*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146322 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 05, 2011, 07:04:35 μμ »
Η ΦΗΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ 6000 ΑΤΟΜΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΒΑΘΜΙΔΕΣ ΙΣΧΥΕΙ?ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:05 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 05, 2011, 07:10:47 μμ »
Η ΦΗΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ 6000 ΑΤΟΜΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΒΑΘΜΙΔΕΣ ΙΣΧΥΕΙ?ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ???
Η ΝΕΤ είπε το απόγευμα ότι το μεσοπρόθεσμο προβλέπει 600 διορισμούς μονίμων και 7.500 αναπληρωτές. Ο Καψαλάκης είχε πει "Μην τα ακούτε αυτά" (για τον αριθμό των αναπληρωτών). Να θυμίσω ότι πέρυσι οι μόνιμοι ήταν 2500, οι αναπληρωτές συνολικά 20.000 (περίπου), εκ των οποίων οι 3.800 (περίπου) μέσω ΕΣΠΑ.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 05, 2011, 07:12:03 μμ »
Η κοπέλα που λέτε με σειρά 3482 πέρυσι υπήρχε στον πίνακα αναπληρωτών με ημερομηνία κτήσης πτυχίου 23/10/1985. Εκεί έχει γίνει το λάθος και όχι στα μόρια της από ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 05, 2011, 07:21:21 μμ »
Η κοπέλα που λέτε με σειρά 3482 πέρυσι υπήρχε στον πίνακα αναπληρωτών με ημερομηνία κτήσης πτυχίου 23/10/1985. Εκεί έχει γίνει το λάθος και όχι στα μόρια της από ΑΣΕΠ.
Ε, τώρα εξηγείται.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:05 »

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 05, 2011, 08:19:59 μμ »
θελω να δω τον πινακα αναπληρωτων μηδενικησ και δεν μπορω

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 05, 2011, 08:44:28 μμ »
καλησπέρα σε όλους.
φαντάζομαι ότι όλοι είδατε τους πίνακες των αναπληρωτών νηπιαγωγών. δεν χαρηκα καθόλου, γιατι δεν μπορώ να καταλάβω, πώς γίνεται, ενώ έχουν κλειδώσει = παγώσει όλα, αρκετοί από εμάς (τουλάχιστον όσοι εγώ ξέρω) έχουμε χειροτερεύσει από άποψη κατάταξης περίπου 8-10 θέσεις?! τι άλλαξε?γιατί, ενώ θα έπρεπε να έχουν φύγει από τον πίνακα αυτοί που διορίστηκαν πέρυσι (που 'οντως εφυγαν)και να μειωθούν οι αριθμοί, εμείς φύγαμε πιο πέρα?πραγματικά δεν καταλαβαίνω...όσοι είμαστε πριν τους 1000, αντί να αποκτήσουμε μικρότερο νούμερο, βγηκαμε με ακόμα μεγαλύτερο!όποιος έχει απάντηση, ας την πει...

Οι πίνακες αναπληρωτών (όχι ο ενιαίος διορισμών) ανανεώνονται μετά τους μόνιμους διορισμούς, αν θυμάμαι καλά. Άρα η θέση που είχατε πέρσι είναι ενδεικτική της φετινής σας θέσης πριν τους διορισμούς μονίμων. Η διαφορά 8-10 θέσεων πάνω κάτω έγκειται στις εξής περιπτώσεις:
Α) ειδικές κατηγορίες
Β) άτομα που ενώ είχαν μόρια είτε προυπηρεσίας είτε ασεπ δεν έκαναν αιτηση για αναπληρωτές το 2010-2011 για προσωπικούς τους λόγους πχ υγείας
Γ) άτομα που ενώ πέρυσι είχαν ενταχθεί στο πίνακα αναπληρωτών (και μπορεί να είχαν  ήδη κλειθεί και σαν αναπληρωτές) φέτος να προτίμησαν να μην κάνους αίτηση

Τα δυο τελευταία, ανάλογα με τη θέση που είχε/ θα έχει το άτομο επηρεάζει και τη δική σας κατάταξη. Δλδ εάν εγώ πέρυσι δεν είχα κάνει αίτηση, φέτος έκανα και πήρα τη θέση 876 τότε επηρεάζω όλους όσους είναι απο εκεί και κάτω.

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 05, 2011, 09:12:38 μμ »
Όχι παιδιά, την ίδια θέση με πέρυσι έχω.. Κ κοιτάζω το σωστό πίνακα.. Κανείς δεν είναι στην ίδια? Να ανησυχώ???

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 05, 2011, 10:02:01 μμ »
Αυτός ο πίνακας είναι ανανεωμένος?Εγώ τότε πως έπεσα 10 θέσεις περίπου?

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 06, 2011, 12:30:14 πμ »
εγω γιατι 7?? :(
Γιατι προστέθηκαν στις ειδικές κατηγορίες 7 άτομα.Πέρυσι ήταν στις ειδικές κατηγορίες 15 άτομα και φέτος είναι 22.

Για ΣΤΑ ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε!
Πως γινεται να ανεβαινουν καποιοι θεσεις αφου τα ατομα οπως λες προστεθηκαν στις ειδικες κατηγοριες και αρα πηγαν κατευθειαν στις πρωτες θεσεις? (δλδ ουσιαστικα για να μην πεσεις θεσεις θα επρεπε οσες πηγαν στην ειδικη κατηγορια να ηταν ΗΔΗ απο πανω σου!)
Πως ανεβηκες εσυ 11 θεσεις απο διοριστεους οπως λες χωρις να ανεβουν ΟΛΟΙ 11 θεσεις??? (αφου ειναι ατομα που βγηκαν εντελως απο τους πινακες και αρα πρεπει να ανεβουν ολοι?)
ΤΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ?

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 06, 2011, 12:44:48 πμ »
Προσεξα οτι δεν εχει περαστει η προυπηρεσια για το ετος που περασε. Υποθετω οτι εκει βρισκεται η συγχηση αλλα γιατι δεν εχουν περαστει τα μορια για το 2010-11?
νομιζα οτι οι πινακες που εχουν κλειδωσει ειναι το 24μηνο και το 30μηνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2011, 12:50:30 πμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 06, 2011, 12:51:43 πμ »
εγω γιατι 7?? :(
Γιατι προστέθηκαν στις ειδικές κατηγορίες άτομα.

Για ΣΤΑ ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε!
Πως γινεται να ανεβαινουν καποιοι θεσεις αφου τα ατομα οπως λες προστεθηκαν στις ειδικες κατηγοριες και αρα πηγαν κατευθειαν στις πρωτες θεσεις? (δλδ ουσιαστικα για να μην πεσεις θεσεις θα επρεπε οσες πηγαν στην ειδικη κατηγορια να ηταν ΗΔΗ απο πανω σου!)
Πως ανεβηκες εσυ 11 θεσεις απο διοριστεους οπως λες χωρις να ανεβουν ΟΛΟΙ 11 θεσεις??? (αφου ειναι ατομα που βγηκαν εντελως απο τους πινακες και αρα πρεπει να ανεβουν ολοι?)
ΤΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ?
Δεν ανέβηκα μονο εγω θέσεις. Εγω ήμουν περυσι κάπου στο 1880 και φέτος είμαι στο 1870.Όλοι όσοι είναι πίσω μου ανεβήκαν θέσεις και μάλιστα όσο πιο πίσω στον πίνακα τόσο πιο πολλες θέσεις ανέβηκαν.Προφανώς υπήρξαν αρκετοί που φέτος δεν έκαναν αίτηση για αναπληρωτές για δικούς τους λόγους.Ναι μεν εξαιτίας των ειδικών κατηγοριών κατέβηκα θέσεις αλλα απο την αλλη ανεβηκα γιατι αρκετοι αλλοι δεν έκαναν αιτηση φετος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2011, 10:57:21 πμ από stefania29 »

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 06, 2011, 01:01:47 πμ »
Και για να γινω πιο συγκεκριμένη,πέρυσι έκαναν αίτηση για αναπληρωτές 5017 νηπιαγωγοί ενώ φέτος 4851.
Δηλαδή 5017-4851=166. Ναι 166 νηπιαγωγοί δεν έκαναν αιτηση φέτος σε σχέση με πέρυσι. Η τελευταία κοπέλα του πίνακα ανέβηκε 166 θέσεις. Σύγκρινε τον περσινό πίνακα με τον φετινό να το τσεκάρεις και συ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2011, 10:51:22 πμ από stefania29 »

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 06, 2011, 01:02:30 πμ »
εγω γιατι 7?? :(
Γιατι προστέθηκαν στις ειδικές κατηγορίες 7 άτομα.Πέρυσι ήταν στις ειδικές κατηγορίες 15 άτομα και φέτος είναι 22.

Για ΣΤΑ ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε!
Πως γινεται να ανεβαινουν καποιοι θεσεις αφου τα ατομα οπως λες προστεθηκαν στις ειδικες κατηγοριες και αρα πηγαν κατευθειαν στις πρωτες θεσεις? (δλδ ουσιαστικα για να μην πεσεις θεσεις θα επρεπε οσες πηγαν στην ειδικη κατηγορια να ηταν ΗΔΗ απο πανω σου!)
Πως ανεβηκες εσυ 11 θεσεις απο διοριστεους οπως λες χωρις να ανεβουν ΟΛΟΙ 11 θεσεις??? (αφου ειναι ατομα που βγηκαν εντελως απο τους πινακες και αρα πρεπει να ανεβουν ολοι?)
ΤΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ?
Δεν ανέβηκα μονο εγω θέσεις. Εγω ήμουν περυσι κάπου στο 1880 και φέτος είμαι στο 1870.Όλοι όσοι είναι πίσω μου ανεβήκαν θέσεις και μάλιστα όσο πιο πίσω στον πίνακα τόσο πιο πολλες θέσεις ανέβηκαν.Προφανώς υπήρξαν αρκετοί που φέτος δεν έκαναν αίτηση για αναπληρωτές για δικούς τους λόγους.Ναι μεν από τις ειδικες κατηγοριες έπεσα 7 θέσεις αλλα απο την αλλη ανεβηκα γιατι αρκετοι αλλοι δεν έκαναν αιτηση φετος.


Με αυτην την κριση δεν μπορω να φανταστω ποιος χαζος δεν θα πηγαινε να κανει αιτηση.
Παντως αποκλειεται να ανεβηκες γιατι βγηκαν διοριστεοι γιατι θα επρεπε ολος ο πινακας να παει προς τα πανω.
Ασε Στεφανια ο,τι να 'ναι γινεται. Εδω εχει ατομο με 180 (!) μηνες προυπηρεσια απο ιδιωτικο.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 06, 2011, 01:12:16 πμ »
Και για να γινω πιο συγκεκριμένη πέρυσι έκαναν αίτηση για αναπληρωτές 5017 νηπιαγωγοί ενώ φέτος 4851.
Δηλαδή 5017-4851=166.Ναι 166 νηπιαγωγοί δεν έκαναν αιτηση φετος σε σχεση με περυσι. Η τελευταία κοπέλα στον πίνακα ανέβηκε 166 θέσεις. Έχω αποθηκευσει τον περσινό πινακα και τα βλέπω άλα αυτα.
Μπράβο, Στεφανία, που μας διαφωτίζεις!
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 792
Σύνολο: 792

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.