*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 378113 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hose1303

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ απλά όπως το περιμένα δεν αναφέρει ποιος θα προηγηθεί ως δεύτερος εργαστήριακος καθηγητής οπως μου είπε ο διεύθυντης οτι το λεει καθαρά. ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ απλά όπως το περιμένα δεν αναφέρει ποιος θα προηγηθεί ως δεύτερος εργαστήριακος καθηγητής οπως μου είπε ο διεύθυντης οτι το λεει καθαρά. ..

Hose1303 (και όσοι στείλατε πμ)... αναφέρει την υπ' αριθμ. Γ2/95864/17-9-2002 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ...

Ψάξτε λοιπόν στο διαδίκτυο αυτή την εγκύκλιο (είναι πανεύκολο) και θα σας λυθούν όλες οι απορίες...

Υ. Σ: Πρέπει να μάθουμε να διαβάζουμε σωστα για να μη μας καταπατούν τα δικαιώματά μας από άγνοια...

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2014, 08:05:02 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος hose1303

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Hose1303 (και όσοι στείλατε πμ)... αναφέρει την υπ' αριθμ. Γ2/95864/17-9-2002 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ...

Ψάξτε λοιπόν στο διαδίκτυο αυτή την εγκύκλιο (είναι πανεύκολο) και θα σας λυθούν όλες οι απορίες...

Υ. Σ: Πρέπει να μάθουμε να διαβάζουμε σωστα για να μη μας καταπατούν τα δικαιώματά μας από άγνοια...
Βρήκα το έγγραφό 127070/Γ2 -03/11/2008 που νομίζω οτι διευκρινίζει ακριβώς αυτα που ψάχνω θέλω και την άποψη σας..

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Βρήκα το έγγραφό 127070/Γ2 -03/11/2008 που νομίζω οτι διευκρινίζει ακριβώς αυτα που ψάχνω θέλω και την άποψη σας..

Αναφέρει ακριβώς τα ίδια με την Γ2/95864... Έχεις δίκιο όταν λες ότι διευκρινίζει αυτό που ψάχνεις... Τι άλλη άποψη θέλεις;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hose1303

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναφέρει ακριβώς τα ίδια με την Γ2/95864... Έχεις δίκιο όταν λες ότι διευκρινίζει αυτό που ψάχνεις... Τι άλλη άποψη θέλεις;
Επιβεβαίωση μήπως και δεν ξέρω να κατανόησω τα γραφόμενα γιατι είμαι βεβαιος οτι αυτο θα ακούσω την Δευτέρα το πρωΐ στο ΕΠΑΣ.Πάντως ευχαριστώ πολυ για την πολύτιμη βοήθεια! !!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2014, 10:17:34 μμ από hose1303 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Επιβεβαίωση μήπως και δεν ξέρω να κατανόησω τα γραφόμενα γιατι είμαι βεβαίως οτι αυτο θα ακούσω την Δευτέρα το πρωΐ στο ΕΠΑΣ.Πάντως ευχαριστώ πολλή για την πολύτιμη βοήθεια! !!

Αρκεί νομίζω να ομιλείτε και οι δύο καλά την Ελληνική :)

Καλή τύχη
Beati hispani, quibus vivere bibere est...


Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Παισιά μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία?
 πως γίνεται σε  Επας  ενός Νομού να προσλαμβάνουν άνεργο για 20 ώρες και σε Επας άλλου Νομού ίδιας Περιφέρειας να μοιράζουν τις ώρες?

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Hose1303 (και όσοι στείλατε πμ)... αναφέρει την υπ' αριθμ. Γ2/95864/17-9-2002 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ...

Ψάξτε λοιπόν στο διαδίκτυο αυτή την εγκύκλιο (είναι πανεύκολο) και θα σας λυθούν όλες οι απορίες...

Υ. Σ: Πρέπει να μάθουμε να διαβάζουμε σωστα για να μη μας καταπατούν τα δικαιώματά μας από άγνοια...


Ευχαριστούμε  porcupinetree

Αποσυνδεδεμένος iek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εντάξει αυτό που λες δεν έχει βάση μπορεί ο πε09 να έχει μεταπτυχιακό στη λογιστική και για να μην κρυβόμαστε στο μάθημα διδάσκονται βασικότατες αρχές της λογιστικής που όλες οι παραπάνω ειδικότητες γνωρίζουν πάνω κάτω. Εγώ νομίζω πως στις μικρές επας βρίσκουν έναν και του φορτώνουν ό.τι υπάρχει από α και β ανάθεση. Τουλάχιστον με εμένα έτσι είχε γίνει.

Συνάδελφε να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, νομίζω ότι  δεν είναι σωστό ο ΠΕ 09 πχ από το τμήμα “Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών” ή από το τμήμα “Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας” να μπαίνει στην ίδια κατηγορία και να έχει τις ίδιες ευκαιρίες να διδάξει Λογιστική με τον πτυχιούχο του τμήματος “Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής” του Οικονομικού Πανεπιστημίου (ΑΣΟΕΕ) η με τον ΠΕ1803 από το τμήμα “Λογιστικής” των ΤΕΙ. Όσο για την αναφορά σου στο ότι θα μπορούσε να έχει μεταπτυχιακό στην Λογιστική προσωπικά  αν και είμαι αρκετά χρόνια στο επάγγελμα ακόμα δεν έχω γνωρίσει συνάδελφο που να έχει μεταπτυχιακό στην Λογιστική χωρίς το πρώτο πτυχίο του να είναι από τμήμα σχολής που έχει κύρια μαθήματα Λογιστικές (Λογιστική δεν είναι μόνο η Γενική Λογιστική αλλά και η Λογιστική Εταιρειών η Λογιστική Κόστους η Φορολογική Λογιστική οι κλαδικές Λογιστικές κλπ)

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Εμένα από την δική μου εμπειρία  οι λογιστές είναι απόφοιτοι περιφερειακού Τει  με όχι τόσο δυνατό υπόβαθρο. Το θέμα του μεταπτυχιακού στην συνέχεια είναι φυσικά ταξικό.
Με ποιό κριτήριο γίνεται η ανάθεση ωρών δε καταλαβαίνω.
Εχω δει επίσης να αναθέτουν Λογιστική εταιριών σε Πε09 και αρχές Οικονομικής σε λογιστή ιδιώτη. Γιατί??
δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει με αυτές τις αναθέσεις και πως το χειριζόμαστε.
 :o :o

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως κάθε χρόνο δεν παίρνω ούτε μία ώρα και ας έχω πάρα πολλά μόρια  και παιδαγωγική επάρκεια διότι στα τμήματα των οχημάτων προηγούνται οι οχημάτων σε κάθε περίπτωση! Υπάρχουν αναθέσεις δεν υπάρχουν δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη...
ΠΕ17.02

Αποσυνδεδεμένος akarag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δυστυχώς ύστερα από δύο συνεχόμενα έτη που δίδασκα σε ΙΕΚ,φέτος ούτε καν τηλέφωνο...Και να πεις ότι δεν έχω διδακτορικό,χαρτιά και ώρες ειδικά στην τριτοβάθμια...Τι έγινε φέτος δεν μπορώ να το καταλάβω.Τι άλλξε τόσο δραστικά και δεν υπήρξε πουθενά μια θέση με μερικές ώρες?

Edit: Νομίζω κατάλαβα τι έγινε φέτος.Ενοποιήθηκαν οι πίνακες ιδιωτών/ανέργων και πήγε με τη σειρά κρατώντας το 30% υπερ ανέργων.Και ειδικά σε κάποιες ειδικότητες ενοποιήθηκαν δύο διαφορετικές κατηγορίες (πχ ΠΕ19 ΠΕ 20) και βγήκε ενιαίος πίνακας...Ισχύει αυτό που κατάλαβα?

Μόνο ένας διευθυντής (?) με πήρε τηλέφωνο για ένα συγκεκριμένο μάθημα 2 ωρών στην άλλη άκρη της Αττικής και μου ζητούσε να του "υπογράψω" ότι το ξέρω αλλιώς έπρεπε να του στε'ιλω mail ότι δεν δέχομαι τη θέση.Για προσωπικούς λόγους άργησα να του στείλω το mail μια μέρα και με ξαναπήρε τηλέφωνο κάνοντας μου μια "θολή απειλή" ότι θα έχω συνέπειες αν δεν του στείλω mail....

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2014, 10:32:37 πμ από akarag »

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Παρατήρησα πως σε ΦΕΚ της διαυγειας, πειρανε 5 μηχανολόγους οι οποίοι είναι όλοι άνεργοι. Που πήγε το 30%; Ούτε έναν ιδιώτη; Αυτό έρχεται σε αντίθεση με την προκήρυξη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 893
Σύνολο: 896

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.