*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2998326 φορές)

0 μέλη και 44 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Θα μπορούσες να μας πεις σε ποια περιοχή αναφέρεσαι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ειχε δικαιο ο ιωαννης. μολις εμαθα οτι μια φιλολογος αποσπαστηκε σημερα στο σδε της περιοχης μου. δεν επρεπε να εχει βγει επισημη ανακοινωση απο το ΙΔΕΚΕ? ή το ΥΠΕΠΘ?
οχι τιποτα αλλο , για να ξερουμε και εμεις οι ωρομισθιοι ποιοι ειδικοτητες εχουν βρεθει.....
αυτες οι αποσπασεις ειναι ανεπισημες?  :-\
Δεν είναι βασικά αποσπάσεις για τις οποίες βγαίνει ανακοίνωση...πρόκειται για άτομα που είναι στην διάθεση ή πλεονάζουν στην οργανική τους και τους στέλνουν οι Β'θμιες (θέλουν δεν θέλουν, το ζήτησαν δεν το ζήτησαν) όπου υάρχει κενό να το μπαλώσουν!! Δεν αφήνουν να πέσει καρφίτσα κάτω γενικά παντού...αυτό κάνουν αυτόν τον καιρό και γι αυτό αργούν τα πάντα...!
Αυτό μου το είπαν και στο τηλέφωνο (εγώ βασικά ενδιαφέρομαι για την ειδική αγωγή) και μου το επιβεβαίωσε και συγγενικό μου πρόσωπο που είναι πρόεδρος στον σύλλογο Δελμούζο της Α'θμιας! Αυτός είναι κι ο λόγος που είναι ψόφια τα πράγματα σε πολλές ειδικότητες φέτος....και δυστυχώς έπονται και χειρότερα... :-[
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος decadence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Την ίδια πληροφόρηση έχω κι εγώ. Το πλεονάζον προσωπικό σε κάθε περιφέρεια τοποθετείται σε ιεκ και σδε ώστε να μην αναγκαστούν να τους στείλουν εκτός περιφέρειας και υπάρξουν και άλλες αντιδράσεις. Ό,τι περισσέψει θα καλυφθεί με αποσπάσεις μονίμων (για όποια σδε είχε βγει εγκύκλιος το καλοκαίρι) και μετά με προσλήψεις μονίμων.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θα μπορούσες να μας πεις σε ποια περιοχή αναφέρεσαι?
βορειο αιγαιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
δεν το ξερω αυτο....
πηγαινοντας χθες στο ΣΔΕ επισης εμαθα οτι ο διευθυντης ζητησε απο Β/βαθμια μονιμους και ηδη του εστειλαν 1 και σιγα-σιγα θα του στειλουν και τις υπολοιπες ειδικοτητες....
τι μας εβαλαν και καναμε χαρτια τοτε? τι να πω? :-[
περιμενουν να δουν τι κενα θα εχουν και μετα να βγαλουν τους πινακες...............δεν νομιζω οτι θα βγουν γρηγορα, μαλλον περιμενουν να τελειωσει και η α φαση οχι μονο των ακω που βγηκε σημερα αλλα και των αμω που δεν βγηκε ακομα

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
άσος ενα δύο χ . για να δούμε τις περιοχές κι την κατάταξη

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ειναι μεγαλη αδικια παντως ρε γμτ!!
να στελνουν ατομα ασχετα με την εκπαιδευση ενηλικων στα ΣΔΕ και εμεις που καναμε του κοσμου τα σεμιναρια με  πειρα κλτ, να μας πετανε εξω...
πολυ με στεναχωρει... :'(

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
η Ελλάδα Πρεπει να αδειάσει , να γυρίσει ανάποδα να πέσουν οι άχρηστοι κι ίσως μετά κάτι γίνει οπότε έχουμε καιρό για κλάματα....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ειναι μεγαλη αδικια παντως ρε γμτ!!
να στελνουν ατομα ασχετα με την εκπαιδευση ενηλικων στα ΣΔΕ και εμεις που καναμε του κοσμου τα σεμιναρια με  πειρα κλτ, να μας πετανε εξω...
πολυ με στεναχωρει... :'(
εχεις δικιο, τοσα σεμιναρια, τοσες ωρες χαμενες..................και εργασιες!!!!!!!Ολα για το μνημονιο...........

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πριν λιγο τηλεφωνησα στο ιδεκε για αλλο ζητημα και ρωτησα για τους πινακες ωρομισθιων. Ο κυριος -πολυ εξυπηρετικος- ειπε οτι δεν γνωριζει τιποτα για το ποτε θα βγουν....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
πριν λιγο τηλεφωνησα στο ιδεκε για αλλο ζητημα και ρωτησα για τους πινακες ωρομισθιων. Ο κυριος -πολυ εξυπηρετικος- ειπε οτι δεν γνωριζει τιποτα για το ποτε θα βγουν....
ευχαριστουμε για την ενημερωση..........δεν βλεπω να δουλευουμε φετος στα σδε.....γενικα δεν βλεπω φωσ το τουνελ.......

Αποσυνδεδεμένος ASTERAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια χαρά,
Πήρα και γω τηλέφωνο.Μου  είπανε από βδομάδα, σε μια βδομάδα, ίσως και περισσότερο των εκπαιδευτικών και πολύ αργότερα των συμβούλων.Ρώτησα αν θα πάρουνε με αποσπάσεις, όπως στα ιεκ.Ε ναι λοιπόν, αυτό γίνεται ταυτόχρονα με τα αποτελέσματα, αλλά σίγουρα θα προκύψουνε και ώρες διδασκαλίας και κενά.Πάντως υπάρχει ένα κλίμα αβεβαιότητας ως προς το χρόνο.

Το σίγουρο είναι πως κανείς δε θα δεχτεί να δουλέψει με ΑΠΥ,αν δεν έχει και κάποια άλλη δουλειά να γλιτωνει τα 200 ευρώ το μήνα, για 5-6 ώρες τη βδομάδα!'Ετσι;Λέω τώρα εγώ!Υποψιάζομαι, γενικότερη κατάργηση του ωρομισθίου.Θα υπάρχουνε οι μόνιμοι, τους οποίους θα φροντίσουνε να αξιοποίησουνε παντού και οι συνεργάτες πλέον.Συνεργάτες, αυτοί που δουλεύουνε με ΑΠΥ.'Ενα σενάριο είναι και αυτό! :P
Έχει κανείς μήπως Link, με αποσπάσεις εκπαιδευτικών για σδε, τουλάχιστον να ξέρουμε!


                                                                                     
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2011, 01:52:52 μμ από ASTERAKI »

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γεια σας,
      και πέρυσι αν θυμάμαι καλά κάπου στο τέλος του Οκτώβρη είχαν βγει οι προσωρινοί πίνακες. Το θέμα είναι αν με τις αποσπάσεις μονίμων που κάνει αν θα υπάρξουν κενά για ωρομίσθιους. Τα παραρτήματα έχουν ξεκινήσει τί ξέρετε;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
στο δικο μου σδε ειχαν αρχισει με 1-2 ωρες την μερα αλλα επειδη ειχε μονο 2 καθηγητες σταματησαν . τωρα που ηρθαν αλλοι 3 καθηγητες πιθανον να ξεκινησουν παλι....αγιασμος δεν εχει γινει απο οσο ξερω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 915
Σύνολο: 915

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.