*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 390714 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Μόλις επέστρεψα από την ΕΠΑΣ. Μου τηλεφωνησαν το μεσημερι. Εγώ ειμαι αγγλικών αλλά ήταν και αλλοι καθηγητες εκει και το προγραμμα ηταν ετοιμο για να αρχισουν τα μαθηματα την Δευτερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
 Έχουν καλυφθεί σε όλες τις ειδικότητες;
  

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Για Ελευσινα ειδικοτητα πληροφορικη εχει καποιος να μου δωσει πληροφοριες; αν καλεσαν δλδ!

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Έχουν καλυφθεί σε όλες τις ειδικότητες;

από οτι καταλαβα,ναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δευτερα ξεκινανε μαθηματα απο ωρομισθιους σε ολες τις ΕΠΑΣ?

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οδηγίες πρόσληψης

5.στ


Τα αμιγώς εργαστηριακά........μπλα....μπλα...μπλα.....Ως δεύτεροι ή τρίτοι μπορούν να διδάσκουν στα εργαστηριακά μαθήματα μόνιμοι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΤΕ ή ΔΕ, προκειμένου να συμπληρώσουν το εκπαιδευτικό τους ωράριο.


ΘΕΜΑ: «Ανάθεση διδασκαλίας εργαστη-
ριακών μαθημάτων στις ΕΠΑ.Σ
Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ.


Έχοντας υπόψη:
                                                                                             Την υπ’ αριθμ. Γ2/95864/17-9-2002 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ.
Α Π Ο Φ Α Σ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε
Η διδασκαλία των εργαστηριακών μαθημάτων που διεξάγεται στα εργαστήρια των τομέων
μηχανολογικού, ηλεκτρονικού, ηλεκτρολογικού καθώς και των ειδικοτήτων Αρτοποιϊας-Ζαχαροπλαστικής,
Μαγειρικής Τέχνης, Ξυλουργών-Επιπλοποιών, Ναυπηγικής Βιομηχανίας και Καλλιτεχνικής Επεξεργασίας
Μαρμάρου, σε τμήματα με αριθμό παρακολουθούντων μαθητών μέχρι και δώδεκα (12), γίνεται από έναν
(1) εκπαιδευτικό, σε τμήματα με αριθμό παρακολουθούντων μαθητών άνω των δώδεκα (12) και μέχρι
και είκοσι τέσσερα (24), γίνεται από δύο (2) εκπαιδευτικούς και σε τμήματα με αριθμό
παρακολουθούντων μαθητών άνω των είκοσι τεσσάρων (24), από τρεις (3) εκπαιδευτικούς.
Η διδασκαλία των εργαστηριακών μαθημάτων των υπολοίπων τομέων και ειδικοτήτων σε
τμήματα με αριθμό παρακολουθούντων μαθητών μέχρι και δέκα πέντε (15), γίνεται από έναν (1)
εκπαιδευτικό και σε τμήματα με αριθμό παρακολουθούντων μαθητών από δέκα έξι (16) και άνω, από δύο
(2) εκπαιδευτικούς.
Όταν οι μαθητές που παρακολουθούν σε ένα τμήμα είναι μέχρι και δέκα επτά (17), η διδασκαλία
του μαθήματος «Σχέδιο», γίνεται από έναν (1) εκπαιδευτικό και από δέκα οκτώ (18) μαθητές και άνω, η
διδασκαλία του μαθήματος «Σχέδιο», γίνεται από δύο (2) εκπαιδευτικούς.
Για όλες τις παραπάνω περιπτώσεις (Σχέδιο και εργαστηριακά μαθήματα) για τον υπολογισμό του
αριθμού των μαθητών θα λαμβάνονται υπόψη οι παρακολουθούντες και όχι οι εγγεγραμμένοι.
Κάθε προηγούμενη εγκύκλιος που ρυθμίζει διαφορετικά την ανάθεση διδασκαλίας
εργαστηριακών μαθημάτων των Σχολών Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ., παύει να ισχύει.

Εσωτερική Διανομή
1.Γραμματεία Διοικητή.
2.Διεύθυνση Επιθεώρησης.                                                                            Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ
                                                                                                                        Η. ΚΙΚΙΛΙΑΣ
3.Δ/νση Α2. (3 αντίγραφα)
4.Γραφεία Αντιπροέδρων

ΦΕΚ 129/28-01-2013

ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ
Αριθμ. 7980/Γ2 (1)
Τροποποίηση−συμπλήρωση της υπ’ αριθμ. 118842/Γ2/
17.09.2008 υπουργικής απόφασης «Αναθέσεις μαθη−
μάτων Γυμνασίου, Γενικού Λυκείου, ΕΠΑ.Λ. και ΕΠΑ.Σ.»
(ΦΕΚ 1984 Β΄), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.


1. Τροποποιείται−συμπληρώνεται η υπουργική απόφαση 118842/Γ2/17.09.2008 (ΦΕΚ 1984 Β΄), ως ακολούθως:
α) Τα μαθήματα τα οποία στην υπουργική απόφαση 118842/Γ2/17.09.2008 προβλέπεται να διδάσκονται ως δεύτερη (Β΄) ανάθεση από τους εκπαιδευτικούς του κλάδου ΤΕ01 ορίζονται ως πρώτη (Α΄) ανάθεση για τους εκπαιδευτικούς του κλάδου αυτού, εφόσον αυτοί υπηρετούν ως μόνιμοι ή με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, με προτεραιότητα διδασκαλίας, εντός αυτής της κατηγορίας εκπαιδευτικών, καθοριζόμενη από την αντιστοιχία της κάθε ειδικότητας του κλάδου ΤΕ01 προς τα διδασκόμενα μαθήματα.


Τι νόμιζες Lasid μετά από χρόνια στην εκπαίδευση, ότι οι τακτικοί-μόνιμοι θα μένανε ξεκρέμαστε από πλευράς ωραρίου;
Ή τέλος πάντων σε περίπτωση που δεν ίσχυαν όλα αυτά, θα πήγαινες στον Διευθυντή σου να του πεις: Βγάλε τον μόνιμό σου τον ΤΕ ή ΔΕ από αυτό το μάθημα διότι πρέπει να μπω εγώ;

Γιατι δεν την ανεβαζει καποιος online την εγκυκλιο?

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ είμαι πρωτος στην ειδικότητα μου στην Τρίπολη αλλά δε με έχουν καλέσει ακομα...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Πάρε τηλέφωνο ή πήγαινε από την ΕΠΑΣ Τρίπολης να δεις τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πήγα σημερα στις 15:30 και ήταν όλα κλειστά! Επίσης δεν είχαν αναρτήσει ούτε πρόγραμμα μαθημάτων ούτε κατάλογο τμημάτων.ειχαν μόνο τους οριστικούς πίνακες κ το πρόγραμμα της εξεταστικής.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Πολύ λογικό. Ήταν Παρασκευή και η ΕΠΑΣ λειτουργούσε μόνο πρωΐ. Πρόγραμμα μαθημάτων και κατάλογο τμημάτων δεν αναρτούν από τώρα. Σε όλες τις ΕΠΑΣ αυτό που βρίσκεις στα τζάμια τλετοια περίοδο είναι οριστικοί πίνακες ωρομισθίων εκπαιδευτικών και πρόγραμμα εξεταστικής του Σεπτεμβρίου για τους μαθητές.

Γιατί δεν πήγες νωρίτερα; Δούλευες;

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι Lasid μου δούλευα.Να φανταστείς έπιασα δουλεια στην Τρίπολη παρ ότι δεν είμαι από εκεί για να μπορέσω να κανω μαθημα στην επασ!μακάρι να φταίει το γεγονός ότι ήταν Παρασκευή.εχω μιλήσει με το διευθυντή 3 φορές τις προηγούμενες βδομάδες.μου τόνισε ότι γίνονται όλα αξιοκρατικά κ την τελευταία φορα σημείωσε το όνομα μου. Ελπίζω απλώς να καθυστερεί να καλέσει...

Αποσυνδεδεμένος sakatis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος μηχανικός
    • Προφίλ
Ναι Lasid μου δούλευα.Να φανταστείς έπιασα δουλεια στην Τρίπολη παρ ότι δεν είμαι από εκεί για να μπορέσω να κανω μαθημα στην επασ!μακάρι να φταίει το γεγονός ότι ήταν Παρασκευή.εχω μιλήσει με το διευθυντή 3 φορές τις προηγούμενες βδομάδες.μου τόνισε ότι γίνονται όλα αξιοκρατικά κ την τελευταία φορα σημείωσε το όνομα μου. Ελπίζω απλώς να καθυστερεί να καλέσει...

χαχαχα, μάλιστα...οπώς παντού άλλωστε!.... επέτρεψέ μου να γελάσω! Σου εύχομαι να προσληφθείς και να διδάξεις, αλλά αυτό το "αξιοκρατικά" ειδικά για την συγκεκριμένη ΕΠΑΣ πραγματικά μου προκαλεί γέλιο! Ευχομαι τουλάχιστον φίλε μου , να πάνε ολα καλα και να διδάξεις, δεν έχω κάτι μαζί σου, απλά οι λέξεις "διευθυντής-αξιοκρατία" είναι λίγο ασυμβίβαστες...

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Συμφωνω απολυτα με τον sakatis
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:53:43 μμ από mokrina »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Πολύ λογικό. Ήταν Παρασκευή και η ΕΠΑΣ λειτουργούσε μόνο πρωΐ. Πρόγραμμα μαθημάτων και κατάλογο τμημάτων δεν αναρτούν από τώρα. Σε όλες τις ΕΠΑΣ αυτό που βρίσκεις στα τζάμια τέτοια περίοδο είναι οριστικοί πίνακες ωρομισθίων εκπαιδευτικών και πρόγραμμα εξεταστικής του Σεπτεμβρίου για τους μαθητές.


Καλά... μην παίρνεις και όρκο...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159916
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.