*

Αποστολέας Θέμα: Διαδικασία για να μπω σε ειδική κατηγορία λόγω θέματος υγείας  (Αναγνώστηκε 1123 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Είμαι αναπληρωτής εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ19 με θέση 140 στους πίνακες αναπληρωτών και διορισμών. Εργάστηκα κανονικά ως αναπληρωτής την τρέχουσα χρονιά σε Δημοτικά Σχολεία ΕΑΕΠ, από το 2006 ωρομίσθιος/αναπληρωτής. Πριν από ένα χρόνο περίπου έκανα χειρουργείο ανοιχτής καρδιάς για αλλαγή αορτικής βαλβίδας, ανιούσας αορτικής ρίζας και μου έβαλαν και βηματοδότη λόγω προσωρινής μετεγχειρητικής βραδυκαρδιακής αρρυθμίας.   

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία που χρειάζεται για να υπαχθώ σε ειδική κατηγορία 67% κι αν ισχύει για τη δική μου περίπτωση? ξέρω μόνο περιπτώσεις μεσογειακής αναιμίας και σκλήρυνσης κατά πλάκας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Χρειαζεται γνωματευση, κεπα. Καταθετεις εξετασεις γνωματευσεις απο νοσοκομεια κλπ περνας απο την επιτροπη και το κεπα σου δινει ποσοστο. Για να παρεις τα μορια πρεπει να εχεις 67% αναπηρια και ανω. Ψαξε το αρχειο ποσοστα αναπηριας κεπα για να εχεις μια ιδεα. Πολλα περαστικα!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ψηφίστηκε ακόμη ο νόμος… . όταν βγει η εγκύκλιος για αναπληρωτές θα γράφει και τα δικαιολογητικά .Όσα ξέρεις συνεχίζουν να ισχύουν. αν καταφέρεις να μπεις σε ιδική κατηγορία τότε θα παίρνουν κατά προτεραιότητα το 10% όπως ισχύει με το 20% των τριτέκνων δεν δίνουν περισσότερα μόρια και δεν θα ανεβείς θέσεις…
H διαδικασία (συνοπτικά) http://noesi.gr/pronoise/kepa
Εδώ μπορείς να δεις τα ποσοστά  http://www.ika.gr/gr/infopages/kepa/FEK_1506_B_4-5-2012.pdf


Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις οδηγίες και τις διευκρινίσεις

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32312
  • Τελευταία: geokyria
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161066
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 480
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.