*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 222735 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #728 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:27:58 μμ »
Τα σφαλιστικά μέτρα θα γίνουν...Είτε είναι 1 άτομο είτε 1000...
1)Φωναζετε πολλοι του αει για την ποσοστωση 60-40 μεταξύ αει και τει.Το υπουργείο ήθελε στην τάξη να βάζει 1 αει και 1 τει.Οχι γι αυτό που λεει ,ταχα μου πρέπει να έχει 2 καθηγητές ,1 θεωρητικό και 1 πρακτικό...Αυτά είναι παραμυθάκια...Ξέρει ότι αν ενωθούν οι πίνακες το ποσοστό θα είναι 9-1 υπέρ των αει.Ετσι θα υποβαθμίσει τα χιλιάδες τεί που άνοιξε...Πολλά τει άνοιξαν με σκοπό οι αποφοιτοι τους να απορροφηθούν απο την εκπαίδευση,εκει στόχευαν..Λέτε να ήθελαν να χάσουν αυτό το προνόμιο; Ξερετε τι τους λένε οι καθηγητες τους;Οτι είστε το ίδιο με το αει,μισοί μισοί μπαίνετε στην τάξη...Εκτός και αν έχετε δει πολλες εταιρίες στην επαρχία να δουλέψουν τόσες χιλιάδες οπότε πάω πάσο.. Μην αρχίζετε του αει και κλαιγεστε...Πάει αυτό, έγινε.Είμαστε ίσοι,θα καταργηθει και η ποσόστωση και όλα ωραία.Ειδάλως να μπει ποσόστωση και στα ολοήμερα και να τελειώνουμε!
2)Θελω να αναφέρω και άλλο ένα κουφό στην εκπαίδευση...Οι καινούργιοι απόφοιτοι πληροφορικής που δεν έχουν παιδαγωγικό ή προυπηρεσία αναγκάζονται και διαβάζουν και πάνε και δίνουν ασεπ.Ερχεται το καλο υπουργείο και τους λεει:ότι γράψετε πάνω από την βάση θα τα πάρετε στον πίνακα αναπληρωτών για 2 χρόνια(πλασματική προυπηρεσία)! Και ρωτάω εγω ο αφελής:γιατί για 2 χρόνια μόνο και όχι επ αόριστον;βρε υπουργείο, ή μετρα τα για πάντα ή μην τα μετράς καθόλου!Τι 2 χρόνια είναι αυτό;Τι κολπάκια είναι αυτά;Για να έχουν όλοι ελπιδες;Πως τα εχεις κάνει έτσι και τους κοροιδευεις όλους; Οι παιδαγωγοί στον πίνακα Γ, οι μη παιδαγωγοί στην τάξη και οι επιτυχόντες του Ασεπ πλασματική για 2 χρόνια;Αυτό σας λέω τόσο καιρό,ότι δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση...Να είμαστε όμηροι 100 διαφορετικών πλαισίων του υπουργείου...Να φωνάξουμε για να μπει μια τάξη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #729 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:31:30 μμ »
Μια ερώτηση έχω. Τόσο καιρό οργανωνόταν η πορεία που θα ακολουθήσει ο δικηγόρος. Αφού βγήκαν οι πίνακεσ διορισμών, δε θα κατατεθούν τα ασφαλιστικά μέτρα; Δε βλέπω κάποιο δικαστικό αγώνα... Κάποιος να μας ενημερώνει στο περίπου το τι γίνεται...

από ότι ξέρω ο δικηγόρος ήδη συντάσσει τα ατομικά ασφαλιστικά μέτρα.... όποιος θέλει να συμμετάσχει στον αγώνα πρέπει να στείλει σήμερα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στο δικηγόρο:

Πτυχίο
Ονοματεπώνυμο
Πατρώνυμο
Διεύθυνση μόνιμης κατοικίας
Τηλ. επικοινωνίας
Τα παραπάνω στοιχεία μπορούν να αποσταλούν με:
email
fax

Δεν απαιτείται να είναι επικυρωμένα. Τα στοιχεία επικοινωνίας του κ. Τσαγκατάκη είναι:

Τηλ.: 2105222161
Email: mtsagatakis ΑΤ ath.forthnet.gr  


Το κόστος είναι γύρω στα 50 ευρώ και όσο μεγαλώνει η συμμετοχή τόσο μειώνεται .... συνάδελφοι τα 50 ευρώ είναι ένα τίποτα μπροστά στο όφελος που θα έχουμε..... έστω και απλά αν καταγραφεί ο αγώνας μας από το ΥΠΕΘ... ανεξαρτήτου αποτελέσματος!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 01:33:56 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #730 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:34:48 μμ »
έχω δύο μεταπτυχιακά... proficiency και βαθμό πτυχίου 7,01 και κάθε χρόνο μυρίζω τα νύχια μου για να μαντέψω πια ΑΣΠΑΙΤΕ θα έχει την χαμηλότερη βάση κα πάντα πέφτω έξω!!! και σαν και εμένα υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι!!! γιατί????  
 ας το κάνουν όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής και διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που παίρνουν 1000-2000 άτομα!!!!      
φίλε anesto τι θέμα δεν είναι να πάρουν παραπάνω θέσεις στην ασπαίτε για να μπεις εσυ με πτυχίο του 7!γιατί μετά θα φωνάζει ο επόμενος που θα έχει πτυχίο 6,9.Το παιδαγωγικό θα μπορούσε να λυθεί!οποιος διορίζεται 1 χρόνο στην ασπαίτε και μετά στο σχολείο!αλλά δεν βολευει αυτο ,πρέπει να δουλεψει το σύστημα ,η κονόμα και οι φρούδες ελπίδες στους χιλιάδες συναδέλφους!

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #731 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:36:14 μμ »
Ήδη τα συντάσσει; Α, καλά εγώ νόμιζα ότι θα έπρεπε ήδη να τα έχει καταθέσει. Ναι αλλα αυτά θα πρέπει να γίνονται λίγο πιο γρήγορα,τόσος κόσμος αγωνιά για το τι θα γίνει και πότε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #732 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:39:14 μμ »
έχω δύο μεταπτυχιακά... proficiency και βαθμό πτυχίου 7,01 και κάθε χρόνο μυρίζω τα νύχια μου για να μαντέψω πια ΑΣΠΑΙΤΕ θα έχει την χαμηλότερη βάση κα πάντα πέφτω έξω!!! και σαν και εμένα υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι!!! γιατί????  
 ας το κάνουν όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής και διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που παίρνουν 1000-2000 άτομα!!!!      
φίλε anesto τι θέμα δεν είναι να πάρουν παραπάνω θέσεις στην ασπαίτε για να μπεις εσυ με πτυχίο του 7!γιατί μετά θα φωνάζει ο επόμενος που θα έχει πτυχίο 6,9.Το παιδαγωγικό θα μπορούσε να λυθεί!οποιος διορίζεται 1 χρόνο στην ασπαίτε και μετά στο σχολείο!αλλά δεν βολευει αυτο ,πρέπει να δουλεψει το σύστημα ,η κονόμα και οι φρούδες ελπίδες στους χιλιάδες συναδέλφους!

όταν λέω να ανοίξει η ασπαίτε δεν εννοώ να πάρει 10 ή 20 άτομα παραπάνω αλλά να γίνει όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής και διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που παίρνουν 1000-2000 άτομα το χρόνο!!!! Αυτό πιστεύω θα είναι μια κάποια δίκαιη λύση....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #733 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:41:58 μμ »
Ήδη τα συντάσσει; Α, καλά εγώ νόμιζα ότι θα έπρεπε ήδη να τα έχει καταθέσει. Ναι αλλα αυτά θα πρέπει να γίνονται λίγο πιο γρήγορα,τόσος κόσμος αγωνιά για το τι θα γίνει και πότε.

η διαδικασία είναι απόλυτα μέσα στα χρονικά περιθώρια.... τώρα για το τι θα κάνεις εσύ??? τι ακριβώς θες να κάνεις? διορίζεσαι ή θες να πας αναπληρώτρια/ωρομίσθια????
πάντως δεν κάνουμε κάτι παράνομο..... εκμεταλλευόμαστε τα νόμιμα ένδικα μέσα!!!!!! οπότε ή έλα μαζί μας στον αγώνα ή περίμενε το αποτέλεσμα!!!!!!  

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #734 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:49:44 μμ »
έχει πλάκα όμως αυτό που γίνεται!οι παιδαγωγοί δεν σκέφτονται ούτε τους άλλους παιδαγωγούς που χάνουν τον διορισμό τους από τους αλεξιπτωτιστές!Ωραία συναδελφική αλληλεγγύη! Και όλα αυτά για να διοριστούν και να μην χάσουν 1 μήνα δουλειάς. δηλ 800€....
Οποιος έχει παράπονα για την καθυστέρηση ας πάει και αυτός δικαστικά!Να δημιουργηθεί και τρίτη ομάδα προσφυγόντων...
Κοιτάξτε μόνο μην μπερδευτείτε,υπαίτιος είναι ο κύριος Λυκουρεντζός!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 01:53:14 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #735 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:50:26 μμ »
[
από ότι ξέρω ο δικηγόρος ήδη συντάσσει τα ατομικά ασφαλιστικά μέτρα.... όποιος θέλει να συμμετάσχει στον αγώνα πρέπει να στείλει σήμερα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στο δικηγόρο:

Επανέρχομαι πάλι... Για να κάνεις ασφαλιστικά μέτρα πρέπει να θίγεσαι κάπως!!! Από ότι καταλαβαίνω μόνο η κοπέλα που ανέφερες πριν έχει νόημα να κάνει ασφαλιστικά για να διασφαλίσει την θέση της καθώς ΓΝΩΡΙΖΕΙ ότι θα ήταν μέσα στους 80 και θίγεται από την τροπολογία... Οι υπόλοιποι να κάνουν ασφαλιστικά μέτρα για τον πίνακα διοριστέων του 40% για ποιό λόγο???

Επίσης για να κάνεις ασφαλιστικά μέτρα κατά των πινάκων αναπληρωτών/ωρομισθίων πρέπει ΠΡΩΤΑ να καλέσουν αναπληρωτές και ΑΝ ΘΙΓΕΣΑΙ (π.χ. κάποιος ΔΤΨΣ σου έφαγε την θέση) να κάνεις ασφαλιστικά μέτρα για να διασφαλίσεις το δικαίωμα σου στην πρόσληψη... Να κάνεις ασφαλιστικά μέτρα από τώρα εναντίον των πινάκων Αναπληρωτών/Ωρομισθιών ΔΕΝ έχει κανένα νόημα γιατί νομικά δεν θίγεσαι ακόμα...

Οπότε ξαναρωτάμε, τελικά τι ασφαλιστικά μέτρα θα γίνουν???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 01:52:53 μμ από spyvou »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #736 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:59:15 μμ »
σκεφτείτε λίγο τη δύναμη εχουμε και δεν την χρησιμοποιούμε...Μας έμαθαν να μην μιλάμε και να προσπαθούμε να κινηθούμε και εμεις υπογείως για να φάμε τους άλλους..Σκεφτείτε τι έγινε με την ενισχυτική!Μόλις ξύπνησαν οι αδικήμενοι που κοιμόντουσαν  τόσα χρόνια πως άλλαξε ο βυσματικός τρόπος πρόσληψης...Επειδή εδώ είναι Ελλαδα και τα κολπάκια πάνε σύννεφο μόνο εάν φωνάξουμε θα αλλάξει το καθεστώς.Εάν πολεμήσουμε δεν θα τους παίρνει κάποιους να κοροιδεύουν τόσο κόσμο...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 02:03:46 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #737 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:59:24 μμ »
thanks anesto! Όχι δε διορίζομαι απλά κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το τοπίο για να αρχίσουν να καλούν, αρκετά περιμέναμε! Αυτή η καθυστέρηση είναι πολύ ψυχοφθόρα γιατί μετά την κατάθεση των ασφαλιστικών θα πρέπει να περιμένετε και αντίστοιχη απάντηση ή ό,τι άλλο. Οπότε όσο καθυστερεί η κατάθεση πάνε όλα πίσω. Δλδ αν κατάλαβα για αρχή θα καταθέσουν αυτοί που είναι στον διορισμών και θίγονται; Και μετά όταν βγουν και οι άλλοι πίνακες θα καταθέσουν και όσοι άλλοι θέλουν επειδή έχουν πέσει λόγω τροπολογίας; Τώρα που έχει βγει η εγκύκλιος διορισμών θα πρέπει να κατατεθούν...

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #738 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 02:14:42 μμ »
Καλύτερα άνεργος με 454 ευρώ το μήνα παρά πουλημένος κάτω από άτομα με δύο ώρες προϋπηρεσία!

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #739 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 02:44:24 μμ »
Αμ, το επίδομα αλληλεγγύης πού το πας;;;

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #740 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:13:25 μμ »

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...... εγώ ξέρω προσωπικά ξέρω μια κοπέλα από θεσσαλονίκη που χάνει διορισμό!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ?????

Τότε καλώς γίνονται... Τα ασφαλιστικά αυτά μέτρα θα διασφαλίσουν το δικαίωμα της κοπέλας στον διορισμό και αν τελικά δικαιωθεί θα διοριστεί κανονικά ΧΩΡΙΣ όμως να αρθεί ο διορισμός στον ΔΤΨΣ που της πήρε την θέση. Δηλαδή θα διοριστούν 81 τελικά...

Έχω την αίσθηση (ας με διορθώσουν αυτοί που το έχουν ψάξει καλύτερα) ότι τα ασφαλιστικά μέτρα διασφαλίζουν ΑΤΟΜΙΚΑ δικαιώματα όσων θίγονται, και φυσικά ΜΟΝΟ αυτών που τα έχουν καταθέσει... Οπότε όποιος θίγεται (όπως η κοπέλα που αναφέρεις ή κάποιοι άλλοι που θα γίνονταν αναπληρωτές και δεν έγιναν) και δικαιωθεί, δικαιώνεται ατομικά και διορίζεται. Τα ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ αρκούν για να πέσει η τροπολογία... Ο θόρυβος όμως που δημιουργείται μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα να την ξαναθέσουν υπό εξέταση και να την καταργήσουν...

Αν κάποιος διοριζόταν (όπως η κοπέλα από θεσσαλονίκη που αναφέρει ο φίλος anesto) και χάνει το διορισμό, κάνει ένσταση με έννομο συμφέρον και νομίζω ότι μπορεί άνετα να αρθεί διορισμός αν δικαιωθεί τελικά.
Για να μη το γενικεύετε με στυλ "ξέρω ένα άτομο που έχασε το διορισμό...", λέω ότι (έχοντας κρατήσει σε excel τον παλιό πίνακα διορισμών του Αυγούστου):
Οι 80 θέσεις από τον πίνακα είναι 40 για φέτος (24 ΑΕΙ - 16 ΤΕΙ). Σε αυτές αναφερόμαστε.
Στις 24 ΑΕΙ οι 8 θέσεις άλλαξαν και μπήκαν 8 άτομα από ΔΤΨΣ (άρα 8 άτομα έχασαν το διορισμό λόγω τροπολογίας φέτος και όχι ένα -- τα ονόματα των 8 δεν τα αναφέρω...)
Πιο συγκεκριμένα ο τελευταίος/τελευταία που ήταν ο 24 ΠΕ19 και διοριζόταν οριακά, έγινε 40ος (στους ΠΕ19 μόνο αναφέρομαι...) αφού τον πέρασαν 16 άτομα...
Άρα είναι τώρα 16ος/η για τις 24 θέσεις ΠΕ19 που θα πάρουν του χρόνου. Και αφού θα πάρουν κάποιοι επάρκεια από ΑΣΠΑΙΤΕ μπορεί να πέσει 2-5 θέσεις... Άρα μπορεί να μη διοριστεί ούτε του χρόνου...
 
Θα θέσω ένα ακόμα ερώτημα (ιδέα που μου ήρθε)
Ο πίνακας Αναπληρωτών μας καλούσε να κάνουμε αίτηση για να ενταχθούμε τον ιούνιο (περίπου αν θυμάμαι καλά). Στην εγκύκλιο εκείνη καθοριζόντουσαν και εκεί ποιες σχολές δίνουν επάρκεια και δεν υπήρχε το ΔΤΨΣ. Δε θα πρέπει να ισχύσει η τροπολογία του χρόνου;;;
(Άλλη αίτηση για περιοχές αναπληρωτών θα έκανα π.χ. αν ήξερα ότι θα πέσω 30 θέσεις, θα έβαζα όλη την Ελλάδα π.χ. + δυσπρόσιτα...)
Πώς αλλάζεις κύριε ΥΠΕΠΘ τώρα τους πίνακες για τους οποίους άλλα έλεγες στην εγκύκλιό σου τον Ιούνιο;;;;
Αυτό δε θα πρέπει να το εξετάσει ο δικηγόρος; Να εφαρμοστεί δηλ. από του χρόνου και να γίνουν όλα τα δικαστήρια ενδιάμεσα...
Τι λέτε και σεις;

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #741 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:30:16 μμ »
Ο πίνακας Αναπληρωτών μας καλούσε να κάνουμε αίτηση για να ενταχθούμε τον ιούνιο (περίπου αν θυμάμαι καλά). Στην εγκύκλιο εκείνη καθοριζόντουσαν και εκεί ποιες σχολές δίνουν επάρκεια και δεν υπήρχε το ΔΤΨΣ. Δε θα πρέπει να ισχύσει η τροπολογία του χρόνου;;;
(Άλλη αίτηση για περιοχές αναπληρωτών θα έκανα π.χ. αν ήξερα ότι θα πέσω 30 θέσεις, θα έβαζα όλη την Ελλάδα π.χ. + δυσπρόσιτα...)
Πώς αλλάζεις κύριε ΥΠΕΠΘ τώρα τους πίνακες για τους οποίους άλλα έλεγες στην εγκύκλιό σου τον Ιούνιο;;;;
Αυτό δε θα πρέπει να το εξετάσει ο δικηγόρος; Να εφαρμοστεί δηλ. από του χρόνου και να γίνουν όλα τα δικαστήρια ενδιάμεσα...
Τι λέτε και σεις;
Σωστό αυτό. Το είχαμε αναφέρει παλιότερα αλλά νομίζω ότι ξεχάστηκε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160821
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 955
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 725
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.