*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 867712 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2394 στις: Μάιος 12, 2016, 07:17:35 πμ »
Καλημέρα. Έχω εγγραφεί στο σύστημα opsyd, έχω κάνει προσωρινή αποθήκευση αίτησης απόσπασης σε φορέα, μπήκα πριν λίγο [ξημέρωμα] να κάνω οριστικοποίηση και βγάζει μήνυμα <<Δεν μπορείτε να υποβάλετε αίτηση. Για ήδη υποβληθείσα αίτηση μεταβείτε στο Ιστορικό Αιτήσεων>>.

η εγκύκλιος αναφέρει ρητά για την προθεσμία υποβολής αιτήσεων.. <<να υποβάλουν αίτηση από 21-04-2016 μέχρι 12-05-2016>>

Ελπίζω να έχει γίνει εκ παραδρομής ή για λόγους ασφαλείας(?) Αν κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.. το mail επικοινωνίας με τον ΟΠΣΥΔ είναι opsyd@sch.gr
Όποιος συνάδελφος έχει να [μου] πει κάτι επ αυτού παρακαλώ να δημοσιοποιήσει..

edit, πριν λίγο ήρθε αυτοματοποιημένη απάντηση απ το σύστημα μέσω mail:
 "Η διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας opsyd@sch.gr δεν αντιστοιχεί σε φυσικό πρόσωπο.

Για οποιαδήποτε ερώτηση/απορία, παρακαλούμε απευθυνθείτε στη Δ/νση Εκπαίδευσης Οργανικής σας, η οποία είναι υπεύθυνη να επιλύσει οποιαδήποτε απορία σας.

Ευχαριστούμε"

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μου ήρθε το ίδιο μήνυμα!

Έχει πρόβλημα το σύστημα. Εγώ έστειλα τώρα το πρωί e-mail στο dprb@minedu.gov.gr (το είχε πάνω στην προκήρυξη των αποσπάσεων - αυτό είναι για τη Δευτεροβάθμια και έχει και ακόμη ένα για την Πρωτοβάθμια).

Κοίτα και στο θέμα "Αποσπάσεις 2016", εκεί και άλλοι συνάδελφοι αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα με το σύστημα.
Cogito ergo sum

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:14:32 »

Αποσυνδεδεμένος StrayWithMe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2395 στις: Μάιος 12, 2016, 08:36:13 πμ »
ευχαριστώ City. με βοήθησε η απάντησή σου.
έστειλα μήνυμα και στο υπουργείο, από την φόρμα επικοινωνίας. δυστυχώς ούτε αυτή δεν λειτουργεί πλήρως [τουλάχιστον πήρα ειδοποίηση "το μήνυμα εστάλη", αμφιβάλλω..]

Αποσυνδεδεμένος Larisaios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2396 στις: Μάιος 12, 2016, 10:44:03 πμ »
Το πρόβλημα στο σύστημα opsyd, για την υποβολή αιτήσεων αποσπάσεως, έχει αποκατασταθεί...

Μπείτε για να υποβάλλετε αιτήσεις, να τροποποιήστε προσωρινώς αποθηκευθείσες, κ.λ.π.

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2397 στις: Μάιος 12, 2016, 01:09:56 μμ »
ευχαριστώ City. με βοήθησε η απάντησή σου.
έστειλα μήνυμα και στο υπουργείο, από την φόρμα επικοινωνίας. δυστυχώς ούτε αυτή δεν λειτουργεί πλήρως [τουλάχιστον πήρα ειδοποίηση "το μήνυμα εστάλη", αμφιβάλλω..]

Don't mention it! ;)

Καλή τύχη σε όλους μας!
Cogito ergo sum

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:14:32 »

Αποσυνδεδεμένος jfk1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2398 στις: Μάιος 12, 2016, 03:23:49 μμ »
https://www.alfavita.gr/arthron/yppaideias-paratasi-ypovolis-aitiseon-apospasis-ekpaideytikon-eos-165

Παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών για το διδακτικό έτος 2016-17

Σε συνέχεια των υπ’ αριθμ. 67505/Ε1/20-04-2016 και 67520/Ε1/20-04-2016 εγκυκλίων απόσπασης εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, σας γνωρίζουμε ότι, παρατείνεται η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων απόσπασης έως και τη Δευτέρα 16 Μαΐου 2016 και ώρα 23:59, λόγω τεχνικών προβλημάτων που προέκυψαν στο σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος StrayWithMe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2399 στις: Μάιος 13, 2016, 05:43:29 μμ »
τελικά και η φόρμα επικοινωνίας δούλεψε σωστά. με πήραν τηλ. από το υπουργείο, μετά το μην. που τους έστειλα [την επόμενη μέρα]. πέρα απ τον κακό προγραμματισμό της εφαρμογής <--δική μου εκτίμηση, "ρόλο έπαιξε και το ότι το sch.gr δεν τρέχει μέσα από το υπουργείο". Σχετικά γρήγοροι κι αρκούντως ευγενικοί στις διευκρινήσεις, σε μένα μένει καλή συνολική αίσθηση παρά την mini ταλαιπωρία..

*υπάρχει μια.. διπλή άρνηση στο ex mini post μου "δυστυχώς ούτε αυτή δεν λειτουργεί πλήρως". αλλά.. εντάξει :P

Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2400 στις: Μάιος 13, 2016, 09:42:50 μμ »
Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο σύστημα για να μπω μετά να κάνω την αίτηση αλλά μου βγάζει συνέχεια από το μεσημέρι ότι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή email ενεργοποίησης.
Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πολύ. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2401 στις: Μάιος 14, 2016, 12:50:44 πμ »
Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο σύστημα για να μπω μετά να κάνω την αίτηση αλλά μου βγάζει συνέχεια από το μεσημέρι ότι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή email ενεργοποίησης.
Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πολύ. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Δοκίμασε από άλλον browser μήπως φταίει αυτό. Γιατί έκανε κάτι παράξενα με firefox και σε άλλα σημεία  ενώ με chrome ήταν οκ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2016, 02:24:28 πμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος StrayWithMe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2402 στις: Μάιος 14, 2016, 02:31:04 πμ »
Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο σύστημα για να μπω μετά να κάνω την αίτηση αλλά μου βγάζει συνέχεια από το μεσημέρι ότι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή email ενεργοποίησης.
Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πολύ. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

..plus για δες και το εγχειρίδιο Εγγραφής & Σύνδεσης εδώ http://bit.ly/225MIRf , ειδικά στο τέλος του..



Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2403 στις: Μάιος 14, 2016, 07:51:47 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με chrome μπήκα στο σύστημα. Θα προσπαθήσω να αλλάξω το email.....

Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2404 στις: Μάιος 14, 2016, 08:28:31 πμ »
Πώς επιβεβαιώνεται το email που ζητάει να το επιβεβαιώσουμε? Μήπως εκεί δεν έχω κάνει κάτι καλά?

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2405 στις: Μάιος 14, 2016, 07:06:04 μμ »
Πώς επιβεβαιώνεται το email που ζητάει να το επιβεβαιώσουμε? Μήπως εκεί δεν έχω κάνει κάτι καλά?

Κι εμένα μου παρουσιαστηκε το ιδιο σφαλμα με το mail μου (εβαζα το yahoo) ... όταν εβαλα ένα google mail, το δέχτηκε και όλα κομπλέ. Νομίζω είχε βγει και ανακοινωση στην αρχικη σελιδα ότι υπάρχει πρόβλημα με τα yahoo mail και ειτε αργει ειτε δεν στελνεται ποτε το mail επιβεβαιωσης...
Οπότε, τσέκαρε με άλλο mail μήπως φταιει αυτο...

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2406 στις: Μάιος 14, 2016, 07:12:14 μμ »
Πώς επιβεβαιώνεται το email που ζητάει να το επιβεβαιώσουμε? Μήπως εκεί δεν έχω κάνει κάτι καλά?
Η επιβεβαιωση γινεται μέσω ενος mail που  στελνεtαι στο mail σου, αφού εχει γίνει επιτυχώς η εγγραφή στο συστημα (δεν πρεπει να σου λεει σφαλμα κλπ).
Στο mail που θα λαβεις, σου δίνεται ένα link, το οποίο κλικάρεις και σε βγάζει ξανα στη σελιδα του opsyd, οπότε, τότε σημαινει ότι έχει γίνει η ενεργοποιηση του λογαριασμου σου και μπορεις να βαλεις user name+ pass για να ξαναμπεις και να κανεις την αιτηση.

Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2407 στις: Μάιος 15, 2016, 01:31:08 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έβαλα mail yahoo αλλά από το google. Δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται..... >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159952
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 588
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 644
Σύνολο: 660

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.217 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.