*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3144279 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7238 στις: Απρίλιος 17, 2016, 01:41:18 πμ »
Σας παρακαλώ θα ήθελα τη βοήθεια όσων έχουν πάρει 621 Συμπερίληψη, κυρίως με την Ηλιάδου:
Δεν κατάφερα να δω την τηλεδιάσκεψη, δεν έχει αναρτηθεί στην πλατφόρμα και είναι ανάγκη να ολοκληρώσω την ατομική εργασία άμεσα!
 Υπάρχει κάποιος που να την είδε και να ξέρει τι πληροφορίες έδωσε για τη συγγραφή της εργασίας;;; ( ως προς τη δομή κυρίως ενδιαφέρομαι).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7239 στις: Απρίλιος 17, 2016, 02:18:44 μμ »
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ! Παιδιά διάβασα από κάποιον ότι τα πτυχία βρίσκονται στο ΔΟΑΤΑΠ και δεν έχουν πρωτοκολληθεί. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Είναι σημαντική αυτή η ημερομηνία! Ταράξτε τους στα τηλέφωνα από Δευτέρα να τα πρωτοκολλήσουν! Όταν ανοιχτεί ο νόμος λέει ότι η αναγνώριση πρέπει να γίνει το πολύ σε 3 μήνες! Μετά μπορείτε να κινηθείτε νομικά αν περάσει το τρίμηνο μέσω του Συνήγορου του Πολίτη(έτσι έκανε και ένας γνωστός μου). Οπότε αν υπάρχει καμιά γραμμή από πουθενά να καθυστερήσουν οι αναγνωρίσεις (αφού δεν κατάφεραν να μας ακυρώσουν τη συνάφεια) μπορείτε να κινηθείτε νομικά και μπορείτε να προειδοποιείστε το ΔΟΑΤΑΠ ανα διαστήματα για αυτό!

Αποσυνδεδεμένος zwzw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7240 στις: Απρίλιος 17, 2016, 06:23:02 μμ »
Καλησπέρα!

Γνωρίζει κάποιος πως ήταν οι εξετάσεις στο 623 Ψυχοπαθολογία του παιδιού??

Τι περίπου βάζει??

Αποσυνδεδεμένος Makis91

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7241 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:37:16 μμ »
Παιδιά στις Ψυχομετρικές Μεθόδους στην Ειδική Εκπαίδευση ξέρουν να μας πουν αυτοί που έχουν δώσει το μάθημα πως είναι οι εξετάσεις; Τι χρειάζεται να διαβάσουμε; Μου έχουν πει γενικά πως πρέπει να τα μάθω όλα απ' έξω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7242 στις: Απρίλιος 18, 2016, 12:14:05 πμ »
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ! Παιδιά διάβασα από κάποιον ότι τα πτυχία βρίσκονται στο ΔΟΑΤΑΠ και δεν έχουν πρωτοκολληθεί. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Είναι σημαντική αυτή η ημερομηνία! Ταράξτε τους στα τηλέφωνα από Δευτέρα να τα πρωτοκολλήσουν! Όταν ανοιχτεί ο νόμος λέει ότι η αναγνώριση πρέπει να γίνει το πολύ σε 3 μήνες! Μετά μπορείτε να κινηθείτε νομικά αν περάσει το τρίμηνο μέσω του Συνήγορου του Πολίτη(έτσι έκανε και ένας γνωστός μου). Οπότε αν υπάρχει καμιά γραμμή από πουθενά να καθυστερήσουν οι αναγνωρίσεις (αφού δεν κατάφεραν να μας ακυρώσουν τη συνάφεια) μπορείτε να κινηθείτε νομικά και μπορείτε να προειδοποιείστε το ΔΟΑΤΑΠ ανα διαστήματα για αυτό!

Eμένα όλο αυτό που γίνεται με βάζει σε σκέψεις. Μήπως η καθυστέρηση αυτή είναι εσκεμμένη και το θέμα της συνάφειας για κάποιο λόγο είναι ακόμα ανοιχτό; Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7243 στις: Απρίλιος 18, 2016, 02:03:15 πμ »
Είναι πολύ πιθανό! Γιατί δεν τα πρωτοκολλούν, τί κάνουν τα χαρτιά στο ΔΟΑΤΑΠ, παίρνουν αέρα; ποιός είναι ο λόγος; Μήπως έχουν πάρει γραμμή αφού δεν μπόρεσαν να τα ακυρώσουν γιατί θα έχουν πρόβλημα νομικό, είπαν να τα καθυστερήσουν στο ΔΟΑΤΑΠ που δεν θα υπάρχει και πρόβλημα; Εγώ αυτό υποψιάζομαι, με το δεδομένο ότι οι αιτήσεις λένε ότι θα γίνουν νωρίς φέτος δεν τα πρωτοκολλούν ώστε να μην έχει συμπληρωθεί το ελάχιστο τρίμηνο που λέει ο νόμος ότι χρειάζεται η αναγνώριση! Έτσι μετά αν δεν γίνει η αναγνώριση μέχρι τις αιτήσεις θα είναι κατοχυρωμένος νομικά και ο ΔΟΑΤΑΠ! 
Οι υπεύθυνοι για τις αναγνωρίσεις του δικού μας κλάδου είναι ο κύριος Παπαβλασσόπουλος και η κυρία Παφλιώτη (http://www.doatap.gr/gr/anagnorisi.html).
Τα στοιχεία τους τα βρήκα από το παρακάτω forum που έχει χρήσιμες πληροφορίες για την αναγνώριση http://www.pde.gr/index.php?topic=32076.0
Ας πάρουμε όλοι από αύριο να πιέσουμε να τα πρωτοκολλήσουν!

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7244 στις: Απρίλιος 18, 2016, 10:27:20 πμ »
Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για την πλήρη διαδικασία που χρειάζεται για να καταθέσουμε τα χαρτιά μας στον Δοαταπ? (τι χαρτιά χρειάζονται, που τα στέλνουμε, πότε κλπ). Τελειώνω τον Μάιο και με όλα αυτά που διαβάζω στο forum αγχώθηκα για το αν θα προλάβω να ενταχθώ στους πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7245 στις: Απρίλιος 18, 2016, 10:49:06 πμ »
Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για την πλήρη διαδικασία που χρειάζεται για να καταθέσουμε τα χαρτιά μας στον Δοαταπ? (τι χαρτιά χρειάζονται, που τα στέλνουμε, πότε κλπ). Τελειώνω τον Μάιο και με όλα αυτά που διαβάζω στο forum αγχώθηκα για το αν θα προλάβω να ενταχθώ στους πίνακες.

καταρχήν

http://www.doatap.gr/gr/dikaiolog.php

Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7246 στις: Απρίλιος 18, 2016, 11:25:27 πμ »
Ευχαριστώ Sokratis τα έχω διαβάσει αυτά. Απλώς δεν καταλαβαίνω τη διαδικασία: πρώτα πρέπει να πάρουμε χαρτί απο τη Σχολή ότι περάσαμε τα μαθήματα, μετά η Σχολή να στείλει το ερωτηματολόγιο στον Δοαταπ και μετά να στείλουμε εμείς τα υπόλοιπα δικαιολογητικά ή μπορούμε απο τώρα να στείλουμε ό,τι δικαιολογητικά έχουμε στον Δοαταπ και να περιμένουμε τις βαθμολογίες? (αυτή την εβδομάδα παραδίδω τις τελευταίες εργασίες και 28 Μαίου τελειώνω την εξεταστική)

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7247 στις: Απρίλιος 18, 2016, 12:15:36 μμ »
Ευχαριστώ Sokratis τα έχω διαβάσει αυτά. Απλώς δεν καταλαβαίνω τη διαδικασία: πρώτα πρέπει να πάρουμε χαρτί απο τη Σχολή ότι περάσαμε τα μαθήματα, μετά η Σχολή να στείλει το ερωτηματολόγιο στον Δοαταπ και μετά να στείλουμε εμείς τα υπόλοιπα δικαιολογητικά ή μπορούμε απο τώρα να στείλουμε ό,τι δικαιολογητικά έχουμε στον Δοαταπ και να περιμένουμε τις βαθμολογίες? (αυτή την εβδομάδα παραδίδω τις τελευταίες εργασίες και 28 Μαίου τελειώνω την εξεταστική)

θεωρητικά μπορείς και τώρα, από την στιγμή που δεν υποβάλεις εσυ στον ΔΟΑΤΑΠ κάποιο χαρτί από το πανεπιστήμιο. Πρακτικά είναι  για σένα πιο καλά να το κάνεις μόλις τελειώσεις τις εξετάσεις. έχεις από τότε περίπου 2 μήνες μέχρι να πάνε τα χαρτιά του πανεπιστημίου στον ΔΟΑΤΑΠ.....

Η ημερομηνία στον δοαταπ ξεκινά από την στιγμή που θα το πρωτοκολλήσουν .... άρα όσο και νωρίτερα να κάνεις εσύ τα χαρτιά σου  δεν αλλάζει κάτι
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7248 στις: Απρίλιος 18, 2016, 12:21:22 μμ »
ευχαριστώ πολύ! Άρα θα πρέπει πρώτα να στείλει τα χαρτιά το Πανεπιστήμιο και μετά να πρωτοκολληθούν στον ΔΟΑΤΑΠ....δε με κόβω να προλαβαίνω τους πίνακες....πφφφ

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7249 στις: Απρίλιος 18, 2016, 01:13:11 μμ »
ευχαριστώ πολύ! Άρα θα πρέπει πρώτα να στείλει τα χαρτιά το Πανεπιστήμιο και μετά να πρωτοκολληθούν στον ΔΟΑΤΑΠ....δε με κόβω να προλαβαίνω τους πίνακες....πφφφ

Και εγώ Ifi  δεν μας βλέπω να προλαβαίνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Z_eugenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7250 στις: Απρίλιος 18, 2016, 05:01:33 μμ »
Είναι πολύ πιθανό! Γιατί δεν τα πρωτοκολλούν, τί κάνουν τα χαρτιά στο ΔΟΑΤΑΠ, παίρνουν αέρα; ποιός είναι ο λόγος; Μήπως έχουν πάρει γραμμή αφού δεν μπόρεσαν να τα ακυρώσουν γιατί θα έχουν πρόβλημα νομικό, είπαν να τα καθυστερήσουν στο ΔΟΑΤΑΠ που δεν θα υπάρχει και πρόβλημα; Εγώ αυτό υποψιάζομαι, με το δεδομένο ότι οι αιτήσεις λένε ότι θα γίνουν νωρίς φέτος δεν τα πρωτοκολλούν ώστε να μην έχει συμπληρωθεί το ελάχιστο τρίμηνο που λέει ο νόμος ότι χρειάζεται η αναγνώριση! Έτσι μετά αν δεν γίνει η αναγνώριση μέχρι τις αιτήσεις θα είναι κατοχυρωμένος νομικά και ο ΔΟΑΤΑΠ! 
Οι υπεύθυνοι για τις αναγνωρίσεις του δικού μας κλάδου είναι ο κύριος Παπαβλασσόπουλος και η κυρία Παφλιώτη (http://www.doatap.gr/gr/anagnorisi.html).
Τα στοιχεία τους τα βρήκα από το παρακάτω forum που έχει χρήσιμες πληροφορίες για την αναγνώριση http://www.pde.gr/index.php?topic=32076.0
Ας πάρουμε όλοι από αύριο να πιέσουμε να τα πρωτοκολλήσουν!


Καλησπέρα και από εμένα!
Όλοι εσείς που μιλάτε για το ΔΟΑΤΑΠ, πότε τελειώσατε και περιμένετε την πρωτοκόλληση;
Εγώ τελείωσα Ιανουάριο και το πανεπιστήμιο δεν έχει στείλει ακόμα τα χαρτιά μου. Μάλιστα, σήμερα με ενημέρωσαν ότι σε 2 βδομάδες θα σταλούν!!! Είμαι έξω φρενών!!!!! Με πάνε από αναβολή σε αναβολή και όλα αυτά χωρίς καμία εκκρεμότητα από τη μεριά μου. Πείτε μου λίγο και τις δικές σας εμπειρίες...Δεν ξέρω τι να κάνω...Εκμεταλλέυονται την απόσταση και κάνουν την πάπια!!

Αποσυνδεδεμένος el05470

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7251 στις: Απρίλιος 18, 2016, 06:18:54 μμ »

Καλησπέρα και από εμένα!
Όλοι εσείς που μιλάτε για το ΔΟΑΤΑΠ, πότε τελειώσατε και περιμένετε την πρωτοκόλληση;
Εγώ τελείωσα Ιανουάριο και το πανεπιστήμιο δεν έχει στείλει ακόμα τα χαρτιά μου. Μάλιστα, σήμερα με ενημέρωσαν ότι σε 2 βδομάδες θα σταλούν!!! Είμαι έξω φρενών!!!!! Με πάνε από αναβολή σε αναβολή και όλα αυτά χωρίς καμία εκκρεμότητα από τη μεριά μου. Πείτε μου λίγο και τις δικές σας εμπειρίες...Δεν ξέρω τι να κάνω...Εκμεταλλέυονται την απόσταση και κάνουν την πάπια!!



Καλησπερα! Παιδια εμενα παντως ενα μηνα εκανε να μου το πρωτοκολλησουν το πτυχιο απο τη στιγμη που ειχαν ολα τα δικαιολογητικα εκει στο Δοαταπ..καθυστερουν αρκετα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.