*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432731 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1400 στις: Ιούλιος 16, 2011, 03:48:20 μμ »
Λυπάμαι που κάποιοι είναι άσχετοι και εκτός τόπου και χρόνου. Μόνο όταν έχεις δουλέψει σε γραφείο μπορείς να καταλάβεις. Ό,τι και να λέμε.... :(
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:48:53 »

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1401 στις: Ιούλιος 16, 2011, 04:34:28 μμ »
ακόμα και αυτές οι πάρα πολλές υποχρεώσεις που τρέχουν, θα μπορούσαν να είχαν μοιραστεί, μην πω διεκπεραιωθεί από προηγούμενες μέρες. 1-2 υπάλληλοι θα μπορούσαν να αναλάβουν από όταν πήγαιναν στη δουλειά τους την ανάγνωση της εγκυκλίου και να αφιερώνονταν αποκλειστικά σε αυτό για κάποια ώρα και στην καταχώρηση των αιτήσεων στη συνέχεια. όλο και κάποιος άλλος συνάδελφος θα έφερνε σε πέρας κάποια δική τους υποχρέωση.
το να αναφέρετε συνεχώς τις υποχρεώσεις αυτών που δουλεύουν σε γραφεία και που δεν καταλαβαίνουμε οι άλλοι απ'έξω, είναι λίγο αστείο. κάποιος που δεν έχει δουλέψει σε γραφείο ποτέ θα το κατεβάσει αμάσητο βέβαια, ίσως και να συγκινηθεί.  :P μην ξεχνάτε ότι κάποιοι έχουμε δουλέψει σε απαιτητικά γραφεία έξω (ιδιωτικό τομέα, νπιδ, κτλ) όπου δεν πας απλά γρήγορα, αλλά τρέχεις και κάνεις τα πάντα. δεν θυμάμαι να το κάναμε θέμα σε αυτούς που εξυπηρετούσαμε. για να μη σχολιάσω την περίπτωση να έπρεπε να κάνω κάτι το επόμενο πρωί και όλο το προηγούμενο απόγευμα να μην προετοίμαζα τίποτα, λέγοντας στον προϊστάμενο την επόμενη ότι δεν δουλεύω εκτός ωραρίου. 8) χα χα χα χα χα
νομίζω έγινα κατανοητός.

Αποσυνδεδεμένος Costas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Μισώ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1402 στις: Ιούλιος 16, 2011, 06:35:14 μμ »
καλησπερα. ηθελα να ρωτησω για αιτησεις μόνο στην κηφισίας πάμε; (για κέντρο αθήνας) υπάρχει και αλλού; Είμαι ΠΕ16 (μουσικός).
Επίσης από σας που πήγατε τί ώρα είναι καλό να πάω;
πέρυσι είχα πάει από τις 6 το πρωί, ήταν καμιά 10ρια μπροστά μου, αλλά τελικά τελειώσαμε 1 το μεσημέρι επειδή ήρθαν καμιά 20ρια από την προηγούμενη μέρα που είχαν μείνει επειδή είχαν χαλάσει τα κομπιούτερ..
μήπως να πάω να στηθώ από τις 5, τι να πω....

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1403 στις: Ιούλιος 17, 2011, 01:29:51 πμ »
Παράθεση
μην ξεχνάτε ότι κάποιοι έχουμε δουλέψει σε απαιτητικά γραφεία έξω (ιδιωτικό τομέα, νπιδ, κτλ) όπου δεν πας απλά γρήγορα, αλλά τρέχεις και κάνεις τα πάντα. δεν θυμάμαι να το κάναμε θέμα σε αυτούς που εξυπηρετούσαμε. για να μη σχολιάσω την περίπτωση να έπρεπε να κάνω κάτι το επόμενο πρωί και όλο το προηγούμενο απόγευμα να μην προετοίμαζα τίποτα, λέγοντας στον προϊστάμενο την επόμενη ότι δεν δουλεύω εκτός ωραρίου. 8) χα χα χα χα χα
νομίζω έγινα κατανοητός.

Ντάξ. Όταν αρχίζουν να πέφτουν στο τραπέζι επιχειρήματα του στυλ "τα παιδάκια στην Αφρική πεθαίνουν της πείνας, άρα και μεις πρέπει να παραδειγματιστούμε και να κόψουμε το φαϊ. το γεγονός ότι τρώμε δείχνει πως είμαστε λαίμαργοι", νομίζω πως ήρθε η ώρα να σταματήσει η κουβέντα  ;D

ΥΓ: για όποιον χρειάζεται και την μετάφραση είναι αυτή: "οι υπάλληλοι στον ιδιωτικό τομέα δουλεύουν λες κι έχει πάρει φωτιά ο κώλος τους στο γραφείο και μετά δουλεύουν και στο σπίτι τους, άρα και μεις (= οι δυ) πρέπει να παραδειγματιστούμε και να κάνουμε το ίδιο. το γεγονός ότι (προσπαθούμε τουλάχιστον να) δουλεύουμε με ανθρώπινους ρυθμούς και μόνο μέσα στο ωράριο, δείχνει πως είμαστε τελμπέληδες"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:48:53 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1404 στις: Ιούλιος 17, 2011, 01:36:33 πμ »
Λυπάμαι που κάποιοι είναι άσχετοι και εκτός τόπου και χρόνου. Μόνο όταν έχεις δουλέψει σε γραφείο μπορείς να καταλάβεις. Ό,τι και να λέμε.... :(

...Και πολύ προκατειλημμένοι!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1405 στις: Ιούλιος 17, 2011, 03:18:22 πμ »
εγώ happiness δεν διαπιστώνω ανθρώπινους ρυθμούς και ωράριο, αλλά ο μέσος δυ κάνει το ελάχιστο δυνατό στο ωράριό του και με αργό ρυθμό. κι όπως υπάρχουν κηφήνες που δεν τηρούν ούτε ωράριο, ούτε υποχρεώσεις, έτσι υπάρχουν και λαμπροί δυ τους οποίους έχω συγχαρεί.
και εννοείται δεν θέλω να παραδειγματίσω κάποιον κακό δυ. είμαι ρεαλιστής.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2011, 03:28:33 πμ από le »

Αποσυνδεδεμένος konst@ntin@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1406 στις: Ιούλιος 17, 2011, 09:59:12 πμ »
καλησπερα. ηθελα να ρωτησω για αιτησεις μόνο στην κηφισίας πάμε; (για κέντρο αθήνας) υπάρχει και αλλού; Είμαι ΠΕ16 (μουσικός).
Επίσης από σας που πήγατε τί ώρα είναι καλό να πάω;
πέρυσι είχα πάει από τις 6 το πρωί, ήταν καμιά 10ρια μπροστά μου, αλλά τελικά τελειώσαμε 1 το μεσημέρι επειδή ήρθαν καμιά 20ρια από την προηγούμενη μέρα που είχαν μείνει επειδή είχαν χαλάσει τα κομπιούτερ..
μήπως να πάω να στηθώ από τις 5, τι να πω....


Καλημέρα Costa, σου συσνιστώ πρώτα να καλέσεις σε οποιοδήποτε διεύθυνση β'θμιας εκπαίδευσης, να πεις την ειδικότητά σου και να ρωτήσεις από τί ώρα δέχονται κόσμο!
http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/yphresies.html?start=30  --> εδώ μπορείς να βρεις τα τηλέφωνα που θες...

Εγώ δε ξαναπάω Κηφισίας, πολύ ανοργάνωτοι.... Ακριβώς αυτό που λες έπαθα πέρυσι...
Φέτος πήρα τηλέφωνο στην Δ' Αθήνας, είπα ότι είμαι Π19 και μου είπαν να πάω στο 3ο γραφείο Δ' Αθήνας!
Πολύ καλά ήταν εκεί, έχουν σύστημα!!!  :)

Μιλώντας με άλλους στο περίμενε, μου είπαν ότι στη β'θμια στους Αγίους Αναργύρους είναι φοβερή!!

Αποσυνδεδεμένος ERGOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1407 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:34:04 πμ »
Γειά σας. Ειμαι καινούργιος και πρώτη φορά έκανα τα δικαιολογητικά μου για αναπληρωτής στον κλάδο ΠΕ12.05 και αντιστοιχα ΠΕ19 με μηδενική προυπηρεσία. Θα ήθελα να ρωτήσω , με ποιόν τρόπο γίνεται η επιλογή των αναπληρωτών;
Σημείωση το σύστημα δεν με άφηνε να κανω 2 ξεχωριστές αιτήσεις για καθε κλαδο, με αποτέλεσμα να δηλώσω ΠΕ12.05 για δευτεροβάθμια και πρωτοβάθμια ΠΕ19 για δευτεροβαθμια και πρωτοβάθμια. Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; :P
ΗΛΕΚΤΡΟΛ. ΜΗΧ & ΜΗΧ. Η/Υ
ΠΕ12.05 - ΠΕ19

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1408 στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:37:29 μμ »
εχω μπερδευτει... θελω να δηλωσω την Α' Δωδεκανησου για ΑΚΩ,ΑΜΩ,ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ. πως πρεπει να το γραψω? την αιτηση την φτιαχνω απο το σπιτι η' εχουν και στις δευτεροβαθμιες αιτηση και τη συμπληρωνω εκει?

Αν θέλεις άνεση και χωρίς άγχος.. την φτιάχνεις στο σπίτι (έχει το αρχείο για εκτύπωση άλλωστε).
Αν θέλεις να αγχώνεσαι και να ψάχνεις τελευταία στιγμή ένα τραπεζάκι ή τοίχο (τι αστείο θέαμα πάντως  ;D), ή, αν θέλεις να εκνευρίσεις όλους τους υπόλοιπους που θα περιμένουν στη σειρά, επειδή εσύ τελευταία στιγμή θα συμπληρώνεις την αίτηση μαζί με την υπάλληλο και θα καθυστερείς πολύ, τότε να συμπληρώσεις εκεί.
Το που και πως συμπληρώνουν την αίτηση, διάβασε ξανά την εγκύκλιο.. έχει και παραδείγματα μέσα!




Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά δεν είναι τραγικό να συναντάς σοβαρά λάθη ακόμα και στην αίτηση??
Εννοώ τα νούμερα 5,6
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.


Ότα τα επιλέξεις στο σύστημα, σου βγάζει το εξής:
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ή ωρομισθίου σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ή ωρομισθίου σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.


Οκ, μπορείς να αρνηθείς θέση ωρομισθίου χωρίς κύρωση.. αλλά δεν είναι λάθος???
Ναι, αυτό ήθελα κι εγώ να το επισημάνω.
Ρώταγα τον υπάλληλο εάν μπορώ να το επιλέξω αυτό και ενώ κοιτούσαμε τι μπορούμε να κάνουμε (έχοντας την εκτυπωμένη αίτηση μπροστά μας), βλέπω αυτό το πονηρό "ωρομίσθιοι"... Οπότε και δεν τα επέλεξα, δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική, πάντως καχύποπτη, ναι, με έκαναν.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος konst@ntin@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1409 στις: Ιούλιος 18, 2011, 02:19:34 μμ »
εχω μπερδευτει... θελω να δηλωσω την Α' Δωδεκανησου για ΑΚΩ,ΑΜΩ,ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ. πως πρεπει να το γραψω? την αιτηση την φτιαχνω απο το σπιτι η' εχουν και στις δευτεροβαθμιες αιτηση και τη συμπληρωνω εκει?

Αν θέλεις άνεση και χωρίς άγχος.. την φτιάχνεις στο σπίτι (έχει το αρχείο για εκτύπωση άλλωστε).
Αν θέλεις να αγχώνεσαι και να ψάχνεις τελευταία στιγμή ένα τραπεζάκι ή τοίχο (τι αστείο θέαμα πάντως  ;D), ή, αν θέλεις να εκνευρίσεις όλους τους υπόλοιπους που θα περιμένουν στη σειρά, επειδή εσύ τελευταία στιγμή θα συμπληρώνεις την αίτηση μαζί με την υπάλληλο και θα καθυστερείς πολύ, τότε να συμπληρώσεις εκεί.
Το που και πως συμπληρώνουν την αίτηση, διάβασε ξανά την εγκύκλιο.. έχει και παραδείγματα μέσα!




Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά δεν είναι τραγικό να συναντάς σοβαρά λάθη ακόμα και στην αίτηση??
Εννοώ τα νούμερα 5,6
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.


Ότα τα επιλέξεις στο σύστημα, σου βγάζει το εξής:
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ή ωρομισθίου σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ή ωρομισθίου σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.


Οκ, μπορείς να αρνηθείς θέση ωρομισθίου χωρίς κύρωση.. αλλά δεν είναι λάθος???
Ναι, αυτό ήθελα κι εγώ να το επισημάνω.
Ρώταγα τον υπάλληλο εάν μπορώ να το επιλέξω αυτό και ενώ κοιτούσαμε τι μπορούμε να κάνουμε (έχοντας την εκτυπωμένη αίτηση μπροστά μας), βλέπω αυτό το πονηρό "ωρομίσθιοι"... Οπότε και δεν τα επέλεξα, δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική, πάντως καχύποπτη, ναι, με έκαναν.


Εγώ το έβαλα..
Σύμφωνα με την επισήμανση της εγκυκλίου:
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Σε ενδεχόμενη αποδοχή των περιπτώσεων βι και β2 (προσλήψεις σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και προσλήψεις για το πρόγραμμα της εξειδικευμένης εκπ/κής υποστήριξης) ο εκπ/κός είναι υποψήφιος για πρόσληψη στις ίδιες περιοχές προτίμησης, όπως αυτές δηλώνονται στην αίτηση του κατά τα ανωτέρω (παρ.2 και παρ.3αι και 3α2).
αν με το καλώ με καλέσουν, θα είναι με βάση τις επιλογές μου (μέχρι 30)!
Επειδή όμως επέλεξα και τα κουτάκια 1 και 3 (Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις λοιπές περιοχές Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης), είναι πιθανόν να με καλέσουν ως αναπληρώτρια και σε οποιοδήποτε άλλη περιοχή!! Αν όμως με καλέσουν ωρομίσθια σε οποιοδήποτε άλλη περιοχή ΘΑ ΑΡΝΗΘΩ!!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1410 στις: Ιούλιος 18, 2011, 02:26:44 μμ »
Ναι μπορείς να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς να έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Άρα μη σας απασχολεί τόσο η λέξη ωρομισθίου που εμφανίζεται όταν επιλέξεις το συγκεκριμένο κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1411 στις: Ιούλιος 18, 2011, 03:14:24 μμ »
Ναι μπορείς να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς να έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Άρα μη σας απασχολεί τόσο η λέξη ωρομισθίου που εμφανίζεται όταν επιλέξεις το συγκεκριμένο κουτάκι.
Xωρίς να επιλέξω το κουτάκι εμφανίστηκε.
Συγκεκριμένα εμφανίστηκε στην εκτυπωμένη αίτηση και καθώς την τσέκαρα, το πήρα χαμπάρι.
Το θέμα είναι γιατί να μην αναφέρεται και στις αιτήσεις που μας έδιναν να συμπληρώσουμε ή σε όσες κατεβάζαμε από το Ίντερνετ... (Ασχέτως του αν μπορείς ή όχι να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς κυρώσεις.)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος konst@ntin@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1412 στις: Ιούλιος 18, 2011, 03:36:28 μμ »
Ναι μπορείς να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς να έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Άρα μη σας απασχολεί τόσο η λέξη ωρομισθίου που εμφανίζεται όταν επιλέξεις το συγκεκριμένο κουτάκι.
Xωρίς να επιλέξω το κουτάκι εμφανίστηκε.
Συγκεκριμένα εμφανίστηκε στην εκτυπωμένη αίτηση και καθώς την τσέκαρα, το πήρα χαμπάρι.
Το θέμα είναι γιατί να μην αναφέρεται και στις αιτήσεις που μας έδιναν να συμπληρώσουμε ή σε όσες κατεβάζαμε από το Ίντερνετ... (Ασχέτως του αν μπορείς ή όχι να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς κυρώσεις.)

Και γω γι'αυτό το ανέφερα.. Ότι είναι λάθος!!! Και θα'πρεπε να διορθωθεί...
Απλώς εγώ προσωπικά ήμουν για όλα ενημερωμένη και μόλις το είδα "έμεινα".. Να τους λέω μα δεν είναι έτσι στην αίτηση!! Αλλά όπως έγραψα και πριν, το έβαλα διότι γνώριζα τη διαδικασία... Η κοπέλα που ήταν στον δίπλα υπολογιστή, δεν ήξερε τί να κάνει.. Και οι 2 υπάλληλοι (η δικια μου και της κοπέλας) δεν ήξεραν ακριβώς...

KON75

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1413 στις: Ιούλιος 18, 2011, 06:16:05 μμ »
Ναι μπορείς να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς να έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Άρα μη σας απασχολεί τόσο η λέξη ωρομισθίου που εμφανίζεται όταν επιλέξεις το συγκεκριμένο κουτάκι.
Xωρίς να επιλέξω το κουτάκι εμφανίστηκε.
Συγκεκριμένα εμφανίστηκε στην εκτυπωμένη αίτηση και καθώς την τσέκαρα, το πήρα χαμπάρι.
Το θέμα είναι γιατί να μην αναφέρεται και στις αιτήσεις που μας έδιναν να συμπληρώσουμε ή σε όσες κατεβάζαμε από το Ίντερνετ... (Ασχέτως του αν μπορείς ή όχι να αρνηθείς την ωρομισθία χωρίς κυρώσεις.)

Και γω γι'αυτό το ανέφερα.. Ότι είναι λάθος!!! Και θα'πρεπε να διορθωθεί...
Απλώς εγώ προσωπικά ήμουν για όλα ενημερωμένη και μόλις το είδα "έμεινα".. Να τους λέω μα δεν είναι έτσι στην αίτηση!! Αλλά όπως έγραψα και πριν, το έβαλα διότι γνώριζα τη διαδικασία... Η κοπέλα που ήταν στον δίπλα υπολογιστή, δεν ήξερε τί να κάνει.. Και οι 2 υπάλληλοι (η δικια μου και της κοπέλας) δεν ήξεραν ακριβώς...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ SITE, ΠΕ09 ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ. ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ:

Α)ΕΡΩΤΗΜΑ: π.χ. ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΖΗΤΑΕΙ :
ΚΛΑΔΟ , ΟΜΑΔΟΠ.ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ΚΑΙ ΛΕΚΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ Σ΄ΑΥΤΑ??
ΜΗΠΩΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ, ΚΛΑΔΟ: ΠΕ09 ??
ΟΜΑΔΟΠ.ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: ΠΕ09.00 ??
ΛΕΚΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ : ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ  ??
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΚΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ : ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ(ΣΧΟΛΗΣ/ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΕΙ/ΤΕΙ),ΑΡΑ π.χ. ΣΤΟ ΛΕΚΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΘΑ ΓΡΑΨΩ:
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ( ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ / ΤΜΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ) – ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ??

Β)ΕΡΩΤΗΜΑ: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΧΕΙ 30 ΠΕΡΙΟΧΕΣ, ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ (http://www.paideia-ergasia.gr/anaplirotes2011/115-ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ-ΑΙΤΗΣΗ-ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ-ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ) ΟΤΙ :
<<Φέτος δηλώνονται 30 περιοχές ή πλήρους ωραρίου ή μειωμένου. Δεν υπάρχει περιορισμός. Μπορεί για παράδειγμα ένας υποψήφιος να συμπλήρωσει περιοχές μόνο ακω ή και το αντίστροφο. Να θυμίσουμε ότι στην εγκύκλιο του 2010-2011 οριζόταν 20 περιοχές ακω και 20 αμω. Φέτος έχουμε άρση αυτού του περιορισμού. Αξίζει να δηλώσετε πολλές περιοχές κανονικού ωραρίου και 5-6 περιοχές μειωμένου ωραρίου που βρίσκονται κοντά στον τόπο κατοικίας αφού οι μισθολογικές απολαβές του αναπληρωτών αμω είναι στα 700-750 ευρώ.>>
ΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ??? 15 ΑΚΩ ΚΑΙ 15 ΑΜΩ Ή ΚΑΙ ΤΑ 30 ΑΚΩ Ή 30 ΑΜΩ ??
ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 30 ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ :
<<1. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις λοιπές περιοχές της Α/θμιας Εκπαίδευσης.
2. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας και στις λοιπές περιοχές της Α/θμιας Εκπαίδευσης.
3. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις λοιπές περιοχές της Β
θμιας Εκπαίδευσης.
4. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας και στις λοιπές περιοχές της Β/θμιας Εκπαίδευσης.
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.
6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.
7.  Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή για το πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΠΕ60, ΠΕ70, ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04).>>
ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ???
Γ)ΕΡΩΤΗΜΑ: ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΑ 52 ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΛΑΔΗ :
Στο πεδίο «Α. ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ» δηλώνονται, κατά σειρά προτεραιότητας, από μία (1) μέχρι και τριάντα (30) περιοχές προτίμησης αναπληρωτών με πλήρες ή/και με μειωμένο ωράριο για τις περιοχές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, τη Σιβιτανίδειο Σχολή, τα Εκκλησιαστικά Λύκεια και Γυμνάσια και τα Καλλιτεχνικά Σχολεία.
Στο Πεδίο «Β. ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ» δηλώνονται οι περιοχές προτίμησης ωρομισθίων ΜΙΑΣ (1) μόνο Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης (π.χ. Δυτικής Ελλάδας, Θεσσαλίας, κ.λπ.) για την Πρωτοβάθμια, τη Δευτεροβάθμια [για πρόσληψη και για την Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη (Π.Δ.Σ.)], την Εκκλησιαστική Εκπ/ση, τη Σιβιτανίδειο Σχολή και τα Καλλιτεχνικά Σχολεία.

Δ)ΕΡΩΤΗΜΑ:ΕΠΙΣΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΤΟ SITE http://moriade.comli.com/ EINAI ΣΩΣΤΟ??? ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ , ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΚΑΙΡΙΑΣ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ, Καλλιτεχνικά, μουσικά Σχολεία?? ΤΑ ΕΕΕΕΚ = Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης ΤΙ ΕΙΝΑΙ ??? ΤΑ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ?? ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΞΩ???, ΚΑΙ Η ΣΙΒΙΤΝΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ???
ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛ.3 , ΣΤΟ 3.α και 3.β γραφει για τα δυσπρόσιτα (ποια είναι? που μπορούμε να τα βρούμε?) και για σχολεία δεύτερης ευκαρίας των Θ', Ι', ΙΑ' , ΙΒ' που είναι δυσπρόσιτα , ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ???

Ε)ΕΡΩΤΗΜΑ:ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΚ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ??? ΟΠΟΤΕ ΤΟ SITE  http://moriade.comli.com/ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ????

ΣΤ)ΕΡΩΤΗΜΑ:ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 19, ΖΗΤΑΕΙ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ 67728/Α2/11-06-2010 (ΦΕΚ 863 Β') . ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ????

Ζ)ΕΡΩΤΗΜΑ:Η ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ , ΕΤΣΙ ???

Η)ΕΡΩΤΗΜΑ: ΤΟ http://www.ideke.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=75 ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ??

Θ)ΕΡΩΤΗΜΑ: http://www.alfavita.gr/egiklioi/egiklioi17.php ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ??

Ι)ΕΡΩΤΗΜΑ: http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/peiramatika-scholeia/166-peiramatika-scholeia.html ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ??

Κ)ΕΡΩΤΗΜΑ: http://adioristos.wordpress.com/2007/11/17/disprosita/ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ??

Λ)ΕΡΩΤΗΜΑ: http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=14073027 ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ??


Υ.Γ. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 22/07/2011 !!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160713
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 388
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.