*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248905 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ανέτα έτσι λειτουργούσαν τα πράγματα. Βολεύτηκε πολύς κόσμος πλαγιοτρόπως. Το θέμα είναι τώρα να υπογραφεί ε π ι τ έ λ ο υ ς η υπουργική απόφαση και να μην κωλυσιεργούν άλλο στην απόδοση δικαιοσύνης δηλαδή το διορισμό μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Ανέτα έτσι λειτουργούσαν τα πράγματα. Βολεύτηκε πολύς κόσμος πλαγιοτρόπως. Το θέμα είναι τώρα να υπογραφεί ε π ι τ έ λ ο υ ς η υπουργική απόφαση και να μην κωλυσιεργούν άλλο στην απόδοση δικαιοσύνης δηλαδή το διορισμό μας.


Για μένα  αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι οι κενές υποσχέσεις, χωρίς να προβαίνει σε πράξεις.. Κ ότι όλο αυτό μας δημιουργήσει μια αγωνία και ένα άγχος.. Καλύτερα να μας πει ειλικρινά τι σκοπεύουν να κάνουν και να μην μας ταλαιπωρούν..

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
O Διορισμός δεν πάει πουθενά απλά ο κύριος Υπουργός από ότι φαίνεται πάει να πετάξει το μπαλάκι στους επόμενους!
Εφόσον δεν καταλαβαίνει με λόγια θα καταλάβει με την επιτροπή που εκεί πλέον θα αναγκαστεί να εκτελέσει την απόφαση άμεσα! Κάτι τέτοιες μαγκιές έκαναν και με τα αναδρομικά των ειδικών μισθολογίων και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν!
Να κάνω μια ερώτηση θέλω και αν μπορείς Kostakis2008 να μου απαντήσεις. Η επιτροπή συμμόρφωσης τι θα κάνει στο υπουργείο θα το υποχρεώσεις να εκτελέσει άμεσα τις δικαστικές αποφάσεις ή υπάρχει περίπτωση να "φάμε πόρτα" και από αυτό??

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ή όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει την πιο πάνω ερώτηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Να κάνω μια ερώτηση θέλω και αν μπορείς Kostakis2008 να μου απαντήσεις. Η επιτροπή συμμόρφωσης τι θα κάνει στο υπουργείο θα το υποχρεώσεις να εκτελέσει άμεσα τις δικαστικές αποφάσεις ή υπάρχει περίπτωση να "φάμε πόρτα" και από αυτό??
Η επιτροπή συμμόρφωσης από όσο γνωρίζω είναι ένα ακόμη δικαστήριο (με μονομελή σύνθεση, αν δεν κάνω λάθος).
Έργο της είναι να εξετάσει κατά πόσο η Διοίκηση συμμορφώθηκε στις δικαστικές αποφάσεις του Εφετείου. Αν αυτό έχει συμβεί μέχρι τότε, όλα καλώς! Αν όμως κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί, υποχρεώνει την Διοίκηση να συμμορφωθεί μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αλλιώς θα υπάρξουν "ποινές" προς εκείνους που δεν κινήθηκαν σύμφωνα με ό,τι το δικαστήριο έκρινε.
Σαφώς, κανείς δεν μπορεί να προδικάσει το αποτέλεσμα κανενός δικαστηρίου, αλλά ρωτώ εγώ με το φτωχό το μυαλό μου, είναι δυνατόν να παραβλέψει τις αποφάσεις του ΣτΕ και του ΔΕΑ; Πού θα στηριχτεί;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

xriana1

  • Επισκέπτης

Και να έχω την άλλη στο σχολείο διορισμενη χωρίς ποτέ να έχει δώσε σε ασεπ, δούλεψε ωρομισθίων, μετά έγινε τριτεκνη  μετά 36μηνο  και διορισμός.. Και εμείς τα κορόιδα να δίνουμε ασεπ γ να διοριστουμε.. Μετά να κάνουμε δικαστήρια, κ μετά το υπουργείο να μας έχει 9μηνες στο περίμενε, μετά ήρθαν εκλογές και μετά πάει ο διορισμός..
θα μου επιτρεψεις, καμια σχεση ενδεχομενος δικο σου διορισμος με τους διορισμενους μεσω ασεπ. Δεν ξερω για την αλλη στο σχολειο σου παντως εμεις στο σχολειο μας εχουμε αρκετους που διοριστηκαν με το σπαθι τους (διοριστεοι ασεπ)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
θα μου επιτρεψεις, καμια σχεση ενδεχομενος δικο σου διορισμος με τους διορισμενους μεσω ασεπ. Δεν ξερω για την αλλη στο σχολειο σου παντως εμεις στο σχολειο μας εχουμε αρκετους που διοριστηκαν με το σπαθι τους (διοριστεοι ασεπ)

Δε ξέρω τι έχεις εσύ στο σχολείο σου, αλλά αυτή που σου λέω διορίστηκε και αυτή κ ο άντρας της χωρίς καθόλου ασεπ. Τα καταλαβαίνεις? Τώρα τι προσπαθείς να μου πεις ότι όλοι όλοι διορίστικαν με το σπαθι τους., υπάρχουν βέβαια τέτοια άτομα δεν αντιλέγω, κ τους βγάζω το καπέλο. Από την άλλη όμως υπάρχουν κ άτομα που μπήκαν χωρίς ασεπ

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δε ξέρω τι έχεις εσύ στο σχολείο σου, αλλά αυτή που σου λέω διορίστηκε και αυτή κ ο άντρας της χωρίς καθόλου ασεπ. Τα καταλαβαίνεις? Τώρα τι προσπαθείς να μου πεις ότι όλοι όλοι διορίστικαν με το σπαθι τους., υπάρχουν βέβαια τέτοια άτομα δεν αντιλέγω, κ τους βγάζω το καπέλο. Από την άλλη όμως υπάρχουν κ άτομα που μπήκαν χωρίς ασεπ
Έτσι ακριβώς.
Τι θα ακούσουμε άλλο?
Ένα παραδειγματακι στο φτερό:
Σεμινάριο 400 - - > αναπληρωτής σε σχολείο (ειδική αγωγή) - - > φόρτωμα προϋπηρεσίας - - > μεταπήδηση στην γενική - - > διορισμός μέσω ενιαίου.
ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΑΣΕΠ!
Που τα λένε αυτά??
Έχουν γνώση οι φύλακες πλέον!

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Έτσι ακριβώς.
Τι θα ακούσουμε άλλο?
Ένα παραδειγματακι στο φτερό:
Σεμινάριο 400 - - > αναπληρωτής σε σχολείο (ειδική αγωγή) - - > φόρτωμα προϋπηρεσίας - - > μεταπήδηση στην γενική - - > διορισμός μέσω ενιαίου.
ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΑΣΕΠ!
Που τα λένε αυτά??
Έχουν γνώση οι φύλακες πλέον!
Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έτσι ακριβώς.
Τι θα ακούσουμε άλλο?
Ένα παραδειγματακι στο φτερό:
Σεμινάριο 400 - - > αναπληρωτής σε σχολείο (ειδική αγωγή) - - > φόρτωμα προϋπηρεσίας - - > μεταπήδηση στην γενική - - > διορισμός μέσω ενιαίου.
ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΑΣΕΠ!
Που τα λένε αυτά??
Έχουν γνώση οι φύλακες πλέον!
Δυστυχώς συνάδελφοι ξυπνήσατε αργά. Βέβαια την μάχη δεν την αφήνεις και πρέπει να πάτε μέχρι τέλους. Αν όμως ξεκινούσατε το 2006, τότε θα είχαμε καταφέρει πολλά. Τουλάχιστον, τώρα μπορείς σε όλους αυτούς να κοπανάς καθημερινά πως διορίστηκαν απο το παραθύρο. Πολύ σημαντικό γιατί αρκετοί απο δαύτους κάνουν και τους συνδικαλιστές. Τι να διεκδικήσουν οι παράνομοι απο το σύστημα που τους διόρισε ρουσφετολογικά;;;;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Τελικα που βρισκομαστε??εμαθε καποιος κατι?πηρε τηλ στον δικηγορο στο υπουργειο κατι να μαθουμε???

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!
Πήρα το πρωί στη γραμματεία του υπουργού, στο τμήμα διορισμών και στον δικηγόρο: ουδέν νεότερο, μου απάντησαν.
Υπομονή!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Κι εγω μιλησα με το τμημα διορισμου...δεν εχει υπαρξει καμια εντολη απο πλευρας του υπουργου..απολυτως τιποτε!!!!

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βιάζεται να δώσει το σύστημα διορισμού στην ειδική. Εμάς μας ξέχασε....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.