*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951441 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:14:19 πμ »
H προυπηρεσία στην Ειδική αγωγή μετράει και για τη Γενική. Απλά από τον 6/2010 δεν εμφανίζεται στη Γενική γιατί έχουν κλειδώσει οι πίνακες. θα εμφανιστεί δηλαδή και θα προσμετρηθεί μετά το πέρας της μεταβατικής , αν ποτέ συμβεί αυτό!!!!!!

Στόυς πίνακες της ειδικής αγωγής προσμετράται και φαίνεται η προυπηρεσία γιατί ανήκει στα τυπικά προσόντα για διορισμό στην ειδική.
Αυτό και αν καταπατά κάθυε δικαίωμα αξιοκρατίας, απορώ πως ανέχεται η πολιτεία τέτοια τερατώδη λάθη;; Πως είναι δυνατόν να μετρά προυπηρεσία ειδικής στην γενική και προυπηρεσία γενικής να μην μετράει στην ειδική;; Mην μου πείτε ότι είναι ειδικές οι συνθήκες διδασκαλίας, διότι και στην γενική είναι διαφορε΄τικές οι συνθήκες διδασκαλίας, άρα προυπηρεσία ειδικής δεν θα έπρεπε να μετρήσει στην γενική. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΤΩΜΑ ΟΛΗ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ. Εδώ πρέπει ένας σύλλογος να επέμβει, με δικηγόρους, δεν γίνονατι πουθενά στο κόσμο, αυτά. Δηλαδή από μια δομή να μετράει η προυπηρεσία σε μια άλλη και από την άλλη δομή να μην μπορεί να γίνει το αντίστροφο.

Όσο αφορά τα μαστερ ειδικής αγωγής. Ναι είναι δίκαιο να προηγούνται αυτοί με μαστερ. Δεν αναφέρομαι στους ειδικούς δασκάλους. Αλλά σε όλες τις άλλες ειδικότητες π.χ.φιλοόλογοι, μαθηματικοί κ.τ.λ. Πως είναι δυνατόν ένας φιλόλολος να είναι καλύτερα καταρτι΄σμένςο με ένα σεμινάριο;; Eννοείται δεν είναι, αλλά καλά κάνουν και προηγούνται σε αυτές τις ειδικότητες αυτοί με μαστερ, ανεξάρτητα αν ένας φιλόλογος έχει προυπηρεσία και 10 χρόνια στην ειδική αγωγή. Αυτός ,με το μαστερ είναι πιο εξειδικευμένος, πληρεί τις προυποθέσεις που ισχύουν γενικά και στα υπόλοιπα κράτη
νΑ ρωτήσω κάτι; Δηλαδή αν ανοίξουν οι πίνακες άτομα με πτυχίο πε71 θα μπουν στον πίνακα της γενικής; αφού το βασικό τους πτυχίο δεν είναι πε70

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:50:27 »

Αποσυνδεδεμένος bpetros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:41:08 πμ »
Θα βγεί σήμερα τελικά; Έμαθε κανείς κάτι νεώτερο;

Αποσυνδεδεμένος Angelos1403

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:42:49 πμ »
Προφανώς παίζουν με τα νεύρα μας και σήμερα!!! Σχετικά με τα μεταπτυχιακά της Αγγλίας μην νομίζετε ότι και εκεί είναι αξιοκρατικότερα από την Ελλάδα. Έκανα πέρσι το Master μου εκεί και ενώ αποφοίτησα πρώτος, υποτροφία για  διδακτορικό δεν μου έδωσαν γιατί δεν είμαι 'Εγγλέζος !!! Ο δε φορέας αναγνώρισης μεταπτυχιακών στην Θεσσαλονίκη έκανε διπλάσιο χρόνο να αναγνώσει το μεταπτυχιακό τίτλο από ότι ο όμορος του στη Αθήνα. Σε σχέση όμως με τα μεταπτυχιακά της γειτονικής Βουλγαρίας ουδεμία σχέση ως προς την ποιότητα σπουδών. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι στην Σόφια το τμήμα της ειδικής αγωγής ζητούσε από τους φοιτητές να μάθουν την αλφάβητο της παγκόσμιας νοηματικής γλωσσάς πράγμα που δεν υφίσταται καθώς δεν υπάρχει παγκόσμια νοηματική μιας και ως γλωσσά διαφέρει από χωρά σε χωρά. Στην δε Ιταλία η άλλη κατάφωρη αδικία είναι ότι οι συνάδελφοι εκεί αποκτούν και πιστοποίηση επάρκειας της ιταλικής γλωσσάς. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πάντως για όσους σκέφτονται να έχουν σοβαρά και δυνατά χαρτιά, από άποψη κύρους, στο βιογραφικό τους δεν θα πρότεινα να ψάξουν σε Ιταλία και Βουλγαρία για μεταπτυχιακά!!
Υ.Γ: με τα όσα γράφω  δεν έχω καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακά σε αυτές τις χώρες καθώς γνωρίζω πως όλους η ανάγκη μας έκανε να στραφούμε προς επιπλέον σπουδές θυσιάζοντας κ χρόνο αλλά κ χρήματα...

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:47:30 πμ »
Θα βγεί σήμερα τελικά; Έμαθε κανείς κάτι νεώτερο;
είπαν για σήμερα ή το πολύ αύριο το πρωί

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:50:27 »

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:52:37 πμ »
Μην κουραζετε τον Θοδωρα Α ρε Θοδωρα τι σου ζηταμε μια τζιφρα να βαλεις για να ηρεμησουμε και μεις Α ρε Θοδωρα!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:55:42 πμ »
Προφανώς παίζουν με τα νεύρα μας και σήμερα!!! Σχετικά με τα μεταπτυχιακά της Αγγλίας μην νομίζετε ότι και εκεί είναι αξιοκρατικότερα από την Ελλάδα. Έκανα πέρσι το Master μου εκεί και ενώ αποφοίτησα πρώτος, υποτροφία για  διδακτορικό δεν μου έδωσαν γιατί δεν είμαι 'Εγγλέζος !!! Ο δε φορέας αναγνώρισης μεταπτυχιακών στην Θεσσαλονίκη έκανε διπλάσιο χρόνο να αναγνώσει το μεταπτυχιακό τίτλο από ότι ο όμορος του στη Αθήνα. Σε σχέση όμως με τα μεταπτυχιακά της γειτονικής Βουλγαρίας ουδεμία σχέση ως προς την ποιότητα σπουδών. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι στην Σόφια το τμήμα της ειδικής αγωγής ζητούσε από τους φοιτητές να μάθουν την αλφάβητο της παγκόσμιας νοηματικής γλωσσάς πράγμα που δεν υφίσταται καθώς δεν υπάρχει παγκόσμια νοηματική μιας και ως γλωσσά διαφέρει από χωρά σε χωρά. Στην δε Ιταλία η άλλη κατάφωρη αδικία είναι ότι οι συνάδελφοι εκεί αποκτούν και πιστοποίηση επάρκειας της ιταλικής γλωσσάς. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πάντως για όσους σκέφτονται να έχουν σοβαρά και δυνατά χαρτιά, από άποψη κύρους, στο βιογραφικό τους δεν θα πρότεινα να ψάξουν σε Ιταλία και Βουλγαρία για μεταπτυχιακά!!
Υ.Γ: με τα όσα γράφω  δεν έχω καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακά σε αυτές τις χώρες καθώς γνωρίζω πως όλους η ανάγκη μας έκανε να στραφούμε προς επιπλέον σπουδές θυσιάζοντας κ χρόνο αλλά κ χρήματα...
Δεν έχεις καμία πρόθεση να κρίνεις αρνητικά τα μεταπτυχιακά στην Ιταλία αλλά το έκανες ήδη; Θα ήθελα να σε ρωτήσω.. γνωρίζεις την ιταλική γλώσσα; Έχεις σπουδάσει ποτέ στην Ιταλία; Επίσης γνωρίζεις με τι κριτήρια γίνονται δεκτοί οι έλληνες φοιτητές στα μεταπτυχιακά; Γνωρίζεις γιατί οι καθηγητές ταλαιπωρούν τους Έλληνες φοιτητές; Γνωρίζεις αν τα μεταπτυχιακά στην Ελλάδα ακολουθούν όλες τις σύγχρονες εξελίξεις; Γνωρίζεις αν οι καθηγητές των μεταπτυχιακών δημιουργούν ένα μύθο γύρω από το όνομά τους μόνο και μόνο για να εξασφαλίζουν τη μονιμότητά τους και τις επιχορηγήσεις τους;... Αυτά...για να μην δημιουργείται ψευδή εικόνα μόνο για τα μεταπτυχιακά της Ιταλίας... Επίσης έχεις καταλάβει τι είναι το μεταπτυχιακό.. μία εξειδίκευση ... η οποία έχει διάρκεια 3 περίπου χρόνια.. μετά χρειάζεται νέα εξειδίκευση.. και βέβαια συνεχή ενημέρωση.. βαρεθηκα τα πριγκιπάτα... και τα φέουδα... ας γίνουμε λίγου πιο πρακτικοί... οι τοίχοι πέφτουν ... η αλήθεια φανερώνεται... ήρθε η ώρα.. ένα από τα καλά της οικονομικής κρίσης...

Αποσυνδεδεμένος Hess21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #118 στις: Αύγουστος 07, 2012, 11:58:57 πμ »
Προφανώς παίζουν με τα νεύρα μας και σήμερα!!! Σχετικά με τα μεταπτυχιακά της Αγγλίας μην νομίζετε ότι και εκεί είναι αξιοκρατικότερα από την Ελλάδα. Έκανα πέρσι το Master μου εκεί και ενώ αποφοίτησα πρώτος, υποτροφία για  διδακτορικό δεν μου έδωσαν γιατί δεν είμαι 'Εγγλέζος !!! Ο δε φορέας αναγνώρισης μεταπτυχιακών στην Θεσσαλονίκη έκανε διπλάσιο χρόνο να αναγνώσει το μεταπτυχιακό τίτλο από ότι ο όμορος του στη Αθήνα. Σε σχέση όμως με τα μεταπτυχιακά της γειτονικής Βουλγαρίας ουδεμία σχέση ως προς την ποιότητα σπουδών. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι στην Σόφια το τμήμα της ειδικής αγωγής ζητούσε από τους φοιτητές να μάθουν την αλφάβητο της παγκόσμιας νοηματικής γλωσσάς πράγμα που δεν υφίσταται καθώς δεν υπάρχει παγκόσμια νοηματική μιας και ως γλωσσά διαφέρει από χωρά σε χωρά. Στην δε Ιταλία η άλλη κατάφωρη αδικία είναι ότι οι συνάδελφοι εκεί αποκτούν και πιστοποίηση επάρκειας της ιταλικής γλωσσάς. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πάντως για όσους σκέφτονται να έχουν σοβαρά και δυνατά χαρτιά, από άποψη κύρους, στο βιογραφικό τους δεν θα πρότεινα να ψάξουν σε Ιταλία και Βουλγαρία για μεταπτυχιακά!!
Υ.Γ: με τα όσα γράφω  δεν έχω καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακά σε αυτές τις χώρες καθώς γνωρίζω πως όλους η ανάγκη μας έκανε να στραφούμε προς επιπλέον σπουδές θυσιάζοντας κ χρόνο αλλά κ χρήματα...

Συνυπογράφω 100% όλες τις πληροφορίες. Και επειδή τώρα τελειώνω στην Αγγλία το συγγεκριμένο μεταπτυχιακό, δεν μπορώ να μην αισθάνομαι αδικημένος που οι συνάδελφοι που παρακολουθούν το αντίστοιχο μεταπτυχιακό στη Βουλγαρία, βρίσκονται στις παραλίες με freddo, ουζάκι και μαρίδα... (Δεν τους αδικώ, αλλά δεν μπορώ να μην αισθάνομαι και εγώ αδικία σε περίπτωση που εξισωθούνε τα μεταπτυχιακά μας, αν δεν έχουν ήδη αναγνωριστεί τα εκ Βουλγαρίας, σκοπίμως)

Αποσυνδεδεμένος melon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #119 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:07:09 μμ »
Προφανώς παίζουν με τα νεύρα μας και σήμερα!!! Σχετικά με τα μεταπτυχιακά της Αγγλίας μην νομίζετε ότι και εκεί είναι αξιοκρατικότερα από την Ελλάδα. Έκανα πέρσι το Master μου εκεί και ενώ αποφοίτησα πρώτος, υποτροφία για  διδακτορικό δεν μου έδωσαν γιατί δεν είμαι 'Εγγλέζος !!! Ο δε φορέας αναγνώρισης μεταπτυχιακών στην Θεσσαλονίκη έκανε διπλάσιο χρόνο να αναγνώσει το μεταπτυχιακό τίτλο από ότι ο όμορος του στη Αθήνα. Σε σχέση όμως με τα μεταπτυχιακά της γειτονικής Βουλγαρίας ουδεμία σχέση ως προς την ποιότητα σπουδών. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι στην Σόφια το τμήμα της ειδικής αγωγής ζητούσε από τους φοιτητές να μάθουν την αλφάβητο της παγκόσμιας νοηματικής γλωσσάς πράγμα που δεν υφίσταται καθώς δεν υπάρχει παγκόσμια νοηματική μιας και ως γλωσσά διαφέρει από χωρά σε χωρά. Στην δε Ιταλία η άλλη κατάφωρη αδικία είναι ότι οι συνάδελφοι εκεί αποκτούν και πιστοποίηση επάρκειας της ιταλικής γλωσσάς. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πάντως για όσους σκέφτονται να έχουν σοβαρά και δυνατά χαρτιά, από άποψη κύρους, στο βιογραφικό τους δεν θα πρότεινα να ψάξουν σε Ιταλία και Βουλγαρία για μεταπτυχιακά!!
Υ.Γ: με τα όσα γράφω  δεν έχω καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακά σε αυτές τις χώρες καθώς γνωρίζω πως όλους η ανάγκη μας έκανε να στραφούμε προς επιπλέον σπουδές θυσιάζοντας κ χρόνο αλλά κ χρήματα...

Αποσυνδεδεμένος melon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:10:35 μμ »
  αλφάβητο της παγκόσμιας νοηματικής γλωσσάς πράγμα που δεν υφίσταται καθώς δεν υπάρχει παγκόσμια νοηματική μιας και ως γλωσσά διαφέρει από χωρά σε χωρά.

υπάρχει διεθνής νοηματική γλώσσα η οποία βασίζεται στην αμερικάνικη (ASL: american sign language)

Ας βγει επιτέλους αυτή η προκήρυξη!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:12:57 μμ »
Επειδή αυτές οι μέρες είναι ιδιαίτερα δύσκολες λόγω της αναμονής,θα σας παρακαλούσα να μη συνεχιστεί άλλο η συζήτηση για τα μεταπτυχιακά στα θέματα που δημιουργήθηκαν για άλλο λόγο,καθώς βλέπουμε συνέχεια νέες απαντήσεις και είναι όλες άσχετες με το θέμα και την αγωνία μας αυτή τη στιγμή..Υπάρχουν θέματα στα οποία συζητιέται αναλυτικά το ζήτημα των μεταπτυχιακών στην ειδική αγωγή.Καλημέρα..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:24:55 μμ »
...η tttzzz εχει δικιο!!! καλημερα και λεγεται οτι υπαρχει καποια σκεψη απο το υπουργειο για τα μεταπτυχιακα αλλα απο του χρονου..

Αποσυνδεδεμένος evi.p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:25:17 μμ »
Δεν γίνεται αν δεν υπάρχει η απαραίτητη ίντριγκα κάθε χρόνο τέτοιες μέρες!!!!Ανυπόγραφες εγκύκλιοι, υπάλληλοι που αν και δουλεύουν στον ίδιο χώρο δίνουν απαντήσεις χωρίς συνοχή, ο Μπράτης σε επιφυλακή.....και τόσα άλλα......Αφήστε μας να ζήσουμε τη μαγεία και μην ασχολείστε με άλλα πράγματα.......
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.......είμαστε ακόμη στην αρχή...........

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:45:05 μμ »
Προφανώς παίζουν με τα νεύρα μας και σήμερα!!! Σχετικά με τα μεταπτυχιακά της Αγγλίας μην νομίζετε ότι και εκεί είναι αξιοκρατικότερα από την Ελλάδα. Έκανα πέρσι το Master μου εκεί και ενώ αποφοίτησα πρώτος, υποτροφία για  διδακτορικό δεν μου έδωσαν γιατί δεν είμαι 'Εγγλέζος !!! Ο δε φορέας αναγνώρισης μεταπτυχιακών στην Θεσσαλονίκη έκανε διπλάσιο χρόνο να αναγνώσει το μεταπτυχιακό τίτλο από ότι ο όμορος του στη Αθήνα. Σε σχέση όμως με τα μεταπτυχιακά της γειτονικής Βουλγαρίας ουδεμία σχέση ως προς την ποιότητα σπουδών. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι στην Σόφια το τμήμα της ειδικής αγωγής ζητούσε από τους φοιτητές να μάθουν την αλφάβητο της παγκόσμιας νοηματικής γλωσσάς πράγμα που δεν υφίσταται καθώς δεν υπάρχει παγκόσμια νοηματική μιας και ως γλωσσά διαφέρει από χωρά σε χωρά. Στην δε Ιταλία η άλλη κατάφωρη αδικία είναι ότι οι συνάδελφοι εκεί αποκτούν και πιστοποίηση επάρκειας της ιταλικής γλωσσάς. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πάντως για όσους σκέφτονται να έχουν σοβαρά και δυνατά χαρτιά, από άποψη κύρους, στο βιογραφικό τους δεν θα πρότεινα να ψάξουν σε Ιταλία και Βουλγαρία για μεταπτυχιακά!!
Υ.Γ: με τα όσα γράφω  δεν έχω καμιά πρόθεση να προσβάλω όλους όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακά σε αυτές τις χώρες καθώς γνωρίζω πως όλους η ανάγκη μας έκανε να στραφούμε προς επιπλέον σπουδές θυσιάζοντας κ χρόνο αλλά κ χρήματα...
Δεν έχεις καμία πρόθεση να κρίνεις αρνητικά τα μεταπτυχιακά στην Ιταλία αλλά το έκανες ήδη; Θα ήθελα να σε ρωτήσω.. γνωρίζεις την ιταλική γλώσσα; Έχεις σπουδάσει ποτέ στην Ιταλία; Επίσης γνωρίζεις με τι κριτήρια γίνονται δεκτοί οι έλληνες φοιτητές στα μεταπτυχιακά; Γνωρίζεις γιατί οι καθηγητές ταλαιπωρούν τους Έλληνες φοιτητές; Γνωρίζεις αν τα μεταπτυχιακά στην Ελλάδα ακολουθούν όλες τις σύγχρονες εξελίξεις; Γνωρίζεις αν οι καθηγητές των μεταπτυχιακών δημιουργούν ένα μύθο γύρω από το όνομά τους μόνο και μόνο για να εξασφαλίζουν τη μονιμότητά τους και τις επιχορηγήσεις τους;... Αυτά...για να μην δημιουργείται ψευδή εικόνα μόνο για τα μεταπτυχιακά της Ιταλίας... Επίσης έχεις καταλάβει τι είναι το μεταπτυχιακό.. μία εξειδίκευση ... η οποία έχει διάρκεια 3 περίπου χρόνια.. μετά χρειάζεται νέα εξειδίκευση.. και βέβαια συνεχή ενημέρωση.. βαρεθηκα τα πριγκιπάτα... και τα φέουδα... ας γίνουμε λίγου πιο πρακτικοί... οι τοίχοι πέφτουν ... η αλήθεια φανερώνεται... ήρθε η ώρα.. ένα από τα καλά της οικονομικής κρίσης...

Τωρα αυτο που κανεις ειναι προπαγανδα και εισαι και εκτος θεματος . Εσυ γνωριζεις δηλ θες να μου πεις ?

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 07, 2012, 01:00:15 μμ »
ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση..Μπήκε ο τίτλος..
http://et.diavgeia.gov.gr/f/minedu/

Καλό διάβασμα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2012, 01:02:41 μμ από tttzzz »
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160801
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 449
Σύνολο: 462

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.