*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 378097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
άντε να αρχίσουν οι κυρώσεις μήπως και στρώσουν τα πράγματα. το έχουμε πουθενά γραμμένο??

και περσι το αναφεραν όλοι οι διευθυντες αυτό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MAGDALINI!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

γνωρίζει κάποιος επίσημα πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα; Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αύριο το μεσημέρι στην Αττική.

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
παιδια καλησπερα στους ανεργους ισχυει το 20 ωρες σε σε ολες τις δομες (ινεδιβιμ, οαεδ, τει, αει κλπ)
γνωριζει κανεις αν ισχυει το 6 ωρες σε ολες τις δομες για τους ιδιωτες...η για αυτους ειναι αλλλος θεος δηλαδη και ιδιωτης και 6 ωρες οαεδ και 10 ιεκ και 5 αλλου κτλ....που νομιζω ειναι αδικο για εμς που ειμαστε ανεργοι

θα ηθελα αν καποιος το γνωριζει να μας πει.

ευχαριστω πολυ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
παιδια καλησπερα στους ανεργους ισχυει το 20 ωρες σε σε ολες τις δομες (ινεδιβιμ, οαεδ, τει, αει κλπ)
γνωριζει κανεις αν ισχυει το 6 ωρες σε ολες τις δομες για τους ιδιωτες...η για αυτους ειναι αλλλος θεος δηλαδη και ιδιωτης και 6 ωρες οαεδ και 10 ιεκ και 5 αλλου κτλ....που νομιζω ειναι αδικο για εμς που ειμαστε ανεργοι

θα ηθελα αν καποιος το γνωριζει να μας πει.

ευχαριστω πολυ...

6 ωρες ειναι μονο για ΙΕΚ ΟΑΕΔ και ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Αδικο ειναι που παιρνει ο ανεργος 200 μορια, 30% ποσοστωση και μεχρι 20 ωρες. Κι αν φτασει και μπει καποιος εργαζομενος (των 500 ευρω), τοτε του λενε παρε μεχρι 6.
Και στο κατω κατω εσυ ο ανεργος που θα παρεις τις 20 ωρες ΕΠΑΣ θα βγαζεις τα διπλασια απο εμενα τον ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ! Και με τι κοπο θα τα βγαζεις... Μαλλον θεος θα εισαι εσυ.

Αποσυνδεδεμένος elep

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Στη δικια μου ΕΠΑΣ εγιναν σημερα καποιες προσληψεις αλλα οχι σε ολους μας!!! Ο υπαλληλος που κανει τα χαρτια μας ειπε οτι δεν μπορουσε να μπει στο συστημα και να κανει προσληψη για ολους.. Ισχυει κατι τετοιο;;; Ή μας κοροιδευει;;

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
η ερωτηση μου ειναι οχι αν παρει ο ιδιωτης 6 ωρες  στα ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ αλλα αν μπορει να παρει σαν ιδιωτης 6 ωρες ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και αλλες 10 πχ στα ΔΗΜΟΣΙΑ ΙΕΚ..
ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ 6 εγω ρωτω αν ξερει καποιος αν μπορει να παρει εκτος απο αυτες τις 6 και επιπλεον ωρες αλλου

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Επανέρχομαι στο θέμα με το διευθυντή (?) από ΙΕΚ που μου τηλεφώνησε για ανάθεση 2 ωρών σε μάθημα. Με ρώτησε αποκλειστικά για αυτές τις 2 ώρες και μου ζητούσε να τον διαβεβαιώσω ότι το γνώριζα το αντικείμενο ή το είχα ξαναδιδάξει προκειμένου να μου κάνει ανάθεση.
Σήμερα είδα από το συγκεκριμένο ΙΕΚ τους πίνακες ανάθεσης και έμεινα έκπληκτος καθώς βρήκα κάποιον που ήταν παρακάτω από εμένα στον πίνακα ιδιωτών να έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα στο ίδιο ΠΕ που ήμουν κι εγώ.
Αισθάνομαι ότι ο συγκεκριμένος διευιθυντής με εξαπάτησε αφού μου είχε αναφέρει αποκλειστικά αυτό το μάθημα και τις 2 ώρες την εβδομάδα απειλώντας με ότι αν δεν στείλω email ότι δεν αποδέχομαι, θα έχω συνέπειες.
Τι προτείνετε να κάνω για το συγκεκριμένο θέμα?
Επίσης εντυπωσιακό είναι το γεγονός ότι στον πίνακα ανάθεσης ωρών στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ ο ιδιώτης που βρίσκεται παρακάτω από εμένα έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα...Δηλαδή πολύ εκτός των 6 ωρών μέγιστο που αναφέρει η εγκύλιος.
Θα ενημερώσω σχετικά με το θέμα καθώς ήδη βρίσκομαι στα τηλέφωνα για να το λύσω
Μήπως ο άλλος έχει άλλο πτυχίο, για παράδειγμα ΤΕ; Έτσι ίσως γίνεται να πάρει πολλές ώρες. Όμως οι ώρες που αναφέρεις είναι πολλές για ιδιώτη!

6 ωρες ειναι μονο για ΙΕΚ ΟΑΕΔ και ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Αδικο ειναι που παιρνει ο ανεργος 200 μορια, 30% ποσοστωση και μεχρι 20 ωρες. Κι αν φτασει και μπει καποιος εργαζομενος (των 500 ευρω), τοτε του λενε παρε μεχρι 6.
Και στο κατω κατω εσυ ο ανεργος που θα παρεις τις 20 ωρες ΕΠΑΣ θα βγαζεις τα διπλασια απο εμενα τον ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ! Και με τι κοπο θα τα βγαζεις... Μαλλον θεος θα εισαι εσυ.
Η μοριοδότηση για τον άνεργο είναι μικρή με 200 μόρια και "Για συνεχόμενη ανεργία πέραν των 12 μηνών προστίθενται στο σύνολο των μορίων του/της 20 μόρια ανά συμπληρωμένο μήνα.". Ο εργαζόμενος δουλεύει :P τη στιγμή που ο άλλος είναι άνεργος, ενώ ενδέχεται να εργάζεται και κατά την περίοδο πρόσληψης στην ΕΠΑΣ. Πρόσθεσε και το ότι ο εργαζόμενος με την προϋπηρεσία του αν έχει δουλέψει 1 χρόνο παίρνει 600 μόρια σαν ΠΕ, 900 σαν ΤΕ και 1500 σαν ΔΕ ή 1 μόριο για κάθε διδακτική ώρα σαν εκπαιδευτικός. Ας πάρει και ο άνεργος 20 ώρες να έχει μια αξιοπρεπή δουλειά για λίγους μήνες.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα σας. Είμαι Φυσικός και στους πίνακες των ΣΕΚ (και ΙΕΚ) είμαι δεύτερος στους ανέργους και συνολικά τέταρτος. Τηλέφωνο δεν έχω δεχθεί από κανέναν. Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρω πόσους παίρνουν στην ειδικότητά μου ή πρέπει να πάω στη δευτεροβάθμια να ρωτήσω; Σας ευχαριστώ.
Να ρωτήσεις στον ΟΑΕΔ που περιμένεις να σε προσλάβει. Η δευτεροβάθμια δεν έχει καμιά σχέση με τον ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος fake

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόλις είδα στην διαύγεια τις προσλήψεις στην δικιά μου ΕΠΑΣ... Λοιπόν, στην ειδικότητα μου είμαστε απο ΠΕ--> 3 άνεργοι και απο ΤΕ--> 2 άνεργοι και 1 ιδιώτης. Οπότε στον ενοποιημένο πίνακα 5 άνεργοι και ένας ιδιώτης. Προσλήφθηκε η 4η στη σειρά άνεργη...!!!! Εγώ είμαι 3η και δεν ειδοποιήθηκα ποτέ!!!!

Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο που είναι ΤΕ ενώ εγώ ΠΕ;;;; Της έδωσαν μόνο 2 ώρες... Αξίζει να κάνω κάποια κίνηση; και αν ναι θα βγάλω άκρη ή τζάμπα κόπος;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Με το ΤΕ στην εκπαίδευση εννοούμε τους αποφοίτους δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Αυτοί δεν ενοποιούνται με τους ΠΕ (αποφοίτους ΑΕΙ και ΑΤΕΙ). Αν, όμως, με το ΤΕ εννοούσες αποφοίτους ΤΕΙ, τότε έγινε λάθος! Αν το δίωρο έχει σημασία για σένα, πάρε τηλέφωνο στην ΕΠΑΣ και αν αρχίσουν να σου τα μασάνε πάρε στη Διοίκηση του ΟΑΕΔ στον Άλιμο.

Αποσυνδεδεμένος fake

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όντως, όταν έγραψα ΤΕ εννοούσα απόφοιτο ΤΕΙ  :-[... Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση... Αν και μάλλον θα τις αφήσω τις 2 ώρες μιας και παρακολουθώ το ΕΠΠΑΙΚ σε άλλη πόλη και 3 απο τα 5 απογεύματα μου είναι "γεμάτα"! Μάλλον δεν αξίζει να μπω σε τέτοιο κόπο για τόσο λίγες ώρες... Όπως και να έχει και πάλι σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Στη δικια μου ΕΠΑΣ εγιναν σημερα καποιες προσληψεις αλλα οχι σε ολους μας!!! Ο υπαλληλος που κανει τα χαρτια μας ειπε οτι δεν μπορουσε να μπει στο συστημα και να κανει προσληψη για ολους.. Ισχυει κατι τετοιο;;; Ή μας κοροιδευει;;

ναι αν έχεις και σε άλλη επασ ή ιεκ οαεδ και σε έχουν προσλάβει πρώτοι αυτοί, δεν μπορεί να σε προσλάβει και άλλη. Απλά θα κάνει συμπληρωματική σύμβαση και θα τη στείλει εκεί που είναι η αρχική σου.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Συνάδελφοι καλημέρα, υπάρχουν αποτελέσματα για ΣΕΚ Καρδίτσας ή εγώ δεν τα βλέπω; Ευχαριστώ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 951
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 930
Σύνολο: 944

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.