*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 36616 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 20, 2022, 12:20:22 μμ »
α) Το τριετές κλείδωμα δεν ήταν όρος της προκήρυξης διορισμών. Αφορούσε τους πίνακες αναπληρωτών.

β) Οι δόκιμοι δεν έχουν μεταθετικό δικαίωμα.

γ) Η διετία ήταν όρος της προκήρυξης διορισμών κανονικότατα.

To β δεν ίσχυε μέχρι να γίνει 2ετία πάλι. Μια χαρά οι δόκιμοι έπαιρναν μεταθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:03:14 »

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 20, 2022, 12:33:24 μμ »
Ασχοληθήκατε απ' το Σεπτέμβρη; Μα αυτό είναι μετά το διορισμό. Όχι πριν. Άρα θέλατε να σας βοηθήσει η διετία να διοριστείτε εις βάρος άλλων που δεν αποδέχτηκαν. Και καπάκι να την καταργήσετε. Κουτοπονηριά στο έπακρο. ;D ;D
Φίλε leon θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Πριν από τους διορισμούς δεν θεωρούσες άδικη τη 2ετία; όλοι τη θεωρούσαμε άδικη αλλά δεν ήταν το πρω΄το μέλημά μας αυτό γιατί όντας αναπληρωτές 15 χρόνια το μόνο που σκεφτόμασταν ήταν πότε θα διοριστούμε.

Επίσης σε τόσα που σχολιάζω μόνο αυτό βρήκες να πεις;

Θα σε παρακαλούσα όπως σχολιάζω κόσμια και χωρίς χαρακτηρισμούς το ίδιο να κάνεις κι εσύ. Δεν δέχομαι τον χαρακτηρισμό κουτοπονηριά. Το μόνο που ήθελα πάντα είναι αυτό που θεωρώ δίκαιο και ηθικό και πάντα πάλευα για το καλό όλων των συναδέλφων. Και αν δεν θεωρούσα το αίτημά μας δίκαιο πίστεψε με δεν θα το προσπαθούσα καθόλου. Μήπως πονηρό είναι κάποιοι που ήταν πιο χαμηλά στους πίνακες να μη θέλουν να γίνει μια ρύθμιση που θα ωφελήσει το σύνολο των συναδέλφων μιας και αυτοί βολεύονται σε ενδεχόμενους διορισμούς; Ήρεμα ρωτάω;

Θεωρώ ότι αν τα καταφέρουμε θα βοηθήσουμε και τον εαυτό μας αλλά και τους επόμενους συναδέλφους που θα διοριστούν
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2022, 12:40:13 μμ από leedorf79 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2951
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 20, 2022, 01:11:26 μμ »
Και αν δεν θεωρούσα το αίτημά μας δίκαιο πίστεψε με δεν θα το προσπαθούσα καθόλου.
Δεν είναι. Παραβίαση όρων διορισμού μ ε τ ά το διορισμό είναι αντισυνταγματική. Αν γίνει τότε χρειάζεται επαναπροκήρυξη των ίδιων διορισμών με τους νέους όρους. Ώστε όσοι αρνήθηκαν με τους όρους του καλοκαιριού να το ξανασκεφτούν με τους νέους όρους και τις καινούργιες προϋποθέσεις. Και φυσικά απόλυση όσων μείνουν με την επαναπροκήρυξη αδιόριστοι άμα τώρα, με τους νέους όρους, δε φτάσει η σειρά τους. Αν το δέχεστε, τότε είστε μες στα πλαίσια του δικαίου. Αν όχι, τότε είστε εκτός. Αποφασίστε τι θέλετε και πείτε μου. Ο διορισμός δεν είναι γενικώς κι αορίστως, αλλά συνοδειά με τόπο κι όρους. Αν θέλετε κατόπιν διορισμού ν' αλλάξετε τα πράγματα για σας τότε επαναπροκήρυξη. Οπότε αναμένω να σταματήσεις να το προσπαθείς, αν είσαι βεβαίως ειλικρινής στα γραφόμενά σου. :)

ΥΓ: Φυσικά η διετία μπορεί κανονικότατα και συνταγματικότατα να καταργηθεί για τους προσεχείς διορισμούς το καλοκαίρι. Στην καινούργια προκήρυξη. Πριν τους διορισμούς δεν υπάρχει κώλυμα καθώς άπαντες γνωρίζουν τους όρους κι αποφασίζουν αν θέλουν διορισμό και πού.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2022, 03:13:11 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 20, 2022, 05:29:07 μμ »
Δεν είναι. Παραβίαση όρων διορισμού μ ε τ ά το διορισμό είναι αντισυνταγματική. Αν γίνει τότε χρειάζεται επαναπροκήρυξη των ίδιων διορισμών με τους νέους όρους. Ώστε όσοι αρνήθηκαν με τους όρους του καλοκαιριού να το ξανασκεφτούν με τους νέους όρους και τις καινούργιες προϋποθέσεις. Και φυσικά απόλυση όσων μείνουν με την επαναπροκήρυξη αδιόριστοι άμα τώρα, με τους νέους όρους, δε φτάσει η σειρά τους. Αν το δέχεστε, τότε είστε μες στα πλαίσια του δικαίου. Αν όχι, τότε είστε εκτός. Αποφασίστε τι θέλετε και πείτε μου. Ο διορισμός δεν είναι γενικώς κι αορίστως, αλλά συνοδειά με τόπο κι όρους. Αν θέλετε κατόπιν διορισμού ν' αλλάξετε τα πράγματα για σας τότε επαναπροκήρυξη. Οπότε αναμένω να σταματήσεις να το προσπαθείς, αν είσαι βεβαίως ειλικρινής στα γραφόμενά σου. :)

ΥΓ: Φυσικά η διετία μπορεί κανονικότατα και συνταγματικότατα να καταργηθεί για τους προσεχείς διορισμούς το καλοκαίρι. Στην καινούργια προκήρυξη. Πριν τους διορισμούς δεν υπάρχει κώλυμα καθώς άπαντες γνωρίζουν τους όρους κι αποφασίζουν αν θέλουν διορισμό και πού.
Εσύ φίλε leon μιλάς νομικά ενώ εγώ μιλάω ηθικά. Φυσικά και δεν θα είχα πρόβλημα με επαναπροκήρυξη που θα περιείχε όλα τα κενά. Απλά επειδή είναι πολύ δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο προσπαθώ να αποδοθεί δικαιοσύνη με κάθε δυνατό τρόπο. Μιλάω για τον εαυτό μου πάντα...Εσύ όμως ΄δεχεσαι ότι είναι άδικο για εμένα άτομα που είναι πιο κάτω στον πίνακά μου να πάνε στα μέρη που θέλω εγώ να πάρω μετάθεση επειδή περσι δεν μου δόθηκαν όλα τα κενά που υπήρχαν;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2022, 05:32:01 μμ από leedorf79 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:03:14 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 20, 2022, 06:01:47 μμ »
Επειδή αγαπητέ leon. είσαι πολυγραφότατος και θερμός υποστηρικτής των νόμων, να σε ρωτήσω και εγώ κάτι να με βοηθήσεις.
Σε περιοχές που πέρσι προτάθηκε να γίνει σύσταση οργανικών σε κάποιες ειδικότητες και δεν έγιναν, είναι νόμιμο να συσταθούν φέτος και να γίνουν διορισμοί αποκλείοντας τους νεοδιόριστους;
Αν είναι νόμιμο, δεν είναι ύποπτο; Εσύ βρέθηκες ποτέ μπροστά σε κάποιο ΦΕΚ, σε κάποια εγκύκλιο, σε κάποιο νόμο που θεώρησες παράλογο ή άδικο ή ανήθικο; Πώς αντέδρασες, πώς κινήθηκες; Βοήθα λίγο σε παρακαλώ.
Και κάτι τελευταίο. Μην πυροβολείς τους πιανίστες.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1353
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 12:07:45 μμ »
μην το ψάχνετε δεν έβαλε πέρυσι ναι σε ολα ή δεν τον έφτασαν για λίγες θέσεις , έμεινε αδιόριστος και του φταίνε όσοι ζητάνε μείωση της οργανικής

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:12:45 μμ »
Επειδή αγαπητέ leon. είσαι πολυγραφότατος και θερμός υποστηρικτής των νόμων, να σε ρωτήσω και εγώ κάτι να με βοηθήσεις.
Σε περιοχές που πέρσι προτάθηκε να γίνει σύσταση οργανικών σε κάποιες ειδικότητες και δεν έγιναν, είναι νόμιμο να συσταθούν φέτος και να γίνουν διορισμοί αποκλείοντας τους νεοδιόριστους;
Αν είναι νόμιμο, δεν είναι ύποπτο; Εσύ βρέθηκες ποτέ μπροστά σε κάποιο ΦΕΚ, σε κάποια εγκύκλιο, σε κάποιο νόμο που θεώρησες παράλογο ή άδικο ή ανήθικο; Πώς αντέδρασες, πώς κινήθηκες; Βοήθα λίγο σε παρακαλώ.
Και κάτι τελευταίο. Μην πυροβολείς τους πιανίστες.

Αντίστοιχα φυσικά είναι άδικο που δε συστάθηκαν 2 χρόνια πριν και να συσταθούν τώρα που έχουν μπει κι οι νεοδιόριστοι στο παιχνίδι. Αν κι η λογική λέει ότι για όποιες θέσεις συσταθούν, αν δεν είναι σε μέρη όπως αυτά που συστάθηκαν πέρσι, περιμένουν μη νεοδιόριστοι να τις πάρουν και δε θα περισσέψουν για διορισμούς...

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:13:17 μμ »
Δεν είναι. Παραβίαση όρων διορισμού μ ε τ ά το διορισμό είναι αντισυνταγματική. Αν γίνει τότε χρειάζεται επαναπροκήρυξη των ίδιων διορισμών με τους νέους όρους. Ώστε όσοι αρνήθηκαν με τους όρους του καλοκαιριού να το ξανασκεφτούν με τους νέους όρους και τις καινούργιες προϋποθέσεις. Και φυσικά απόλυση όσων μείνουν με την επαναπροκήρυξη αδιόριστοι άμα τώρα, με τους νέους όρους, δε φτάσει η σειρά τους. Αν το δέχεστε, τότε είστε μες στα πλαίσια του δικαίου. Αν όχι, τότε είστε εκτός. Αποφασίστε τι θέλετε και πείτε μου. Ο διορισμός δεν είναι γενικώς κι αορίστως, αλλά συνοδειά με τόπο κι όρους. Αν θέλετε κατόπιν διορισμού ν' αλλάξετε τα πράγματα για σας τότε επαναπροκήρυξη. Οπότε αναμένω να σταματήσεις να το προσπαθείς, αν είσαι βεβαίως ειλικρινής στα γραφόμενά σου. :)

ΥΓ: Φυσικά η διετία μπορεί κανονικότατα και συνταγματικότατα να καταργηθεί για τους προσεχείς διορισμούς το καλοκαίρι. Στην καινούργια προκήρυξη. Πριν τους διορισμούς δεν υπάρχει κώλυμα καθώς άπαντες γνωρίζουν τους όρους κι αποφασίζουν αν θέλουν διορισμό και πού.
Βλεπω, νομικε παντογνωστη και ηθικε κολοσσε οτι απαντας μονο σε αυτα που σε συμφερουν!Αυτα που δεν σε συμφερουν τα αφηνεις ασχολιαστα!!!Και ναι φωτεινε παντογνωστη, οι περισσοτεροι δεχομαστε να γινει επαναπροκυρηξη με τους νεους ορους!!!Εσυ το δεχεσαι αυτο?Θελω επισης να σχολιασω και το μεγεθος του πλαισιου της δικης σου αντιλαμβανομενης παντοκρατοριας στον τροπο με τον οποιο λειτουργουν τα διαδικαστικα θεματα. Αν γινει επαναπροκυρηξη-που εσυ το θεωρεις μεσα στο πλαισιο του δικαιου-θα πρεπει να συμπεριλαβει και τους περσινους μετατιθεμενους μονιμους που σ αυτην την περιπτωση θα ειχαν περισσοτερες διαθεσιμες επιλογες! Με βαση λοιπον τις περσινες μεταθεσεις και τους περσινους διορισμους το ολο ζητημα αφορα περιπου 25 000ατομα που θα πρεπει να τοποθετηθουν ή να επανατοποθετηθουν εκ νεου!Πριν γραψεις κατι επομενως, σκεψου (αν μπορεις)!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:44:32 μμ από GiannisPs »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:13:56 μμ »
μην το ψάχνετε δεν έβαλε πέρυσι ναι σε ολα ή δεν τον έφτασαν για λίγες θέσεις , έμεινε αδιόριστος και του φταίνε όσοι ζητάνε μείωση της οργανικής

Μόνιμος είναι κι ήταν και πριν τους διορισμούς πέρσι...

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2951
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:25:25 μμ »
Βλεπω, νομικε παντογνωστη και ηθικε κολοσσε οτι απαντας μονο σε αυτα που σε συμφερουν!Αυτα που δεν σε συμφερουν τα αφηνεις ασχολιαστα!!!Και ναι φωτεινε παντογνωστη, οι περισσοτεροι δεχομαστε να γινει επαναπροκυρηξη με τους νεους ορους!!!Εσυ το δεχεσαι αυτο?
Φυσικά και δέχουμαι επαναπροκήρυξη με τους νέους όρους. Ήδη το κατέστησα σαφές απ' τα γραφόμενά μου. Μαζί σας τότε. Το δίκιο είν' ή μένουν ως έχουν ή επαναπροκήρυξη. Παστρικά πράματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:28:11 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2385
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 03:38:16 μμ »
Αντίστοιχα φυσικά είναι άδικο που δε συστάθηκαν 2 χρόνια πριν και να συσταθούν τώρα που έχουν μπει κι οι νεοδιόριστοι στο παιχνίδι. Αν κι η λογική λέει ότι για όποιες θέσεις συσταθούν, αν δεν είναι σε μέρη όπως αυτά που συστάθηκαν πέρσι, περιμένουν μη νεοδιόριστοι να τις πάρουν και δε θα περισσέψουν για διορισμούς...
1ον. Κανείς δεν ισχυρίζεται ότι αν δοθεί η δυνατότητα μετάθεσης στους νεοδιόριστους θα την πάρουν κιόλας.
2ον. Η σύσταση όλων των οργανικών στην α/θμια είναι απαίτηση ετών.
3ον. Το λογικό είναι: όλα τα οργανικά στη φόρα, μεταθέσεις, μετατάξεις, νέοι διορισμοί. Κάθε χρόνο έτσι πρέπει να γίνεται.
Ξέρεις τις ιδιαιτερότητες του κλάδου μας καλύτερα από μένα. Θέλω να πιστεύω ότι συμφωνείς με τις διεκδικήσεις των νεοδιόριστων!
 
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 04:04:16 μμ »
1ον. Κανείς δεν ισχυρίζεται ότι αν δοθεί η δυνατότητα μετάθεσης στους νεοδιόριστους θα την πάρουν κιόλας.
2ον. Η σύσταση όλων των οργανικών στην α/θμια είναι απαίτηση ετών.
3ον. Το λογικό είναι: όλα τα οργανικά στη φόρα, μεταθέσεις, μετατάξεις, νέοι διορισμοί. Κάθε χρόνο έτσι πρέπει να γίνεται.
Ξέρεις τις ιδιαιτερότητες του κλάδου μας καλύτερα από μένα. Θέλω να πιστεύω ότι συμφωνείς με τις διεκδικήσεις των νεοδιόριστων!
 
Προσωπικη μου αποψη ειναι η εξης οσο αφορα το 3ον
Επειδη οι ηδη μονιμοι προ των διορισμων του 21 ηξεραν οτι οι νεοδιοριστοι  εχουμε αμεταθετο για 2 χρονια,πρωτα να δωσει τις μεταθεσεις σε αυτους και σε δευτερη φαση να δωσει ολα τα κενα μαζι με τα περσινα στους νεοδιοριστους του 21 και σε αυτους που (λενε) οτι θα διοριστουν το 22.Η τοποθετηση να γινει βασει των υπαρχοντων πινακων εφοσον αυτοι δεν μπορουν να αλλαξουν, τουλαχιστον για τη γενικη φετος

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 04:08:00 μμ »
1ον. Κανείς δεν ισχυρίζεται ότι αν δοθεί η δυνατότητα μετάθεσης στους νεοδιόριστους θα την πάρουν κιόλας.
2ον. Η σύσταση όλων των οργανικών στην α/θμια είναι απαίτηση ετών.
3ον. Το λογικό είναι: όλα τα οργανικά στη φόρα, μεταθέσεις, μετατάξεις, νέοι διορισμοί. Κάθε χρόνο έτσι πρέπει να γίνεται.
Ξέρεις τις ιδιαιτερότητες του κλάδου μας καλύτερα από μένα. Θέλω να πιστεύω ότι συμφωνείς με τις διεκδικήσεις των νεοδιόριστων!
 

Επειδή οι διεκδικήσεις των νεοδιόριστων δεν είναι του κλάδου μας μόνο, από τη μία ισχύει ότι θα είναι άδικο να δοθούν περιοχές που δε δόθηκαν πέρσι, από την άλλη θα είναι άδικο να μειωθούν τα 2 χρόνια σε 1, γιατί όντως κάποιοι αρνήθηκαν διορισμό με τη λογική ότι 2 χρόνια είναι πολλά. Προσωπικά θεωρώ ότι δεν πρέπει να γίνει τίποτα από τα 2. Και η λογική λέει ότι οι περιοχές που θα δοθούν και τώρα για διορισμό δε θα είναι τίποτα φιλέτα, γιατί τα φιλέτα καλύπτονται από τις μεταθέσεις. Ωστόσο δεν αποκλείεται να δοθούν περιοχές πιο κοντά στα φιλέτα ή "καλύτερες" (χωρίς να είναι φιλέτα) από αυτές που δόθηκαν πέρσι.

Προσωπικη μου αποψη ειναι η εξης οσο αφορα το 3ον
Επειδη οι ηδη μονιμοι προ των διορισμων του 21 ηξεραν οτι οι νεοδιοριστοι  εχουμε αμεταθετο για 2 χρονια,πρωτα να δωσει τις μεταθεσεις σε αυτους και σε δευτερη φαση να δωσει ολα τα κενα μαζι με τα περσινα στους νεοδιοριστους του 21 και σε αυτους που (λενε) οτι θα διοριστουν το 22.Η τοποθετηση να γινει βασει των υπαρχοντων πινακων εφοσον αυτοι δεν μπορουν να αλλαξουν, τουλαχιστον για τη γενικη φετος

Ενδεχομένως κι αυτό να είναι μια λύση...

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 21, 2022, 04:10:50 μμ »
Φυσικά και δέχουμαι επαναπροκήρυξη με τους νέους όρους. Ήδη το κατέστησα σαφές απ' τα γραφόμενά μου. Μαζί σας τότε. Το δίκιο είν' ή μένουν ως έχουν ή επαναπροκήρυξη. Παστρικά πράματα.
Το μενουν ως εχουν,αν το καταλαβα καλα οπως το λες,δεν ειναι παστρικο!!!Γιατι αν διορισει φετος σε περιοχη που ηθελα να διοριστω εγω περσι και αυτος εχει χαμηλοτερη σειρα δεν ειναι παστρικο!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 852
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 718

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.