*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016  (Αναγνώστηκε 41954 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 09, 2016, 08:23:28 μμ »
souzana13 για να ανεβείς θα πρέπει να πάρεις μόρια από προυπηρεσία ή από διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Μόνη σου δεν ανεβαίνεις , το πιο πιθανό είναι του χρόνου να είσαι και πιο πίσω αλλά και εκεί να είσαι το ίδιο κάνει, δεν πρόκειται να δουλέψεις. Εγώ πριν δώσω ΑΣΕΠ δεν έκανα καθόλου αίτηση, δεν έχει νόημα. Δυστυχώς αυτά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:04:38 »

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 09, 2016, 08:28:58 μμ »
Εγω που ειμαι στην 14344 του χρόνου ας οουμε που θα ξανακανω τα χαρτια μου θα πάρω καποια μόρια? ή μόρια παίρνεις μονο αν σε προσλάβουν καπου? δηλαδή πως υπαρχει περιπτωση να ανεβω?θα ανεβαίνω και ετσι μονη μου? δλδ αυτοι που ειναι πιομπανω απο μενα ατην σειρα γιατι ειναι πιο ψηλα? λογω βαθμό πτυχίου;;


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk
Λόγω ημερομηνιας κτησης πτυχιου, αν δεις λογικα ειναι προγενεστερη απο τη δικη σου.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 10, 2016, 08:58:23 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι. Όλοι μας πάθαμε πανωλεθρία. Άποψή μου είναι πως πολλοί από εμάς την πάτησαν δηλώνοντας μόνο την περιοχή τους ή έστω ελάχιστες περιοχές. Τυχεροί-άτυχοι όσοι δήλωσαν παντού.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 10, 2016, 09:12:08 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι. Όλοι μας πάθαμε πανωλεθρία. Άποψή μου είναι πως πολλοί από εμάς την πάτησαν δηλώνοντας μόνο την περιοχή τους ή έστω ελάχιστες περιοχές. Τυχεροί-άτυχοι όσοι δήλωσαν παντού.
είσαι ειλικρινής τουλάχιστον διότι άλλοι  αποδίδουν αλλού την πτώση τους ή την αναδουλειά τους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:04:38 »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 10, 2016, 09:33:20 πμ »
είσαι ειλικρινής τουλάχιστον διότι άλλοι  αποδίδουν αλλού την πτώση τους ή την αναδουλειά τους

Προσωπικά για πρώτη φορά δήλωσα παντού γιατί την ψιλιάστηκα. Από την άλλη όμως, έχει κι ενα δίκιο αυτός που δουλεύει τόσα χρόνια, έχει μαζέψει κάποια μόρια και παίρνει κάποια στιγμή το ρίσκο να δηλώσει μόνο τον τόπο του. Ποιος να το φανταζόταν ότι θα παθαίναμε τέτοια ζημιά...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 10, 2016, 11:29:11 πμ »
Για τα ατομα των ειδικων κατηγοριων, τα οποια προτασονται. κανενας δεν θα επρεπε να διαμαρτυρεται. Αφου το κρατος δεν μπορει να τους βοηθησει διαφορετικα ας τους βοηθησει τουλαχιστον ετσι.
Για αυτους που προερχονται απο την ιδιωτικη εκπαιδευση, τα εχω ξαναγραψει, θα επρεπε να προσμετρωνται τα μορια τους στο μισο, σε σχεση με αυτους που εχουν δημοσια προυπηρεσια.
Οι περισσοτεροι ομως εδω μεσα αγρον ηγοραζατε, προτιμουσατε οι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ να τρωγεστε μεταξυ σας για το ποιος εχει προτεραιοτητα για διορισμο.
Τωρα που πεσατε στον πινακα απο 100 θεσεις και πανω, θα επρεπε να εχετε παρει το μαθημα σας, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισετε να σκοτωνεστε μεταξυ σας

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 10, 2016, 11:42:10 πμ »
Καλημερα! Αν δουλέψει κάποιος σε ιδιωτικό παίρνει μόρια;


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Συνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 10, 2016, 11:52:07 πμ »
Σύζυγε εκπαιδευτικού γιατί αν κάποιος δουλέψει σε ιδιωτικό να παίρνει τα μισά μόρια;

Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό;

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 10, 2016, 12:06:55 μμ »
Για τα ατομα των ειδικων κατηγοριων, τα οποια προτασονται. κανενας δεν θα επρεπε να διαμαρτυρεται. Αφου το κρατος δεν μπορει να τους βοηθησει διαφορετικα ας τους βοηθησει τουλαχιστον ετσι.
Για αυτους που προερχονται απο την ιδιωτικη εκπαιδευση, τα εχω ξαναγραψει, θα επρεπε να προσμετρωνται τα μορια τους στο μισο, σε σχεση με αυτους που εχουν δημοσια προυπηρεσια.
Οι περισσοτεροι ομως εδω μεσα αγρον ηγοραζατε, προτιμουσατε οι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ να τρωγεστε μεταξυ σας για το ποιος εχει προτεραιοτητα για διορισμο.
Τωρα που πεσατε στον πινακα απο 100 θεσεις και πανω, θα επρεπε να εχετε παρει το μαθημα σας, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισετε να σκοτωνεστε μεταξυ σας

Εσυ παλι ανακατευεσαι εκει που δε σε σπερνουν??αφου δεν γνωριζεις τα θεματα μας.Συμβουλες για το ΑΣΕΠ να δινεις στη συζυγο και ρωτησε κι εμας να της προτεινουμε βιβλιογραφια.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 10, 2016, 12:26:46 μμ »
Όσο για τις "αναδουλειές" που λέτε κάποιοι και πως υπάρχουν συνάδελφοι που κατηγορούν "άλλους" για τις "αναδουλειές" τους, ας σκεφτόμαστε πριν μιλήσουμε. Δήλωνα πάντα παντού, εργάζομαι ασταμάτητα από το 2009 και έπεσα 200 θέσεις. Και με δυσπρόσιτο και με 2 ΑΣΕΠ. Οπότε παρακαλώ θερμά τα σχολιάκια και οι υποδείξεις να λείπουν τέτοιες ώρες.

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #136 στις: Αύγουστος 10, 2016, 12:32:13 μμ »
Για τα ατομα των ειδικων κατηγοριων, τα οποια προτασονται. κανενας δεν θα επρεπε να διαμαρτυρεται. Αφου το κρατος δεν μπορει να τους βοηθησει διαφορετικα ας τους βοηθησει τουλαχιστον ετσι.
Για αυτους που προερχονται απο την ιδιωτικη εκπαιδευση, τα εχω ξαναγραψει, θα επρεπε να προσμετρωνται τα μορια τους στο μισο, σε σχεση με αυτους που εχουν δημοσια προυπηρεσια.
Οι περισσοτεροι ομως εδω μεσα αγρον ηγοραζατε, προτιμουσατε οι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ να τρωγεστε μεταξυ σας για το ποιος εχει προτεραιοτητα για διορισμο.
Τωρα που πεσατε στον πινακα απο 100 θεσεις και πανω, θα επρεπε να εχετε παρει το μαθημα σας, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισετε να σκοτωνεστε μεταξυ σας

Για τα άτομα ειδικών κατηγοριών όλοι μας από λεπτότητα τα κρατάμε μέσα μας, ουσιαστικά κανείς δε διαμαρτύρεται δημόσια. Εσύ θεωρείς σωστό να τους βοηθά στερώντας ουσιαστικά τη δουλειά από μένα και άλλους συναδέλφους; Κοινωνική πολιτική χωρίς κόστος για το κράτος αλλά ανυπολόγιστο κόστος για τους υπόλοιπους συναδέλφους. Όταν δε θα δουλέψω φέτος θα σκέφτομαι ότι το κράτος βοήθησε κάποιον που είχε ανάγκη, θα κοιμάμαι ήσυχος και νηστικός, οι υπόλοιποι θέλουμε να δουλεύουμε από χόμπι.

Για τους συναδέλφους από ιδιωτικό γιατί ο συντελεστής να μην είναι 0,25 ή 0,72 ή 1,25 ή 0 όπως θέλω εγώ. Οι υπολογισμοί σου προφανώς σου λένε ότι και με 0,5 βολεύεσαι, οι υπόλοιποι ας πρόσεχαν.

Φυσικά και θα τρώγονται όλοι μεταξύ τους και μέσα σε αυτούς οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ, οι άλλοι γιατί να φαγωθούν, μέχρι τώρα μια χαρά τη βολεύουν, στο μέλλον όμως μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα, ποιος ξέρει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2016, 12:38:24 μμ από KERY12 »

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 10, 2016, 12:36:08 μμ »
Όσο για τις "αναδουλειές" που λέτε κάποιοι και πως υπάρχουν συνάδελφοι που κατηγορούν "άλλους" για τις "αναδουλειές" τους, ας σκεφτόμαστε πριν μιλήσουμε. Δήλωνα πάντα παντού, εργάζομαι ασταμάτητα από το 2009 και έπεσα 200 θέσεις. Και με δυσπρόσιτο και με 2 ΑΣΕΠ. Οπότε παρακαλώ θερμά τα σχολιάκια και οι υποδείξεις να λείπουν τέτοιες ώρες.
[/quote

++++++++++++++++++++ πεστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 10, 2016, 12:37:32 μμ »
Για τα άτομα ειδικών κατηγοριών όλοι μας από λεπτότητα τα κρατάμε μέσα μας, ουσιαστικά κανείς δε διαμαρτύρεται δημόσια. Εσύ θεωρείς σωστό να τους βοηθά στερώντας ουσιαστικά τη δουλειά από μένα και άλλους συναδέλφους; Κοινωνική πολιτική χωρίς κόστος για το κράτος αλλά ανυπολόγιστο κόστος για τους υπόλοιπους συναδέλφους. Όταν δε θα δουλέψω φέτος θα σκέφτομαι ότι το κράτος βοήθησε κάποιον που είχε ανάγκη, θα κοιμάμαι ήσυχος και νηστικός, οι υπόλοιποι θέλουμε να δουλέψουμε από χόμπι.

Για τους συναδέλφους από ιδιωτικό γιατί ο συντελεστής να μην είναι 0,25 ή 0,72 ή 1,25 ή 0 όπως θέλω εγώ. Οι υπολογισμοί σου προφανώς σου λένε ότι και με 0,5 βολεύεσαι, οι υπόλοιποι ας πρόσεχαν.

Φυσικά και θα τρώγονται όλοι μεταξύ τους και μέσα σε αυτούς οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ, οι άλλοι γιατί να φαγωθούν, μέχρι τώρα μια χαρά τη βολεύουν, στο μέλλον όμως μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα, ποιος ξέρει.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών Βθμιας 2016
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 10, 2016, 12:39:55 μμ »
Όσο για τις "αναδουλειές" που λέτε κάποιοι και πως υπάρχουν συνάδελφοι που κατηγορούν "άλλους" για τις "αναδουλειές" τους, ας σκεφτόμαστε πριν μιλήσουμε. Δήλωνα πάντα παντού, εργάζομαι ασταμάτητα από το 2009 και έπεσα 200 θέσεις. Και με δυσπρόσιτο και με 2 ΑΣΕΠ. Οπότε παρακαλώ θερμά τα σχολιάκια και οι υποδείξεις να λείπουν τέτοιες ώρες.

ναι , αλλά συμμετέχεις και εσύ στη κοινωνική πολιτική του κράτους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160621
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 748
Σύνολο: 771

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.