*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2198 στις: Ιούνιος 17, 2015, 02:55:16 μμ »
Πώς δε σου λένε; Από την εμπειρία μου, εφόσον ρωτήσω, πάντα μου λένε. Μήπως δε ρώτησες και ο υπεύθυνος θεωρούσε δεδομένο ότι ήξερες πού να απευθυνθείς με βάση προηγούμενη εμπειρία σου; Επιπλέον ο τελευταίος μας υπεύθυνος μας έστειλε και εμαιλ με ονόματα υπεύθυνου για πληροφορίες, το φαξ, το τηλέφωνο, όλα... τόσο για τα οικονομικά όσο και για τα εργασιακά (βεβαιώσεις προϋπηρεσίας, σύμβαση...). Πάντως το θεωρώ απαράδεκτο να λέτε ότι δε σας έδωσαν κάποιο στοιχείο. Κι αν τύχαινε αυτό, θα έφταιγε ο συγκεκριμένος υπεύθυνος. Και σ'αυτή την περίπτωση δε θα είχατε να κάνετε κάτι καλύτερο από το να συμβουλευτείτε την κεντρική σελίδα της υπηρεσίας που έχει τηλεφωνικό κατάλογο. Αυτό το να βγαίνετε στο διαδίκτυο περιμένοντας εδώ να βρείτε απάντηση και να λέτε και τέτοια λόγια δεν το καταλαβαίνω.
1. Τι θα πει θεωρώ απαράδεκτο να λέτε ότι δε σας έδωσαν κάποιο στοιχείο στα 280 περιφερειακά Στελέχη , θα συμφωνήσεις ότι υπάρχουν και κάποια που δεν ειναι υπέυθυνα . Και η δική μου υπεύθυνη ήταν εξαιρετική,  έψαχνε κάθε βδομάδα τη Διαυγεια μέχρι να βρει εγκριση πληρωμής για τους εκπαιδευτές της. Παρ'όλα αυτά υπάρχουν και κάποιοι που δεν νοιάζονται παρα μόνο για το διαδικαστικό του πράγματος, δηλαδή δημιουργία και λήξη προγραμματων και αποστολή μηνιαίων... Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:59:24 »

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2199 στις: Ιούνιος 17, 2015, 05:25:19 μμ »
1. Τι θα πει θεωρώ απαράδεκτο να λέτε ότι δε σας έδωσαν κάποιο στοιχείο στα 280 περιφερειακά Στελέχη , θα συμφωνήσεις ότι υπάρχουν και κάποια που δεν ειναι υπέυθυνα . Και η δική μου υπεύθυνη ήταν εξαιρετική,  έψαχνε κάθε βδομάδα τη Διαυγεια μέχρι να βρει εγκριση πληρωμής για τους εκπαιδευτές της. Παρ'όλα αυτά υπάρχουν και κάποιοι που δεν νοιάζονται παρα μόνο για το διαδικαστικό του πράγματος, δηλαδή δημιουργία και λήξη προγραμματων και αποστολή μηνιαίων... Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.
Είπα βρίσκω απαράδεκτο να λένε τέτοια λόγια και παράθεσα τα λόγια. Δηλαδή είναι δυνατό να λέει κάποιος πως ζήτησε στοιχεία και δεν της τα έδωσαν; Κι αν δεν της τα έδωσαν, τι έκανε; Δεν απευθύνθηκε στην κεντρική υπηρεσία; Που δεν μπορώ να πιστέψω ότι ζήτησε πχ το τηλέφωνο και δεν της το έδωσαν.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος gt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2200 στις: Ιούνιος 17, 2015, 06:33:49 μμ »
Δηλαδή για να καταλάβω, σας κάνει εντύπωση που υπάρχει ''υπεύθυνος εκπαίδευσης'' με τέτοια συμπεριφορά;;; Το ότι δεν έχει τύχει σε κάποιους δε σημαίνει ότι δεν γίνονται κιόλας!!Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι επαγγελματίες που νοιάζονται πραγματικά γι'αυτό που κάνουν κ το κάνουν σωστά κ άλλοι όχι! Η δικιά μου ''υπεύθυνη'' [ ο Θεός να την πει!!] εδώ κ μια εβδομάδα μου στέλνει το φαξ για να ζητήσω βεβαίωση!! Αναγκάστηκα να τηλ στην προηγούμενη μου υπεύθυνη κ να μου το δώσει, η οποία το θυμόταν κ απ'έξω! Υποτίθεται ότι εμείς μιλάμε μόνο με τους υπευθύνους κ όχι με τα κεντρικά στην Αθήνα! Να μη θυμηθώ κ τη σύμβαση που μου την έφερε  μια εβδομάδα πριν κλείσει το τμήμα κ αυτό γιατί εγώ επέμενα με συνεχή τηλέφωνα κ μνμτα! Και πολλά άλλα... Πραγματικά είχα απηυδήσει, πρώτη φορά συναντούσα τέτοια συμπεριφορά! Παντελής αδιαφορία! Και πείτε μου υπάρχει κάποια αξιολόγηση γι'αυτούς τους ανθρώπους;; Μπορούμε να απευθυνθούμε κάπου;

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2201 στις: Ιούνιος 17, 2015, 07:06:30 μμ »
Έχεις δίκιο gt. Μου έχουν τύχει και χειρότεροι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:59:24 »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2202 στις: Ιούνιος 17, 2015, 07:15:18 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Καταρχήν θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι νεώτερο σχετικά με την επανέναρξη της λειτουργίας των ΚΔΒΜ από την νέα σχολική χρονιά. Σταματάνε τώρα την λειτουργία τους και περιμένουμε όταν και αν θα προκηρυχθούν θέσεις για υπεύθυνους εκπαίδευσης για να ξεκινήσουν ξανά ή έχει αλλάξει κάτι; Επίσης σχετικά με τις πληρωμές εγώ προσωπικά πέρσι είχα πληρωθεί πάρα πολύ γρήγορα, συγκριτικά, δηλαδή στους 2 μήνες από την λήξη των μαθημάτων μου. Η οικονομική υπηρεσία του ΙΝΕΔΙΒΙΜ μπορεί να δώσει κάποια απάντηση για φέτος; Έχει προσπαθήσει κανείς να ενημερωθεί από'κεί; Τέλος για την βεβαίωση προϋπηρεσίας χρειάζεται να γνωρίζουμε τους κωδικούς των τμημάτων; Στην σχετική αίτηση δεν ζητείται κάτι τέτοιο αλλά έχω δουλέψει σε τρία διαφορετικά ΚΔΒΜ φέτος γι'αυτό και ρωτάω.

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2203 στις: Ιούνιος 17, 2015, 07:45:29 μμ »
Κανονικά οι εκπαιδευτές ρωτάνε τους Υπεύθυνους ΚΔΒΜ και όχι κατευθείαν τα κεντρικά. Υπάρχει σχετική οδηγία.
Είναι στα καθήκοντά τους να σου απαντήσουν οι Υπεύθυνοι ΚΔΒΜ για το θέμα που τους ρώτησες, δηλαδή για την βεβαίωση προϋπηρεσίας.
Αν δεν το ξέρουν,να πάρουν τηλ. τον συντονιστή τους να ρωτήσουν και να σε ενημερώσουν σχετικά.
οκ, αυτό θα κάνω, θα ενημερώσω πρώτα τους υπεύθυνους,
σ' ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2204 στις: Ιούνιος 17, 2015, 07:47:35 μμ »
Οχι θα σου πει ο υπευθυνος σου αν φαινεται ολοκληρωμεν στην τηλεματική. μετά θα στείλεις εσύ φαξ

οκ σ'ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2205 στις: Ιούνιος 17, 2015, 08:01:55 μμ »
Είπα βρίσκω απαράδεκτο να λένε τέτοια λόγια και παράθεσα τα λόγια. Δηλαδή είναι δυνατό να λέει κάποιος πως ζήτησε στοιχεία και δεν της τα έδωσαν; Κι αν δεν της τα έδωσαν, τι έκανε; Δεν απευθύνθηκε στην κεντρική υπηρεσία; Που δεν μπορώ να πιστέψω ότι ζήτησε πχ το τηλέφωνο και δεν της το έδωσαν.

μα τι λόγια είπα;; μια ερώτηση έκανα, όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ...
και ναι είναι αλήθεια ότι τηλέφωνο για τα οικονομικά δεν μου έδωσαν! αλήθεια λέω!
το ζήτησα από υπεύθυνο που γνώριζα άλλης περιοχής που μου το έδωσε,
γιατί και στην κεντρική σελίδα να πάρεις θα φας πόση ώρα για να μάθεις το πραγματικό τηλέφωνο!
προσωπικά οι υπεύθυνοι της περιοχής μου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ όση ταλαιπωρία τρώμε στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ
άλλη τόση και μ'αυτούς εκεί μέσα!

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2206 στις: Ιούνιος 17, 2015, 08:13:00 μμ »
Δηλαδή για να καταλάβω, σας κάνει εντύπωση που υπάρχει ''υπεύθυνος εκπαίδευσης'' με τέτοια συμπεριφορά;;; Το ότι δεν έχει τύχει σε κάποιους δε σημαίνει ότι δεν γίνονται κιόλας!!Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι επαγγελματίες που νοιάζονται πραγματικά γι'αυτό που κάνουν κ το κάνουν σωστά κ άλλοι όχι! Η δικιά μου ''υπεύθυνη'' [ ο Θεός να την πει!!] εδώ κ μια εβδομάδα μου στέλνει το φαξ για να ζητήσω βεβαίωση!! Αναγκάστηκα να τηλ στην προηγούμενη μου υπεύθυνη κ να μου το δώσει, η οποία το θυμόταν κ απ'έξω! Υποτίθεται ότι εμείς μιλάμε μόνο με τους υπευθύνους κ όχι με τα κεντρικά στην Αθήνα! Να μη θυμηθώ κ τη σύμβαση που μου την έφερε  μια εβδομάδα πριν κλείσει το τμήμα κ αυτό γιατί εγώ επέμενα με συνεχή τηλέφωνα κ μνμτα! Και πολλά άλλα... Πραγματικά είχα απηυδήσει, πρώτη φορά συναντούσα τέτοια συμπεριφορά! Παντελής αδιαφορία! Και πείτε μου υπάρχει κάποια αξιολόγηση γι'αυτούς τους ανθρώπους;; Μπορούμε να απευθυνθούμε κάπου;

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2207 στις: Ιούνιος 17, 2015, 09:16:58 μμ »
Έχει αλλάξει κάτι με τη φορολογία για αυτούς με ΑΕΔ και μπλοκάκι; Ξέρει κανείς να μας ενημερώσει;

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/64588/afantes-oi-desmeyseis-gia-lysi-stis-forologikes-adikies-sta-blokakia

μας δουλευουν;;;  >:(

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2208 στις: Ιούνιος 17, 2015, 09:57:28 μμ »
μα τι λόγια είπα;; μια ερώτηση έκανα, όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ...
και ναι είναι αλήθεια ότι τηλέφωνο για τα οικονομικά δεν μου έδωσαν! αλήθεια λέω!
το ζήτησα από υπεύθυνο που γνώριζα άλλης περιοχής που μου το έδωσε,
γιατί και στην κεντρική σελίδα να πάρεις θα φας πόση ώρα για να μάθεις το πραγματικό τηλέφωνο!
προσωπικά οι υπεύθυνοι της περιοχής μου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ όση ταλαιπωρία τρώμε στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ
άλλη τόση και μ'αυτούς εκεί μέσα!
Συνεχίζεις να με εκπλήσσεις δυσάρεστα γιατί τυχαίνει εχθές να μίλησα με τα κεντρικά και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου. Και αμέσως απάντησαν (στο τηλέφωνο που μας έστειλε με εμαιλ ο υπεύθυνός μας) και μου είπαν και λεπτομέρειες, μέχρι και το πότε θα πληρωθούμε! Έχω κι εγώ παράπονα (όπως το γιατί αργούν οι συμβάσεις, πράμα βασικό για να γραφτούμε στον οαεδ) αλλά αυτά που λες ειλικρινά τα βρίσκω υπερβολικά. Τι θα πει ζήτησες το τηλέφωνο και δε στο έδωσαν;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2209 στις: Ιούνιος 17, 2015, 10:44:35 μμ »
Βρε παιδιά συγγνώμη που εμπλέκομαι στην μεταξύ σας συζήτηση, αλλά δεν έχει κανένα νόημα να διαπληκτίζεται ο ένας με τον άλλον. Σαφώς και μπορεί να υπάρχουν υπεύθυνοι εκπαίδευσης ή υπάλληλοι του ΙΝΕΔΙΒΙΜ που δεν έχουν την διάθεση να εξυπηρετήσουν ακόμα και αν κάτι εμπίπτει στις αρμοδιότητές τους. Που θα "πέσει" ο καθένας μας είναι τυχαίο, εγώ προσωπικά στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ έχω πετύχει και πρόθυμο αλλά και αδιάφορο υπάλληλο. Τέλος πάντων, Truth ανέφερες ότι σε ενημέρωσαν για τις πληρωμές. Επειδή σε προηγούμενο post μου, λίγο πιό πάνω ρωτάω αυτό ακριβώς θα μπορούσες να πεις και σε'μας τι έχεις μάθει; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2211 στις: Ιούνιος 19, 2015, 06:21:15 μμ »
http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/64588/afantes-oi-desmeyseis-gia-lysi-stis-forologikes-adikies-sta-blokakia

μας δουλευουν;;;  >:(
πρωτη φορα αριστερα συναδελφοι ... 4000 € εισοδηματα 1700€ φορος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 326
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.