*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154283 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4592 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:31:45 μμ »
Σύμφωνα με τις απόψεις των περισσότερων εδώ μέσα όσοι το κατέθεσαν μέχρι πέρσι δεν θα έχουν πρόβλημα, όσοι το κάνουν ήδη ή θα το κάνουν από εδώ και πέρα δεν θα έχουν πρόβλημα επειδή τα πανεπιστήμια θα προσαρμόσουν τα προγράμματα τους.
Οπότε οι μόνοι που θα έχουν πρόβλημα είμαστε εμείς οι άτυχοι που το τελειώσαμε φέτος..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4593 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:36:23 μμ »
Το γεγονός οτι δεν δίνουν άμεσες απαντήσεις τόσο το υπουργείο όσο και το ιεπ σημαίνει οτι έχει γίνει ο κακός χαμός και τίποτα δεν ειναι τελεσίδικο.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4594 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:40:40 μμ »
Το γεγονός οτι δεν δίνουν άμεσες απαντήσεις τόσο το υπουργείο όσο και το ιεπ σημαίνει οτι έχει γίνει ο κακός χαμός και τίποτα δεν ειναι τελεσίδικο.
Αυτό ακριβώς, πήρα τηλέφωνο στο ΥΠΑΙΘ και μου είπαν να πάρω στο ΙΕΠ γιατί δεν έχουν κάτι σίγουρο, πήρα στο ΙΕΠ και μου είπαν να στείλω γραπτό μήνυμα στο ΥΠΑΙΘ γιατί δεν έχουν κάτι ξεκάθαρο.Αυτό σημαίνει ότι δεν ξέρουν και οι ίδιοι.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4595 στις: Αύγουστος 11, 2015, 08:16:37 μμ »
Η απόφαση αναφέρει "... Προϋπηρεσίες οι οποίες αποκτήθηκαν από ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών ΕΑΕ, καθώς και του ΕΕΠ-ΕΒΠ, με μεταπτυχιακό- διδακτορικό τίτλο, έως και το σχολικό έτος 2014-2015 δεν θίγονται..." Άρα όσοι έκαναν τα χαρτιά τους μέχρι και πέρυσι δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα.
Για την προυπηρεσια μιλάει. Εννοεί οτι θα μετρήσει κανονικά απο τότε που κατατέθηκε το μεταπτυχιακό έως και το σχολικό έτος 2014-2015. Και αυτοί απο οτι φαίνεται θα εχουν πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4596 στις: Αύγουστος 11, 2015, 08:20:56 μμ »
Eγω παλι πιστευω οτι αυτοι που κατεθεσαν το 2008, 2010 2012 και 14  δεν θα εχουν προβλημα!Αυτοι που κατεθεσαν 2009 ,11 ,13 και15 θα εχουν ,αυτοι που θα καταθεσουν του χρονου επειδη ειναι δισεκτο ετος θα παρουν 8 μορια ως bonus κι απο αυτους που θα καταθεσουν το 2017 θα  αναγνωριστουν οσα εχουν αριθμο αναγνωρισης ΔΟΑΤΑΠ που ληγει σε 17 για να μην υπαρξουν υποψιες .Τελικα ο καθενας ερμηνευει μια αποφαση οπως τον συμφερει.Eλεος!
Τα σπάει!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4597 στις: Αύγουστος 11, 2015, 08:28:58 μμ »
Η απάντηση σου ειναι άτοπη αν αναφέρεσαι προσωπικά σε μένα. Ειμαι ανεργη εδω και 2 χρόνια βρίσκομαι στο προτελευταίο εξάμηνο του μεταπτυχιακού και μια υπουργική απόφαση ηρθε και μου γκρέμισε και μένα ενα όνειρο για κατι κάλυτερο. Αυτό που έγραψα είχε στόχο να καθησυχάσω διότι υπάρχει ελπίδα να μην εφαρμοστεί μια τραγελαφική απόφαση δίχως νομική υπόσταση. Επομένως μην βγάζεις βεβιασμένα συμπεράσματα γιατί και γω στην ίδια μοίρα είμαι μαι με εσας. Ούτε είχα 6.000 στην άκρη και ειπα να τα δώσει έτσι απλόχερα
Τέτοιες καθησυχαστικες τοποθετήσεις τις έχουμε πραγματικά ανάγκη αυτήν την ώρα. Και εγώ θέλω να σκέφτομαι θετικά και να κανω αισιόδοξες σκέψεις πιστεύοντας πάντα οτι θα δικαιωθούμε διότι απλά τα πράγματα μου φαίνονται τόςο ξεκάθαρα:
ΑΓΩΓΗ=ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Έχεις δίκιο.Ας βγει η οποια απόφαση και σε περίπτωση αδικίας όλοι μαζί ενωμένοι για να τους πάρει και να τους σηκώσει επιτέλους.
Μην σου πω οτι και στην ευοίωνη περίπτωση που πάνε όλα καλά θα τους κάνουμε μήνυση για ψυχική οδύνη
...και ο άντρας σου δικηγόρος

Αποσυνδεδεμένος memosmemos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4598 στις: Αύγουστος 11, 2015, 09:34:55 μμ »
2103319055
vk@iep.edu.gr
klol@minedu.gov.gr
Aς στείλουμε e-mail όσοι μπορούμε στο υπουργείο...ειδικά όσοι δεν έχουμε τελειώσει ακόμα το μεταπτυχιακό...δεν είναι σπασμωδικές κινήσεις αλλά προληπτικές κινήσεις...

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1578
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4599 στις: Αύγουστος 11, 2015, 09:41:04 μμ »
Δεν θα συμφωνηςω ούτε θα διαφωνήσω μαζι σου ωστόσο αυτός ο ιστοχώρος δεν ειναι πεδίο πολιτικών διαμαχών και έκφρασης πολιτικών πεποιθήσεων αλλα ενα ένας χώρος που εκφράζονται οι ανησυχίες μας ως εκπαιδευτικοί.
Πιστεψε με..δεν εχω προθεση να βαλω το θεμα σε πολιτικο επιπεδο.. αλλα οταν το μελλον της παιδειας-το μελλον των εκπαιδευτικων-το μελλον των παιδιων -το μελλον των οικογενειων εξαρτωνται απο πολιτικες αποφασεις νομιζω οτι λιγη κριτικη δεν βλαπτη..Τα τελευταια 15 χρονια ειχαμε δεκαδες αλλαγες πανω στη παιδεια..και οχι μονο απο αλλαγη κυβερνησης..αλλα και απο αλλαγη υπουργου μετα απο ανασχηματισμο..Μεσα σε ενα βραδυ 250 βουλευτες τα βρηκανε και ψηφισανε το τριτο μνημονιο...Επιτελους δεν μπορουν οι ιδιοι να κανουν ενα πλανο τουλαχιστον δεκαετιας για την παιδεια??? Περισσυ το καλοκαιρι ειχαμε το φαινομενο της αλλαγης μοριοδοτησης στην ειδικη αγωγη ...με τα γνωστα αποτελεσματα..ανακοινωθηκαν προσληψεις π70.50 χωρις οι πινακες να ηταν ετοιμοι...τωρα εχουμε τα μεταπτυχιακα ...ο θεος να βαλλει το χερι του..η πορεια θα δειξει....

Αποσυνδεδεμένος labrianna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4600 στις: Αύγουστος 12, 2015, 10:15:11 πμ »
Παιδιά, για την εργασία της συμπεριληπτικής εκπαίδευσης, μπορεί κάποιος που πήρε καλό βαθμό να μου πει τις θεματικές που ανέπτυξε επιγραμματικά;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Daphne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Daphne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4602 στις: Αύγουστος 12, 2015, 12:30:36 μμ »
Συμφωνω εγω εστειλα σημερα να το κανουν και αλλοι συνάδελφοι όσο είναι νωρις ακόμα .... να προλάβουμε τα χειροτερα
2103319055
vk@iep.edu.gr
klol@minedu.gov.gr
Aς στείλουμε e-mail όσοι μπορούμε στο υπουργείο...ειδικά όσοι δεν έχουμε τελειώσει ακόμα το μεταπτυχιακό...δεν είναι σπασμωδικές κινήσεις αλλά προληπτικές κινήσεις...

Αποσυνδεδεμένος vasiliki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4603 στις: Αύγουστος 12, 2015, 01:07:27 μμ »
Καλησπέρα σας. Μπορείτε να μας πειτε τι γράψατε στα mail που στείλατε προκειμένου να ακολουθήσουμε μαζική γραμμή και να στείλουμε όσο γίνεται περισσότεροι προκειμένου να πιέσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4604 στις: Αύγουστος 12, 2015, 01:23:04 μμ »
Καλησπέρα σας. Μπορείτε να μας πειτε τι γράψατε στα mail που στείλατε προκειμένου να ακολουθήσουμε μαζική γραμμή και να στείλουμε όσο γίνεται περισσότεροι προκειμένου να πιέσουμε;

θα το ήθελα και εγώ... επίσης εάν κάποιος έχει στείλει και στο πανεπιστήμιο Λευκωσίας που κάνει προς το παρόν την πάπια....
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4605 στις: Αύγουστος 12, 2015, 01:44:23 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Πανεπιστήμιο και μου είπαν ότι μελετάνε σοβαρά αυτό που έχει προκύψει αλλά πρέπει να περιμένουμε γύρω στις 10 μέρες για οποιαδήποτε απάντηση καθώς τίποτα δεν είναι ακόμα σίγουρο. Μου διαβεβαίωσαν ότι θα πάρουν τα μέτρα τους ό,τι και αν γίνει και για όσους τελείωσαν και για όσους φοιτούν ή πρόκειται να φοιτήσουν. Επίσης είπαν πως θα ενημερωθούμε όλοι, ο καθένας ξεχωριστά για το τι θα γίνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.