*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3144280 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ZZZZZ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7910 στις: Ιούνιος 17, 2016, 10:26:59 πμ »
Να σας ενημερώσω και εγώ με κάτι που έμαθα χθες και ξενέρωσα όχι μόνο με το Πανεπιστήμιο (που ήμουν ήδη ξενερωμένη) αλλά και με τους συμφοιτητές μας.
Το μπου@@@λο αυτό, που θέλει να λέγεται Πανεπιστήμιο, δεν έχει νομικό πλαίσιο ούτε γράφει πουθενά κάτι για εκπτώσεις. Ωστόσο, όσοι φοιτητές οργανώνονται σε ομάδες ή ατομικά και στέλνουν έγγραφα ανεργίας, χαμηλού εισοδήματος, αναπηρίας, ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο παίρνουν έκπτωση η οποία ανέρχεται έως και 1500€ (το μέγιστο που έχω ακούσει εγώ). Οι σύμβουλοι λένε ότι δε ξέρουν τίποτα γιατί δεν υπάρχει πλαίσιο, αλλά αν κάνεις κάποια αίτηση μπορεί να δικαιούσαι την έκπτωση.
Και ρωτάω εγώ: γιατί κάποιοι συμφοιτητές μας ενώ ήξεραν δεν ενημέρωσαν και τους υπόλοιπους?
Εμετική κατάσταση σε όλα τα επίπεδα. Απαράδεκτο το Πανεπιστήμιο και όλοι όσοι ήξεραν και δεν είπαν κάτι. Εγώ δυστυχώς δε μπορώ να διεκδικήσω κάτι γιατί μόλις τελείωσα, αλλά όλοι όσοι είστε μέσα ξεσκίστε το Πανεπιστήμιο. Πάρτε τηλέφωνα και κάντε αιτήσεις. Απαιτήστε να αναρτηθούν επίσημα οι εκπτώσεις αυτές έτσι ώστε να είναι όλοι ενήμεροι.

Είναι σίγουρο αυτό ή ράδιο αρβύλα? Έχουμε κάποια απόδειξη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7911 στις: Ιούνιος 17, 2016, 10:48:14 πμ »
γεια σου espresso,
είχα Καιτέ και κουφάθηκα με τη βαθμολόγηση, πήρα άριστα στις εργασιες, που εγώ προσωπικά δεν ήμουν ευχαριστημένη και σχεδόν βάση στα γραπτά, ενώ περίμενα το αντίθετο. Δεν κατάλαβα τι δεν βρήκε σωστό  στο γραπτό μου, εγώ το θεώρησα αξιοπρεπέστατο.  Πάντως λέω Δόξα τω Θεώ που το πέρασα γιατί με δυσκόλεψε πολύ!!
Κι εγώ Καϊτέ είχα στο 511. Κι εμένα με βαθμολόγησε πολύ καλά στις εργασίες αλλά και στις εξετάσεις που νόμιζα ότι δεν τα πήγα καλά. Αντίθετα νόμιζα ότι στο 504 (Συγκριτική Παιδαγωγική) έγραψα πολύ καλά αλλά τελικά ο βαθμός των εξετάσεων δεν το επιβεβαίωσε...

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7912 στις: Ιούνιος 17, 2016, 11:01:21 πμ »
Άτομο που φοιτά αυτή τη στιγμή (δε τη γνωρίζω προσωπικά) όπως ανέφερε σε συμφοιτήτρια της (και φίλη μου) μπήκε σε ομάδα εκπαιδευτικών, ζήτησαν ομαδική έκπτωση και την πήραν τελικά. Παραπάνω για προυποθέσεις κτλ δε γνωρίζω...Η φίλη μου πήρε τηλ στην Κύπρο και της είπαν ότι γίνονται εκπτώσεις αλλά δεν υπάρχει συγκεκριμένο πλαίσιο.

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7913 στις: Ιούνιος 17, 2016, 11:06:02 πμ »
ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΤΙΤΛΩΝ ΣΤΟΝ ΔΟΑΤΑΠ
Συνάδερφοι γεια σας,

Από το Πανεπιστήμιο πληροφορηθήκαμε με έκπληξη ότι οι τίτλοι σπουδών και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά θα σταλούν στο ΔΟΑΤΑΠ στα μέσα Ιουλίου. Επίσης μαθαίνω ότι κάποιοι καθηγητές πήραν τα γραπτά για διόρθωση πριν 2 μέρες. Αν είναι δυνατόν! Ενώ είχαμε στείλει πριν 2 μήνες περίπου έγγραφο που τους εξηγούσαμε τις ανάγκες μας και ότι οι αιτήσεις αναπληρωτών ειδικής αγωγής θα γίνουν νωρίς φέτος, ίσως αρχές Ιουλίου. Αυτό σημαίνει ότι φέτος θα χάσουμε τις αιτήσεις αν τα στείλουν στα μέσα Ιουλίου! Την αντίστοιχη περίοδο πέρσι τα έστειλαν στα μέσα Ιουνίου. Παράλληλα το πτυχίο γνωστής μου που έδωσε εξετάσεις σε Πανεπιστήμιο της Ιταλίας την ίδια περίοδο με μένα  έχει βγει και βρίσκεται από χθες στον ΔΟΑΤΑΠ! Αυτό σημαίνει ότι απόφοιτοι άλλων Πανεπιστημίων θα προλάβουν τις αιτήσεις και ακούγεται ότι οι πίνακες φέτος θα κλείσουν. Οπότε το δικό μας δεν θα έχει καμιά αξία του χρόνου, θα είναι ένα κουρελόχαρτο, διότι δεν θα δουλέψουμε ποτέ αν χάσουμε τις προθεσμίες.

Επομένως όπως μου εξήγησε μια ακαδημαϊκή σύμβουλος όσοι πάτε στην ορκωμοσία δεν θα πάρετε τίτλους σπουδών. Δηλαδή η ορκωμοσία είναι μια ωραία γιορτή και θα γυρίσετε με άδεια χέρια! Οι υπεύθυνοι για αυτή την απόφαση όπως μου εξήγησαν στο τηλέφωνο είναι η Πρυτανεία, οπότε θα πρότεινα να στείλουμε όλοι από αύριο στον

Πρύτανη κύριο Φίλιππο Πουγιούτα e-mail pouyioutas.p@unic.ac.cy και 0035722841510.

Στο τηλέφωνο η γραμματέας δεν σου τον δίνει ούτε για 1 λεπτό, αλλά ας την πρήξουμε για να του πει τίποτα. Πιστεύω ότι το βασικό μας επιχείρημα θα πρέπει να είναι ότι άλλα Πανεπιστήμια με την ίδια περίοδο εξετάσεων έχουν ήδη στείλει τους τίτλους στο ΔΟΑΤΑΠ, όπως αυτό της Ιταλίας. Επειδή δεν θυμάμαι το όνομα του Πανεπιστημίου, θα ρωτήσω την γνωστή μου αύριο και θα σας ενημερώσω, ώστε να τους πούμε το συγκεκριμένο ως απόδειξη.

Επίσης μπορούμε να πούμε ότι είμαστε όλοι μέλη σε ομάδες και forum κοινωνικών δικτύων και πολλοί που θέλουν να γραφτούν μας ρωτάνε για την εξυπηρέτηση του Πανεπιστημίου και για το αν θα προλάβουμε τις αιτήσεις, το οποίο ισχύει. Δυστυχώς μόνο έτσι μπορούμε πλέον να τους πιέσουμε, καθώς εμάς δεν μας έχουν πλέον ανάγκη οικονομικά.

Τέλος, έχω κανονίσει για αύριο συνάντηση με δικηγόρο που ασχολείται με εκπαιδευτικά θέματα για το αν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο ώστε να πιέσουμε το Πανεπιστήμιο να στειλει τους τίτλους άμεσα. Αν και δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι, καθώς το Πανεπιστήμιο είναι σε άλλη χώρα θα ενημερώσω για αυτά που θα μου πει.               

Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο γράψτε.Κοινοποιήστε αυτό το μήνυμα σε γνωστούς σας που τελειώνουν τώρα και σε άλλες ομάδες του facebook, ώστε να πιέσουμε να τα στείλουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Μόνο με καθημερινή πίεση από εμάς υπάρχει η πιθανότητα να τα στείλουν πιο γρήγορα

Το Πανεπιστήμιο λέγεται Tor Vergata

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7914 στις: Ιούνιος 17, 2016, 11:50:28 πμ »
ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΤΙΤΛΩΝ ΣΤΟΝ ΔΟΑΤΑΠ
Συνάδερφοι γεια σας,

Από το Πανεπιστήμιο πληροφορηθήκαμε με έκπληξη ότι οι τίτλοι σπουδών και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά θα σταλούν στο ΔΟΑΤΑΠ στα μέσα Ιουλίου. Επίσης μαθαίνω ότι κάποιοι καθηγητές πήραν τα γραπτά για διόρθωση πριν 2 μέρες. Αν είναι δυνατόν! Ενώ είχαμε στείλει πριν 2 μήνες περίπου έγγραφο που τους εξηγούσαμε τις ανάγκες μας και ότι οι αιτήσεις αναπληρωτών ειδικής αγωγής θα γίνουν νωρίς φέτος, ίσως αρχές Ιουλίου. Αυτό σημαίνει ότι φέτος θα χάσουμε τις αιτήσεις αν τα στείλουν στα μέσα Ιουλίου! Την αντίστοιχη περίοδο πέρσι τα έστειλαν στα μέσα Ιουνίου. Παράλληλα το πτυχίο γνωστής μου που έδωσε εξετάσεις σε Πανεπιστήμιο της Ιταλίας την ίδια περίοδο με μένα  έχει βγει και βρίσκεται από χθες στον ΔΟΑΤΑΠ! Αυτό σημαίνει ότι απόφοιτοι άλλων Πανεπιστημίων θα προλάβουν τις αιτήσεις και ακούγεται ότι οι πίνακες φέτος θα κλείσουν. Οπότε το δικό μας δεν θα έχει καμιά αξία του χρόνου, θα είναι ένα κουρελόχαρτο, διότι δεν θα δουλέψουμε ποτέ αν χάσουμε τις προθεσμίες.

Επομένως όπως μου εξήγησε μια ακαδημαϊκή σύμβουλος όσοι πάτε στην ορκωμοσία δεν θα πάρετε τίτλους σπουδών. Δηλαδή η ορκωμοσία είναι μια ωραία γιορτή και θα γυρίσετε με άδεια χέρια! Οι υπεύθυνοι για αυτή την απόφαση όπως μου εξήγησαν στο τηλέφωνο είναι η Πρυτανεία, οπότε θα πρότεινα να στείλουμε όλοι από αύριο στον

Πρύτανη κύριο Φίλιππο Πουγιούτα e-mail pouyioutas.p@unic.ac.cy και 0035722841510.

Στο τηλέφωνο η γραμματέας δεν σου τον δίνει ούτε για 1 λεπτό, αλλά ας την πρήξουμε για να του πει τίποτα. Πιστεύω ότι το βασικό μας επιχείρημα θα πρέπει να είναι ότι άλλα Πανεπιστήμια με την ίδια περίοδο εξετάσεων έχουν ήδη στείλει τους τίτλους στο ΔΟΑΤΑΠ, όπως αυτό της Ιταλίας. Επειδή δεν θυμάμαι το όνομα του Πανεπιστημίου, θα ρωτήσω την γνωστή μου αύριο και θα σας ενημερώσω, ώστε να τους πούμε το συγκεκριμένο ως απόδειξη.

Επίσης μπορούμε να πούμε ότι είμαστε όλοι μέλη σε ομάδες και forum κοινωνικών δικτύων και πολλοί που θέλουν να γραφτούν μας ρωτάνε για την εξυπηρέτηση του Πανεπιστημίου και για το αν θα προλάβουμε τις αιτήσεις, το οποίο ισχύει. Δυστυχώς μόνο έτσι μπορούμε πλέον να τους πιέσουμε, καθώς εμάς δεν μας έχουν πλέον ανάγκη οικονομικά.

Τέλος, έχω κανονίσει για αύριο συνάντηση με δικηγόρο που ασχολείται με εκπαιδευτικά θέματα για το αν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο ώστε να πιέσουμε το Πανεπιστήμιο να στειλει τους τίτλους άμεσα. Αν και δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι, καθώς το Πανεπιστήμιο είναι σε άλλη χώρα θα ενημερώσω για αυτά που θα μου πει.               

Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο γράψτε.Κοινοποιήστε αυτό το μήνυμα σε γνωστούς σας που τελειώνουν τώρα και σε άλλες ομάδες του facebook, ώστε να πιέσουμε να τα στείλουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Μόνο με καθημερινή πίεση από εμάς υπάρχει η πιθανότητα να τα στείλουν πιο γρήγορα



Τι εννοείς οτι οι πίνακες φέτος θα κλείσουν; και που το άκουσες αυτο;

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7915 στις: Ιούνιος 17, 2016, 12:57:33 μμ »
Ποιοι πίνακες βρε παιδιά θα κλείσουν; Για πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια ειδικής; Πολλά ακούγονται, μην πιστεύετε κάτι χωρίς επίσημη ανακοίνωση. Τζάμπα κάνουμε το μεταπτυχιακό; Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7916 στις: Ιούνιος 17, 2016, 01:37:49 μμ »
Ποιοι πίνακες βρε παιδιά θα κλείσουν; Για πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια ειδικής; Πολλά ακούγονται, μην πιστεύετε κάτι χωρίς επίσημη ανακοίνωση. Τζάμπα κάνουμε το μεταπτυχιακό; Καλή συνέχεια!




Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου και καλά είναι να μην λέει ο καθένας ότι του έρχεται χωρίς να είναι σίγουρο.Δεν μας φτάνει η προσπάθεια που κάνουμε να το τελειώσουμε ακούμε και τέτοια....τι να πεις...

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7917 στις: Ιούνιος 17, 2016, 03:27:50 μμ »
Κι εγώ Καϊτέ είχα στο 511. Κι εμένα με βαθμολόγησε πολύ καλά στις εργασίες αλλά και στις εξετάσεις που νόμιζα ότι δεν τα πήγα καλά. Αντίθετα νόμιζα ότι στο 504 (Συγκριτική Παιδαγωγική) έγραψα πολύ καλά αλλά τελικά ο βαθμός των εξετάσεων δεν το επιβεβαίωσε...

Αψηφά γενικά τις προσδοκίες λοιπόν! Τελοσπάντων, αφού το περάσαμε.. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2016, 03:30:24 μμ από Espresso »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7918 στις: Ιούνιος 17, 2016, 03:44:14 μμ »
Τι ειδικότητες είστε παιδιά εσείς που τελειώνετε τώρα; Να φανταστώ 1βάθμια; Έχετε ελπίδες για εργασία φέτος;

Αποσυνδεδεμένος vagelischios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7919 στις: Ιούνιος 17, 2016, 06:18:41 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω, το πανεπιστήμιο έχει βάλει πρακτική; Μια φίλη μου θέλει να ξεκινήσει τον Οκτώβρη. Εγώ τελείωσα πριν ένα χρόνο και δεν είχε πρακτική. Όσοι ξεκίνησαν τον Φεβρουάριο στο πρόγραμμα έχει και πρακτική;

Αποσυνδεδεμένος Eleni_theo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7920 στις: Ιούνιος 17, 2016, 06:59:35 μμ »
Παιδιά Καλησπέρα,  έχει δηλώσει κάνεις το 510 αρχές και μέθοδοι ποιοτικής και ποσοτικής έρευνας?

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7921 στις: Ιούνιος 17, 2016, 08:02:39 μμ »


Τι εννοείς οτι οι πίνακες φέτος θα κλείσουν; και που το άκουσες αυτο;
Κι εγώ αυτό δεν το κατάλαβα. Πώς κλείνουν οι πίνακες; Πολλά ακούγονται τελευταία και τα μισά είναι ράδιο αρβύλα.

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7922 στις: Ιούνιος 17, 2016, 09:56:48 μμ »
Όταν είπα ότι θα κλείσουν εννοώ ότι θα μπουν υποψήφιοι από άλλα Πανεπιστήμια φέτος οι οποίοι θα δουλέψουν φέτος. Εμείς αν χάσουμε την χρονιά και μπούμε στους πίνακες του χρόνου δεν θα έχουμε ποτέ την ευκαιρία να δουλέψουμε ή θα δουλεύουμε για λίγους μήνες καθώς οι προσλήψεις αναμένονται να είναι στα ίδια επίπεδα και μπορεί και λιγότερες του χρόνου. Οπότε ουσιαστικά το μεταπτυχιακό θα είναι ένα κουρελόχαρτο!

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7923 στις: Ιούνιος 17, 2016, 10:04:49 μμ »
Το Πανεπιστήμιο λέγεται Tor Vergata

Παιδιά τα τηλέφωνα του Πρύτανη και του Αγγελίδη δεν λειτουργούν καθόλου σήμερα! Λέτε να είναι τυχαίο; Δεν νομίζω! Εγώ τον Αγγελίδη τον έβρισκα πάντα στο 0035722841733. Για να πιέσουμε παραπάνω θα έλεγα να γράψουμε παράπονα στις σελίδες τους. Μπορείτε να γράψετε σχόλια κάτω από το δικό μου ή καινούρια δικά σας. Αν γνωρίζετε άλλες ομάδες που δεν έχω κάνει κοινοποιήστε και το δικό μου!

https://www.facebook.com/UniversityofNicosia/

https://www.facebook.com/usdl.gr/

https://www.facebook.com/unic.distance.learning/


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.