*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;  (Αναγνώστηκε 7911 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-20
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 10:43:17 μμ »
Δεν ξέρω αν υπάρχουν πραγματικά κενά και που, αλλά έχουν προκυρηξει αριθμό θέσεων για φέτος και για του χρόνου κι αυτός ο αριθμός πρέπει να καλυφθει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:17 »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 23, 2006, 12:16:55 μμ »
Πήρα τηλέφωνο στο γράφειο διορισμών κι ακόμα δεν τους έχουν πει κάτι για προσλήψεις αναπληρωτών ΠΕ19-ΠΕ20. Πρόσφατα όμως έγιναν οι αποσπάσεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ των νεοδιοριζόμενων, επομένως πιστεύω ότι θα βγάλουν πλέον τα λειτουργικά κενά που απομένουν και θα καλέσουν κάποιους μετά από αυτό. Εκτός κι αν αφήσουν τα σχολεία να υπολειτουργούν όπως έχει γίνει ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 24, 2006, 12:05:11 μμ »
Πήρα και πάλι στο γραφείο διορισμών και από ότι μου είπαν δεν εμφανίζονται κενά αναπληρωτών για ΠΕ19. Δεν τους έχουν στείλει κενά άρα υποθέτουν ότι δεν υπάρχουν. Μέχρι το Πάσχα περίπου είναι το όριο για να καλέσουν αναπληρωτές στη δευτεροβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 13, 2006, 09:16:37 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει κάποιο νόημα αλλά ανανέωσαν τους πίνακες των αναπληρωτών. Ενώ οι τελευταίες αλλαγές έγιναν το Νοέμβριο οι πίνακες ανανεώθηκαν τώρα. Ίσως να σημαίνει ότι αποφάσισαν να πάρουν κάποιους αναπληρωτές τώρα. Μπορεί φυσικά να είναι κι άσχετο αλλά σίγουρα είναι περιέργο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:17 »

Αποσυνδεδεμένος suzanitta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 17, 2006, 08:14:52 πμ »
1) Απ΄ότι ξέρω τα ΤΕΕ δε θα καταργηθούν. Ίσως ξαναγίνουν ΤΕΛ όπως ήταν κάποτε, συνεπώς οι θέσεις την πληροφορικής και των τεχνικών ειδικοτήτων δε θα μειωθούν.
2) Τα πραγματικά κενά θα γίνουν γνωστά στις διευθύνσεις μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων. Η διαδικασία έχει ως εξής: Όταν φτάσουν οι μεταθέσεις στα σχολεία, βλέπει ο διευθυντής πόσοι καθηγητές του φεύγουν και πόσοι του έρχονται. Στέλνει τα καινούρια δεδομένα στις διευθύνσεις και αρχές Ιουνίου βγαίνουν τα συγκεντρωτικά κενά για όλη την Ελλάδα. Με βάση αυτά τα κενά γίνονται οι διορισμοί και οι προσλήψεις αναπληρωτών-ωρομισθίων της νέας σχολικής χρονιάς.
Με όποιον δάσκαλο καθίσεις...

Αποσυνδεδεμένος nnannos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ19-20 μόνο 20;
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 09, 2007, 01:08:59 πμ »
  Παιδια εγω ειμαι ηδη διορισμενος, και απο πρωτο χερι σας λεω οτι ΟΛΑ τα απογευματινα ΤΕΕ είτε καταργούνται είτε γινονται ΕΠΑΣ δηλ τεχνικες σχολές και ακούστε: τα ΕΠΑΣ ΔΕΝ εχουν ειδικότητα ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ!!! Συνεπώς οι θέσεις μειώνονται, συνεπως δε θα υπαρξουν άλλες θεσεις- εγω ειμαι ετοιμος για παραιτηση γιατι οπως φαινεται θα πρεπει να μετακομισω σε κανα εβρο μονιμα με αυτο το προβλημα- και οπως καταλαβαινετε μεταθεσεις δυσκολα παιζουν πλεον(κανεις μας δε παιρνει συνταξη) οσο μαλλον διορισμοι!!!

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-20
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 09, 2007, 01:45:51 πμ »
Οι διορισμοί του Νοεμβρίου δεν είναι τίποτα άλλο από την κάλυψη των κενών από τον ΑΣΕΠ. Οι επιτυχόντες ήταν λιγότεροι και κάποιοι από αυτούς δεν διορίστηκαν φέτος λόγω στρατού, επομένως έμειναν κενές 131 θέσεις από τις οποίες οι 42 ήταν ΠΕ19 και οι υπόλοιπες ΠΕ20 με αποτέλεσμα να διοριστούν σχεδόν όλοι οι ΠΕ20 του πίνακα ακόμα και με 2-3 ώρες προυπηρεσία.

Kαι σου λέω ποιων κενών; Αφού τους παίρνουν και οι θέσεις είναι γεμάτες και τους βάζουν να δουλεύουν σε γραφεία και υπηρεσίες... Μία περίπτωση ξέρω στη Χίο και αυτή που ανέφερα τώρα στη Ρόδο... και οι δύο γνωστοί δουλεύουν σε γραφεία φέτος.

Δυστυχώς εγώ ξέρω άπειρες περιπτώσεις εκπαιδευτικών που απλά κυριολεκτικά παιρνούν την ώρα τους στα γραφεία. Απειρούς, άπειρους .....
Learning by doing...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160605
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 731

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.