*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248860 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Τα νησιά έχουν γίνει απίστευτα τουριστικά! Υπάρχουν ξέρεις και τα χωριά της Ηπειρωτικής Ελλάδας που θα θέλαμε κάποιοι να ζήσουμε.  Το ύφος χιλίων Καρδιναλίων έχουν κάποιοι νησιώτες που δεν δίνουν σπίτια σε καθηγητές γιατί τους κακοπέφτουν τα 200 και 300 ευρώ! Σου λένε μες στα μούτρα σου 'εμένα δε με συμφέρει" ακόμα και αν έχουν οι ίδιοι παιδιά στο σχολείο... Σπίτια χωρίς ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, χωρίς πλυντήρια... κτλ Αλήθεια τα παιδιά σου στη σκάφη τα πλένεις; Εκτός αν είσαι η σούπερ τυχερή και έχεις βρει σπίτι αξιοπρεπές π.χ. στη Χάλκη ή στην Ίο για να μπορέσεις να επιβιώσεις εσύ μαζί με τα παιδιά σου, χωρίς να χρειάζεται να δώσεις όλο σου τον μισθό όπως π.χ στη Θήρα μόνο για το ενοίκιο...
Και εγώ ξέρω νησιά που είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά αν δε σου κάτσει την έκατσες....
Δεν τα μαρτυράω όμως...  ;D

Ορθά τα λέγεις, αν δεν σου αρέσει όμως πάνε σε άλλη δουλειά. Και πάψε να γκρινιάζεις. Δεν μπορείς στη ζωή αυτή να έχεις και το σκύλο χορτάτο και την πίτα άθικτη......έλεος κοπέλα μου. Η εκπαίδευση ζητά θυσίες...αν δεν θες...ιδού η Ρόδος ...ιδού και το π...μα...Αι σιχτιρ.
Α και το διδάσκω σε πρόσφυγες δες το ως θετικό...διότι όπως όλοι οι καθηγητές περιμένουν διορισμό για να κάνουν παιδί...τα ξένα παιδιά, τα οποία θα παρακαλάμε να έρθουν σχολείο, θα σου γεμίζουν την τάξη ή θα σε διορίζουν. Καλημέρα.
Και επίσης παραιτήσου αν γουστάρεις και πάνε σερβιτόρα και μετά μίλα καλή μου.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Ορθά τα λέγεις, αν δεν σου αρέσει όμως πάνε σε άλλη δουλειά. Και πάψε να γκρινιάζεις. Δεν μπορείς στη ζωή αυτή να έχεις και το σκύλο χορτάτο και την πίτα άθικτη......έλεος κοπέλα μου. Η εκπαίδευση ζητά θυσίες...αν δεν θες...ιδού η Ρόδος ...ιδού και το π...μα...Αι σιχτιρ.
Α και το διδάσκω σε πρόσφυγες δες το ως θετικό...διότι όπως όλοι οι καθηγητές περιμένουν διορισμό για να κάνουν παιδί...τα ξένα παιδιά, τα οποία θα παρακαλάμε να έρθουν σχολείο, θα σου γεμίζουν την τάξη ή θα σε διορίζουν. Καλημέρα.
Και επίσης παραιτήσου αν γουστάρεις και πάνε σερβιτόρα και μετά μίλα καλή μου.

Παρόλο που εγώ δεν είπα τίποτα προσωπικό για τις συναδέλφισσες Daira και theodora, αλλά μίλησα από εμπειρία δική μου, εμπειρία ανθρώπων της οικογένειάς μου και φίλων που δούλεψαν σε μικρά νησιά Κυκλάδων και Δωδεκανήσων, δέχτηκα προσωπική επίθεση. Φυσικά δεν αναφέρθηκα σε πρόσφυγες αλλά σε παιδιά εργατών-μεταναστών. Εννοείται πως θα παραιτηθώ αν πάω σε νησί και δεν έχω τη δυνατότητα επιβίωσης και με προοπτική μετάθεσης 10++χρόνια.  Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε...

Και πάλι λέω Ελλάδα δεν είναι μόνο οι περιοχές που ανήκουν στη τουριστική βιομηχανία της Ελλάδος. Έχετε σκεφτεί γιατί δεν υπάρχουν μόνιμοι καθηγητές σ' αυτά τα μέρη; Π.χ σαντορίνη, Ιος, Ρόδος κα. Γιατί αν δεν είσαι απο εκεί ντόπιος ή δεν παντρευτείς ντόπιο δεν μπορείς να χτίσεις σπίτι και να μείνεις για πάντα γιατί είναι όλα πανάκριβα. Είσαι καταδικασμένος να φύγεις.
Υπάρχουν σχολεία στη Πελοπόννησο, στη Μακεδονία κ.α. που έχουν κλείσει. Πρέπει να γίνει κινητοποίηση να ανοίξουν πάλι τα σχολεία, να γίνει αποκέντρωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 12:29:49 μμ από Πελαγονία »

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Και σχετικά με τη πίτα και τον σκύλο...
Εγώ βλέπω την πίτα φαγωμένη και σκύλο με γυρισμένα τα πέταλα... 

Ο Θεός βοηθός!

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Mηπως δεν εχουν πισινα βρε... ;D

Εχει γινει  αποκεντρωση συναδελφισα...εχει φυγει μισο εκατομυριο νεαροκοσμος εξω...το οποιο φυσικα εχει συνεπειες την μειωση του μαθητικου δυναμικου , το κλεισιμο σχολειων και την μειωση θεσεων εργασιας στην Παιδεια...Για αυτο ισως και καποιοι θέλουνε να μεταφερουν την πολιτικη ευθυνη τοπικα... 8)

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/286066_aytonoma-sholeia-erhetai-o-armageddon-tis-dimosias-paideias-kai-i-klaythmonos-ton

Έχετε σκεφτεί γιατί δεν υπάρχουν μόνιμοι καθηγητές σ' αυτά τα μέρη; Π.χ σαντορίνη, Ιος, Ρόδος κα. Γιατί αν δεν είσαι απο εκεί ντόπιος ή δεν παντρευτείς ντόπιο δεν μπορείς να χτίσεις σπίτι και να μείνεις για πάντα γιατί είναι όλα πανάκριβα. Είσαι καταδικασμένος να φύγεις.
Υπάρχουν σχολεία στη Πελοπόννησο, στη Μακεδονία κ.α. που έχουν κλείσει. Πρέπει να γίνει κινητοποίηση να ανοίξουν πάλι τα σχολεία, να γίνει αποκέντρωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε πολλούς μας και φαντάζομαι όχι μόνο σε μένα επικρατεί προβληματισμός και μάλιστα μεγάλος..
Βλέπετε εγώ είμαι από τους ''τυχερούς'' που έχω ήδη θέση σαν διοικητικός υπάλληλος στο Παιδείας αλλά
τώρα μου βγήκε και η θέση ως καθηγητής από δικαστική απόφαση..
Προβληματισμός για τις περιοχές διορισμού.. είμαι από τους άτυχους που δεν έχει κάτι κοντά μου.. και ακόμη πιο προβληματισμός για το πότε θα μπορέσω να έρθω αν πάω πιο κοντά στο σπίτι μου..
Αξίζει τον κόπο όλη αυτή η ταλαιπωρία;;
Υ.Γ. αν κάνω αίτηση για επιλογή περιοχών και μετά δεν επιθυμώ να πάω μπορώ να το αποφύγω;;
      Μετά την αίτηση αυτόματα θα βγει ΦΕΚ η θα μας πάρει μια σχετική διαδικασία;;

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σύναδελφοι τι καταθέσατε μαζί με την αίτησή σας; Πτυχίο και αντίγραφο ταυτότητας;

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Εσένα kpet  ή kogian,ή όπως αυτοαποκαλείσαι,η πισίνα σου' μεινε απ' αυτά που έγραψα..και δεν κατάλαβες το πνεύμα της ανάρτησης..λυπάμαι..κρίμα χρειάζεσαι ασκήσεις κατανόησης κειμένου..ντροπή.Σου επιστρέφω την ειρωνεία.Κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία κ τα πολλαπλά ονόματα.Πειτε βρε ένα ευχαριστώ στο Χριστό που σταυρώνεται σε λίγες μερες.Ψωμί θα βγάλετε,στην Ελλάδα των μνημονίων κ της φτώχειας.!!! Έλεος.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Εδινε και ο Χριστουλης μαζι μας ΑΣΕΠ ?  ;D ;D ;D
Οσο για το ψωμι που λες κατσε να πρωτα να βγει η αποφαση του δικαστηριου...οπως γνωριζεις δεν εχουμε
"τελειωσει" ακομη εμεις... 8)

Εσένα kpet  ή kogian,ή όπως αυτοαποκαλείσαι,η πισίνα σου' μεινε απ' αυτά που έγραψα..και δεν κατάλαβες το πνεύμα της ανάρτησης..λυπάμαι..κρίμα χρειάζεσαι ασκήσεις κατανόησης κειμένου..ντροπή.Σου επιστρέφω την ειρωνεία.Κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία κ τα πολλαπλά ονόματα.Πειτε βρε ένα ευχαριστώ στο Χριστό που σταυρώνεται σε λίγες μερες.Ψωμί θα βγάλετε,στην Ελλάδα των μνημονίων κ της φτώχειας.!!! Έλεος.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Και σχετικά με τη πίτα και τον σκύλο...
Εγώ βλέπω την πίτα φαγωμένη και σκύλο με γυρισμένα τα πέταλα... 

Ο Θεός βοηθός!
[/quote
Δυστυχώς το οσα ονειρευτηκα ανήκει σε εποχές εκτός κρισεως ...οποτε....αστο. καλη αρχή
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καταλάβατε λοιπόν γιατί η αναδρομικότητα είναι  ισάξια με τον διορισμό;

Δεν υπάρχει ηθική δικαίωση όσο και να χτυπιουνται κάποιοι εδώ μέσα. Απλά το Υπουργείο δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς. Μπορούσε;;;;

Μας δίνει ότι λιγότερο μπορεί να δώσει , τόσα ώστε να μην έχει μπλεξίματα με δικες.... Καμια μα καμία αναγνώριση του δικιου μας  από το Υπουργείο .....
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 02:42:08 μμ από svoura »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Η γκρίνια κι η μιζέρια μερικών που διορίζουνται και κλαίγουνται ξεπερνά κάθε φαντασία. Το Σύμπαν δε γυρίζει γύρω απ' τον Εαυτό σας, κυρίες και κύριοι. Περαστικά σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 02:39:05 μμ από Leon21 »

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
...Υπάρχει μια Ελλάδα που αξίζει να τη ζήσετε,θα γίνετε πλουσιότεροι......
Τόσα χρόνια παρακαλάμε το Υπουργείο να εμπλουτίσουμε τις εμπειρίες μας και μας παίρνουν άλλοι τις θέσεις.

Τώρα μετα από δέκα χρόνια είμαστε σε μια ηλικία που θέλουμε να εμπλουτίσουμε και το το πορτοφόλι μας....
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 02:43:18 μμ από svoura »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
svoura με λιγα λόγια.. βρες άλλη δουλειά καλή μου...η του εκπαιδευτικου δεν ειναι προσοδοφορα...μην αργεις... πανε παρακάτω και μην μας πρηζεις...η ουρά τεράστια αν φυγεις....φιλια
Για το πορτοφολι...ψαξε εξω και αν...αντε πια ορισμένοι που κλαιτε αδαρτοι οντας!!! Αντε...εξω και γκαρσον αγαπη μου για αρχη...
Εδω κολλα το Ρητό... μιλούν Όλοι μιλούν και οι κωλ...οι
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 03:01:11 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
......Πειτε βρε ένα ευχαριστώ στο Χριστό που σταυρώνεται σε λίγες μερες.Ψωμί θα βγάλετε,στην Ελλάδα των μνημονίων κ της φτώχειας.!!! Έλεος.

Ευχαριστώ Χριστουλη ι μου που σταυρώθηκες και φώτισε το Υπουργείο να μην σταυρώνει εμάς.

Λίγο ψωμάκι και ελιτσες για τον καθημερινό  ζητάω γιατί δεν θα μου μένει άλλωστε και για τίποτα άλλο από τον μισθό και το ενοίκιο των 350+ στην Σταντορινη...

Μετά  θα βρω και έναν βράχο να ασκήτεψω γιατί προοπτική για οικογένεια καμία...

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 03:09:40 μμ από svoura »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 354
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.