*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1544968 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5530 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:34:41 πμ »
Δες την ημερομηνία,  ειναι απο το 2013.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:04:39 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5531 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:51:01 πμ »
Δες την ημερομηνία,  ειναι απο το 2013.
Έχεις δίκιο ! Την πάτησα...

Αποσυνδεδεμένος so.ka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5532 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:09:37 πμ »
Λοιπόν, υπομονή λίγες ώρες και θα ανακοινωθούν!
Καλημέρα σε όλους! Ας ελπίσουμε να είναι ...λίγες ώρες και να μην περάσουμε πάλι τη μέρα μας μπροστά στον υπολογιστή!
Τίποτα πιο σημαντικό στον κόσμο δεν υπάρχει, από το να μπορείς να λες παρών στην κάθε μάχη! (γ κ)

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5533 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:17:46 πμ »
Καλημέρα!Επειδή δεν έγινε αντιληπτό αυτό το οποίο έλεγα, εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ να μιλήσω εκ μέρους το gvasilis και τί εννοούσε με τα γραφόμενά του, αυτό το οποίο εννοοούσα εγώ είναι το εξής...όσοι συνάδελφοι ή και μη που γράφουν εδώ και δίνουν πληροφορίες επι της διαδικασίας, των  αριθμών κλπ. και στην συνέχεια ερωτώνται, δικαιολογημένα, για την πηγή των πληροφοριών τους...είναι εύλογο να μην λαμβάνουν απάντηση, αφού έτσι πρέπει να σας πουν την ιδιότητα τους, δηλαδή, το ότι ίσως υπηρετούν σε κάποιο γραφείο πολιτικό ή στην ΚΥ΄ή ότι αυτός που τους έδωσε την πληροφορία είναι κάτι τέτοιο... κλπ κλπ. δεν ύπαρχει τίποτε το συνομωτικό σε αυτό που είπα...οπωσδήποτε τα δεδομένα είναι γνωστά...απλά οι μεταθέσεις της πρωτοβάθμιας δημιούργησαν ένα κλίμα αισιοδοξίας...το οποίο μετατράπηκε σε σοκ....υστερα από την...τηλεφωνική ανακοίνωση των μεταθέσεων και το μυστήριο που τις ακολούθησε...μου θύμισε ανακοίνωση αποτελεσμάτων πανελληνίων εξετάσεων προ δεκαετιών, οπότε τα ονόματα ανακοινώνονταν από το ραδιόφωνο και αν ήσουν τυχερός άκουγες το όνομα σου!!! στην προκειμένη περίπτωση, σε μας δηλαδή, ούτε αυτό δεν έγινε!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:04:39 »

Αποσυνδεδεμένος georgia14

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος melenios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5535 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:23:19 πμ »
τελειωσε το μελανι για την υπογραφες των γενικων μεταθεσεων; ισα ισα εφθασε για τα μειονοτικα;  ;) :D

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5536 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:24:28 πμ »
Αυτά τώρα τα υπόγραψε?
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5537 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:25:41 πμ »
Καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη. Αν και εντός εισαγωγικών τακτοποιημένος (Μακεδονία) δηλαδή σπίτι μου, η γυναίκα μου μακριά (νησί) περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και φέτος. Με λύπη διαπιστώνω πως εσείς της δευτεροβάθμιας είστε πολύ χειρότεροι από εμάς της Α/θμιας. Τα κατάφεραν και σας έκαναν χίλια κομμάτια με αποτέλεσμα να κοιτά ο καθένας την ειδικότητα του και να μην νοιάζεται για τους άλλους. Έχετε ακούσει κάτι για την κάρτα του γονιού; Αυτό το καρτελάκι που θα στείλει πολλούς απο εμάς στα  σπίτια μας μια και καλή.
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5538 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:27:15 πμ »
@silkcut
Τα μεταγυμνασιακα ιεκ επανερχονται και θεσμοθετηθηκαν ηδη (βλ. ανακοινωσεις και φανφαρες αρβανιτοπουλου περι μεταρρυθμισης σε συναρτηση με την καταργηση της ειδικοτητας των παραιατρικων στα επαλ)
...................................................................................
by the way, αφου δεν υπαρχει τιποτα επισημο λογω υπογραφης λοβερδου γιατι κατηγορεις τον κορδη ;;
αφου δεν εχει κατι προς ανακοινωση, τι να πει;
ο αλλος που λανθασμενα το εκανα τηλεφωνικα παλι το μεμφεσαι....
επομενως οτι και να εκαναν με την φημη των ελαχιστων μεταθεσεων θα εφταιγαν....και μετα απορεις για το εξυλαστηριο θυμα...
Αν και δεν αφορά το θέμα μεταθέσεων αλλά αναφέρθηκε, για τα μεταγυμνασιακά ιεκ έχεις δίκιο, ο 4186 τα κατήργησε και ο 4229/14 τα ταύτισε με τα ΣΕΚ.
Επί της ουσίας των μεταθέσεων, τι δεν καταλαβαίνεις σε αυτά που γράφω;; είναι σαφέστατο
""οι αιρετοί από τη στιγμή που έληξε η συνεδρίαση όφειλαν ή να ανακοινώσουν αποτελέσματα για όλους ή αν δεν μπορούσαν να προβούν σε επίσημες ανακοινώσεις (επειδή δεν έχει υπογράψει ο υπουργός) να κλείσουν τα τηλέφωνά τους πάλι για όλους, η στάση που επέλεξαν (ο ένας τηλεφωνητής και ο άλλος να ασχολείται με αναρτήσεις ότι νάναι) σε κάθε περίπτωση είναι κατάπτυστη."
http://www.pde.gr/index.php?topic=29393.msg795538#msg795538
αναφερόμουν σε αυτό:
http://nekordis64.blogspot.gr/
Τώρα αν εσύ το θεωρείς φυσιολογικό η ιδιότητα του πολιτικού να υπερισχύει της ιδιότητας του συνδικαλιστικού εκπροσώπου σε μια εκπαιδευτική ιστοσελίδα μέρες πούναι, τότε πάω πάσο, κρατάς την άποψη σου και εγώ τη δική μου ;).
ΥΓ
Δε θα επανέλθω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί γίναμε κουραστικοί, ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
Να μου επιτρέψεις πάντως να θεωρώ ότι έχω πληρέστερη απόψη για συναδέλφους με τους οποίους έχω συνυπηρετήσει.
Σου εύχομαι καλή τοποθέτηση στη νέα περιοχή μετάθεσής σου.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2014, 09:31:42 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος so.ka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Τίποτα πιο σημαντικό στον κόσμο δεν υπάρχει, από το να μπορείς να λες παρών στην κάθε μάχη! (γ κ)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5540 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:32:52 πμ »
Δεν είναι φρέσκο, αλλά αυτό που είχε βγεί.
  

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5541 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:34:17 πμ »
Καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη. Αν και εντός εισαγωγικών τακτοποιημένος (Μακεδονία) δηλαδή σπίτι μου, η γυναίκα μου μακριά (νησί) περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και φέτος. Με λύπη διαπιστώνω πως εσείς της δευτεροβάθμιας είστε πολύ χειρότεροι από εμάς της Α/θμιας. Τα κατάφεραν και σας έκαναν χίλια κομμάτια με αποτέλεσμα να κοιτά ο καθένας την ειδικότητα του και να μην νοιάζεται για τους άλλους. Έχετε ακούσει κάτι για την κάρτα του γονιού; Αυτό το καρτελάκι που θα στείλει πολλούς απο εμάς στα  σπίτια μας μια και καλή.


όταν μια περιοχή είναι κλειστή...όσα μόρια και να έχεις, και λόγω παιδιών.....τί νόημα έχει....δες τί γίνεται στην αττική πχ. στους φιλόλογους που γνωρίζω εγώ...πχ. η α περαιά είναι κλειστή από το 2010, οπότε και 1000 μόρια να έχεις τί να τα κάνεις...δεν σου χρησιμεύουν σε τίποτε....

Αποσυνδεδεμένος TINKER BELL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5542 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:36:25 πμ »
ΑΝ ΒΓΟΥΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΑΜΟΙΒΑΙΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?

Αποσυνδεδεμένος melenios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5543 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:42:31 πμ »
@silkcut

Δεν φταίει κανένας καρλαύτης και κορδής
α) όταν αυξήθηκε το ωράριο πλήττοντας τις πολυπληθής ειδικότητες ΠΕ02, 03 και 04
β) μειώθηκαν τα μαθήματα γενικής παιδείας στα ΕΠΑΛ
γ) αυξήθηκε ο αριθμός μαθητών ανά τμήμα και κατεύθυνση
δ) καταργήθηκαν τόσα μα τόσα σχολεία
ε) η διαρροή μαθητών αυξάνεται ελέω κρίσης ,τράπεζας θεμάτων και νέων δόμων εκτός τυπικής εκπαίδευσης βλ. ΣΕΚ και μεταγυμνασιακά ΙΕΚ
               

δεν εχεις θιξει καθολου την κεντρικη επιχειρηματολογια μου , αλλα δειχνεις μια περιεργη επιμονη να κατηγορεις και τους δυο αιρετους και να ασχολεισαι με την μεταθεση μου...αυτο ειτε σημαινει διαφορετικη οπτικη ειτε εμμονη και κακη προαίρεση.

Επαναλαμβάνω: ας διεκδικήσει το εκπαιδευτικό κίνημα την καταργηση των άνω (α) - (ε) παραγοντων και μετα θα δειτε ποσοστα μεταθεσεων χωρις να περιμενετε απο κανενα αιρετο τιποτα!!Και οπως πολυ σωστα ειπε καποιος πριν, οταν η πιττα ειναι μικρη (λογω της πολιτικης που δημιουργει τα (α) - (ε) ) τοτε ολοι θα μεινουν νηστικοι.

Υ.Γ: Ο Καρλαυτης εκανε το λαθος να κανει τηλεφωνικες ενημερωσεις, τακτικη που εν γενει τον εκφραζει. Ο Κορδης περιμενει την ολοκληρωση της διαδικασιας προφανως να καταδικασει τη διαδικασια.Αλλωστε αντιπολιτευση ειναι και δεν κοστιζει και τιποτα. Αλλα χωρις επισημες ανακοινωσεις δεν μπορει να το κανει , ασε που ενδεχομενως μπορει να ελπιζει οτι ο ΛΟβερδος θα αυξησει εστω λιγο τον αριθμο και δεν ηθελε να τον δεσμευσει με την δημοσιοποιηση των βασεων....το τι ανεβαζει ο καθενας στο blog του ειναι θεμα προσωπικο....ζωη υπαρχει και μετα τις μεταθεσεις , ειδικα αν εχεις ρολο συνδικαλιστη και γινονται ολα αυτα που γινονται στη Γαζα     
   

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 371
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.