*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 264995 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #882 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 06:08:21 μμ »
παιδιά κάποιος αναπληρωτής ειδικής αγωγής μπορεί να μας πει πόσο είναι ο μισθός του για να υπολογίσουμε και εμείς του μειωμένου;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:03 »

Αποσυνδεδεμένος M@ri@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #883 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 06:37:56 μμ »
Καλησπέρα! Δεν έχουμε πληρωθεί ακόμη αλλά μας είπαν ότι οι αναπληρωτές ειδικής αγωγής θα παίρνουμε μισθό περίπου 880-900 ευρώ. Αυτοί που είναι σε παραμεθόριο περιοχή συν 100 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #884 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 11:35:45 μμ »
Καλησπέρα! Δεν έχουμε πληρωθεί ακόμη αλλά μας είπαν ότι οι αναπληρωτές ειδικής αγωγής θα παίρνουμε μισθό περίπου 880-900 ευρώ. Αυτοί που είναι σε παραμεθόριο περιοχή συν 100 ευρώ.
Εφόσον τα 880-900 € είναι καθαρά πρόσθεσε άλλα 70 € από το παραμεθόριο επίδομα. Συνολικά 950-970 €.
(Τα 100 € του παραμεθόριου επιδόματος είναι μικτά. Επίσης για Σεπτέμβριο και Οκτώβριο όλοι θα έχουν ΜΚ 18.
Από το Νοέμβριο θα ισχύει το νέο μισθολόγιο.)

Αποσυνδεδεμένος marietta2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #885 στις: Οκτώβριος 29, 2011, 07:32:55 πμ »
παιδιά κάποιος αναπληρωτής ειδικής αγωγής μπορεί να μας πει πόσο είναι ο μισθός του για να υπολογίσουμε και εμείς του μειωμένου;;
Δε νομιζω πως υπαρχει κανενας ΕΣΠΑ που να πληρωθηκε ακομη .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:03 »

Αποσυνδεδεμένος lampros7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #886 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 05:53:25 μμ »
Λοιπόν έχω καλά νέα ...Φέτος η πληρωμή θα γίνεται κανονικά κάθε μήνα διότι άλλαξε το σύστημα!Πλέον μας πληρώνουν με το σύστημα '''εναντι'':δηλαδή κάθε μήνα στο τέλος μας πληρώνουν όλο το μισθό και στο επόμενο μήνα,αφού έχουν παραληφθει τα παρουσιολόγια του προηγούμενου μήνα,θα γίνεται ο έλεγχος για κάποια κράτηση(εφόσον βέβαια υπάρχει κάποια απεργία ή άδεια).Τώρα να περάσουμε στα περι περικοπών ...Eγώ είμαι στην παράλληλη στήριξη και με ημερομηνία πρόσληψης 26-9-2011 σήμερα 1 νοεμβρίου πήρα το ποσο των 1189,53 για Οκτώβριο.Περιμένω και απο άλλους που είναι στην παράλληλη στήριξη να μου αναφέρουν ποσά για να συγκρίνουμε και να καταλάβουμε πόσα θα χάσουμε με το νέο μισθολόγιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2011, 05:54:59 μμ από lampros7 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #887 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 06:36:09 μμ »
finally! good news!

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #888 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 06:55:56 μμ »
Λοιπόν έχω καλά νέα ...Φέτος η πληρωμή θα γίνεται κανονικά κάθε μήνα διότι άλλαξε το σύστημα!Πλέον μας πληρώνουν με το σύστημα '''εναντι'':δηλαδή κάθε μήνα στο τέλος μας πληρώνουν όλο το μισθό και στο επόμενο μήνα,αφού έχουν παραληφθει τα παρουσιολόγια του προηγούμενου μήνα,θα γίνεται ο έλεγχος για κάποια κράτηση(εφόσον βέβαια υπάρχει κάποια απεργία ή άδεια).Τώρα να περάσουμε στα περι περικοπών ...Eγώ είμαι στην παράλληλη στήριξη και με ημερομηνία πρόσληψης 26-9-2011 σήμερα 1 νοεμβρίου πήρα το ποσο των 1189,53 για Οκτώβριο.Περιμένω και απο άλλους που είναι στην παράλληλη στήριξη να μου αναφέρουν ποσά για να συγκρίνουμε και να καταλάβουμε πόσα θα χάσουμε με το νέο μισθολόγιο.

Lampros, πως και πληρώθηκες ; Εγώ έχω πρόσληψη δύο μέρες μετά από σένα και δεν έχω πληρωθεί ακόμη. Σε ποια διέυθυνση είσαι;

Αποσυνδεδεμένος lampros7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #889 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 06:58:18 μμ »
Λοιπόν έχω καλά νέα ...Φέτος η πληρωμή θα γίνεται κανονικά κάθε μήνα διότι άλλαξε το σύστημα!Πλέον μας πληρώνουν με το σύστημα '''εναντι'':δηλαδή κάθε μήνα στο τέλος μας πληρώνουν όλο το μισθό και στο επόμενο μήνα,αφού έχουν παραληφθει τα παρουσιολόγια του προηγούμενου μήνα,θα γίνεται ο έλεγχος για κάποια κράτηση(εφόσον βέβαια υπάρχει κάποια απεργία ή άδεια).Τώρα να περάσουμε στα περι περικοπών ...Eγώ είμαι στην παράλληλη στήριξη και με ημερομηνία πρόσληψης 26-9-2011 σήμερα 1 νοεμβρίου πήρα το ποσο των 1189,53 για Οκτώβριο.Περιμένω και απο άλλους που είναι στην παράλληλη στήριξη να μου αναφέρουν ποσά για να συγκρίνουμε και να καταλάβουμε πόσα θα χάσουμε με το νέο μισθολόγιο.

Lampros, πως και πληρώθηκες ; Εγώ έχω πρόσληψη δύο μέρες μετά από σένα και δεν έχω πληρωθεί ακόμη. Σε ποια διέυθυνση είσαι;
Γ' Αθήνας.

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #890 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 07:19:22 μμ »
Μακάρι να με πληρώσουν σύντομα!

 : :o

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #891 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 09:30:49 μμ »
Λοιπόν έχω καλά νέα ...Φέτος η πληρωμή θα γίνεται κανονικά κάθε μήνα διότι άλλαξε το σύστημα!Πλέον μας πληρώνουν με το σύστημα '''εναντι'':δηλαδή κάθε μήνα στο τέλος μας πληρώνουν όλο το μισθό και στο επόμενο μήνα,αφού έχουν παραληφθει τα παρουσιολόγια του προηγούμενου μήνα,θα γίνεται ο έλεγχος για κάποια κράτηση(εφόσον βέβαια υπάρχει κάποια απεργία ή άδεια).Τώρα να περάσουμε στα περι περικοπών ...Eγώ είμαι στην παράλληλη στήριξη και με ημερομηνία πρόσληψης 26-9-2011 σήμερα 1 νοεμβρίου πήρα το ποσο των 1189,53 για Οκτώβριο.Περιμένω και απο άλλους που είναι στην παράλληλη στήριξη να μου αναφέρουν ποσά για να συγκρίνουμε και να καταλάβουμε πόσα θα χάσουμε με το νέο μισθολόγιο.

Καλησπέρα και από μένα και σε καλή μεριά ;)
Να σε ρωτήσω..ο μισθός αυτός είναι για μεταπτυχιακό ή προβληματική περιοχή;Ή απλά καθαρά;
Εγώ προσλήφθηκα 10-10-2011 παράλληλη στηριξη αλλά ακόμη δύσκολο το βλέπω να πληρωθώ.
 
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #892 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 03:37:15 μμ »
Σήμερα έλεγξα την πληρωμή μου - πληρώθηκα 1,104 ευρώ για τον Οκτώβριο για παράλληλη στήριξη.




Αποσυνδεδεμένος harrisibiza

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #893 στις: Νοέμβριος 05, 2011, 09:02:42 πμ »
 Καλημέρα παιδιά, πρώτη φορά που γράφω στο forum. Με ημερομηνία πρόσληψης 4-10-2011, παραμεθόριο, πληρωθηκα για Οκτώβρη 1085 ευρώ. Φίλος μου με ημερομηνία πρόσληψης 3-10-2011, χωρίς παραμεθόριο, πήρε 1097 ευρώ. Και οι δύο στην παράλληλη στήριξη, χωρίς παιδιά, μεταπτυχιακό κτλ. Τώρα πως ο φίλος μου πήρε, χωρίς επίδομα παραμεθορίου,  περισσότερα, δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #894 στις: Νοέμβριος 05, 2011, 01:16:06 μμ »
Σε ποια αθμια ή βθμια ανήκετε;Γιατι στη βθμια Πειραια ακομη δεν εχουμε υπογραψει σύμβαση με ημερομηνια πρόσληψης 10-10 !!! >:(
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #895 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 10:50:53 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν και οι ΑΜΩ του ΕΣΠΑ θα πληρώνονται έναντι ή μήπως αυτό ισχύει μόνο για τους ΑΚΩ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160926
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 764

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.