*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 766391 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1064 στις: Ιούνιος 14, 2013, 04:19:44 μμ »
Εγώ λέω να τα δουλέψω φέτος ...μια συνάδελφος που είναι χρόνια στο τομέα των ιδιαιτέρων μου είπε ότι είναι εξαιρετικά!

και γω το σκεφτομαι για το 3, εχω ολη τη σειρα του 2 σπιτι και μου φαινονται καλα. απλα ακουω απο πολλους οτι τα βρισκουν πολυ "ευκολα"....εγω παλι οχι και τοσο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:56:47 »

Αποσυνδεδεμένος sia_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1065 στις: Ιούνιος 17, 2013, 12:36:31 μμ »
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω, τι βιβλία θα προτείνατε να κάνω σε μαθήτρια επιπέδου C senior που είναι πολύ αδύναμη στο λεξιλόγιο; Βασικά, σιχαίνεται τα αγγλικά αλλά οι γονείς θέλουν όσο το δυνατόν να προχωράει.
Τη χρονιά που πέρασε την ανέλαβα και κάναμε τα Access για B senior αλλά δεν γνώριζα ότι δεν κάθεται να διαβάσει...
Το επίπεδό της ανέβηκε αρκετά στη γραμματική (της είχα βάλει ενα entry test για να δω τι παίζει) αλλά το άπειρο λεξιλόγιο αυτού του βιβλίου δεν το 'χει!
Κάτι πιο βατό σε λεξιλόγιο υπάρχει;

Thanks!!!
"My soul has grown deep like the rivers"

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1066 στις: Ιούνιος 17, 2013, 02:59:44 μμ »
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω, τι βιβλία θα προτείνατε να κάνω σε μαθήτρια επιπέδου C senior που είναι πολύ αδύναμη στο λεξιλόγιο; Βασικά, σιχαίνεται τα αγγλικά αλλά οι γονείς θέλουν όσο το δυνατόν να προχωράει.
Τη χρονιά που πέρασε την ανέλαβα και κάναμε τα Access για B senior αλλά δεν γνώριζα ότι δεν κάθεται να διαβάσει...
Το επίπεδό της ανέβηκε αρκετά στη γραμματική (της είχα βάλει ενα entry test για να δω τι παίζει) αλλά το άπειρο λεξιλόγιο αυτού του βιβλίου δεν το 'χει!
Κάτι πιο βατό σε λεξιλόγιο υπάρχει;

Thanks!!!



χρησιμοποιησε το ιντερνετ οσο μπορεις.. ειναι λογικο τα παιδια να βαριουνται τα βιβλια..το ιντερνετ ειναι πιο διασκεδαστικο και δινει κινητρα να μαθεις κατι που γινεται και αβιαστα μεσα απο την χρηση
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1067 στις: Ιούνιος 24, 2013, 10:13:38 μμ »
Συνάδελφοι για μαθήτρια ενήλικη που θέλει σε έξι μήνες να δώσει ESB C2 τι βιβλιογραφία να ακολουθήσω? Έχει lower και ασχολείται με τα αγγλικά ξανά εδώ και ένα χρόνο λόγω μεταπτυχιακού. Ο χρόνος προετοιμασίας είναι ελάχιστος και έχω μπερδευτεί με τι βιβλία να ξεκινήσω, εκείνη είναι όμως αποφασισμένη να διαβάσει και να δώσει. Έχετε καμιά ιδέα? Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:56:47 »

Αποσυνδεδεμένος vicky79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1068 στις: Ιούλιος 08, 2013, 10:13:04 πμ »
Τι βιβλία θα προτείνατε για προετοιμασία FCE; Επίσης, δεδομένου ότι στη διάθεσή μου έχω ενάμιση χρόνο, πόσες ώρες θα κάνατε την εβδομάδα και με τι κόστος (Αθήνα).

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1069 στις: Ιούλιος 08, 2013, 12:56:56 μμ »
τι βιβλια θα προτεινατε για ecpe? ειναι πολυ καλος ο μαθητης.εδωσε β2 το μαιο και απο σεπτεμβριο θα ξεκινησουμε για γ2

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1070 στις: Ιούλιος 10, 2013, 09:35:25 πμ »
τι βιβλια θα προτεινατε για ecpe? ειναι πολυ καλος ο μαθητης.εδωσε β2 το μαιο και απο σεπτεμβριο θα ξεκινησουμε για γ2

Καλημέρα, skills builder πολύ καλό για λεξιλόγιο, μερικοί μαθητές βέβαια αποθαρρύνονταιαπό τη δυσκολία του θα π[ρέπει να το προσαρμόσεις λίγο στο μαθητή σου. Grammalysis ή Revised Mastermind Use of English από γραμματική. Η πρώτη είναι πιο απαιτητική κατά τη γνώμη μου.Και practice tests μπορείς να ξεκινήσεις με ελληνοαμερικάνικης και αν έχεις χρόνο νακάνεις και από αλλον εκδοτικό πιο δύσκολα. Betsis και Grivas έχουν απαιτητικά τεστ. Αυτά αν πάει σε εξετάσεις σε 1 χρόνο. Αν θεωρείς πως το skills builder είναι βαρύ για το μαθητή σου μπορείς να κάνεις το ECPE Honours.

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1071 στις: Ιούλιος 10, 2013, 02:56:49 μμ »
ευχαριστω για την απαντηση σου.θα τους ριξω μια ματια.to grammalysis το εχω δουλεψει.απο ecpe honors εχω δει μονο το δειγμα απο το σαιτ τους και δεν μου φανηκε ιδιαιτερα απαιτητικο.για το on course to ecpe του γριβα τι γνωμη εχετε?

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1072 στις: Ιούλιος 10, 2013, 03:42:22 μμ »
Έχει δουλέψει κανείς Destination C1-C2 Grammar and Vocabulary από Macmillan? Τι γνώμη έχετε?

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1073 στις: Ιούλιος 16, 2013, 11:31:02 πμ »
ευχαριστω για την απαντηση σου.θα τους ριξω μια ματια.to grammalysis το εχω δουλεψει.απο ecpe honors εχω δει μονο το δειγμα απο το σαιτ τους και δεν μου φανηκε ιδιαιτερα απαιτητικο.για το on course to ecpe του γριβα τι γνωμη εχετε?

Το είχα δει στην έκθεση αλλά δεν το θυμάμαι καθόλου, δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1074 στις: Ιούλιος 16, 2013, 11:32:41 πμ »
ευχαριστω για την απαντηση σου.θα τους ριξω μια ματια.to grammalysis το εχω δουλεψει.απο ecpe honors εχω δει μονο το δειγμα απο το σαιτ τους και δεν μου φανηκε ιδιαιτερα απαιτητικο.για το on course to ecpe του γριβα τι γνωμη εχετε?

Ναι δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικό αλλά δυσκολεύει όσο περνούν τα κεφάλαια. Αν κάνει καποιος 2 χρόνια για ECPE είναι καλό για την πρώτη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1075 στις: Ιούλιος 21, 2013, 07:28:56 μμ »
Τι γίνεται με τις εκθέσεις βιβλίων αγγλικών; Μόνο όσες γίνονται από τους διεθνείς εκδότες δίνουν δωρεάν δείγματα; Οι άλλες που διοργανώνονται από την PALSO κτλ δε δίνουν τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1076 στις: Ιούλιος 25, 2013, 10:51:44 πμ »
Καλημέρα. Πήρα σήμερα στη Hamilton να παραγγείλω το Toybox a & b junior και μου είπαν ότι πλέον δίνουν βαλιτσάκι στον μαθητή (με κάποια άχρηστα, για μένα, βιβλία) που κοστίζει με την έκπτωση €77!!! Πάνε καλά; Μεμονωμένα δε δίνουν τίποτα. Ούτε στα βιβλιοπωλεία. Ποια σειρά Junior A&B δουλεύετε εσείς; Μετά από μια σύντομη έρευνα, είδα το Our Town της Burlington. Όλο το πακέτο μαθητή, €56. Το έχει δουλέψει κανείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2013, 11:18:07 πμ από panickos »

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1077 στις: Ιούλιος 25, 2013, 11:49:44 πμ »
Καλημέρα. Πήρα σήμερα στη Hamilton να παραγγείλω το Toybox a & b junior και μου είπαν ότι πλέον δίνουν βαλιτσάκι στον μαθητή (με κάποια άχρηστα, για μένα, βιβλία) που κοστίζει με την έκπτωση €77!!! Πάνε καλά; Μεμονωμένα δε δίνουν τίποτα. Ούτε στα βιβλιοπωλεία. Ποια σειρά Junior A&B δουλεύετε εσείς; Μετά από μια σύντομη έρευνα, είδα το Our Town της Burlington. Όλο το πακέτο μαθητή, €56. Το έχει δουλέψει κανείς;

The cat is back απο  Burlington κάνω εγώ πιο καινούριο από Our Town αλλά ίδια δομή φυσικά.
Always look on the bright side of things....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160806
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.