*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248224 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Το πρόβλημα είναι ότι παριστάνεις εσύ τον δικηγόρο μας. 
Αργία μήτηρ πάσης κακίας.Μέχρι να διοριστείς, βρες μια ασχολία.

Συγνώμη συνάδελφε  ο Λεω μας ενημέρωσε για κάτι.  Πήρε τηλέφωνο μόνος του και καλά έκανε για να ενημερωθεί, και μας ενημέρωσε και εμάς.. Ενα θα σου που τον Ιούλιο όταν ο δικήγορο μας έλεγε όλα καλά, εγώ επειδή δεν πιστεύω, επερνα τηλέφωνο τον Ιούλιο στο υπουργείο  και εκεί έμαθα ότι το θέμα των διορισμων μας σταμάτησε. Πήρα λοιπόν το δικηγόρο τηλέφωνο και δεν ήξερε τίποτα  από μένα το έμαθες , κατάλαβες? "και μετά το έμαθε και αυτός. Επομένως καλά κάνει ο λεων κ παίρνει τηλέφωνο.. Παιδιά εάν και εμείς και το τονίζω  εμείς  δεν ρνδιαφερθουμε δε θα γίνει τίποτα.. Δε λέω και οι δικηγόροι για αυτό είναι, και κάνουν αυτό που πρέπει, μέχρι εκεί όμως. Ο δικόε μου δικηγόρο μου είπε εγώ κάνω τις νομικές ενέργειες που πρέπει.. Εσείς ότι άλλο θέλετε να μιλάτε με το υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Εγώ προσωπικά θα παρω το δικηγόρο και θα τον ενημερώσω για αυτά που μας είπε ο λεων.. Και τον ευχαριστώ πολύ.. Γιατί παιδιά καλύτερα να είμαστε προετοιμασμενοι γ τα χειρότερα πάρα να μένουμε ήσυχοι και στο τέλος θα περάσει ο καιρός κ δε θα γίνει τίποτα... Τηλέφωνο στο υπουργείο κάθε μέρα.  Στη γραμματεία υπουργού, στη διοίκηση σε όλους..

Αποσυνδεδεμένος epidauros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Εγώ προσωπικά θα παρω το δικηγόρο και θα τον ενημερώσω για αυτά που μας είπε ο λεων.. Και τον ευχαριστώ πολύ.. Γιατί παιδιά καλύτερα να είμαστε προετοιμασμενοι γ τα χειρότερα πάρα να μένουμε ήσυχοι και στο τέλος θα περάσει ο καιρός κ δε θα γίνει τίποτα... Τηλέφωνο στο υπουργείο κάθε μέρα.  Στη γραμματεία υπουργού, στη διοίκηση σε όλους..

Θα σε παρακαλούσα να αντιληφθείς ότι υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να διαχειριστεί κάποιος την δικαιολογημένη αγωνία του από το να δίνει μια εικόνα υστερική και να επιχειρηματολογεί εκ μέρους μας με νομικές κοτσάνες.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Αυτά που προτείνεις είναι αδιανόητα, προσβλητικά και επικίνδυνα. Ευτυχώς δεν σε παίρνουν, ελπίζω, στα σοβαρά.
Ποσώς με ενδιαφέρει ποιος θα με πάρει στα σοβαρά και ποιος όχι. Το θέμα είναι ότι αγανακτεί κάποιος και κάνει αυτές τις δηλώσεις όταν πλέον ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι! Το αδιανόητο το προσβλητικό και το επικίνδυνο εγώ το διακρίνω στη συμπεριφορά αυτών που μας απαντούν στα τηλέφωνα με έπαρση, ειρωνεία, επιθετικότητα σα να μιλούν σε επαίτες και αρχόσχολους παίρνοντας το ρόλο του εργοδότη που μας κάνει τη χάρη να ασχοληθεί μαζί μας.
Από τη στιγμή που σηκώνουν το τηλ ας απαντήσουν σε ό,τι τους επιτρέπεται με  ΕΥΓΕΝΕΙΑ ...!είναι πολύ;;;Στο υπουργείο Παιδείας εργάζονται!! ΕΥΓΕΝΕΙΑ !
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Θα σε παρακαλούσα να αντιληφθείς ότι υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να διαχειριστεί κάποιος την δικαιολογημένη αγωνία του από το να δίνει μια εικόνα υστερική και να επιχειρηματολογεί εκ μέρους μας με νομικές κοτσάνες.
Επίσης Επιδαυρε καλό είναι να γνωρίζουν οι δικηγόροι...δεν είναι κακό να τους μεταφέρουμε την εικόνα...ίσα ίσα που μας καθοδηγούν κιόλας!
Την καλημέρα μου!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Το πρόβλημα είναι ότι παριστάνεις εσύ τον δικηγόρο μας. 
Αργία μήτηρ πάσης κακίας.Μέχρι να διοριστείς, βρες μια ασχολία.

Μωρέ γιατί τσακώνεστε; Το φάγατε το καημένο το λιονταράκι...   ;D

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χρειαζόμαστε ψυχραιμία, όλοι περνάμε δύσκολα καθώς περιμένουμε επίσημες ανακοινώσεις. Ο συνάδελφος ενημέρωσε, τα νέα αρνητικά, αλλά μας δίνει το έναυσμα να πληροφορήσουμε τους δικηγόρους, για να επιβεβαιώσουν εάν όντως έχουν βάση τα όσα είπε η κυρία...

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Θα σε παρακαλούσα να αντιληφθείς ότι υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να διαχειριστεί κάποιος την δικαιολογημένη αγωνία του από το να δίνει μια εικόνα υστερική και να επιχειρηματολογεί εκ μέρους μας με νομικές κοτσάνες.


Συνάδελφε αυτά που γράφει ο λεων , πάνω  κάτω τα ίδια είπε κ σε μένα που επικοινώνησε μαζί της. παιδιά ας έχουμε τα μάτια ανοιχτά, μην εφυσηχαστουμε. 

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι αλλά ο υπουργός είπε πως ο νομικός σκόπελος παρακάμφθηκε...πως συνδέεται με αυτά που είπε η πάρεδρος;

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγω ενα πράγμα δεν καταλαβαίνω πως ο υπουργός απο τη μια λεει οτι ξεπεράστηκαν νομικά κωλύματα και θα παρει ολους τους δικαιωθεντες και απο την άλλη περιμένει το Νσκ για γνωμοδότηση κατι δεν κολλάει . Τι ακριβως ερωτήθηκε το ΝΣΚ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ; Αν όντως πειμενειι το Νσκ τοτε τι νόημα εχουν τα δικαστήρια ; Δε νομίζω οτι 25/9 θα εχουμε νεα.
νομίζω οτι θα καθυστερήσουν οσο μπορούν  για να μας εχουν σίγουρους ψηφοφόρους .
Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι η ερώτηση που απασχολεί το ΝΣΚ θεωρώ ότι σχετίζεται με το ζήτημα της αναδρομικότητας, ποιοι την δικαιούνται και κυρίως ποια θα είναι η επίσημη θέση του Υπουργείου στην Επιτροπή Συμμόρφωσης τον επόμενο μήνα. Έχω ενημερωθεί ότι είναι υποχρεωμένοι να καταθέσουν τις επίσημες θέσεις τους τον επόμενο μήνα που εκδικάζεται η υπόθεσή μας. Επιπλέον, οποιαδήποτε πληροφορία μπορούμε να αντλήσουμε από το Υπουργείο θεωρώ ότι είναι καλοδεχούμενη, βέβαια εφόσον ο συνάδελφος έχει αποδείξει μέσα από την διαδρομή του ότι δεν εξυπηρετεί άλλο σκοπό. Κάτι που δεν συμβαίνει στην περίπτωσή μας. Μέσα από αυτές τις μικρές και κατακερματισμένες πληροφορίες μπορούμε να χτίσουμε μια συνολικότερη εικόνα της κατάστασης...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2018, 09:37:33 πμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Συγχωρέστε με αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ . Για ποιο θέμα
καλειται στην επιτροπή συμμόρφωσης;Διότι καθυστερεί την εκτέλεση της απόφασης; διότι δεν προτίθεται να συμμορφωθεί; Τι ακριβώς θα συζητηθεί;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί καθυστερεί να εκτελέσει την απόφαση Δήμητρα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Εκεί θα κληθεί επομένως να δώσει χρονοδιάγραμμα.
Το οποίο αν δεν τηρήσει τι γινεται;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160542
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 640

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.