*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1749533 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4662 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 04:04:55 μμ »
Ακαδημαϊκά κριτήρια πλέον έχει μόνο όποιος έχει γεμάτο πορτοφόλι, όχι όποιος είναι νέος...

Απλά θα γίνει χαμός από κάποιους αναπληρωτές που έχουν και γραπτό ΑΣΕΠ.

Είναι σαν να κάνεις φασολάδα χωρίς φασόλια (δηλ. χωρίς γραπτο διαγωνισμο) αλλά για να μοίάζει λίγο σε φασολάδα αφηνουμε λίγα καρότα π.χ ακαδημαϊκά κριτηρια.

Επί  5 χρόνια υπάρχουν "αξιόπιστες" διαρροές από κάπου, τίποτα όμως συγκεκριμένο. Το άρθρο αυτό είναι πολύ κακογραμμένο  :P :P :P :P....
το συνταγμα προβλέπει και μοριοδοτικό διαγωνισμό...όταν το φαγητό λέγεται μπάμιες και όχι όσπρια το να θες να μπουν όσπρια με το ζόρι αυτό λέγεται όχι φαγητό αλλά αλλιώς....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:17 »

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4663 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:14:47 μμ »
μάλλον έμαθες το ιντερνετ κανα χρόνο τωρα για να θεωρείς κατ΄ανάγκη συνδεδεμενη μια φωτο με το πρόσωπο που υπάρχει πίσω από ένα λογαριασμό...
για τη ταμπακιέρα κουβέντα βέβαια....τι εισαι θα μας πεις τελικά????

και κάτι για την Asepoula
είναι τραγικό αυτό που κάνετε αν το κάνετε φυσικά και δεν είσαι βαλτή
αν μία στο εκατομμύριο λες αλήθεια, αυτή η νοοτροπία συνομιλίας με το υπουργείο είναι που μας οδήγησε εδώ..ακόμα και αν (λέμε ΑΝ) έχετε καλές προθέσεις....
Ποιοί είστε και τι ακριβώς κάνετε παρακαλώ...

Αν απο τη φωτογραφία που εχω με κοβεις για κυρια δεν εχω να σου απαντησω σε κατι. Μονο μια προταση να σου κανω. Χρειαζεσαι επειγοντως γιατρό.  Και για να μην παρεξηγηθω,  οφθαλμιατρο εννοώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:21:18 μμ από lost snow »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4664 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:25:43 μμ »
μάλλον έμαθες το ιντερνετ κανα χρόνο τωρα για να θεωρείς άμεσα συνδεδεμενη μια φωτο με  το λογαριασμό κάποιου...καταλαβαίνω
για τη ταμπακιέρα κουβέντα βέβαια....τι εισαι θα μας πεις τελικά????

και κάτι για την Asepoula
είναι τραγικό αυτό που κάνετε αν το κάνετε φυσικά και δεν είσσαι στημένη)
αν μία στο εκατομμύριο λες αλήθεια, αυτή η νοοτροπία συνομιλίας με το υπουργείο είναι που μας οδήγησε εδώ..ακόμα και αν (λέμε ΑΝ) έχετε καλές προθέσεις....
Ποιοί είστε και τι ακριβώς κάνετε παρακαλώ...
Αν και δεν είσαι υποχρεωμένος να το έχεις προσέξει το συγκεκριμένο μέλος έχει δώσει και ονοματεπώνυμο σε μια από τις πολλές σελίδες του νήματος. Όσον αφορά το κύριο ερώτημα, ας περιμένουμε να ανακοινωθεί κάτι επίσημα και μετά ας βγάλουμε τα μαχαίρια από τα θηκαρια. Σελίδες επί σελίδων με ειρωνείες, εμπαθειες, μοναχικούς διαλόγους.....Ας γράψει κάποιος που έχει στην τελική κάτι ουσιαστικό και νέο να πει. Μας έχει κάψει η ανακύκλωση των ιδιων και των ιδιων από τα τα ίδια άτομα που μονοπωλουν την κουβέντα λόγω μάλλον και περίσσειας χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:41:07 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4665 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:36:49 μμ »
Αν και δεν είσαι υποχρεωμένος να το έχεις προσέξει το συγκεκριμένο μέλος έχει δώσει και ονοματεπώνυμο σε μια από τις πολλές σελίδες του νήματος. Όσον αφορά το κύριο ερώτημα, ας περιμένουμε να ανακοινωθεί κάτι επίσημα και μετά ας βγάλουμε τα μαχαίρια από τα θηκαρια. Σελίδες επί σελίδων με ειρωνείες, εμπαθειες, μοναρχικός διαλόγους.....Ας γράψει κάποιος που έχει στην τελική κάτι ουσιαστικό και νέο να πει. Μας έχει κάψει η ανακύκλωση των ιδιων και των ιδιων από τα τα ίδια άτομα που μονοπωλουν την κουβέντα λόγω μάλλον και περίσσειας χρόνου.
Και πώς ξέρουμε πως ό,τι έδωσε το συγκεκριμένο άτομο είναι αλήθεια; Το έψαξες και το διασταύρωσες εσύ;

Όσο για το ποιος ανακυκλώνει τα ίδια και τα ίδια, μάλλον αναφέρεσαι στο Υπουργείο, που από τον Οκτώβριο ήταν να είχε ανακοινώσει το νέο σύστημα διορισμών, αλλά ακόμη δεν...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:17 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4666 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:39:24 μμ »
Και πώς ξέρουμε πως ό,τι έδωσε το συγκεκριμένο άτομο είναι αλήθεια; Το έψαξες και το διασταύρωσες εσύ;

Όσο για το ποιος ανακυκλώνει τα ίδια και τα ίδια, μάλλον αναφέρεσαι στο Υπουργείο, που από τον Οκτώβριο ήταν να είχε ανακοινώσει το νέο σύστημα διορισμών, αλλά ακόμη δεν...
Μου φαίνεται πως ξυνεσαι στην γκλιτσα του τσοπάνη...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4667 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:43:38 μμ »
Μου φαίνεται πως ξυνεσαι στην γκλιτσα του τσοπάνη...
Δεν απαντάς να καταλάβουμε!

Και ρίξτε τους τόνους σας μερικοί! Τα νεύρα σας στο Υπουργείο που δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τίποτε! (κι αν όμως ανακοινώσει, πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε νέο κύκλο προσφυγών)!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4668 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:47:44 μμ »
προφανώς και δεν έχεις αδικο...οταν όμως βλέπεις κάποιον μήνες να μην λέει τίποτα άλλο πέρα απο το να μην ισχύει
 ο Ασεπ του 2008 (λες και μέσα σε μία θάλασσα παραλόγου αυτός είναι ο πρώτος παραλογισμός που πρέπει να αντιμετωπιστει) απλά θα ήθελα να μάθω γιατι το κάνει....και συνήθως στον κλάδο μας το σε ποια κατηγορία εκπαιδευτικών ανήκεις εξηγει και την στάση σου στα πράγματα...


Αν και δεν είσαι υποχρεωμένος να το έχεις προσέξει το συγκεκριμένο μέλος έχει δώσει και ονοματεπώνυμο σε μια από τις πολλές σελίδες του νήματος. Όσον αφορά το κύριο ερώτημα, ας περιμένουμε να ανακοινωθεί κάτι επίσημα και μετά ας βγάλουμε τα μαχαίρια από τα θηκαρια. Σελίδες επί σελίδων με ειρωνείες, εμπαθειες, μοναχικούς διαλόγους.....Ας γράψει κάποιος που έχει στην τελική κάτι ουσιαστικό και νέο να πει. Μας έχει κάψει η ανακύκλωση των ιδιων και των ιδιων από τα τα ίδια άτομα που μονοπωλουν την κουβέντα λόγω μάλλον και περίσσειας χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4669 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:48:08 μμ »
Δεν απαντάς να καταλάβουμε!

Και ρίξτε τους τόνους σας μερικοί! Τα νεύρα σας στο Υπουργείο που δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τίποτε! (κι αν όμως ανακοινώσει, πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε νέο κύκλο προσφυγών)!
νέο κύκλο χαμένων;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4670 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:50:13 μμ »
Δεν απαντάς να καταλάβουμε!

Και ρίξτε τους τόνους σας μερικοί! Τα νεύρα σας στο Υπουργείο που δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τίποτε! (κι αν όμως ανακοινώσει, πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε νέο κύκλο προσφυγών)!
Τι θες να σου πω; Πιστεύεις ότι λέει ψέμματα και υπάρχει περίπτωση πλαστοπροσωπειας; Το φόρουμ εδώ έχει πολλούς δικηγόρους και εν δυνάμει ακόμη περισσότερους.  Συμβουλή χωρίς χρέωση: Μάθε να διαβάζεις το τι γράφουν οι άλλοι και όχι το τι θες εσύ να καταλάβεις για να πεις αυτά που έχεις στο μυαλό σου. Μέχρι τότε μαζί σου διάλογος δε μπορεί να γίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:52:00 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4671 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 05:53:39 μμ »
Δεν απαντάς να καταλάβουμε!

Και ρίξτε τους τόνους σας μερικοί! Τα νεύρα σας στο Υπουργείο που δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τίποτε! (κι αν όμως ανακοινώσει, πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε νέο κύκλο προσφυγών)!
[/quote
Τι θες να σου πω; Πιστεύεις ότι λέει ψέμματα και υπάρχει περίπτωση πλαστοπροσωπειας; Το φόρουμ εδώ έχει πολλούς δικηγόρους και εν δυνάμει ακόμη περισσότερους.  Συμβουλή χωρίς χρέωση: Μάθε να διαβάζεις το τι γράφουν οι άλλοι και όχι το τι θες εσύ να καταλάβεις για να πεις αυτά που έχεις στο μυαλό σου. Μέχρι τότε μαζί σου διάλογος δε μπορεί να γίνει.
Εσύ, να μην κάνεις διάλογο μαζί μου, δεν σε υποχρέωσα σε κάτι τέτοιο! Συνομιλώ με πολλούς άλλους που καταλαβαίνουν πολύ καλά!
Όσο για τους εν δυνάμει δικηγόρους, το έχω διαπιστώσει από την υποστήριξη που παρέχεις σε συγκεκριμένα άτομα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4672 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 06:32:17 μμ »
Εσύ, να μην κάνεις διάλογο μαζί μου, δεν σε υποχρέωσα σε κάτι τέτοιο! Συνομιλώ με πολλούς άλλους που καταλαβαίνουν πολύ καλά!
Όσο για τους εν δυνάμει δικηγόρους, το έχω διαπιστώσει από την υποστήριξη που παρέχεις σε συγκεκριμένα άτομα!
Δεν θα ησυχασεις αν δεν πεις την τελευταία κουβέντα... Νομίζω ότι όλοι εδώ γνωριζόμαστε.... Και ο καθένας έχει τη δική του ιστορία. Να ξέρεις όμως μολονότι με έχεις φακελωμενο θα γράφω αυτά που πιστεύω χωρίς να προσπαθώ να επιβλήθω και να μονοπωλησω, χαρακτηριστικά των ατόμων που βρίσκεις ( ίσως;) κοινό τόπο αν και πολύ αμφιβάλλω . Το ότι κάθομαι και γράφω τόσα μηνύματα είναι μόνο και μόνο γιατί είσαι πολύ ειδική περίπτωση. Πλέον δρόμος ελεύθερος να γράψεις οτιδήποτε. Στο επανιδειν...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4673 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 06:59:34 μμ »
Δεν θα ησυχασεις αν δεν πεις την τελευταία κουβέντα... Νομίζω ότι όλοι εδώ γνωριζόμαστε.... Και ο καθένας έχει τη δική του ιστορία. Να ξέρεις όμως μολονότι με έχεις φακελωμενο θα γράφω αυτά που πιστεύω χωρίς να προσπαθώ να επιβλήθω και να μονοπωλησω, χαρακτηριστικά των ατόμων που βρίσκεις ( ίσως;) κοινό τόπο αν και πολύ αμφιβάλλω . Το ότι κάθομαι και γράφω τόσα μηνύματα είναι μόνο και μόνο γιατί είσαι πολύ ειδική περίπτωση. Πλέον δρόμος ελεύθερος να γράψεις οτιδήποτε. Στο επανιδειν...
Πάλι καλά που δεν μου λες με ποιους θα συζητώ και τι θα γράφω δηλ.!
Τα υπόλοιπα είναι ανάξια σχολιασμού! Με ξέρουν πολύ καλά αυτοί που χρειάζεται και όλα τα άλλα είναι περιττά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4674 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 07:00:08 μμ »
Σου εχω απαντησει ξεκαθαρα ποιος ειμαι και δεν φοβάμαι κανεναν. Ο διαχειριστής ομως μου εσβησε τα μηνυματα μου γιατι ημουνα λεει εκτος θεματος. Ενα θα σου πω. Κατουρημενες ποδιες εγω δεν εχω φιλησει για αυτο και τους κοιταω ολους στα ματια. Και επειδη gia ή mia ή Θεία 96 εδω παιζουνε μεγαλα παιδακια τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια.          υ.γ. απάντηση μόνο με Ονοματεπώνυμο, διαφορετικά λουφαξε σε καμια γωνία. 

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #4675 στις: Δεκέμβριος 09, 2018, 07:11:11 μμ »
Τι θες να σου πω; Πιστεύεις ότι λέει ψέμματα και υπάρχει περίπτωση πλαστοπροσωπειας; Το φόρουμ εδώ έχει πολλούς δικηγόρους και εν δυνάμει ακόμη περισσότερους.  Συμβουλή χωρίς χρέωση: Μάθε να διαβάζεις το τι γράφουν οι άλλοι και όχι το τι θες εσύ να καταλάβεις για να πεις αυτά που έχεις στο μυαλό σου. Μέχρι τότε μαζί σου διάλογος δε μπορεί να γίνει.
Με μία πρόταση περιεκτική διάγνωση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 901
Σύνολο: 907

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.