*

Αποστολέας Θέμα: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα  (Αναγνώστηκε 48643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #196 στις: Ιούνιος 28, 2011, 10:05:54 μμ »
μια απο τα ιδια με τα φροντιστηρια..ας μας πει καποιος επιτςλουν τι ζητανε και ποιο ειναι το μυστικο της προσληψης.. :( :( :( :( :(
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:40 »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #197 στις: Ιούνιος 28, 2011, 10:25:58 μμ »
μια απο τα ιδια με τα φροντιστηρια..ας μας πει καποιος επιτςλουν τι ζητανε και ποιο ειναι το μυστικο της προσληψης.. :( :( :( :( :(
κατά κανόνα ισχύουν οι γνωριμίες
αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να συνέχίσεις να ψάχνεις και να προτιμάς να πηγαίνεις
ο ίδιος προσωπικά να αφήνεις βιογραφικά

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #198 στις: Ιούνιος 28, 2011, 11:15:22 μμ »
Δίνουμε αυτοπροσώπως το βιογραφικό.Ζητάμε ει δυνατόν να δούμε τον υπεύθυνο και να του το δώσουμε οι ίδιοι.Είναι καλό να έχουμε και να επιδεικνύουμε προσωπικές σημειώσεις για τα μαθήματα που θέλουμε να διδάξουμε.
Δεν κάνουμε αναφορές σε ιδιαίτερα και ΑΣΕΠ.Ακόμη και αν δεν έχουμε προυπηρεσία δεν το δηλώνουμε αλλά προσπαθούμε να αποδείξουμε την εμπειρία μας στο αντικείμενο.Στο βιογραφικό μας αναφέρουμε ποια μαθηματα έχουμε διδάξει και πόσες ωρες το καθένα- κατά το δοκούν-....
αυτά ίσχυαν πριν μερικά χρόνια που δούλευα και εγώ σε φροντιστήρια.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 04, 2011, 10:19:03 πμ »
ενα χρονο μετα το πτυχιο μου στις οικονομικες επιστημες και αφου καταφερα να εξασφαλισω την εισαγωγη μου σε ενα μεταπτυχιακο παιδαγωγικου τμηματος,αποφασισα να φετος να δοκιμασω να κανω ιδιαιτερα. ειχα κανει και παλαιοτερα σε οικογενειακη φιλη πανω στα μαθηματικα,οπως και σε παιδι δημοτικου ενω ακομη σπουδαζα,αλλα τωρα δεν ειναι το ιδιο. Οποτε θα ηθελα τις συμβουλες σας. Πως πρεπει να κινηθω? να βαλλω αγγελια σε τοπικη εφημεριδα?να τοιχοκολλησω σε βιβλιοπωλεια? οι τιμες που κυμαινονται? επειδη δεν εχω εμπειρια, και τα οικονομικα διδασκονται σε μαθητες που δινουν πανελληνιες φοβαμαι πως δεν θα βρω κατι,εκτος και αν ριξω την τιμη... και απλα αυτο αρκει? :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:40 »

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 04, 2011, 10:29:42 πμ »
ενα χρονο μετα το πτυχιο μου στις οικονομικες επιστημες και αφου καταφερα να εξασφαλισω την εισαγωγη μου σε ενα μεταπτυχιακο παιδαγωγικου τμηματος,αποφασισα να φετος να δοκιμασω να κανω ιδιαιτερα. ειχα κανει και παλαιοτερα σε οικογενειακη φιλη πανω στα μαθηματικα,οπως και σε παιδι δημοτικου ενω ακομη σπουδαζα,αλλα τωρα δεν ειναι το ιδιο. Οποτε θα ηθελα τις συμβουλες σας. Πως πρεπει να κινηθω? να βαλλω αγγελια σε τοπικη εφημεριδα?να τοιχοκολλησω σε βιβλιοπωλεια? οι τιμες που κυμαινονται? επειδη δεν εχω εμπειρια, και τα οικονομικα διδασκονται σε μαθητες που δινουν πανελληνιες φοβαμαι πως δεν θα βρω κατι,εκτος και αν ριξω την τιμη... και απλα αυτο αρκει? :-[
Eαν ειναι να κανεις μαθηματικα τοτε το καλυτερο ειναι το αφησεις για ενα μαθηματικο . Αυτο ισχυει και για αλλους οπως μηχανικους και αλλα ''παρασιτα''.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 04, 2011, 11:25:30 πμ »
Ε , όχι και παράσιτα ρε συνάδελφε .Για πρόσεξε λίγο τις εκφράσεις σου .Εμένα ο άντρας μου που έχει τελειώσει πολυτεχνείο μου λέει συνεχώς ότι τα μαθηματικά που έκαναν ήταν το ίδιο και ανωτέρου επιπέδου με εκείνο της μαθηματικής σχολής ,χωρίς να θέλω να μειώσω τους μαθηματικούς .Απλά αλλάζει η χρήση της γνώσης .

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 04, 2011, 11:57:03 πμ »
Ε , όχι και παράσιτα ρε συνάδελφε .Για πρόσεξε λίγο τις εκφράσεις σου .Εμένα ο άντρας μου που έχει τελειώσει πολυτεχνείο μου λέει συνεχώς ότι τα μαθηματικά που έκαναν ήταν το ίδιο και ανωτέρου επιπέδου με εκείνο της μαθηματικής σχολής ,χωρίς να θέλω να μειώσω τους μαθηματικούς .Απλά αλλάζει η χρήση της γνώσης .
Επειδη εγω ξερω μαθηματικα δεν με κανει αυτο και πολιτικο μηχανικο η αρχιτεκτονα.Απλα δυστυχως ισχυει αυτο που ελεγε ο Τσαρουχης οτι στην Ελλαδα ισχυει οτι δηλωσεις (ψευδως βεβαιως για τα παρασιτα οπως το παραπανω του κυριου της κυριας ).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2011, 11:59:23 πμ από mk75 »

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 04, 2011, 12:21:36 μμ »
Βρε παιδιά, οικονομικά θέλει να κάνει μάθημα το παιδί, όχι μαθηματικά.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #204 στις: Ιούλιος 04, 2011, 12:23:46 μμ »
ενα χρονο μετα το πτυχιο μου στις οικονομικες επιστημες και αφου καταφερα να εξασφαλισω την εισαγωγη μου σε ενα μεταπτυχιακο παιδαγωγικου τμηματος,αποφασισα να φετος να δοκιμασω να κανω ιδιαιτερα. ειχα κανει και παλαιοτερα σε οικογενειακη φιλη πανω στα μαθηματικα,οπως και σε παιδι δημοτικου ενω ακομη σπουδαζα,αλλα τωρα δεν ειναι το ιδιο. Οποτε θα ηθελα τις συμβουλες σας. Πως πρεπει να κινηθω? να βαλλω αγγελια σε τοπικη εφημεριδα?να τοιχοκολλησω σε βιβλιοπωλεια? οι τιμες που κυμαινονται? επειδη δεν εχω εμπειρια, και τα οικονομικα διδασκονται σε μαθητες που δινουν πανελληνιες φοβαμαι πως δεν θα βρω κατι,εκτος και αν ριξω την τιμη... και απλα αυτο αρκει? :-[
Eαν ειναι να κανεις μαθηματικα τοτε το καλυτερο ειναι το αφησεις για ενα μαθηματικο . Αυτο ισχυει και για αλλους οπως μηχανικους και αλλα ''παρασιτα''.
πολυ ωραια εκφραζεσαι,φαινεται η παιδεια σου! επισης αν διαβαζες ξανα θα εβλεπες πως σκοπευω να κανω ιδιαιτερα σε οικονομικα μαθηματα!! και οσο για τα μαθηματικα οπως ηδη ανεφερα,τα ειχα κανει σε δικο μου συγγενικο προσωπο και μαλιστα πριν ακομη μπω στο πανεπιστημιο!!! τωρα το εαν ενα φυσκος,οικονομολογος κλπ μπορει να διδαξει η' οχι μαθηματικα η' οποιοδηποτε αλλο μαθημα ειναι αλλη ιστορια!!

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #205 στις: Ιούλιος 04, 2011, 12:34:28 μμ »
καμια απαντηση για το ποσες ωρες πρεπει να κανω μαθημα,τιμες κλπ?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #206 στις: Ιούλιος 04, 2011, 02:18:39 μμ »

Τέτοιου είδους χαρακτηρισμοί είναι απαράδεκτοι, για οποιοδήποτε επάγγελμα, πόσο μάλλον για συναδέλφους.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κρίση στα κατ΄οίκον μαθήματα
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 04, 2011, 06:15:01 μμ »
καμια απαντηση για το ποσες ωρες πρεπει να κανω μαθημα,τιμες κλπ?

καλο θα ηταν να κανεις μια "ερευνα αγορας". να δεις που κυμαινονται οι τιμες στην πολη σου, διοτι εχω διαπιστωσει πως απο πολη σε πολη διαφερουν κατα πολυ!παρε ισως καμια εφημεριδα μικρων αγγελιων να δεις πανω κατω τι τιμες αναφερονται, ή μαθε απο γνωστους σου συναδελφους. καλο θα ηταν εφοσον εισαι στην αρχη ακομα, να μην ανεβασεις πολυ τις τιμες για να προσελκυσεις κοσμο. ασε που με τετοια κριση θα το σκεφτονται τρεις και τεσσερις φορες οι γονεις για ιδιαιτερα, ποσο μαλλον οταν αυτα ειναι "τσιμπημενα" στις τιμες. θα σου ελεγα να τυπωσεις καρτουλες επαγγελματικες, να βαλεις καμια αγγελια ισως στην εφημεριδα, να το πεις σε γνωστους και φιλους πως ενδιαφερεσαι για κατι αναλογο ωστε εαν πεσει κατι στην αντιληψη τους να σε συστησουν!
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 635
Σύνολο: 647

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.