*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248849 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Συχγχαρητήρια κ καλή τοποθέτηση λοιπόν! Μην ξεχνάτε όμως κι εμας τους επιτυχόντες του 04,06.Υποστήκαμε την ίδια αδικία.Στην ειφικότητά μου,στους φιλολόγους πήραν από τον ασεπ του 04 ,378 φιλολόγους εκτός ασεπ.Ετσι λοιπόν έχασα το διορισμό μου.Εκείνο το καλοκαίρι,δε θα το ξεχάσω!! Απογοήτευση και οργή..Λοιπόν, σας θέλουμε κοντά μας όλους! Η υπόθεση θα κλείσει οριδτικά,όταν αποκατασταθούν οι επιτυχόντες απ' όλους τους ασεπ!! Προσωπικά,έδειξα αμέριστη συμπαράσταση στον αγώνα σας και σας έχω ευχαριστήσει επανειλημμένα.
Daira, σε υπερευχαριστούμε για τη συμπαράσταση και για τις ειλικρινείς ευχές σου!
Μακάρι γρήγορα να έρθει και η δική σας δικαίωση!


Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνήθως οι προσφυγές "διαφημίζονται" και δεν είναι μυστικές. Συνήθως.
Το να μεταφέρουμε κάτι από κάπου και να λέμε ότι έχουμε και ονόματα δεν θα επιτραπεί στο PDE.

Διαχωρίστε τα λιγάκι. Έχουμε χιλιάδες θέματα και μπορούμε/μπορείτε να δημιουργήσετε κι άλλα, το να γράφουμε μόνο σε κάποια επειδή είναι δημοφιλή παραβιάζει τους κανόνες μας. Φτιάξτε ένα θέμα "προσφυγές κατά των δικαιωθέντων από τα δικαστήρια", ή κάτι παρόμοιο, να συζητάτε τέτοια θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Γνωρίζουμε πότε θα γίνει η πρόσκληση;  Λογικά η τοποθέτηση μας δε θα προηγείται της προκύρηξης της ειδικής που σκοπεύουν να την βγάλουν σε ένα μήνα?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 03:12:51 μμ από Kostakis2008 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Έχετε λίγες μέρες υπομονή. Άλλο εμείς άλλο το νέο σύστημα. Καμμιά σχέση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γνωρίζουμε πότε θα γίνει η πρόσκληση;  Λογικά η τοποθέτηση μας δε θα προηγείται της προκύρηξης της ειδικής που σκοπεύουν να την βγάλουν σε ένα μήνα?
Θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να υπάρξει πρόσκληση προς εμάς για επιλογή περιοχών προτού γίνουν οι μεταθέσεις μονίμων που δρομολογούνται για το επόμενο διάστημα. Και είναι εύλογο να μην διατεθούν περιοχές σε πρωτοδιόριστους προτού σε ανθρώπους διορισμένους εδώ και χρόνια που περιμένουν να φύγουν από εκεί που βρίσκονται να τους δοθεί η ευκαιρία να το πετύχουν.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Υπολογίστε περίπου το Μάρτη στα σχολειά. Μέχρι τότε θα 'χουν βγει κι οι μεταθέσεις των μονίμων. Τα 'χομε πει ένα σωρό φορές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 07:36:04 μμ από ΛΕΩΝ21 »

fileprovider

  • Επισκέπτης
Υπολογίστε περίπου το Μάρτη στα σχολειά. Μέχρι τότε θα 'χουν βγει κι οι μεταθέσεις των μονίμων. Τα 'χομε πει ένα σωρό φορές.

Είσαι 100% σίγουρος ?

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να υπάρξει πρόσκληση προς εμάς για επιλογή περιοχών προτού γίνουν οι μεταθέσεις μονίμων που δρομολογούνται για το επόμενο διάστημα. Και είναι εύλογο να μην διατεθούν περιοχές σε πρωτοδιόριστους προτού σε ανθρώπους διορισμένους εδώ και χρόνια που περιμένουν να φύγουν από εκεί που βρίσκονται να τους δοθεί η ευκαιρία να το πετύχουν.
Α, ναι αλήθεια? Εγώ 10 χρόνια δεν είμαι στη θέση που θα 'πρεπε να ήμουν και μου την κλέψανε.
Δηλαδή να πάρει μετάθεση πρώτα αυτή που μου έφαγε την θέση και μετά να πάω εγώ.
Τι λέτε ρε παιδιά, εννοείται ότι πρέπει να προηγηθουμε και αν δεν γίνει θα είναι σκάνδαλο!
Έπειτα αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει για δικαστικές αποφάσεις!

fileprovider

  • Επισκέπτης
Λοιπόν η κατάσταση έχει ως εξής.

Οι αναδρομικοι διορισμοι μπορούσαν να γίνουν μόνο σε περιοχές που είχαν δοθεί την χρόνια που είχαν γίνει οι διορισμοι που ανατρέχει η αναδρομικοτητητα. Οι τωρινοι διορισμοι μπορούν να γίνουν σε κενά περιοχών που έχουν απομείνει από τις μεταθέσεις που θα γίνουν και με επιφύλαξη από τις μεταταξεις.
Η διαφορά των αναδρομικων με τις προσλήψεις νεοδιοριστων είναι πως σαν διαδικασία οι αναδρομικους μπορούν να γίνουν οποιεσδήποτε εντός χρονιάς ενώ οι δεύτερες ακολουθούν τις υπηρεσίακες μεταβολές.  Ακομσ και οι προσλήψεις των εκκρεμότητες του 2008 από όσο γνωρίζω δεν έγιναν νωρίτερα του Αυγούστου κάθε έτους με κλήση για περιοχές Ιούλιο

Τέλος για να μην υπάρχει σύγχυση ο διορισμός σε οργανική ή προσωποπαγη θέση δεν αφορά την περιοχή διορισμού αλλά το πως εμφανίζεσαι οργανικά στην ειδικότητα σου. Π.χ. Αν οι φιλολογοι οργανικά είναι σε όλη την Ελλάδα 16000 και με δικαστικές συνήθως αποφάσεις προσλαμωανονται παραπάνω οι παραπάνω θέσεις δίνονται ως προσωποπαγης και με μια επιφύλαξη κάθε φορά που θα κενωνεται μια οργανική Π.χ. Από τις 16000 θα πρέπει αυτοδικαια να καταργείται αντίστοιχα μια προσωποπαγη

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Η διαφορά των αναδρομικων με τις προσλήψεις νεοδιοριστων είναι πως σαν διαδικασία οι αναδρομικους μπορούν να γίνουν οποιεσδήποτε εντός χρονιάς ενώ οι δεύτερες ακολουθούν τις υπηρεσίακες μεταβολές.
Δεν τα ξέρεις καλά. Οι δικαστικοί διορισμοί γίνονται οποτεδήποτε μες στη χρονιά. Η αναδρομικότητα αφορά μόνον τις περιοχές διορισμού. Να είστε ακριβείς.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
To 2014 οι διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών δεν ήταν αναδρομικοί και έγιναν τέλος Φεβρουαρίου, πριν βγουν οι μεταθέσεις εκείνης της χρονιάς.

fileprovider

  • Επισκέπτης
To 2014 οι διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών δεν ήταν αναδρομικοί και έγιναν τέλος Φεβρουαρίου, πριν βγουν οι μεταθέσεις εκείνης της χρονιάς.

Δεν λέμε κάτι διαφορετικό.  Το θέμα δεν είναι το φεκ διορισμού αλλά ποτέ σε καλεί και με ποια κενά. Είτε Ιούλιο είτε πριν τις μεταθέσεις της τρέχουσας χρονιάς πας με τα κενά που έχουν απομείνει. Του Ιουλίου δηλαδή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 09:32:15 μμ από linkprovider »

fileprovider

  • Επισκέπτης
Δεν τα ξέρεις καλά. Οι δικαστικοί διορισμοί γίνονται οποτεδήποτε μες στη χρονιά. Η αναδρομικότητα αφορά μόνον τις περιοχές διορισμού. Να είστε ακριβείς.

Νομίζω η προηγούμενη απάντηση καλύπτει αυτό που μου λες.

Αποσυνδεδεμένος paparouna92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Α, ναι αλήθεια? Εγώ 10 χρόνια δεν είμαι στη θέση που θα 'πρεπε να ήμουν και μου την κλέψανε.
Δηλαδή να πάρει μετάθεση πρώτα αυτή που μου έφαγε την θέση και μετά να πάω εγώ.
Τι λέτε ρε παιδιά, εννοείται ότι πρέπει να προηγηθουμε και αν δεν γίνει θα είναι σκάνδαλο!
Έπειτα αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει για δικαστικές αποφάσεις!

Θέλεις να μου εξηγήσεις ποιο είναι το σκάνδαλο;;ξέρες ή έχεις ιδέα πόσοι ασεπίτες του 2008 μόνιμοι είμαστε σε κυκλάδες και Δωδεκάνησα απο το 2009 και δεν μπορούμε να φύγουμε;;Γίναμε εχθροί σας τώρα κι εμείς οι ασεπίτες;;Δεν μπορείς να πας στην Αργολίδα εσύ που θα έχεις 10 μόρια πρώτη αν εγώ ζητάω μετάθεση στην Αργολίδα με 100 μόρια..ΑΥΤΟ ΣΥΝΙΣΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ και καταστρατήγηση ιεραρχίας.Υπάρχουν νομοι και υπηρεσιακές μεταβολές που μέσα στον ενθουσιασμό σας ξεχνάτε ...τώρα που θα διοριστείς θασυναντήσεις πολλούς ασεπίτες που έχουμε ξεμείνει στα νησιά.Που ζείτε ρε παιδιά;;κιεμείς σαςκλέψαμε τηθέση;;Προσγειωθείτε γιατί με τέτοια αλαζονία δεν μπορείτε  να συμβιώσετε σεσχολεία.Καλό διορισμό!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 320

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.