*

Αποστολέας Θέμα: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών  (Αναγνώστηκε 125371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 26, 2015, 07:03:51 μμ »
20% σε καθε φαση οχι σε καθε περιοχη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:23:37 »

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 26, 2015, 07:12:40 μμ »
20% σε καθε φαση οχι σε καθε περιοχη

Ναι λογικο!!!

Αποσυνδεδεμένος gfnip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 26, 2015, 07:35:48 μμ »
Στείλε πμ στον MARKOS που είναι ο διαχειριστής και πες του να σου δώσει το μέιλ του να το στείλεις εκεί και να το ανεβάσει αυτός. Κι εγώ έτσι έκανα, γιατί είναι δύσκολο να το ανεβάσεις από το pde.
Έστειλα τον πίνακα στον Μάρκο. Θα τον ανεβάσει αυτός.

Αποσυνδεδεμένος rose_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 26, 2015, 08:46:31 μμ »
Και εγώ από θέση περίπου 1300 βρέθηκα 1800... Και με λίγες περιοχές δηλωμένες δεν ελπίζω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:23:37 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 12:12:43 μμ »
   Εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ60 μετά την Α΄φάση (25/9/2015)

Ευχαριστούμε το μέλος gfnip  και ευχόμαστε καλή τύχη σε όλους και όλες,
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 12:41:32 μμ »
πολύ ησυχία έπεσε βρε παιδιά... φαντάζομαι ενδεικτική της απογοήτευσης που νιώθουμε όλοι...

-Τα κενά στην Αν. Αττική μετά τις προσλήψεις της Παρασκευής για όποιες ενδιαφέρονται:
Αφαιρώντας τους διορισμούς αναπληρωτών που έγιναν  στις 25/9 παραμένουν: 105 τάξεις χωρίς δάσκαλο στην Ανατολική Αττική και 58 τμήματα νηπιαγωγείου χωρίς νηπιαγωγό 270 εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων λείπουν τα ολοήμερα δε λειτουργούν πουθενά 118 κενά δασκάλων και νηπιαγωγών στην ειδική αγωγή – τα ειδικά σχολεία παραμένουν στην ουσία κλειστά χωρίς εκπαιδευτικούς και οι ειδικές τάξεις επίσης για παράλληλη στήριξη το Υπ. Παιδείας σχεδιάζει προσλήψεις το Δεκέμβρη!!!
(Πηγή: http://xenesglosses.eu/2015/09/ta-kena-stin-anatoliki-attiki-meta-tis-proslixeis-tis-259-katastasi-sta-sxoleia/)

-Τα κενά σε Νηπιαγωγούς στην Γ' Αθήνας είναι 26, προσελήφθησαν μόλις 7 νηπιαγωγοί ΕΣΠΑ, άρα λείπουν άλλοι 19 (Από τον Αιρετό Γ.Χρόνη)

- Τα κενά σε Ηράκλειο, Νηπιαγωγοί: Ελλείψεις 180, Προσλήψεις αναπληρωτών 94  ( 79 του κρατικού  και 15 μέσω ΕΣΠΑ) Έλλειμμα 86 (Πηγή: http://www.youpress.gr/afta-ine-ta-pragmatika-kena-ekpedeftikon-sto-nomo-irakliou/)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2015, 02:28:30 μμ από evdokia »

Αποσυνδεδεμένος evvie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 11:16:15 μμ »
Κι εγώ εδώ... :) Γνωρίζουμε μήπως πόσες από όσες προσλήφθηκαν στην α' φάση ήταν πέρυσι (και) ειδικής;

Προσπέρασε πάντως πολλά άτομα το σύστημα, που μάλλον σημαίνει ότι είναι όντως πολλές οι συνάδελφοι της ειδικής κάτω από το 1300 που δε δήλωσαν κουτάκι ή έβαλαν λίγες περιοχές (λογικά ελπίζοντας να ξαναδουλέψουν στην ειδική).

Ας ελπίσουμε η β' φάση να είναι μεγάλη... 4000 δεκάμηνες προσλήψεις προβλεπόντουσαν αρχικά από το ΠΔΕ, μέχρι τη β' φάση θα έχει περάσει κι ένας μήνας, οπότε πάμε περίπου 4500 εννιάμηνες. Ε, δε θα είναι οι 500 τουλάχιστον για νηπιαγωγούς, αν βάλουμε και τις πιστώσεις που περίσσεψαν από το ΕΣΠΑ;

Νομίζω ότι όσες συνάδελφοι είναι μέχρι το 1500 περίπου μπορούν να είναι αισιόδοξες! Οι υπόλοιπες μάλλον εδώ θα είμαστε μέχρι το Δεκέμβρη τουλάχιστον... :)

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 11:44:40 μμ »
Κι εγώ εδώ... :) Γνωρίζουμε μήπως πόσες από όσες προσλήφθηκαν στην α' φάση ήταν πέρυσι (και) ειδικής;

Προσπέρασε πάντως πολλά άτομα το σύστημα, που μάλλον σημαίνει ότι είναι όντως πολλές οι συνάδελφοι της ειδικής κάτω από το 1300 που δε δήλωσαν κουτάκι ή έβαλαν λίγες περιοχές (λογικά ελπίζοντας να ξαναδουλέψουν στην ειδική).
Ο πίνακας της ειδικής δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα. Όταν ανακοινωθεί θα ψάξουμε να δούμε πόσες από αυτές που προσλήφθηκαν στην Α φάση είναι και στον πίνακα ειδικής. Οι της ειδικής πάντως στον πίνακά μας είναι 280 μέχρι το 1900 και κυμαίνονται κυρίως μεταξύ 1600-1900. Έχει βέβαια και κάτω από το 1600.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος evvie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 12:24:12 πμ »
Ναι, το γνωρίζω ότι δεν έχει βγει ακόμα ο φετινός πίνακας της ειδικής, εννοούσα με τον περσινό (γιατί όσες είναι και στους δυο πίνακες ήταν και πέρυσι). Πάντως αν είναι οι πιο πολλές μετά το 1300, μπορεί στην α' φάση να μην πήρε και καμία...

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:06:21 πμ »
Η επόμενη φαση θα φτάσει σίγουρα στο 1500....το θέμα ειναι να γινει φαση ειδικης να φύγουν αρκετές....μένει να δούμε τι θα γινει και με τα ασφαλιστικά που κατατέθηκαν....εμείς με σειρά 1700 και μετά θα έχουμε ελπίδες;πέρυσι έφτασε στο 1860 ....

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:32:55 πμ »
Η επόμενη φαση θα φτάσει σίγουρα στο 1500....το θέμα ειναι να γινει φαση ειδικης να φύγουν αρκετές....μένει να δούμε τι θα γινει και με τα ασφαλιστικά που κατατέθηκαν....εμείς με σειρά 1700 και μετά θα έχουμε ελπίδες;πέρυσι έφτασε στο 1860 ....

καλημέρα. τα ασφαλιστικά δεν εχουν κατατεθει. θα κατατεθούν μόλις βγει και ο οριστικός πίνακας της Β'βαθμιας γιότι γίνονται από κοινού. Πάντως η γνώμη μου είναι πως τιποτα δεν θα γινει! η χρόνιά θα κυλήσει ως έχει κ απλά θα ευχόμαστε να ψηφιστεί το πολυνομοσχέδιο-κουρελού του Μπαλτά και να αναγνωριστεί το σύνολο της προϋπηρεσίας μας.
Εγώ πάντως ειμαι από προβληματισμένη, απογοητευμένη μέχρι και φοβισμένη. Δουλεύω από το 2009, έπεσα 200 θέσεις και με κατάταξη 1141 άνοιξα τις επιλογές μου (Βοιωτία, Β Πειραιά, Αττική, Κυκλάδες) και δεν επιασα τίποτα!!! Η λογική μου λέει πως πλέον αν έχει θέσει κάτω από 900 και θελεις να δουλέψεις Α φαση πρέπει οπωσδήποτε να δηλώνεις Δωδεκάνησα και Κρήτη. Οκ οι πίνακες θα ανοιξουν, θα αποκατασταθεί μια μεγάλη αδικία αλλά θέσεις θα ανεβουμε σχεδόν όλοι. Νομίζω πως αν δεν γίνουν άμεσα μονιμοι διορισμοί θα είμαστε όλοι στον πίνακα με μεγάλες προϋπηρεσίες και θα συμβαίνει να μην μπορούμε να "πιάσουμε" τις περιοχές της επιθυμίας μας.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 10:24:57 πμ »
Evdokia στη ν επόμενη φαση εισαι μέσα....εννοείται πως θα ανοίξουν αρκετές περιοχές ....εγώ βρέθηκα 400 θέσεις πίσω.....το θέμα ειναι μέχρι που θα φτάσει ο πινακσς....

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 10:38:27 πμ »
Ελευθερία μου, η κοινή μου λογική αυτό μου λέει. Βέβαια η ίδια κοινή λογική μου έλεγε πως θα δουλέψω απο την πρώτη φάση.. εξού και οι Κυκλάδες... Όμως δεν είναι το θέμα αν θα πάω φέτος για δουλεία όπως και όλοι μας. Με έχει πάρει από κάτω γενικά... μεγάλη απογοήτευση....είμαστε όλοι μας όμηροι σε ένα σύστημα που βάζει την ζωή μας στην αναμονη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160841
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 925
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 795
Σύνολο: 798

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.