαλήθεια είναι ότι δε συγκράτησα τα ονόματα των καθηγητών στο καθένα αλλά και αύριο μέρα είναι!!Sokratis το είδα ότι η πρωτη δραστηριότητα έχει καταληκτική στις 22 αλλά αφού είχε τμήμα ανοιχτό το πήρα και βλέπουμε...Να κάνω μια ανόητη ερωτηση?Τα μαθήματα τι ώρες διεξάγονται γιατί δουλεύω καθε μέρα από τις 3 και μετά.Ρωτώ γιατί σαν να πήρε το μάτι μου ένα σχετικό πεδίο στην αρχή της αίτησης.Γνωρίζει κανείς?

Έχω διαλέξει ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό.Είναι ωραία μαθήματα, αλλά όλα έχουν διάβασμα και εργασίες.Το 510 μου φαίνεται εύκολο μέχρι στιγμής και το σεμινάριο 591.Μου φαίνεται καλός συνδυασμός.Τα μαθήματα όποτε θες μπαίνεις και τα διαβάζεις από τα Pdf ή βίντεο αν υπάρχει, δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2016, 04:13:32 μμ από NadiNa »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maria012

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6724 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 11:54:41 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!!!Έχεις αγοράσει βιβλία ή προκειται να το κάνεις?Μήπως είσαι από Αθήνα να επικοινωνούσαμε και τηλεφωνικώς?Ελπίζω αύριο το βράδυ που θα κοιμηθούν τα μικρά να μπω και να αρχίσω διάβασμα.Μετά από πόσες ημέρες επικοινώνησαν οι ακαδημαικοι συμβουλοι?Ισχυει οτι το 591 έχει πρωτη παραδοση εργασίας στις 22 ακόμα και για μας που εγγραφήκαμε αργότερα?Υποθετω ότι κι εσυ αυτές τις ημέρες έκανες εγγραφή.Συγγνώμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων!

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6725 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 04:00:41 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Είχε κανείς Αγγελίδη στο 621 Παιδαγωγική της συμπερίληψης να μου πει εντυπώσεις, πώς βαθμολογεί, αν είναι αυστηρός και αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6726 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 04:30:18 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Είχε κανείς Αγγελίδη στο 621 Παιδαγωγική της συμπερίληψης να μου πει εντυπώσεις, πώς βαθμολογεί, αν είναι αυστηρός και αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;
Αν μπορείς να αλλάξεις καθηγητή κάντο. Τσεκουρώνει στις εργασίες και σφάζει στις εξετάσεις.  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6727 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 04:39:33 μμ »
Αν μπορείς να αλλάξεις καθηγητή κάντο. Τσεκουρώνει στις εργασίες και σφάζει στις εξετάσεις.  :'( :'( :'(

Αυτό με τρόμαξε λιγάκι! Έχω το 621 αλλά με διδάσκουσα την Ηλιάδου. Βέβαια έχω την εντύπωση ότι ο Αγγελίδης είναι υπεύθυνος. Έχω ελπίδες; Γιατί ξεκίνησα να το παρακολουθώ και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Τι με συμβουλεύετε;

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6728 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 04:57:20 μμ »
Αν μπορείς να αλλάξεις καθηγητή κάντο. Τσεκουρώνει στις εργασίες και σφάζει στις εξετάσεις.  :'( :'( :'(

Δυστυχώς είναι το τελευταίο μου τετράμηνο και έχει περάσει η προθεσμία προσθαφαίρεσης μαθημάτων (15 Φεβρουαρίου). Αφού δήλωσα το μάθημα και μετά από λίγες μέρες ήθελα να αλλάξω καθηγητή τα τμήματα είχαν κλείσει. Δε με παίρνει να το αφαιρέσω τώρα, γιατί μπορεί να πάω πίσω ένα τετράμηνο. Οπότε θα μείνω με αυτό τον καθηγητή και ό,τι γίνει.
Αγχώθηκα τώρα. :-[

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6729 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 05:18:19 μμ »
Δυστυχώς είναι το τελευταίο μου τετράμηνο και έχει περάσει η προθεσμία προσθαφαίρεσης μαθημάτων (15 Φεβρουαρίου). Αφού δήλωσα το μάθημα και μετά από λίγες μέρες ήθελα να αλλάξω καθηγητή τα τμήματα είχαν κλείσει. Δε με παίρνει να το αφαιρέσω τώρα, γιατί μπορεί να πάω πίσω ένα τετράμηνο. Οπότε θα μείνω με αυτό τον καθηγητή και ό,τι γίνει.
Αγχώθηκα τώρα. :-[
Προσπάθησε να βρίσκεις πάρα πολλές βιβλιογραφικές πηγές και άρθρα δικά του στις εργασίες σου. Σου είπα την άποψή μου. Περίμενε τις απόψεις και των υπόλοιπων που τον είχαν. Εγώ στις εξετάσεις άκουγα πολλούς να δυσανασχετούν με τον συγκεκριμένο.

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6730 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 05:20:00 μμ »
Αυτό με τρόμαξε λιγάκι! Έχω το 621 αλλά με διδάσκουσα την Ηλιάδου. Βέβαια έχω την εντύπωση ότι ο Αγγελίδης είναι υπεύθυνος. Έχω ελπίδες; Γιατί ξεκίνησα να το παρακολουθώ και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Τι με συμβουλεύετε;
Το μάθημα σαν μάθημα είναι εύκολο και με μικρή ύλη καθώς επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια. Δεν ξέρω για την ηλιάδου...δεν την είχα. Καλή συνέχεια.  :)

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6731 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 05:40:24 μμ »
Το μάθημα σαν μάθημα είναι εύκολο και με μικρή ύλη καθώς επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια. Δεν ξέρω για την ηλιάδου...δεν την είχα. Καλή συνέχεια.  :)

zali σ'ευχαριστώ για την απάντηση!  :)  Καλή συνέχεια και σε εσένα!

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6732 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 06:39:26 μμ »
Προσπάθησε να βρίσκεις πάρα πολλές βιβλιογραφικές πηγές και άρθρα δικά του στις εργασίες σου. Σου είπα την άποψή μου. Περίμενε τις απόψεις και των υπόλοιπων που τον είχαν. Εγώ στις εξετάσεις άκουγα πολλούς να δυσανασχετούν με τον συγκεκριμένο.

Χρήσιμες οι συμβουλές σου zali. Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6733 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 09:01:00 μμ »
Efie, εγώ είχα τον Αγγελλίδη το προηγούμενο εξάμηνο και πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ! Σκέψου ότι επι το πλείστον οι βαθμοί μου κυμαίνονται μεταξύ Β- Α και με τον Αγγελλίδη παρόλο που οι εργασίες μου είχαν τουλάχιστον 30 αναφορές με βαθμολόγησε με 23/30 με το σχόλιο "λες πολλά" και στις εξετάσεις με 70% παρόλο που τα ήξερα! Το πόρισμα ήταν το πρώτο μου c!!!Παρόλο που είναι εξαιρετικός στη συνεργασία εντούτοις τί να σου πώ...σοκαρίστηκα με τη βαθμολογία!!! Τώρα από εκεί και πέρα, δεν ξέρεις...εσύ προσπάθησε να έχεις αρκετές αναφορές και να μην λες και πολλά....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159956
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.