*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753788 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2142 στις: Ιούνιος 03, 2015, 05:23:58 μμ »
Δειλά δειλά κάτι αχνοφαίνεται.....(Χωρίς να σημαίνει και πολλά αυτή η λίστα).....
https://diavgeia.gov.gr/doc/79%CE%A1%CE%9846%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-%CE%A11%CE%94?inline=true

οι υπόλοιποι πότε...???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:14:24 »

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2143 στις: Ιούνιος 03, 2015, 05:24:29 μμ »
μετα απο ποσο καιρο πληρωνουν?καλα τα εβγαλαν τα ονοματα στη διαυγεια............. :-\

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2144 στις: Ιούνιος 03, 2015, 06:52:06 μμ »
Αυτή η λίστα τελικά μήπως φανερώνει και άλλα πράγματα τελικά;;;

Απορία: Γιατί άτομα που στην οριστική λίστα των εκπαιδευτών ανα ειδικότητα κ νομό ενώ βρίσκονται κάτω απο εμένα στο διαύγεια φαίνονται ότι δουλεύουνν πριν απο έμενα (1 μηνα) κ σε δήμο που είναι πρωτεύουσα του νομου;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2145 στις: Ιούνιος 03, 2015, 08:07:36 μμ »
Συγνώμη...πού είναι δτο διαύγεια τα τμήματα που άρχισαν τέλη του 14 και τελείωσαν μέσα στο 15???γιατί αυτά είναι τμήματα μόνο του 15....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:14:24 »

Αποσυνδεδεμένος sonata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2146 στις: Ιούνιος 03, 2015, 10:33:23 μμ »
κι εγω ειχα τμημα που ξεκινησε τον Δεκεμβριο του 14 και τελειωσε τον Μαρτιο του 15. Για το διαστημα αυτο ειχε βγει αλλος πινακας στη διαυγεια?

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2147 στις: Ιούνιος 04, 2015, 09:27:08 πμ »
Συγνώμη...πού είναι δτο διαύγεια τα τμήματα που άρχισαν τέλη του 14 και τελείωσαν μέσα στο 15???γιατί αυτά είναι τμήματα μόνο του 15....

Έχει και αυτήν την λίστα...Απλά ανέβασα μόνο την μία χθες....
https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%9B0246%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-%CE%966%CE%A3?inline=true

Τώρα το ότι βγήκαν αυτά τα ονόματα δεν σημαίνει πως θα πληρωθούμε κιόλας άμεσα. Εγώ το καταλαβαίνω πως απλά τα χαρτά μας που έστειλαν οι υπεύθυνοι είναι σωστά και τουλάχιστον δεν θα χρειαστεί να τα ξαναστείλουμε 3 και 4 φορές όπως κάναμε παλιότερα...Αν δεν είναι το όνομά σας εδώ πολύ πιθανό (χωρίς πάλι να είναι σίγουρο) πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα χαρτιά σας..Φυσικά λογικά θα βγουν και άλλες λίστες με ονόματα εκτός από αυτές τις 2 οπότε καλό θα ήταν να παρακολουθείτε λίγο την Διαύγεια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2015, 09:29:56 πμ από theo1985 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2148 στις: Ιούνιος 04, 2015, 12:36:22 μμ »
Οι εκπαιδευτές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ καλώς καταχωρούνται στη φορολογική δήλωση ως "αμοιβές από επιχειρηματική δραστηριότητα μη επιτηδευματιών" αφού είναι εισηγητές σεμιναρίων με σύμβαση έργου και πληρώνονται με απόδειξη δαπάνης. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι, αν έχεις και εισοδήματα από μισθωτή εργασία, τότε, αντί να σου δίνουν πίσω το 20% των αποδείξεων δαπάνης που σου έχουν παρακρατήσει, σου ζητάνε από πάνω να πληρώσεις και 6%. Ενώ, πέρυσι, έχοντες και μη έχοντες εισοδήματα από μισθωτή εργασία πήραμε το 20% πίσω. Η σφαλιάρα μπορεί να φτάσει ακόμα και πάνω από 1000 ευρώ σε σχέση με πέρυσι!

σημερα που πηγα στο λογιστη να καταθεσω τη δηλωση και την ειδαμε πιο αναλυτικα, οντως πληρωνω (ειχες δικιο pipis75) αλλα το ποσο ειναι μικρο, κατω των 50ε.
απλα μου ειπε ο λογιστης αν μπορουμε να αρχισουμε τα τηλεφωνα και να μας πανε στον κωδικο 4, οπως ανεφερε η mary.kdvm ως περιστασιακα απασχολουμενοι και να φορολογηθουμε με την κλιμακα των μισθωτων και να εχουμε επιστροφη. διαφορετικα αν μεινει εκει τοτε φορολογουμαστε ως ελ. επαγγελματιες με 26%.

εχει λοιπον καταφερει καποιος να επικοινωνησει με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ τηλεφωνικα; σε ποιο νουμερο;

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2149 στις: Ιούνιος 04, 2015, 01:49:04 μμ »
Παιδιά, έχω πάθει σοκ. Μόλις μπήκα και είδα τα λινκ με τις πληρωμές και βλέπω το όνομά μου για την περίοδο τέλη Μαρτίου-τέλη Ιουνίου (τελειώνω σήμερα το τμήμα να σκεφτείτε) και όχι τι προηγούμενο τμήμα τέλη 2014-Φεβρουάριο 2015 κι αυτό μολονότι η συγκεκριμένη περίοδος που λείπει σ'εμένα πληρώνεται σε άλλους. Γιατί; Επίσης...ωραία αναρτήθηκαν και τώρα τι; Πότε θα πληρωθούμε; Θα προλάβουμε να τα δηλώσουμε; Πχ εγώ έχω κανονίσει με το λογιστή να κάνω τη δήλωση μετά τις 15/6 (βασικά αυτός θέλει τότε γιατί τώρα τρέχει με τις επιχειρήσεις). Ξέρει κανείς τίποτα;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2150 στις: Ιούνιος 04, 2015, 02:43:38 μμ »
Σε τηλ. επικοινωνία που είχα για αυτό το θέμα μου είπαν ότι αυτά δεν είναι ουσιαστικά οι πληρωμές μας αλλά οι συμβάσεις μας. Οι πληρωμές μου είπαν μετά απο 4 μήνες το λιγότερο...Θα ξαναβγεί αρχείο ή θα κάνουν επανάληψη στο ίδιο όταν πλησιάζει ο χρόνος πληρωμής των σύγχρονων δούλων. >:(
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2151 στις: Ιούνιος 04, 2015, 02:49:06 μμ »
Παιδιά, έχω πάθει σοκ. Μόλις μπήκα και είδα τα λινκ με τις πληρωμές και βλέπω το όνομά μου για την περίοδο τέλη Μαρτίου-τέλη Ιουνίου (τελειώνω σήμερα το τμήμα να σκεφτείτε) και όχι τι προηγούμενο τμήμα τέλη 2014-Φεβρουάριο 2015 κι αυτό μολονότι η συγκεκριμένη περίοδος που λείπει σ'εμένα πληρώνεται σε άλλους. Γιατί; Επίσης...ωραία αναρτήθηκαν και τώρα τι; Πότε θα πληρωθούμε; Θα προλάβουμε να τα δηλώσουμε; Πχ εγώ έχω κανονίσει με το λογιστή να κάνω τη δήλωση μετά τις 15/6 (βασικά αυτός θέλει τότε γιατί τώρα τρέχει με τις επιχειρήσεις). Ξέρει κανείς τίποτα;

Truth, τα δηλωνεις τη χρονια που θα πληρωθεις. πχ. ακομα και αυριο το πρωι να σε πληρωσουν, λεμε και κανα αστειο  ;D, θα τα δηλωσεις του χρονου. και ας αφορα εργασια του 2014. 

εγω παντως εχω παρατηρησει οτι οι πληρωμες απο ΚΔΒΜ εγιναν σε διαστημα 6 με 9 μηνες μετα το τελος των προγραμματων που εκανα. τωρα που σταματουνε να δουμε τι θα γινει και ποιος θα ασχοληθει...

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2152 στις: Ιούνιος 04, 2015, 03:01:43 μμ »
Truth, τα δηλωνεις τη χρονια που θα πληρωθεις. πχ. ακομα και αυριο το πρωι να σε πληρωσουν, λεμε και κανα αστειο  ;D, θα τα δηλωσεις του χρονου. και ας αφορα εργασια του 2014. 

εγω παντως εχω παρατηρησει οτι οι πληρωμες απο ΚΔΒΜ εγιναν σε διαστημα 6 με 9 μηνες μετα το τελος των προγραμματων που εκανα. τωρα που σταματουνε να δουμε τι θα γινει και ποιος θα ασχοληθει...
Ναι, δίκιο έχεις. Πάνω στην ταραχή μου μπερδεύτηκα. Βασικά με βολεύει να δηλώσω τώρα τα ποσά γιατί κυριολεκτικά θα πληρώσω φόρο αλλά τέλος πάντων (έλεος, αν έχεις 0 εισόδημα πληρώνεις φόρο, αν έχεις έστω 2000, δεν πληρώνεις τίποτα-μου το είπε μια λογίστρια).
Τώρα για τις πληρωμές μας ήξερα γύρω στον Αύγουστο θα πληρωθούμε (μου το είπε ο υπεύθυνός μας) αλλά βέβαια πλέον τίποτα δεν είναι σίγουρο. Απλά μου έκανε εντύπωση που 1. εγκρίθηκε η πληρωμή από καιρό για τμήμα που τελειώνει σήμερα, 2. δεν υπάρχει το προηγούμενο τμήμα, άρα θα περίμενα να δω έγκριση για το προηγούμενο τμήμα που έχει ολοκληρωθεί εδώ και καιρό...κι όχι αυτό που καλά καλά δεν τέλειωσε... Λέω κάτι λάθος;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2153 στις: Ιούνιος 04, 2015, 05:56:25 μμ »
Λοιπόν έψαξα και βρήκα και το άλλο αρχείο για όσους ξεκίνησαν τμήμα τέλη του 2014. Η απόφαση αναρτήθηκε το Φεβρουάριο : https://diavgeia.gov.gr/doc/6ΕΑΡ46ΨΖΣΠ-2ΔΗ?inline=true

Αν δε λειτουργεί το λινκ, κάντε αντιγραφή-επικόλληση

Ή δοκιμάστε αυτό: https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%95%CE%91%CE%A146%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-2%CE%94%CE%97
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2015, 05:58:17 μμ από Truth »
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2154 στις: Ιούνιος 04, 2015, 08:46:42 μμ »
Λοιπόν έψαξα και βρήκα και το άλλο αρχείο για όσους ξεκίνησαν τμήμα τέλη του 2014. Η απόφαση αναρτήθηκε το Φεβρουάριο : https://diavgeia.gov.gr/doc/6ΕΑΡ46ΨΖΣΠ-2ΔΗ?inline=true

Αν δε λειτουργεί το λινκ, κάντε αντιγραφή-επικόλληση

Ή δοκιμάστε αυτό: https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%95%CE%91%CE%A146%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-2%CE%94%CE%97

Ευχαριστούμε πολύ Truth! Το ΄ψαχνα και δεν μπορούσα να το βρω....

Αποσυνδεδεμένος xandra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2155 στις: Ιούνιος 06, 2015, 09:44:24 πμ »
Έχει σταλεί σε κάποιον εκπαιδευτή βεβαίωση αποδοχών για το διδακτικό έργο στα ΚΔΒΜ το 2014 ;
Εμένα δεν μου έχει έρθει τπτ ακόμη.
Πώς θα κάνουμε την φορολογική δήλωση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160625
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 301
Σύνολο: 311

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.