*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146320 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #434 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 12:23:53 μμ »
Έχει πει τίποτα νεότερο ο Καψαλάκης για την ημερομηνία καλέσματος της Α΄ φάσης αναπληρωτών; Πήγα σήμερα έβγαλα ακτινογραφία θώρακος και μου έκλεισαν ραντεβού 8 Σεπτέμβρη για παθολόγο και 13 Σεπτέμβρη για ψυχίατρο. Αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω τον ψυχίατρο γι αυτό ρωτάω για τη φάση.
Καψαλάκης (Παρασκευή 2 Σεπτ.): Καλησπέρα. Συνεδριάσαμε σήμερα και βγάλαμε υπεραριθμίες. Θα υπάρχουν όμορες ομάδες σχολείων στις οποίες όποιοι είστε υπεράριθμοι θα δηλώσετε. Επίσημη ανακοίνωση θα βγει από το ΠΥΣΠΕ πιθανόν αύριο απόγευμα. Δηλώσεις οι υπεράριθμοι θα κάνετε Δευτέρα - Τρίτη –Τετάρτη. Την Πέμπτη θα ξανασυνεδριάσουμε και θα σας τοποθετήσουμε και θα βγάλουμε ξανά τα κενά, με τα οποία και θα γίνουν οι αποσπάσεις.

Οπότε για να γίνουν την Πέμπτη οι αποσπάσεις η πρώτη φάση αναπληρωτών πάει από Δευτέρα 12 Σεπτ.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:28 »

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #435 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 01:40:01 μμ »
Καψαλάκης:
Νομός Ηρακλείου     Υπεράριθμοι: 10, Λειτουργικά - Οργανικά κενά: 146


Είναι πολλά τα κενά ( λεφτά )  Άννα........
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #436 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 01:51:09 μμ »
Για ποιους κλάδους έβγαλε υπεραριθμους και κενά?

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #437 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 02:01:11 μμ »
Το υπουργείο παιδείας έστειλε την Παρασκευή 2/9 εγκύκλιο προς τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης ζητώντας να του στείλουν τα λειτουργικά κενά ως τη Δευτέρα 5-9-2011 και ώρα 15:00.Επομένως,θα γίνει η Α΄φάση αυτήν την εβδομάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2011, 03:56:23 μμ από stefania29 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:28 »

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #438 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 09:43:55 μμ »
Κάτι μου λέει ότι δεν θα περιμένουν να ολοκληρωθούν οι αποσπάσεις για να κάνουν προσλήψεις αναπληρωτών. Πιθανώς να μας καλέσουν στις 8-9 Σεπτεμβρίου όπως είχε πει και η Διαμαντοπούλου. Πάντως την προηγούμενη χρονιά δεν είχαν τοποθετηθεί οι αποσπασμένοι όταν μας φώναξαν. Γι' αυτό παρόλο που μας έδωσαν συγκεκριμένα κενά σχολείων τελικά τοποθετηθήκαμε αλλού. Από ότι θυμάμαι μας έλεγε ένας αιρετός " Μην τα κοιτάτε αυτά τα κενά, αυτά θα τα πάρουν οι αποσπασμένοι". Κάτι ανάλογο μπορεί να γίνει και φέτος.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #439 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 02:26:36 μμ »
Καλησπέρα!!ρώτησα σήμερα τον Καψαλάκη πόσους αναπληρωτές πιστεύει ότι θα καλέσει από τους νηπιαγωγούς!!!μου απάντησε πως θα δουλέψουν λογικά οι περσινοί και πως γενικά για το δικό μας κλάδο, είναι αισιόδοξος.Προφανώς θέλει να πεί ότι ίσως πάρει και περισσότερους.

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #440 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 03:00:54 μμ »
Καλησπέρα!!ρώτησα σήμερα τον Καψαλάκη πόσους αναπληρωτές πιστεύει ότι θα καλέσει από τους νηπιαγωγούς!!!μου απάντησε πως θα δουλέψουν λογικά οι περσινοί και πως γενικά για το δικό μας κλάδο, είναι αισιόδοξος.Προφανώς θέλει να πεί ότι ίσως πάρει και περισσότερους.

Μακάρι να βγει αληθινός..Κι εγώ φέτος δε ξέρω είμαι πιο αισιόδοξη από άλλες χρονιές..μπας κ' χαρούμε λιγάκι, δεν αντέχω κ' 5ο χρόνο αναμονής χωρίς αποτέλεσμα.. ::)
Επί της ευκαιρίας να ρωτήσω κ' κάτι, οι της ειδικής έχουν αφαιρεθεί από το πίνακα των αναπληρωτών κι αν όχι πόσους πρέπει να υπολογίζουμε οτι θα αφαιρεθούν περίπου;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #441 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 03:27:59 μμ »
Βρε παιδιά μπορεί κάποιος ή κάποια που έχει facebook να ρωτήσει τον Καψαλάκη για το πόσος θα είναι ο αριθμός των αναπληρωτών για την πρώτη φάση για εμάς; (έστω να κάνει κάποια εκτίμηση στο περίπου)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #442 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 03:29:55 μμ »
Επί της ευκαιρίας να ρωτήσω κ' κάτι, οι της ειδικής έχουν αφαιρεθεί από το πίνακα των αναπληρωτών κι αν όχι πόσους πρέπει να υπολογίζουμε οτι θα αφαιρεθούν περίπου;
Θα βγούν απο τον πίνακα της γενικής όταν τους καλέσει να δουλέψουν στην ειδική. Νομίζω γύρω στους 300 καλεί στην ειδική...αλλά δεν είμαι βέβαιη  :-\ ίσως και παραπάνω ίσως και λιγότερους (πριν το ΕΣΠΑ έπαιρνε 150 αν θυμάμαι καλά)

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #443 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 03:33:12 μμ »
Επί της ευκαιρίας να ρωτήσω κ' κάτι, οι της ειδικής έχουν αφαιρεθεί από το πίνακα των αναπληρωτών κι αν όχι πόσους πρέπει να υπολογίζουμε οτι θα αφαιρεθούν περίπου;
Θα βγούν απο τον πίνακα της γενικής όταν τους καλέσει να δουλέψουν στην ειδική. Νομίζω γύρω στους 300 καλεί στην ειδική...αλλά δεν είμαι βέβαιη  :-\ ίσως και παραπάνω ίσως και λιγότερους (πριν το ΕΣΠΑ έπαιρνε 150 αν θυμάμαι καλά)
Σ'ευχαριστώ!Μπορώ με κάποιο τρόπο να υπολογίσω πόσοι είναι μπροστά μου στο πίνακα;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #444 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 03:38:34 μμ »
Σ'ευχαριστώ!Μπορώ με κάποιο τρόπο να υπολογίσω πόσοι είναι μπροστά μου στο πίνακα;
Φοβάμαι πως όχι...Εκτός αν παραβάλλεις τους δύο πίνακες τσεκάρωντας τα ονόματα που βρίσκονται πριν απο σένα :( Πάντως τον αριθμό που πήρε πέρσι μπορείς να τον βρείς αν ψάξεις όλες τις φάσεις της ειδικής και αθροίσεις πόσοι ήταν όλοι. Σε γενικές γραμμές το 99% είναι και στον πίνακα της γενικής (εκτός απο τους ΠΕ61 που είναι ελάχιστοι)

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #445 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 03:45:37 μμ »
Σ'ευχαριστώ!Μπορώ με κάποιο τρόπο να υπολογίσω πόσοι είναι μπροστά μου στο πίνακα;
Φοβάμαι πως όχι...Εκτός αν παραβάλλεις τους δύο πίνακες τσεκάρωντας τα ονόματα που βρίσκονται πριν απο σένα :( Πάντως τον αριθμό που πήρε πέρσι μπορείς να τον βρείς αν ψάξεις όλες τις φάσεις της ειδικής και αθροίσεις πόσοι ήταν όλοι. Σε γενικές γραμμές το 99% είναι και στον πίνακα της γενικής (εκτός απο τους ΠΕ61 που είναι ελάχιστοι)
Πράγματι θέλει πολύ ψάξιμο..μάλλον θα κάνω υπομονή μέχρι να ανανεωθεί ο πίνακάς μας μετά τη φάση της ειδικής...;)Πάντως με λίγο ψάξιμο εδώ στο φόρουμ βρήκα οτι μέχρι το 2100 περίπου είναι 130 της ειδικής.Μακάρι να ισχύει, θα είναι πολύ θετικό αν φύγουν τόσα άτομα από μπροστά μας!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #446 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 04:03:50 μμ »
 εγω εψαξα να δω ποσοι τησ ειδικησ φευγουν .Μεχρι τα 21 μορια που ειμαι γω φευγουν 80 ατομα.επισησ ρωτησα τον καψαλακη αν εχω ελπιδεσ με σειρα 2045  και μου ειπε οτι αν και ειμαι οριακα πιστευει οτι θα δουλεψω .αλλα το προβλημα ρε παιδια ειναι οι 70 τριτεκνοι που θα μπουν μπροστα μου

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #447 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 04:07:53 μμ »
εγω εψαξα να δω ποσοι τησ ειδικησ φευγουν .Μεχρι τα 21 μορια που ειμαι γω φευγουν 80 ατομα.επισησ ρωτησα τον καψαλακη αν εχω ελπιδεσ με σειρα 2045  και μου ειπε οτι αν και ειμαι οριακα πιστευει οτι θα δουλεψω .αλλα το προβλημα ρε παιδια ειναι οι 70 τριτεκνοι που θα μπουν μπροστα μου
Τα ίδια μόρια περίπου έχω κι εγώ Ανθή, 21 κ' κάτι ακόμα.Το 2045 είναι η σειρά σου τώρα στο πίνακα ή έχεις αφαιρέσει τους ειδικής κ΄έχεις προσθέσει τους τρίτεκνους;
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 864
Σύνολο: 871

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.