*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146302 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #574 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 10:27:17 μμ »
ούτε και γω νομίζω οτι θα είμαστε περισσότεροι από τους δασκάλους
και μην ξεχνάμε οτι ο αριθμός αναπληρ α φασης 2010 δεν ήταν 1304 αλλά 1193
1193 ήταν οι μη τρίτεκνοι, αλλά πολλοί τρίτεκνοι κλήθηκαν με βάση τη σειρά τους στον πίνακα και όχι με το ειδικό καθεστώς.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #575 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 10:35:07 μμ »
Ρε παιδιά στο topic των αναπληρωτών δασκάλων που  μπηκα πριν από λίγο εκεί αναφέρουν πως ο Μπράτης είπε για 1500 δασκάλους από την πρώτη φάση. Με βάση το 2300 δηλαδή για μας μένει το 800; Αν γίνει κάτι τέτοιο θα είναι πολύ άδικοοοοο για εμάς. Κάποιος που έχει facebook ας ρωτήσει Καψαλάκη ή Μπράτη πως χωρίζεται το παραπάνω νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #576 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 10:41:45 μμ »
ούτε και γω νομίζω οτι θα είμαστε περισσότεροι από τους δασκάλους
και μην ξεχνάμε οτι ο αριθμός αναπληρ α φασης 2010 δεν ήταν 1304 αλλά 1193
1193 ήταν οι μη τρίτεκνοι, αλλά πολλοί τρίτεκνοι κλήθηκαν με βάση τη σειρά τους στον πίνακα και όχι με το ειδικό καθεστώς.

το θέμα είναι οτι δεν έφτασε στο 1304.ο αναπληρωτής με σειρά 1304 δεν έφυγε στην α φάση

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #577 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:04:59 πμ »
κορίτσια διαβάζω τα σχόλια σας κ αναρωτιέμαι........... εργάζομαι σε ιδιωτικό με ικανοποιητικές συνθήκες, στον ενιαίο έχω 1850 περίπου κ έχω δηλώσει μόνο 1 επιλογή (την πόλη μου που ποτέ δεν έχει κενά) δλδ αποκλείεται να με καλέσουν αναπλ. Αλλά επίτηδες δε δήλωσα άλλες περιοχές σκεπτόμενη αν αξιζει τον κόπο να παρατήσω τη δουλεία κ να πάω αναπλ κ  να μη πάρω μόρια κ να μην ξέρω αν θα δουλέψω του χρονου…..τουλαχιστον (λογικά) θα είμαι για αρκετά χρόνια στον ιδιωτικό….(η κρίση δεν τον πτόησε)ΒΡΕ ΜΠΑΣ Κ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ κ έπρεπε να τσεκάρω το κουτάκι;;;;;;;;





προς τι ο συλλογισμός σου?
αφου δεν θελεις να φυγεις απ την πολη σου αφου οι συνθηκες δουλειας σου ειναι ικανοποιητικές και επιπλεον η μονιμη ανασφαλεια αν θα σε ξανακαλεσουν .

προσωπικα τσεκαρα το κουτακι αλλα αν σημερα τα ξαναδηλωνα θα εβαζα μονο την περιοχη μου και τα περιχωρα ...

πολλη αγωνια διακρινω και αναρωτιεμαι αν αξιζει τον κοπο...εχοντας ως δεδομενο οτι δεν μετραει η προυπηρεσια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #578 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:28:44 πμ »
Ρε παιδιά στο topic των αναπληρωτών δασκάλων που  μπηκα πριν από λίγο εκεί αναφέρουν πως ο Μπράτης είπε για 1500 δασκάλους από την πρώτη φάση. Με βάση το 2300 δηλαδή για μας μένει το 800; Αν γίνει κάτι τέτοιο θα είναι πολύ άδικοοοοο για εμάς. Κάποιος που έχει facebook ας ρωτήσει Καψαλάκη ή Μπράτη πως χωρίζεται το παραπάνω νούμερο.

Ο Μπρατης στον τοιχο του δεν εχει μιλησει για το  ποσους νηπιαγωγους και ποσους δασκαλους θα παρουν,ηταν επιφυλακτικος και για το 2300 που ειπε οτι ακουστηκε!!ελεος πως βγαζουνε αυτα τα νουμερα?να βγαλω και εγω ενα προχειρο νουμερακι....

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #579 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:39:57 πμ »
Η προυπηρεσια δε μετραει... μεχρι τον επομενο ασεπ.Τοτε ομως θα παρακαλαμε να ειχαμε λιγα μοριακια ωστε να μη χρειαστει να ξεσκιστουμε παλι στο διαβασμα χωρις αποτελεσμα.Ας σκεφτουμε λιγο πιο μακροπροθεσμα γιατι αν οσο καιρο δε προσμετρουνται τα μορια εμεις δε παμε για αναπληρωση τοτε θα μας περασουν ολοι οσοι δουλευαν αυτο το διαστημα και ξαφνικα θα βρεθουμε στο πατο του πινακα ακομα και να γραψουμε καλα.
Εχουμε ματαιωθει ολοι και αυτο το καταλαβαινω γιατι ετσι νιωθω και εγω, ομως να μην χανουμε το στοχο μας που ειναι να δουλευουμε πανω σε κατι που αγαπαμε πολυ. Οσο κι αν μας απαξιωνει η εκαστοτε υπουργος η δουλεια μας δε θα παψει ποτε να ειναι λειτουργημα.
 Λιγο χαμογελο και λιγη αισιοδοξια παραπανω, κοντρα σε ολη τη μαυριλα που μας σερβιρουν καθημερινα....

Αποσυνδεδεμένος regi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #580 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:02:38 πμ »
Καλημέρα ...κατι ακουσα σε τίτλουσ εφημερίδων στη τηλεόραση για1100 προσληψεις αναπληρωτών...ακουσε κανεις κατι τετοιο?μακαρι να μην ακουσα σωστά...
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #581 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:08:46 πμ »
Mentira νομίζω έγραψες!!!
Μπράβο!!!!
 8)
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #582 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:09:29 πμ »
Καλημέρα ...κατι ακουσα σε τίτλουσ εφημερίδων στη τηλεόραση για1100 προσληψεις αναπληρωτών...ακουσε κανεις κατι τετοιο?μακαρι να μην ακουσα σωστά...
Στις εφημερίδες και στο in.gr  αναφέρονται  1100 διορισμοί  μονίμων , που  είναι  οι  600 της  πρωτοβάθμιας  και  της  δευτεροβάθμιας , 400  της  τριτοβάθμιας  και  100  παπάδες! Φρεσκότατα  νέα , ειδικά  για  την πρωτοβάθμια-δευτεροβάθμια...ούτε  15  ημερών!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:11:34 πμ από vasbio »

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #583 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:14:43 πμ »
Καλημέρα και καλά νέα να έχουμε, όσο πιο σύντομα γίνεται...Ετοιμάζομαι να πάω για επικυρωσούλες...Δώστε μια βοήθεια...Πτυχίο, ταυτότητα, α.φ.μ, α.μ.ικα, οικογενειακή κατάσταση....θέλει και τις προϋπηρεσίες ή τις κατεβάζουν από το σύστημα μηχανογραφημένες?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:17:14 πμ από natassoulini »
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60


Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #585 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 11:37:53 πμ »
Καλημέρα και καλά νέα να έχουμε, όσο πιο σύντομα γίνεται...Ετοιμάζομαι να πάω για επικυρωσούλες...Δώστε μια βοήθεια...Πτυχίο, ταυτότητα, α.φ.μ, α.μ.ικα, οικογενειακή κατάσταση....θέλει και τις προϋπηρεσίες ή τις κατεβάζουν από το σύστημα μηχανογραφημένες?

Επίσης πιστοποιητικό εντοπιότητας και ...ΝΑΙ θέλουν και τις προυπηρεσίες σε φωτοτυπίες φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #586 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 11:53:37 πμ »
πιστοποιητικο εντοποιοτητας εχω το περσινο πρεπει να βγαλω καινουργιο φετος;

Αποσυνδεδεμένος dimitra_pirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #587 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:05:01 μμ »
Η προυπηρεσια δε μετραει... μεχρι τον επομενο ασεπ.Τοτε ομως θα παρακαλαμε να ειχαμε λιγα μοριακια ωστε να μη χρειαστει να ξεσκιστουμε παλι στο διαβασμα χωρις αποτελεσμα.Ας σκεφτουμε λιγο πιο μακροπροθεσμα γιατι αν οσο καιρο δε προσμετρουνται τα μορια εμεις δε παμε για αναπληρωση τοτε θα μας περασουν ολοι οσοι δουλευαν αυτο το διαστημα και ξαφνικα θα βρεθουμε στο πατο του πινακα ακομα και να γραψουμε καλα.
Εχουμε ματαιωθει ολοι και αυτο το καταλαβαινω γιατι ετσι νιωθω και εγω, ομως να μην χανουμε το στοχο μας που ειναι να δουλευουμε πανω σε κατι που αγαπαμε πολυ. Οσο κι αν μας απαξιωνει η εκαστοτε υπουργος η δουλεια μας δε θα παψει ποτε να ειναι λειτουργημα.
 Λιγο χαμογελο και λιγη αισιοδοξια παραπανω, κοντρα σε ολη τη μαυριλα που μας σερβιρουν καθημερινα....

Αυτό που λες ισχύει. Αλλά μην ξεχνάς ότι και στιν νέο ΑΣΕΠ θα έχει όριο στην προυπηρασία, νμίζω στα 5 χρόνια!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160480
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 607
Σύνολο: 618

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.