*

Ψηφοφορία

Ποιες θα είναι οι πρώτες σας προτιμήσεις;

Α Αθήνας
13 (10.4%)
Β Αθήνας
11 (8.8%)
Γ Αθήνας
8 (6.4%)
Δ Αθήνας
8 (6.4%)
Α Αν. Αττικής
5 (4%)
Β Αν. Αττικής
2 (1.6%)
Α Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Β Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Α Πειραιά
7 (5.6%)
Β Πειραιά
3 (2.4%)
Γ Πειραιά
0 (0%)
Αιτωλοακαρνανία
2 (1.6%)
Αργολίδα
1 (0.8%)
Α Αρκαδία
2 (1.6%)
Β Αρκαδία
0 (0%)
Άρτα
0 (0%)
Αχαία
3 (2.4%)
Βοιωτία
1 (0.8%)
Γρεβενά
1 (0.8%)
Δράμα
2 (1.6%)
Δωδεκάνησα
0 (0%)
Έβρος
0 (0%)
Εύβοια
2 (1.6%)
Ευρυτανία
0 (0%)
Ζάκυνθος
0 (0%)
Ηλεία
0 (0%)
Ημαθία
2 (1.6%)
Ηράκλειο
0 (0%)
Α Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Β Θεσ/νίκη
4 (3.2%)
Γ Θεσ/νίκη
6 (4.8%)
Δ Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Ε Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Θεσπρωτία
1 (0.8%)
Α Ιωάννινα
0 (0%)
Β Ιωάννινα
0 (0%)
Γ Ιωάννινα
0 (0%)
Δ Ιωάννινα
0 (0%)
Α Καβάλα
3 (2.4%)
Β Καβάλα
2 (1.6%)
Καρδίτσα
2 (1.6%)
Καστοριά
0 (0%)
Κέρκυρα
2 (1.6%)
Α Κεφ/νιά
0 (0%)
Β Κεφ/νιά
0 (0%)
Κιλκίς
1 (0.8%)
Κοζάνη
0 (0%)
Κόρινθος
1 (0.8%)
Κυκλάδες
0 (0%)
Λακωνία
1 (0.8%)
Α Λάρισα
1 (0.8%)
Β Λάρισα
0 (0%)
Γ Λάρισα
0 (0%)
Δ Λάρισα
0 (0%)
Λασίθι
0 (0%)
Α Λέσβου
0 (0%)
Β Λέσβου
0 (0%)
Λευκάδα
0 (0%)
Α Μαγνησία
0 (0%)
Β Μαγνησία
0 (0%)
Γ Μαγνησία
0 (0%)
Δ Μαγνησία
0 (0%)
Μεσσηνία
0 (0%)
Ξάνθη
3 (2.4%)
Πέλλα
2 (1.6%)
Πιερία
1 (0.8%)
Πρέβεζα
1 (0.8%)
Ρέθυμνο
0 (0%)
Ροδόπη
1 (0.8%)
Α Σάμου
0 (0%)
Β Σάμου
2 (1.6%)
Σέρρες
2 (1.6%)
Τρίκαλα
1 (0.8%)
Φθιώτιδα
2 (1.6%)
Φλώρινα
0 (0%)
Φωκίδα
1 (0.8%)
Χαλκιδική
1 (0.8%)
Χανιά
0 (0%)
Α Χίου
1 (0.8%)
Β Χίου
0 (0%)
Μειονοτικά Ροδόπης
0 (0%)
Μειονοτικά Ξάνθης
1 (0.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 51

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2011  (Αναγνώστηκε 411925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #938 στις: Μάιος 01, 2011, 12:55:49 μμ »
Καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν αποσπάσεις και στους συναδέλφους της δευτεροβάθμιας.
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:39:39 »

Αποσυνδεδεμένος enippeas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #939 στις: Μάιος 01, 2011, 01:04:38 μμ »
Προτελευταία. Τελευταίος ο επίτιμος

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #940 στις: Μάιος 01, 2011, 01:12:04 μμ »
Κάποιοι από εμάς (ελαχιστότατοι), πήραμε μετάθεση!
Αλλά δεν είναι άξιο λόγου να το αναφέρουμε εδώ, γνωρίζοντας πως η συντριπτική πλειοψηφία των αιτήσεων δεν ικανοποιήθηκε.


Προφανώς, και πολύ καλά κάνατε,αυτό είναι συναδελφική στάση με όλη τη σημασία της έννοιας, το ίδιο θα έκανα και εγώ σε παρόμοια περίπτωση.Ο σκοπός μου ήταν να καταδείξω τον τραγικά μικρό αριθμό μεταθέσεων στην πρωτοβάθμια, όπως αποτυπώθηκε με άμεσο και έμμεσο τρόπο στο φόρουμ μας!!

Αποσυνδεδεμένος kon31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #941 στις: Μάιος 01, 2011, 02:45:25 μμ »
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια σε όλους όσοι πήραν μετάθεση! Ελπίζω να είστε πλέον κοντά στα σπίτια σας ή έστω σε κάποια γειτονική περιοχή. Εμείς της δευτεροβάθμιας θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη, προκειμένου να δούμε άν θα κλάψουμε ή θα γελάσουμε. Εγώ βρίσκομαι τρία χρόνια μακριά από το σπίτι μου, σε νησί και σε πολύ δύσκολα σχολεία. Έχω επιβαρυνθεί, όπως χιλιάδες άλλοι συνάδελφοι, όχι μόνο οικονομικά, αλλά και ψυχικά και συναισθηματικά. Φιλίες έχουν εξασθενήσει, σχέσεις έχουν χαλάσει, το μέλλον μου διαφαίνεται πλέον πολύ διαφορετικό από αυτό που νόμιζα.  Γράφω όμως εδώ για να πω ότι δεν έχω χάσει την αισιοδοξία μου ούτε την θετική στάση προς την ζωή και το επάγγελμά μου. Από την πρώτη στιγμή μου μπήκα σε αυτό το επάγγελμα ήξερα ότι όπου υπάρχει μαθητής πρέπει να υπάρχει και καθηγητής, πως αλλιώς μπορεί να γίνει; Ναι, είμαι τρία χρόνια σε ένα νησί, αλλά είναι άλλοι με περισσότερα και με οικογένειες και με υποχρεώσεις και με προβλήματα υγείας και σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Πως είναι λοιπόν δυνατόν να επιστρέψω εγώ στον τόπο μου, που είναι η Αθήνα, πριν από εκείνους; Γνωρίζω ότι είναι πολύ πιθανόν αυτά τα λόγια να εξοργίσουν κάποιους. Δεν είναι όμως στρουθοκαμηλισμός ή υποταγή ή παραίτηση, απλά είναι μια διαπίστωση της πραγματικότητας. Αποδέχομαι την αναγκαιότητα να μετατεθούν πριν από μένα άνθρωποι με οικογένειες και με προβλήματα, και δεν εχω την διάθεση να δω το όλο θέμα συντεχνιακά ή ψυχρά υπολογιστικά ή συγκρουσιακά. Νομίζω ότι τουλάχιστον εμείς οι νεότεροι μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να στηρίζουμε τους παλαιότερους συναδέλφους και να κατανοούμε ότι σε αυτό το επάγγελμα που έχουμε επιλέξει μερικές φορές τα συμφέροντα τα δικά μας δεν μπορούν να συμβιβαστούν με τις ανάγκες που υπάρχουν. ΆΛλοτε θα υπερισχύει το ένα και άλλοτε το άλλο. Τέλος, από την πολύ σύντομη θητεία μου στα σχολεία έχω δει ότι το νούμερο ένα μειονέκτημα του κλάδου μας είναι η ΜΙΖΕΡΙΑ! Λοιπόν, εγώ αρνούμαι!  Καλή τύχη σε όλους με τις μεταθέσεις που έρχονται, και ύστερα με τις τοποθετήσεις! Be cool!  8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:39:39 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #942 στις: Μάιος 01, 2011, 03:47:13 μμ »
Συγχαρητήρια για τις σκέψεις σου!!!
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #943 στις: Μάιος 01, 2011, 05:56:40 μμ »
Ναι, είμαι τρία χρόνια σε ένα νησί, αλλά είναι άλλοι με περισσότερα και με οικογένειες και με υποχρεώσεις και με προβλήματα υγείας και σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Πως είναι λοιπόν δυνατόν να επιστρέψω εγώ στον τόπο μου, που είναι η Αθήνα, πριν από εκείνους;
Όλοι θα έβλεπαν τα πράγματα όπως ακριβώς εσύ, αν υπήρχε αξιοκρατία και κοντά στις οικογένειές του ήταν άνθρωποι με τις αντίστοιχες ανάγκες. Στο νησί που είσαι εσύ, όπως κι εγώ πέρυσι δεν κυκλοφορούν άτομα αποσπασμένα. Ρώτα με κι εμένα που είναι σε γειτονικό νομό της Αττικής φέτος, πόσα πρωτοδιόριστα λαμόγια κυκλοφορούν, που γι αυτούς η επαρχία είναι μόνο τόπος διακοπών. Στην Αθήνα και στα γραφεία να δεις τι γίνεται. Αν δεν υπήρχαν όλοι αυτοί, ίσως εσύ κι εγώ και ο καθένας μας να μην αναγκαζόταν να διαλύσει τη ζωή του για να βρει μια εργασία. Συνεπώς, δεν μπορώ να δω τα πράγματα ρομαντικά, όπως εσύ. Ναι, θέλω ένα σχολείο κοντά στο σπίτι μου, χωρίς να χρειάζεται να ξυπνάω από τα άγρια χαράματα και να διανύω χιλιόμετρα επί χιλιομέτρων για να πάω στην εργασία μου. Δεν το αξίζουν περισσότερο κάποια λαμόγια από εμάς, συνάδελφε.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Έλενα Μιχ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #944 στις: Μάιος 01, 2011, 06:02:39 μμ »
Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όσους πήραν την πολυπόθετη μετάθεση! οποιος γνωρίζει οποιαδηποτε πληροφορια σχετικά με τα νηπιαγωγεια στην Γ πειραια και γενικά τη ζωή στα νησια αυτά ας βοηθήσει :) :)!!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #945 στις: Μάιος 01, 2011, 06:19:13 μμ »
KENA KAI ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΟΠΩΣ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. (ως τώρα ενημέρωση)

http://www.inital.gr/component/content/article/3-newsflash/4573-KENA-KAI-%D0%CB%C5%CF%CD%C1%D3%CC%C1%D4%C1-%C5%CA%D0%C1%C9%C4%C5%D5%D4%C9%CA%D9%CD-%C4%C5%D5%D4%C5%D1%CF%C2%C1%C8%CC%C9%C1%D3-%CF%D0%D9%D3-%D0%D1%CF%CA%D5%D0%D4%CF%D5%CD-%C1%D0%CF-%D4%C1-%D0-%D5-%D3-%C4-%C5

Τα κενά και τα πλεονάσματα της ανατολικής Θεσσαλονίκης, του αιρετού Ηρακλή Ξανθόπουλου

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=31118


Έχετε δει πουθενά κενό πληροφορικής, έτσι... πληροφοριακά;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 01, 2011, 06:21:07 μμ από ΠΕ0404 »
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #946 στις: Μάιος 01, 2011, 10:47:29 μμ »
Τελικά, πότε αναμένεται η ανακοίνωση των μεταθέσεων της δευτεροβάθμιας;
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #947 στις: Μάιος 01, 2011, 11:02:21 μμ »
Πάντα ανακοινώνονται πρώτα οι μεταθέσεις της πρωτοβάθμιας και κατόπιν της δευτεροβάθμιας;
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #948 στις: Μάιος 01, 2011, 11:11:36 μμ »
Πάντα ανακοινώνονται πρώτα οι μεταθέσεις της πρωτοβάθμιας και κατόπιν της δευτεροβάθμιας;

ναι
Τελικά, πότε αναμένεται η ανακοίνωση των μεταθέσεων της δευτεροβάθμιας;

το νωρίτερο αυτή την Παρασκευή, αλλά βάλε την άλλη βδομάδα έτσι για σιγουριά

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #949 στις: Μάιος 02, 2011, 09:27:19 πμ »
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια σε όλους όσοι πήραν μετάθεση! Ελπίζω να είστε πλέον κοντά στα σπίτια σας ή έστω σε κάποια γειτονική περιοχή. Εμείς της δευτεροβάθμιας θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη, προκειμένου να δούμε άν θα κλάψουμε ή θα γελάσουμε. Εγώ βρίσκομαι τρία χρόνια μακριά από το σπίτι μου, σε νησί και σε πολύ δύσκολα σχολεία. Έχω επιβαρυνθεί, όπως χιλιάδες άλλοι συνάδελφοι, όχι μόνο οικονομικά, αλλά και ψυχικά και συναισθηματικά. Φιλίες έχουν εξασθενήσει, σχέσεις έχουν χαλάσει, το μέλλον μου διαφαίνεται πλέον πολύ διαφορετικό από αυτό που νόμιζα.  Γράφω όμως εδώ για να πω ότι δεν έχω χάσει την αισιοδοξία μου ούτε την θετική στάση προς την ζωή και το επάγγελμά μου. Από την πρώτη στιγμή μου μπήκα σε αυτό το επάγγελμα ήξερα ότι όπου υπάρχει μαθητής πρέπει να υπάρχει και καθηγητής, πως αλλιώς μπορεί να γίνει; Ναι, είμαι τρία χρόνια σε ένα νησί, αλλά είναι άλλοι με περισσότερα και με οικογένειες και με υποχρεώσεις και με προβλήματα υγείας και σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Πως είναι λοιπόν δυνατόν να επιστρέψω εγώ στον τόπο μου, που είναι η Αθήνα, πριν από εκείνους; Γνωρίζω ότι είναι πολύ πιθανόν αυτά τα λόγια να εξοργίσουν κάποιους. Δεν είναι όμως στρουθοκαμηλισμός ή υποταγή ή παραίτηση, απλά είναι μια διαπίστωση της πραγματικότητας. Αποδέχομαι την αναγκαιότητα να μετατεθούν πριν από μένα άνθρωποι με οικογένειες και με προβλήματα, και δεν εχω την διάθεση να δω το όλο θέμα συντεχνιακά ή ψυχρά υπολογιστικά ή συγκρουσιακά. Νομίζω ότι τουλάχιστον εμείς οι νεότεροι μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να στηρίζουμε τους παλαιότερους συναδέλφους και να κατανοούμε ότι σε αυτό το επάγγελμα που έχουμε επιλέξει μερικές φορές τα συμφέροντα τα δικά μας δεν μπορούν να συμβιβαστούν με τις ανάγκες που υπάρχουν. ΆΛλοτε θα υπερισχύει το ένα και άλλοτε το άλλο. Τέλος, από την πολύ σύντομη θητεία μου στα σχολεία έχω δει ότι το νούμερο ένα μειονέκτημα του κλάδου μας είναι η ΜΙΖΕΡΙΑ! Λοιπόν, εγώ αρνούμαι!  Καλή τύχη σε όλους με τις μεταθέσεις που έρχονται, και ύστερα με τις τοποθετήσεις! Be cool!  8)
ΠΟΛΛΑ +++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #950 στις: Μάιος 02, 2011, 09:45:26 πμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, όσο για αυτά τα λόγια "Κατ'αρχήν συγχαρητήρια σε όλους όσοι πήραν μετάθεση! Ελπίζω να είστε πλέον κοντά στα σπίτια σας ή έστω σε κάποια γειτονική περιοχή. Εμείς της δευτεροβάθμιας θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη, προκειμένου να δούμε άν θα κλάψουμε ή θα γελάσουμε. Εγώ βρίσκομαι τρία χρόνια μακριά από το σπίτι μου, σε νησί και σε πολύ δύσκολα σχολεία. Έχω επιβαρυνθεί, όπως χιλιάδες άλλοι συνάδελφοι, όχι μόνο οικονομικά, αλλά και ψυχικά και συναισθηματικά. Φιλίες έχουν εξασθενήσει, σχέσεις έχουν χαλάσει, το μέλλον μου διαφαίνεται πλέον πολύ διαφορετικό από αυτό που νόμιζα.  Γράφω όμως εδώ για να πω ότι δεν έχω χάσει την αισιοδοξία μου ούτε την θετική στάση προς την ζωή και το επάγγελμά μου. Από την πρώτη στιγμή μου μπήκα σε αυτό το επάγγελμα ήξερα ότι όπου υπάρχει μαθητής πρέπει να υπάρχει και καθηγητής, πως αλλιώς μπορεί να γίνει; Ναι, είμαι τρία χρόνια σε ένα νησί, αλλά είναι άλλοι με περισσότερα και με οικογένειες και με υποχρεώσεις και με προβλήματα υγείας και σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Πως είναι λοιπόν δυνατόν να επιστρέψω εγώ στον τόπο μου, που είναι η Αθήνα, πριν από εκείνους; Γνωρίζω ότι είναι πολύ πιθανόν αυτά τα λόγια να εξοργίσουν κάποιους. Δεν είναι όμως στρουθοκαμηλισμός ή υποταγή ή παραίτηση, απλά είναι μια διαπίστωση της πραγματικότητας. Αποδέχομαι την αναγκαιότητα να μετατεθούν πριν από μένα άνθρωποι με οικογένειες και με προβλήματα, και δεν εχω την διάθεση να δω το όλο θέμα συντεχνιακά ή ψυχρά υπολογιστικά ή συγκρουσιακά. Νομίζω ότι τουλάχιστον εμείς οι νεότεροι μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να στηρίζουμε τους παλαιότερους συναδέλφους και να κατανοούμε ότι σε αυτό το επάγγελμα που έχουμε επιλέξει μερικές φορές τα συμφέροντα τα δικά μας δεν μπορούν να συμβιβαστούν με τις ανάγκες που υπάρχουν. ΆΛλοτε θα υπερισχύει το ένα και άλλοτε το άλλο. Τέλος, από την πολύ σύντομη θητεία μου στα σχολεία έχω δει ότι το νούμερο ένα μειονέκτημα του κλάδου μας είναι η ΜΙΖΕΡΙΑ! Λοιπόν, εγώ αρνούμαι!  Καλή τύχη σε όλους με τις μεταθέσεις που έρχονται, και ύστερα με τις τοποθετήσεις! [/i]Be cool!" χίλια ευχαριστώ!
Ευτυχώς ακούμε και κάτι σ' αυτό το ύφος και φυσάει λίγος καθαρός αέρας μέσα στη μαύρο κλίμα της αναμονής μετάθεσης.
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #951 στις: Μάιος 02, 2011, 10:26:28 πμ »
καλημέρα! φανταζομαι οι αιτησεις για αποσπασεις θα αργησουν κι αλλο!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.