*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1749554 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2590 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 10:43:33 μμ »
Και τότε αλλά και τώρα υπέρμαχος ΑΣΕΠ, συμμετοχή σε όλους...επιτυχίες 3, το 2008 μέσα στους 150 πρώτους (στην ειδικότητα μας διοριστηκαν 48!!! εγω και αν αδικηθηκα από τους διορισμούς απο το 36μηνο χωρίς και το 24μηνο με ΑΣΕΠ), οτι προυπηρεσία απόκτησα (τελευταία φορά πριν 10 χρόνια) μέσω των επιτυχιών στο διαγωνισμό.
Μεταπτυχιακό στα 35 μου στο εξωτερικό γιατί δεν είχα τα τυπικά (τρομάρα τους) προσόντα να κάνω μαστερ στην Ελλαδα...μεταπτυχιΑκο που για να αντιστρέψω κάτι που διαβασα πριν, μου φάνηκε παιχνιδάκι μετά το τοσο διάβασμα για τους συνεχόμενους ΑΣΕΠ...
 Προσωπική μου άποψη είναι ότι από τον διαγωνισμό, τουλάχιστον όπως διεξάχθηκε και τις 6 φορές από το υπεπθ και την σε πολλές περιπτώσεις γελοία επιλογή ερωτήσεων, στον διορισμό πλησιάζουν οι πιο τυχεροί μεταξύ των διαβασμένων...οπότε μην θεωρούμε θέσφατο την αξιοκρατία μέσω του ΑΣΕΠ...ο παράγοντας τύχη είναι εξαιρετικά καθοριστικός, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με ανοιχτή βιβλιογραφία...όλο αυτό γιατί τείνει ο ΑΣΕΠ να μυθοποιηθει εδώ από τους νέους συναδέλφους...κατανοητό  αλλα μέχρις ενός σημείου
  Τύχη στον ΑΣΕΠ; Μάλιστα..... Θα μου επιτρέψεις να πιστεύω ότι μάλλον δεν πέρασες ούτε έξω από εξεταστικό κέντρο ΑΣΕΠ γιατί θα γνώριζες η μισή σχεδόν βαθμολογία βασιζόταν σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής με ΑΡΝΗΤΙΚΉ ΒΑΘΜΟΛΟΓΊΑ δεν ήταν ΤΖΌΚΕΡ όπως θέλεις να τον υποβαθμίσεις και εγώ 3 φορές επιτυχών είμαι
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2018, 10:45:07 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:35 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2591 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 10:52:01 μμ »
Έχει αδυναμίες. Είναι όμως ό.τι καλύτερο έχουμε και ό.τι πιο αξιοκρατικό!! Αν το είχαμε δεχτεί όλοι, μέχρι σήμερα θα είχε βελτιωθεί εξαιρετικά.

Και η τύχη είναι πάντοτε μέρος των εξετάσεων, αλλά με δυνατό διάβασμα μπορείς να την αντισταθμίσεις! Ενώ πώς θα αντισταθμίσει κανείς το ότι δεν γεννήθηκε εγκαίρως;

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2592 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:05:15 μμ »
Αυτό λέω ότι λόγω της αρνητικής βαθμολογίας από τους καλύτερους έγραφαν οι άριστοι. Και ο παράγοντας τύχη να έπαιξε ρόλο σε 2,3,5,ερωτήσεις ένα 10% στο υπόλοιπο 90% τι έπαιξε ρόλο;;; Ήταν λοιπόν με τέτοιο τρόπο δομημένος ο διαγωνισμός που με τύχη δεν έπιανες τίποτα... Η μάλλον έπιανες αλλά όχι μόρια....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2018, 11:18:52 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2593 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:19:22 μμ »
Ο ΑΣΕΠ μετά την τελευταία εξέλιξη στην 1κ2017 (που πάγωσε) έχει χάσει για εμένα οποιαδήποτε αξιοπιστία. Επίσης κάνει δειγματοληπτικούς ελέγχους. Πώς προσδιορίζεται το δείγμα;

 Η δικαιοσύνη ελέγχει περιπτώσεις πμς που έχουν έρθει κατά χιλιάδες εδώ. Ο κανόνας λέει ένας επιβλέπων ανά 5 πτυχιακές. Άλλοι κάνανε πρακτική στην Χ Χώρα ενώ ήταν εδώ και πίνανε καφέδες.

Νομίζεις ότι τηρούνται αυτά;

Παρατήρηση: Το Α.Σ.Ε.Π., όσον αφορά στους διορισμούς τακτικού προσωπικού, δεν διεξάγει δειγματοληπτικό έλεγχο, αλλά καθολικό έλεγχο ουσίας των δικαιολογητικών των υποψηφίων-φερόμενων ως διοριστέων. Στη φάση κατάρτισης των προσωρινών πινάκων διεξάγεται έλεγχος δικαιολογητικών των φερόμενων ως διοριστέων, ήτοι εάν για τα προσόντα που δηλώθηκαν στην αίτηση προσκομίσθηκαν εν τέλει τα αντίστοιχα δικαιολογητικά κι αν αυτά τελούσαν σε ισχύ κατά την τελευταία ημέρα των ηλεκτρονικών αιτήσεων. Μετά την εξέταση των ενστάσεων, την κατάρτιση των οριστικών πινάκων, της Υπουργικής Απόφασης κατανομής και της έκδοσης της πράξεως διορισμού, ο οικείος φορέας υποχρεούται να αποστείλει στο Α.Σ.Ε.Π. αντίγραφο της σχετικής πράξης ανάληψης υπηρεσίας, ενώ εντός προσθεσμίας τριών (3) μηνών, διενεργείται υποχρεωτικά από το Α.Σ.Ε.Π. αυτεπάγγελτος έλεγχος γνησιότητας τόσο των δικαιολογητικών που είχε υποβάλει ο υποψήφιος για την κατάταξή του στους πίνακες, όσο και των δικαιολογητικών που προσκόμισε ο υποψήφιος για τον διορισμό του στον οικείο φορέα. Είναι σοβαρή η διαδικασία, δεν είναι τόσο απλή, όπως προσεγγίζεται στα σχόλια.

Το Α.Σ.Ε.Π. διεξάγει -ορθώς, λόγω πρακτικής αδυναμίας περί του αντιθέτου- δειγματοληπικό έλεγχο νομιμότητας, (πέραν των ενστάσεων που εξετάζει αρμοδίως), αναφορικά με τους πίνακες και τις τελικές πράξεις προσλήψεων για την πρόσληψη του προσωπικού ορισμένου χρόνου, για τους οποίους το σύνολο των σχετικών διαδικασιών (Προκήρυξη, κατάρτιση Προσωρινών-Οριστικών Πινάκων) πραγματοποιούν αποκλειστικά οι φορείς του δημοσίου που προσλαμβάνουν το προσωπικό, όπως έχω ξαναγράψει, εδώ: https://www.pde.gr/index.php?topic=34228.msg1002154#msg1002154 και εδώ: https://www.pde.gr/index.php?topic=34228.msg1002095#msg1002095.

Το ίδιο πράγμα κάνει και για τον έλεγχο των πινάκων κατάταξης αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αναπληρωτών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) του Υπουργείου Παιδείας.

Έχουν βασικότατες διαφορές ουσίας, διαφάνειας και αξιοκρατίας οι παραπάνω δύο διαδικασίες (διορισμού vs πρόσληψης) μεταξύ τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2019, 06:54:17 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:35 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2594 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:24:16 μμ »
Αυτό λέω ότι λόγω της αρνητικής βαθμολογίας από τους καλύτερους έγραφαν οι άριστοι. Και ο παράγοντας τύχη να έπαιξε ρόλο σε 2,3,5,ερωτήσεις ένα 10% στο υπόλοιπο 90% τι έπαιξε ρόλο;;; Ήταν λοιπόν με τέτοιο τρόπο δομημένος ο διαγωνισμός που με τύχη δεν έπιανες τίποτα... Η μάλλον έπιανες αλλά όχι μόρια....
Εσύ καλά τα λες!

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2595 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:24:40 μμ »
Είναι ζορικη διαδικασία για όποιον την έχει περάσει, φυσικά και χρειάζεται και τύχη όπως όλες οι εξετάσεις, ο παράγοντας τύχη όμως περιορίζεται από την αρνητική βαθμολογία. Η ύλη στους φιλολόγους δεν υπήρχε απλά... χαρακτηριστικό της δυσκολίας του διαγωνισμού το ποσοστό των αποτυχοντων...αν θυμάμαι καλά στους 17.000 τη βάση είχαν περάσει 3000 το 2008, αν κάποιος συνάδελφος θυμάται καλύτερα και κάνω λάθος, ας με διορθώσει. Σίγουρα δεν έχει κανένα νόημα να ξαναγίνει με τα δεδομένα που γινόταν τόσα χρόνια, πραγματικά ήταν κοροϊδία και ντροπή για όσους κοπιαζαν και περνούσαν... πάντως, αν και το θεωρώ κι εγώ αναγκαίο μπας και ξεμπλοκαρουν πραγματικά οι πίνακες, απίθανο μου φαίνεται να το κάνει ειδικά η παρούσα κυβέρνηση... απίθανο επίσης θεωρώ και το να γίνει από μηδενικής βάσης, ισότιμα και αξιοκρατικά, χωρίς να προηγείται κανείς κανενός και χωρίς τα γνωστά παραθυρακια...αν γίνουν ποτέ διορισμοί στη γενική ( χλωμό κι αυτο) θα προηγούνται όλων όσοι ανέφερα στα προηγούμενα μηνύματά μου. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι τα κοινωνικά κριτήρια θα υπερισχύσουν έναντι όλων των άλλων... όπως είπε κι ένας συνάδελφος παραπάνω όσοι μπορείτε και προλαβαίνετε παιδιά  παιδιά παιδιά χαχαχαχα ;D

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2596 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:31:48 μμ »
Το σύνδρομο της Στοκχόλμης είναι ένα ψυχολογικό φαινόμενο κατά το οποίο όμηροι εκφράζουν συμπάθεια και έχουν θετικά συναισθήματα ...

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2597 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:57:38 μμ »
Εδώ έχουμε μια πρωτοτυπία, ελληνική και πάλι. Διακατέχονται από το σύνδρομο της Στοκχόλμης και άτομα που δεν υπήρξαν ποτέ όμηροι!
Συνέλθετε μερικοί, ο Ασεπ δεν είναι πανάκεια. Μην έχετε τόση εμπιστοσύνη στις δυνάμεις σας ότι θα κατατροπώσετε τους 20.000 (λέω ένα νούμερο ενδεικτικά) συνυποψηφίους σας! Δεν είναι πανελλαδικές εξετάσεις. Όσοι δεν το έχετε ζήσει δεν ξέρετε τι είναι αυτό που ζητάτε...
Στους νέους, ένθερμους υποστηρικτές του γραπτού Ασεπ αναφέρομαι! Αν ποτέ ξαναγίνει για τους περισσότερους θα είναι παταγώδης η αποτυχία. Φρούδες ελπίδες...
Εξάλλου χωρίς μεγάλο αριθμό διορισμών, για τους περισσότερους κανένα σύστημα δεν έχει πραγματικό νόημα.

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2598 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 12:05:09 πμ »
  Τύχη στον ΑΣΕΠ; Μάλιστα..... Θα μου επιτρέψεις να πιστεύω ότι μάλλον δεν πέρασες ούτε έξω από εξεταστικό κέντρο ΑΣΕΠ γιατί θα γνώριζες η μισή σχεδόν βαθμολογία βασιζόταν σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής με ΑΡΝΗΤΙΚΉ ΒΑΘΜΟΛΟΓΊΑ δεν ήταν ΤΖΌΚΕΡ όπως θέλεις να τον υποβαθμίσεις και εγώ 3 φορές επιτυχών είμαι

Η τύχη έγκειται στην ανοιχτή βιβλιογραφία αλλά και στην επιλογή των ερωτήσεων πολλαπλής....από την μια πρακτικά είναι αδύνατον να καλύψεις όλη την βιβλιογραφία οπότε παίζει μεγαλο ρόλο η τύχη στο να διαβάσεις καλά αυτά που τελικά θα ζητηθούν και από την άλλη η επιλογή ανόητων ερωτήσεων, τουλάχιστον στη ειδικότητα μας, οι οποίες τελικά αδικούσαν τους διαβασμένους καθώς η διασύνδεση τους με το καθεαυτό γνωστικό αντικείμενο ήταν ουσιαστικά ανύπαρκτη...και δεν ήταν καθόλου λίγες αυτές οι ερωτήσεις...
Τελειώνοντας, με σχόλια του στυλ για το αν έχω περάσει έξω απο εξεταστικό κέντρο το λιγότερο που έχω να πω είναι οτι αδικείς τον εαυτό σου σαν εκπαιδευτικό....

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2599 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 12:30:21 πμ »
Γιατί οι νέοι ρε παιδιά;;; Υπήρξατε νέοι, υπήρξαμε νέοι, τελείωσα το 2005 και δε μου χαρίστηκε καμία ευκαιρία, ΚΑΜΊΑ! Έδωσα το 06 και το 09 συγκέντρωσα ένα σεβαστό βαθμό και δειλά δειλά άρχισα να δουλεύω για πέντε ώρες για έντεκα για δεκαπέντε....το πάλεψα, δεν προσπέρασα κανέναν επειδή ήμουν νέα, δεν προσπέρασα κανέναν επειδή ΕΠΕΛΕΞΑ να γεννήσω τρία και τέσσερα παιδάκια... μέσα σε αυτή τη μαύρη δεκαετία έκανα κι ένα μεταπτυχιακό στη ν.ε.λογοτεχνια, παρέδωσα διπλωματική 200 σελίδες, γιατί τα διαβάζω δυστυχώς κι αυτά ότι παίρνουμε τα μεταπτυχιακά με χρήματα κλπ...τον σέβομαι το νέο, του διδάσκω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο δώδεκα χρόνια, είμαι εκπαιδευτικός που αγαπάει το νέο, αλλά περιμένω να με σεβαστεί κι αυτός, πώς; με την υπομονή του, με την προσπάθεια τη δική του... πότε θα αντιδράσουμε;; πότε θα συσπειρωθούμε και θα τους απαγορεύσουμε να παίζουν με τους κόπους μας;;;

Είχες 2 φορές την ευκαιρία να δώσεις ΑΣΕΠ και η μία ήταν ένα χρόνο μετά την λήψη του πτυχίου σου. Εμείς έχουμε πτυχίο εδώ και 8-9 χρόνια και τέτοια ευκαιρία δεν μας δόθηκε. Γι'αυτό να γίνει γραπτός ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2600 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 12:44:58 πμ »
Έγραψα παραπάνω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα να γίνει κι αν γίνει θα συμμετέχω. Δεν το θεωρώ φυσικά δίκαιο για όσους έχουμε δώσει τόσες φορές, αλλά μου φαντάζει πιο δίκαιο από άλλες επιλογές...δεν θεοποιω τον διαγωνισμό, δεν τον θεωρώ πανάκεια, αλλά δεν τον δαιμονοποιω κιόλας...may16 αναφερθηκες, πολύ εύστοχα, στον τρόπο που αντιμετωπίζουν οι νέοι το ενδεχόμενο ενός γραπτού διαγωνισμού, είναι η άγνοια κινδύνου νομίζω... όσο για την ομηρία στην οποία αναφέρθηκε ο συνάδελφος Lik, δεν ξέρω αν το σχόλιο αφορούσε κι εμένα, αν ναι να διευκρινίσω ότι δεν νιώθω όμηρη, ούτε κυριολεκτικά ούτε μεταφορικά... πόσο μάλλον ενός διαγωνισμού... αναγνωρίζω τη δυσκολία, δεν τη φοβάμαι πια. Μακάρι να βρεθεί σύστημα που να μας ικανοποιεί όλους, δεν το βλέπω εφικτό δυστυχώς... αλλά έτσι κι αλλιώς για τα ανέφικτα συζητάμε.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2601 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 01:00:50 πμ »
Είχες 2 φορές την ευκαιρία να δώσεις ΑΣΕΠ και η μία ήταν ένα χρόνο μετά την λήψη του πτυχίου σου. Εμείς έχουμε πτυχίο εδώ και 8-9 χρόνια και τέτοια ευκαιρία δεν μας δόθηκε. Γι'αυτό να γίνει γραπτός ΑΣΕΠ.
Σ' αυτό μαζί σου. Αλλά πρέπει και 'σεις να καταλάβετε πως και εμείς 15 χρόνια τώρα αδικούμαστε. Φαντάσου πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα για μας σε περίπτωση που από το 2002 και μετά όλες οι προσλήψεις αναπληρωτών και διοριστέων γίνονταν 100% από τον πίνακα επιτυχόντων. Ακόμα και διοριστέοι να μην ήμασταν, θα δουλεύαμε πολλοί κάθε χρόνο ως αναπληρωτές και σε ένα σύστημα διορισμού όπως αυτό που έχουν σκοπό να περάσουν η θέση μας θα ήταν πολύ καλύτερη. Στο λέω με όλη μου την καλή διάθεση και τελείως καλοπροαίρετα. Σε περίπτωση που γίνει γραπτός, μακάρι να μην περάσετε ποτέ τις αδικίες τις δικές μας και μετά από χρόνια να είστε εδώ και να γράφετε μνμ αντίστοιχα με τα δικά μας. Ειλικρινά το απεύχομαι, αλλά βλέπω πως πιο πολύ κατανοούμε και καταλαβαίνουμε εμείς εσάς παρά εσείς εμάς. Και είναι κρίμα. Μακάρι να μην ισχύσει η γνωστή παροιμία "Εδώ που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα 'ρθεις". Εντελώς φιλικά όλα τα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2602 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 01:09:38 πμ »
Τα είπες όλα...

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #2603 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 06:59:28 πμ »
Εγώ θεωρώ πολύ άδικο να γίνουν οι προσλήψεις ειδική αγωγή, ΕΜΠ, ΕΜΠ,  το Σεπτέμβριο  που λέει  για 4500χιλιαδες....  προσωπικά έχω δώσε 3 φορές ασεπ, με τον ασεπ του 2008 να είμαι πολύ κοντά στο τελευταίο διορισθέντα... Και αφού έχω 12 χρόνια Αναπληρώτρια  έβλεπα οοοοοολα αυτά τα χρυσά παίρνουν  άτομα  με ένα σεμινάριο ειδική αγωγή, ένα μεταπτυχιακό ειδική αγωγή  κ   να μπαίνουν αναπληρωτες, έτσι απλά κ ωραία, όταν εγώ διάβαζα 6 ΜΉΝΕΣ να δώσω ασεπ..... Ε εντάξει Οκ  λέω δε πειράζει.. Όμως να τους βλέπω να τους διορίσουν κιόλας το Σεπτέμβριο  κ όλοι εμείς να μένουμε πίσω να κοιτάμε, εμείς που φάγαμε τόσους γραπτους ασεπ, ε όχι...... Και να να μας βάλουν ταβάνι σε προϋπηρεσία, να προτασονται κοινωνικά κριτήρια, κ τα μόρια του ασεπ να μη θέλουν να τα βάλουν.......ΛΟΙΠΟΝ ΑΣΕΠ ΓΡΑΠΤΟ ΕΔΏ ΚΑΙ ΤΏΡΑ   ΟΧΙ ΝΑ ΒΛΈΠΩ ΝΑ ΔΙΟΡΊΣΟΥΝ ΈΤΣΙ ΑΠΛΆ, να πάνε όλοι αυτοί της ειδικής να δώσουν ασεπ γραπτό, ν δουν τι ωραία που είναι να διαβάζεις, κ εκεί να τους παραδεχτώ..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 859
Σύνολο: 863

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.