*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1544968 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5852 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:54:36 μμ »
... Αυτό σου έγραψα προηγουμένως... Νεομετατιθέμενοι και διαθεσίτες στο ίδιο τσουβάλι... Θα διεκδικήσετε όμως από κοινού αυτό το οποίο περίσσεψε από την διευθέτηση των υπεραριθμιών... Δεν θέλω να απογοητεύω κανέναν... απλά το μόνον που ζητάω είναι να αναζητάτε και να διαβάζετε την νομοθεσία που διέπει όλα αυτά... καλή τύχη σε όλα... και μην ξεχνάς... ΣΥΝΕΧΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΥΣΔΕ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΕΙΣ Η΄ΘΑ ΑΝΗΚΕΙΣ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο...

Ευχαριστώ για την ευχή.. Με τις εξελίξεις όμως που διαβάζω, πολύ δύσκολο να πιάσει!
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:03:55 »

Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5853 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:55:44 μμ »
Δεν υπάρχει περίπτωση να καταλήξουν σ'ενα μεσο όρο μεταξύ κενων αλγοριθμου 5% και εκτιμήσεων ΠΥΣΔΕ 17%;
Εγω τουλάχιστον με την κοινή λογική εκεί θα έκλινα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5854 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:56:50 μμ »
.............................
Παρολα αυτα,μακαρι να πανε παραπανω οι μεταθεσεις,μακαρι και αυτες οι 3 ειδκοτητες αυριο να υπολογιστουν με τον καλυτερο τροπο,ετσι ωστε να παρουν οσο το δυνατον περισσοτεροι,αλλα αυτο δεν μπορει να γινεται μονο οταν θιγονται οι μεγαλες ειδικοτητες,λυπαμαι..αλλα και οι αλλες ειδικοτητες δεν κατουρισαν στο πηγαδι.
................................
Έχεις απόλυτο δίκιο. Θα πρέπει όλοι να αντιμετωπίζονται δίκαια!
  

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5855 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:57:58 μμ »
Εάν αδικηθηκαν αλλες ειδικοτητες τα προηγουμενα χρονια κακώς αδικήθηκαν .  Εννοείται.  Η αληθεια ειναι οτι η φωνη σου οταν εισαι μικρο νουμερο δυσκολα ακουγεται. Πραγματικά δεν το γνωριζα αυτο, εαν εγινε ετσι ειναι απαραδεκτο. Πρεπει να ειμαστε ενωμενοι.  Εγω δεν αντέδρασα οταν ηρθαν καθηγητες ξενων γλωσσων και μου πηραν τις ιστοριες γιατι ηξερα οτι  το εχουν αναγκη για να συμπληρωσουν ωραριο. Άλλοι συναδελφοι φιλολογοι αντεδρασαν , ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:03:55 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5856 στις: Ιούλιος 21, 2014, 08:58:22 μμ »
Ας μας δείξουν και τα τρία είδη κενών, αλγόριθμος, πυσδε, περιφερειακός, και ας πάρει κάθε ειδικότητα οποιο θέλει. Αλλά οχι αυτά ειναι μυστικά... Και εδώ εξακολουθούν κάποιοι να μην θελουν να μάθουμε ( αυτο που ισχυρίζονται οτι ξέρουν οι ίδιοι)

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5857 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:01:06 μμ »
τι θα ήθελες να μάθεις gvassilis ;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5858 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:01:49 μμ »
Εάν αδικηθηκαν αλλες ειδικοτητες τα προηγουμενα χρονια κακώς αδικήθηκαν .  Εννοείται.  Η αληθεια ειναι οτι η φωνη σου οταν εισαι μικρο νουμερο δυσκολα ακουγεται. Πραγματικά δεν το γνωριζα αυτο, εαν εγινε ετσι ειναι απαραδεκτο. Πρεπει να ειμαστε ενωμενοι.  Εγω δεν αντέδρασα οταν ηρθαν καθηγητες ξενων γλωσσων και μου πηραν τις ιστοριες γιατι ηξερα οτι  το εχουν αναγκη για να συμπληρωσουν ωραριο. Άλλοι συναδελφοι φιλολογοι αντεδρασαν , ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του.
Ναι αλλά εσύ είχες δουλειά. Αυτοί που αντέδρασαν ηταν οι αναπληρωτές φιλόλογοι που μειναν άνεργοι. Ειναι λιγο άκομψο να τους κατηγορεις από την θέση σου. Και είμαι σίγουρος οτι και αυτοί δεν ήθελαν να κινδυνέψουν οι ξενόγλωσσοι. Λύσεις για να επιβιώσουν και οι δύο ήθελαν.

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5859 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:03:25 μμ »
Έχουμε τους πίνακες των ΠΥΣΔΕ, του Myschool και του ΚΥΣΔΕ για να ξέρουμε τι ισχύει; Γιατί είναι εύκολο και εγώ να πω ότι φταίει το κακό myschool που είναι ένα λογισμικό. Εξάλλου, όλοι αυτοί, προτάσεις κάνουν ενώ την τελική υπογραφή τη βάζει ο υπουργός. Μήπως θα έπρεπε να ανοίξουν οι αναθέσεις και να παίρνουμε απευθείας μετάθεση σε σχολείο αφού έχουν βγάλει από πριν τις κενές ώρες σε λίστα; Έτσι δε θα αλλάζουμε σχολεία ούτε θα είμαστε στο έλεος του κάθε ΠΥΣΔΕ όταν παίρνουμε μετάθεση. Φέτος πάντως "την πάτησα" που δεν έψαξα τις γενικές ειδικότητες στα μουσικά σχολεία . Πολλοί πήραν μετάθεση από δύσκολες περιοχές. Εκτιμώ πάντως για να γίνεται όλη αυτή η φασαρία και δεδομένου ότι οδεύουμε προς εκλογές τα αποτελέσματα να βελτιωθούν. Βλέπε και επίσκεψη υπουργού σε σχολεία, μεταθέσεις Αβάθμιας κλπ. Κάποιοι ρώτησαν για αλγόριθμο στην Αβάθμια. Εκεί νομίζω δεν τρέχει αλγόριθμος, τουλάχιστο για τους δασκάλους, καθώς τα σχολεία έχουν θέσεις καθηγητών. Πχ ένα δημοτικό 6/θέσιο κλπ οπότε τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5860 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:03:34 μμ »
δηλαδή για να έχουν δουλειά οι αναπληρωτές φιλόλογοι πρέπει να μείνουνε οι μόνιμοι στην παραμεθόριο;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5861 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:04:50 μμ »
τι θα ήθελες να μάθεις gvassilis ;
Θέλω τα κενά ανα ειδικότητα και ανα πυσδε:
1 απο τον αλγόριθμο
2 από τις εκτιμήσεις πυσδε
3 από τον περιφερειακό διευθυντή

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5862 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:06:51 μμ »
δεν κατηγορώ τους υποψήφιους αναπληρωτές, κατηγορώ τους μόνιμους

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5863 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:07:04 μμ »
δηλαδή για να έχουν δουλειά οι αναπληρωτές φιλόλογοι πρέπει να μείνουνε οι μόνιμοι στην παραμεθόριο;

Κάτι που δεν έχει και λογική άλλωστε.. Οι αναπληρωτές θα μειώνονται μόνο όταν κλείνουν σχολεία ή/και μειώνονται τα τμήματα (με αύξηση μαθητών ανά τάξη κλπ).
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5864 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:08:39 μμ »
Σαφως και οταν η φωνη σου ειναι μικρη δεν ακουγεται,ποσο μαλλον οταν οι αιρετοι δεν ειναι αυτων των ειδικοτητων.Οταν δε,ειναι αυτων των ειδικοτητων,τοτε πεφτουν τα μεγαλα μεσα.Γινεται ο χαμος για να εξυπηρετηθουν αυτες οι ειδικοτητες...ΝΑΙ,τωρα το καταλαβα η χαζη..τοσα χρονια ζουσα στον κοσμο μου.
Και μακαρι να γινοταν ετσι ωστε οντως να εξυοηρετηθουν,ομως οχι εις βαρος των αλλων.Διοτι αντι τελικα να παρουν παραπανω απο αυτους,απλα θα απρουν λιγοτερο απο τους αλλους,ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ.
Αμ troll μου,και εγω τωρα το κατακαβα,,τωρα τα διαπιστωνω ολα.Νομιζα και εγω οτι οι μεταθεσεις ειναι αδιαβλητη διαδικασια.Μεχρι περυσσσι ζουσα στον κοσμο μου γιατι δεν ειχα ασχοληθει με αυτα.
Σημερα ομως τα ειδα ολα,με ολο αυτο το παρασκηνιο.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5865 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:10:04 μμ »
δηλαδή για να έχουν δουλειά οι αναπληρωτές φιλόλογοι πρέπει να μείνουνε οι μόνιμοι στην παραμεθόριο;
Δεν βλέπω πως προκύπτει κάτι τέτοιο. Αν εχει κενό στην ειδικότητά σου, ξέρεις από αυτο που κάνεις μάθημα κυρίως στο μάθημά σου, γιατί να μην πας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 381

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.