*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688555 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6972 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:31:11 μμ »
Για ενημέρωση και χωρίς αντιπαράθεση

Οι πιστοποιημένοι εκπαιδευτές ενηλίκων προηγούνται παντός άλλου.

Είπα να μην ξαναγράψω Lasid αλλά βλέπω οι συνάδελφοι θέλουν να λένε ψέμματα.

Εκ των πραγμάτων γίνονται αντιπαραθέσεις.

Δεν θα συνεχίσω καθόλου τη συζήτηση...θα θέλω άλλο θέμα για να ξεκολλήσουμε...

Έχει υπολογίσει κανείς πόσες βδομάδες έχουμε αργήσει σε σχέση με πέρσι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:38 »

Αποσυνδεδεμένος παπαπαστ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6973 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:34:04 μμ »
e re kati miniseis pou tha pesoun.
Αφιερωμένο από το παρά πέντε.

Αποσυνδεδεμένος ria75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6974 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:38:16 μμ »
Επιτελους ζαλιστηκα με την ολη συζητηση πιστοποιημενων και μη.Και γω μη πιστοποιημενη ειμαι, αλλα ας εχουμε το γνωθει σ αυτον , φυσικά και πρεπει να προηγειται ενας πιστοποιημενος.Εγω πρώτη φορά εκανα αιτηση, αλλα φυσικα τι θα πω αν ενας εχει πιστοποιηθεί και με περασει?Ας βαζουμε την λογική πάνω απο όλα

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6975 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:40:45 μμ »
Μαθηματικός με 32 μόρια έχει ελπίδες στην θεσσαλονίκη? Μην με φάτε αλλά είμαι μη πιστοποιημένος, πρώτη φορά κάνω τα χαρτιά μου.
Ευχαριστώ.

Φοβάμαι πως όχι συνάδελφε. Άσχετα πως θα γίνει η επιλογή μετα από οδηγίες που θα λάβουν οι διευθυντές, από θέμα μορίων είσαι αρκετά πίσω... Εκτός βέβαια αν οι παραπάνω δεν αποδεχθούν για τους δικούς τους λόγους...

Καλά είναι να μην υπολογίζεις στα ΙΕΚ φέτος. Αν πάλι κάτι έρθει αναπάντεχα... καλοδεχούμενο.

Εγώ έκανα τη δήλωση ίσα ίσα για να δω που κυμαίνομαι στα μόρια και έπειτα την απέσυρα. Αν την άφηνα θα ήμουν τελικά πρώτος με διαφορά, αλλά θα ήταν χωρίς αντίκρυσμα καθώς είμαι από τους τυχερούς που εργάζονται ήδη (σε άλλη δομή).

Εύχομαι καλή τύχη σε όλους σας
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:38 »

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6976 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:42:39 μμ »
Το πως θα κάνετε τη λαμόγια συζητήστε τα αλλου. Σε εμάς δεν περνάνε. Θα φάτε καταγγελία που θα πάει συννεφο

μεγάλη καχυποψία βλέπω!!

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6977 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:43:44 μμ »
Ria75 εγώ πάντα το έλεγα (ή το έγραφα) ότι δεν μπορεί όλοι η μη πιστοποιημένοι να είναι σαν τον παπαπαστ και την MATOULA.

Ria75 άλλαξε τη συζήτηση αν μπορείς...Προσπάθησα κάνοντας ερώτηση "Πόσες βδομάδες χάσαμε;". Θέσε άλλο θέμα αν θες...

Όπως έγραψε ο jimpapas1 ας συζητήσουν μόνοι τους αλλού για το θέμα της μη εφαρμογής της πιστοποίησης.

Να συζητήσουμε για τα νέα ΙΕΚ που δημιουργήθηκαν για παράδειγμα. Ας ξεκολλήσουμε λιγάκι.

Αποσυνδεδεμένος kavyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6978 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 01:51:37 μμ »
Συνάδελφοι..μην μαλώνετε και επηρεάζετε άλλους που :
α) είναι χρόνια Εκπαιδευτές και ξέρουν και αυτοί και οι Διευθυντές, μα πιο σημαντικό οι σπουδαστές τους, αν είναι καλοί ή όχι στη δουλειά τους! Σε κάποια ΙΕΚ γίνονται αξιολογήσεις τα τελευταία χρόνια αν δεν το γνωρίζετε, και ΟΛΟΙ, ξέρουν την αξία του καθενός στο Τομέα τους, εκεί που μετράει, και ευτυχώς κάτι δεινόσαυροι βύσματα σταματήσαν σιγά σιγά να το παίζουν ''κάποιοι'', γιατί με 3άρια και 5 άρια στο 10, σκύβουν κεφάλι πια :-[, δίπλα σε όσους παίρνουν 10άρια..στην Ειδικότητα του ο καθένας! Κανένα μόριο και καμιά ένσταση δεν κάνουν καλύτερο κάποιον, από αυτόν που μιλάει πρώτα η δουλειά του, στην εκπαίδευση δηλαδή οι σπουδαστές του! Οι διδασκαλίες, τα μαθήματα του και ότι άλλο κάνει. Για αυτό πιστεύω πρέπει να δοκιμάζονται πολλοί, αλλά αρχικά με λίγες ώρες, και μετά οι αξιολογήσεις να παίζουν και αυτές ρόλο στις αναθέσεις. Και αυτές, όχι μόνο αυτές, να μην παρεξηγηθώ!   ::)
β) είναι νέοι ή πρώτη φορά δοκιμάζουν σε ΔΙΕΚ και καλό είναι να παίρνουν ευκαιρίες, αν έχουν τα προσόντα, είτε ακαδημαϊκά είτε επαγγελματικής εμπειρίας. Και αν πετύχουν, μετά αντί 3-4 ώρες, να διεκδικούν το παραπάνω, λόγω αξίας, όχι για ένα μόριο αν έχουν παραπάνω, και όχι λόγω βύσματος που έβλεπες κόσμο 10 ώρες, το πρωί δημοσίους υπαλλήλους ξύσιμο, το βράδυ καθηγητές ΙΕΚ, ή τους ιδιώτες-φίλους Διοίκησης με πάνω από 10, ενώ δεν είχαν βασικό πτυχίο της ειδικότητας, μεταπτυχιακό, επίπεδο Αγγλικών/Γαλλικών σε μαθήματα με Ορολογία κτλ κτλ κτλ..

Το θέμα Πιστοποίησης..όποιος δούλευε έστω πέρσι ή πρόπερσι το ξέρε..από 9/2015 έλεγε ο νόμος..γνώμη μου έπρεπε να εφαρμοστεί άμεσα εάν έστω γινόντουσαν 2-3 εξετάσεις εντός του 2015..είμαι από αυτούς που το πήραν, αλλά ξέρω εξαίρετους συναδέλφους που εν μέσω δημοψηφίσματος και capital controls δε δώσαν. ΑΛΛΑ, θέλαν&θέλουν, και αν είχε εξετάσεις πχ Πάσχα ή Σεπτέβρη θα δίναν, δεν είναι ''αντί'' του κάθε τι, απλά ο καθένας τέλος Ιουνίου δεν ήταν ότι πιο εύκολο. Και σίγουρα ήταν ότι πιο ουδέτερο να εξεταστούν άνθρωποι διαφορετικών Ειδικοτήτων, παρότι η θεωρία διαβάσματος ήταν ''ουτοπίες''(χοχοχο 33 άτομα τάξη σε άθλιες αίθουσες ΔΙΕΚ δεν υπήρχε στην ύλη!)  και δε μπορεί να εφαρμοστεί Ελλάδα, και οι Εξεταστές Πρακτικού δεν πείθαν όλοι ότι μπορούσαν να αξιολογήσουν(από Κεραμική Τυφλών, Πληροφορικάριο, Γιατρό, κτλ κτλ Ειδικότητες στην ίδια αίθουσα!) αντικειμενικά,καθώς έβλεπες από Φιλολόγους να θεωρούν τα γραπτά ''ευκολάκι'' και προφορικά να κόβονται, μέχρι μανάδες να κλαίγονται θα χάσουν τη δουλειά τους να επηρεάσουν τους Εξεταστές, μέχρι, για όποιον έψαξε από ονόματα Εξεταστών στην αίθουσα πριν μπουν, τι σόι πράμα είναι οι εξεταστές..και έβλεπες νηπιαγωγούς :P!! Να κόβουν κόσμο διδακτορικούς ή επαγγελματίες ετών !!   ???

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και όσοι Νομικοί εδώ μπορούν να βοηθήσουν..Εάν φέτος δεν έβγαινε η παράταση, ΚΑΝΕΙΣ μη Πιστοποιημένος δε μπορούσε να διδάξει. Απλά, χάος, μπάχαλο, καθώς σε διάφορες Ειδικότητες λίγοι το πήραν. ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΟΜΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ, ότι οι Πιστοποιημένοι ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ, άρα καλώς δώσαν/δώσαμε τελικά..Εώς το 2017 Πιστοποιημένοι και μη θα δουλεύουν, αλλά οι πρώτοι θα προηγούνται. Πάντα επηρεάζουν οι ''φίλοι'' Διευθυντών, εγώ το χώνεψα όταν πριν χρόνια πήγα να κάνω ένσταση και έχασα μαθήματα και λεφτά..τελικά με ιδρώτα και δουλειά τους έκανα να με θέλουν,επειδή με ζητάγαν πρώτο οι τάξεις μου,  και να μη μπορούν μετά ούτε τα βύσματα να κάνουν με τους Διευθυντές κουκούλωμα για να μη με παίρνουν...αλλά τώρα θα κάνει μπαμ..τουλάχιστον θα είναι πχ μόνο οι Πιστοποιημένοι ''φίλοι'' χαχαχα, καθώς στους άλλους θα πέσουν οι ενστάσεις σύννεφο! Ας φαγωθούν βύσματα μεταξύ τους, πιστοποιημένα με μη, δε μπορούν να χωρέσουν όλοι φέτος! Και μετά το 2017, ΚΑΝΕΙΣ μη Πιστοποιημένος δε θα πάρει ούτε ώρα, βύσμα ή μη βύσμα..απλά πράγματα..και παράταση να πάει..το 2027 δε με πειράζει προσωπικά, αφού θα ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ οι Πιστοποιημένοι και αυτό δεν αλλάζει, είναι θέμα που πολλοί αναλύσαν από Οδηγία Ευρώπης, ΕΣΠΑ, κτλ κτλ. Και θέλει και το κράτος να μας αρπάζει τα 120 ευρώ. Αλλά όποιος σπούδασε ή δούλεψε οτιδήποτε, τα 120 ευρώ δεν είναι θέμα να σου στερεί δουλειά, είναι αστείο όταν όλοι ξοδέψαν άπειρα λεφτά σε σπουδές, πτυχία, πιστοποιητικά κτλ κτλ, για να έχουν ελπίδες να γίνουν καθηγητές. Το διάβασμα εκτός βασικού αντικειμένου του καθενός, διαθέσιμος χρόνος, και το ρεζιλίκι να κοπείς πιστεύω επηρέασε κάποιους πιο πολύ από ότι τα 120 ευρώ!   :-X
Ίσως έπρεπε να μην ισχύσει ο Πίνακας στους ανέργους όμως, καθώς πολλοί περάσαμε από εκεί αρχικά, όμως φέτος οι άνεργοι πήραν τρελό boost..οι ίδιοι δεν ξέρω αν το ξέρουν.. :D..απίστευτο θα έλεγα, αλλά με τόση ανεργία για μένα κατανοητό.Βέβαια, με ένα χρόνο ανεργίας ξεπερνάς διδακτορικό και proficiency και με 2 χρόνια ξεπερνάς..σχεδόν τα πάντα! 20 μόρια με δύο χρόνια ανεργίας ξεπερνούν άπειρα προσόντα! Δεν έχει ξαναγίνει. Ίσως έπρεπε απλά να βάλουν ποσόστωση ή να πουν πχ το 20-30% θα είναι άνεργοι ασχέτως μορίων, κάτι σαν του ΟΑΕΔ αλλά καλύτερα δομημένο.

Και πάνω στους τσακωμούς εδώ για το ποιοι αξίζει να διδάσκουν ή ποιοι πρέπει να προηγούνται, βλέπεις και απορίες για το πώς δηλώνονται προυπηρεσίες κτλ..Αν προλάβαιναν ή θέλαν τόσα χρόνια ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ΙΕΚ, πολλοί θα κοβόντουσαν στις αιτήσεις..έχω δει πτυχία ξένα χωρίς καν επίσημη μετάφραση όπως ορίζεται στις προκυρύξεις, έχω δει μαύρες προυπηρεσίες χωρίς ένσημα να δηλώνονται με απλή βεβαίωση εργοδότη και να μην αφαιρούνται τα μόρια, έχω δει διδακτικές προυπηρεσίες σε ιδιωτικά ΙΕΚ και ΚΔΒΜ να μπαίνουν σαν επαγγελματικές γιατί αφού πιάναν το όριο μορίων στις διδακτικές και οι ''εξυπνάκηδες'' θέλαν και τα μόρια εργασιακής, δηλώναν μετά σαν εργασιακή διάφορα διδακτικά!  Πιστεύω πια είναι μόνο θέμα τύχης...αν του κάνουν ένσταση του καθενός..εγώ και ο κάθε σωστός ''μαλάκας'' τα έχω πάντα τυπικά και δε φοβάμαι ενστάσεις, κάποιοι αγχώνονται λίγες μέρες, και από ΤΥΧΗ μόνο μπορεί να τους ''ξεσκεπάσουν'', και πάντα λίγοι, καθώς λίγες οι ενστάσεις και δεν αφήνουν επί πίνακα..οπότε είναι κυνήγι μαγισσών! :o   Και ότι δεν βλέπουμε τους πίνακες των τελευταίων ετών δεν είναι τυχαίο! Γιατί βρήκαν κάποιοι ''βολικά'' ΙΕΚ, που δεν μπορούν λόγω έλλειψης προσωπικού ή δεν ξέρουν ή δε θέλουν να τσεκάρουν τα πάντα, και μετά τα μόρια πιάνουν όλα τα ΙΕΚ..περνάνε δηλαδή τις κομπίνες τους σε μικρά ΙΕΚ..και μετά ζητάνε ώρες στα μεγάλα..για όποιον έχει δει το έργο! Πρώτη και τελευταία φορά που ηλεκτρονικά κάναμε αιτήσεις μια φορά για Εαρινό εξάμηνο, και δήλωνες και μαθήματα..εκεί φανήκαν πολλά..από τότε μόνο στα ΙΕΚ ΟΑΕΔ, μπορεί να ξεγυμνωθεί κάποιος, αν συγκριθούν μόρια..γλιτώσαμε τη χαρτούρα βέβαια και ταλαιπωρία να πηγαίνουμε σε πολλά ΔΙΕΚ..γλιτώσαν το ρεζιλίκι κάθε ΔΙΕΚ να έχει άλλα μόρια! 8)

Τροφή για σκέψη..στους παλιούς..και νέους..Πιστοποιημένους και μη..η προκύρηξη λέει στο Γ.7.,
''Από τους πίνακες εξαιρούνται οι συνταξιούχοι, οι οποίοι δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής
στη διαδικασία. ''

Πόσοι πιστεύουν δεν θα ξαναπάρουν συνταξιούχους που θα τους βάλουν σαν ''δημοσίους υπαλλήλους'' με όριο 10 ωρών..οεο!

Επίσης στις λεπτομέρειες του νόμου, αλλά και στη προκύρηξη ΙΕΚ ΟΑΕΔ, λέει ότι τα όρια 10 και 20 ωρών, πιάνουν όλες τις δομές, άρα μαζί ΙΕΚ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΔΙΕΚ..άρα αν κάποιος πάρει 10 ώρες σε ΙΕΚ ΟΑΕΔ, και είναι δημόσιος υπάλληλος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να πάρει σε ΔΙΕΚ! Και αν είναι ιδιώτης πχ με όριο 20 ωρών, τότε αν πήρε στου ΟΑΕΔ 10, μετά μόνο ως άλλες 10 μπορεί στα ΔΙΕΚ!! Ψαχτείτε λοιπόν ποιοι πάρουν ώρες σε ΔΙΕΚ ενώ ήδη τους πήραν τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ!

Αυτά τα 2 να προσέχετε Πιστοποιημένοι και μη φέτος..μπας και κάτι σας ενώσει :)  ;)

ΥΓ. Theta ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Από Δημοτικό ως Πανεπιστήμιο..πιστεύω πετυχημένος είναι αυτός που οι μαθητές του θέλουν να τον βλέπουν για μάθημα..και χαμογελούν και τον αγκαλιάζουν αν χρόνια μετά τον πετύχουν τυχαία! Ενώ άλλους θέλουν απλά να τους φτύνουν! Δε μπορεί κανείς να πιάσει 100 στους 100 μαθητές, αλλά διαφέρει αυτός που προσπαθεί και πιάνει τους 90 με αυτόν που πιάνει τους 10, και περιμένει αδιάφορα (δηλαδή δε νοιάστηκε αν κάνει για αυτή τη δουλειά, δε νοιάστηκε να βελτιωθεί, δε νοιάστηκε να τον φτύνουν και να λέει βρέχει!) την κάθε επόμενη ''φουρνιά''..κάθε Σεπτέβρη!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2015, 06:20:54 μμ από kavyros »

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6979 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 02:00:11 μμ »
Ria75 εγώ πάντα το έλεγα (ή το έγραφα) ότι δεν μπορεί όλοι η μη πιστοποιημένοι να είναι σαν τον παπαπαστ και την MATOULA.

Ria75 άλλαξε τη συζήτηση αν μπορείς...Προσπάθησα κάνοντας ερώτηση "Πόσες βδομάδες χάσαμε;". Θέσε άλλο θέμα αν θες...

Όπως έγραψε ο jimpapas1 ας συζητήσουν μόνοι τους αλλού για το θέμα της μη εφαρμογής της πιστοποίησης.

Να συζητήσουμε για τα νέα ΙΕΚ που δημιουργήθηκαν για παράδειγμα. Ας ξεκολλήσουμε λιγάκι.

Τα συμπεράσματα σου είνα εντελώς άκυρα ,εντάξει εσύ συζήτα με όσους συμφωνεις μόνο, δημοκρατικότατο το βρίσκω...προσωπικά ποτέ δεν είπα να μην υπάρχει πιστοποίηση...απλώς με ενοχλεί το στυλάκι ορισμένων πιστοποιημένων που νομίζουν ότι κάτι έκαναν...εντάξει και γω αντίστοιχα δεν πιστεύω ότι η πλειοψηφία είναι έτσι...δε ξαναμιλαω σε άτομα που θέλουν να"σταμπάρουν,"τους άλλους...

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6980 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 02:49:37 μμ »
Συνάδελφοι..μην μαλώνετε και επηρεάζετε άλλους

(...)

Αυτά να προσέχετε Πιστοποιημένοι και μη..μπας και κάτι σας ενώσει :)  ;)


Συνάδελφε kavyros νά' σαι καλά!

παρότι "κάπου" διαφωνώ μαζί σου , αλλά ..Ε!..ΚΑΙ;;;.. 

Περιγράφεις  π ρ α γ μ α τ ι κ ό τ α τ ε ς  καταστάσεις  , Επισημαίνεις και μας καλείς να δούμε τα ΚΑΙΡΙΑ!..

Το κείμενό σου αναδύει ότι όχι μόνο καλός  Συνάδελφος είσαι , αλλά πρωτίστως Καλός Δάσκαλος!..

..Διότι Εκτός Πολλών προαπαιτούμενων , "πιστοποιημένων" ή "μη" , το Δασκαλίκι είναι ΚΑΙ Ταλέντο Και Στάση στην Τάξη και τη Ζωή.

Μακάρι , πολλές Φουρνιές παιδιών να περάσουν από τις Ώρες , από τα μαθήματά σου.

Θ.
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6981 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 03:28:55 μμ »
Δε νομίζω να ισχύουν πάντως οι πίνακες στο link που παρατέθηκε παραπάνω. Πχ. πιστοποιημένοι ΠΕ19-20 στην Αττική φαίνονται κάπου 30 άτομα, ενώ ξέρουμε ότι είναι σίγουρα πάνω από 100... Ίσως είναι κάποια δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6982 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 03:32:55 μμ »
Δε νομίζω να ισχύουν πάντως οι πίνακες στο link που παρατέθηκε παραπάνω. Πχ. πιστοποιημένοι ΠΕ19-20 στην Αττική φαίνονται κάπου 30 άτομα, ενώ ξέρουμε ότι είναι σίγουρα πάνω από 100... Ίσως είναι κάποια δοκιμή.

Δεν είναι περασμένα όλα τα αποτελέσματα. Εμένα πχ δε με έχει. Ο υποδιευθυντής στο ΙΕΚ που πήγα είπε οτι τα αποτελέσματα θα βγουν ως την άλλη Παρασκευή.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2015, 03:36:08 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6983 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 05:06:21 μμ »
Το ότι τα .....μπουμπούκια μας στα ΙΕΚ (ιδιωτικά και δημόσια) έχουν πρόσβαση στη διεύθυνση και στα τηλέφωνά μας μέσω των στοιχείων της ιστοσελίδας του ΕΟΠΠΕΠ πώς σας φαίνεται;

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6984 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 05:15:08 μμ »
Δεν καταλαβαίνω γιατί σε προβληματίζει pipis75.Γιατί σε πειράζει; Τι μπορεί να κάνουν τα μπουμπούκια δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6985 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 05:47:01 μμ »
Το κινητό μου τόσα χρόνια ποτέ δεν το είχαν οι μαθητές μου σε φροντιστήρια, κέντρα ξένων γλωσσών και ΙΕΚ. Σε κάποια απαγορεύεται δια ροπάλου από την εργοδοσία κιόλας. Τώρα ο ΕΟΠΠΕΠ τα βγάζει όλα στη φόρα, χωρίς να μας ρωτήσει κανένας. Υπάρχουν θέματα με μπουμπούκια που θέλουν εξυπηρετήσεις καθώς και με μπουμπούκια κοριτσάκια που τους αρέσει ο καθηγητής. Εμένα δεν μου αρέσει να ναι το κινητό μου στη φόρα και έχω μια σχετική ανησυχία....έχω και ζηλιάρα σύζυγο....Θα φανεί στην πράξη anyway...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 862
Σύνολο: 873

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.