*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154239 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vagelischios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5208 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 06:52:00 μμ »
Έγραψε: τί δουλειά έχει ο μηχανικός και ο τεχνολόγος τροφίμων να κάνει μάστερ ειδικής αγωγής μαζί με έναν επιστήμονα δάσκαλο, νηπιαγωγό, μαθηματικό, ψυχολόγο; ......  θα μπει και σε αυτούς τάξη, να διαχωριστούν οι κλάδοι

δηλαδή να μην κάνουμε το μάστερ μαζί με τους επιστήμονες δασκάλους και τους νηπιαγωγούς (και να ρίξουμε το επίπεδο τους γιατί μόνο αυτοί είναι επιστήμονες)
και να διαχωριστούν οι κλάδοι.... οι οποίοι είναι ήδη διαχωρισμένοι...

Αυτός που έγραψε υποτιμητικά για τους μηχανικούς θα έπρεπε να ντρέπεται. Δηλαδή κάποιος μηχανολόγος του Πολυτεχνείου που ενδιαφέρεται να διδάξει σε ενα "ειδικό ΕΠΑΛ" (υπάρχουν και τέτοια) δεν έχει το δικαίωμα να  κάνει μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγή? Και ποιος ειναι αυτός που θα αποκλείσει κάποιες ειδικότητες να κάνουν το μεταπτυχιακο αυτό??? Νομίζω οτι κάποιοι έχουν "ξεφύγει" όταν θεωρούν τους εαυτούς τους ποιο επιστήμονες απο τους άλλους.
Καταλαβαίνω οτι μετά όσα συμβαίνουν υπάρχει εκνευρισμός. Μη τρελαθούμε ομως κιόλας .......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5209 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 06:52:32 μμ »
Μόλις έκανα την ερώτηση μου έστειλαν συγχαρητήριο mail..δε ζητούσα κανένα τσουβάλι ευρώ καλύτερα μπας και έβρισκα και τα χρήματα;!
Κάτι ακόμα, πως πληρώνεται εσείς μέσω της jccsmart ή μέσω πειραιώς; Γιατί δεν ανοίγουν τα βιντεάκια που έστειλαν για το πως πληρώνεις μέσω της πρώτης και η πειραιώς μου φαίνεται η εύκολη λύση..

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5210 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 07:06:41 μμ »
Μόλις έκανα την ερώτηση μου έστειλαν συγχαρητήριο mail..δε ζητούσα κανένα τσουβάλι ευρώ καλύτερα μπας και έβρισκα και τα χρήματα;!
Κάτι ακόμα, πως πληρώνεται εσείς μέσω της jccsmart ή μέσω πειραιώς; Γιατί δεν ανοίγουν τα βιντεάκια που έστειλαν για το πως πληρώνεις μέσω της πρώτης και η πειραιώς μου φαίνεται η εύκολη λύση..


Εγώ πληρώνω μέσω jccsmart με πιστωτική και είναι πολύ εύκολο και χωρίς κόστος

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5211 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 07:32:14 μμ »
άσε έχουμε καταλάβει τον ρόλο σου, απόφοιτος συγκεκριμένου μεταπτυχιακού όπως δήλωσες, τώρα αν το πείρες χτες ή πριν 11 χρόνια και ότι δεν τον ξέρεις τα ακούω βερεσέ....η ουσία μετράει

θα "χτυπώ" όπου βρω το σύστημα που εκφράζεις με τα μηνύματα σου....  :-*

Kinegire, γούσταρες ΕΚΠΑ και σε κόψανε; Ακολούθαμε.. σε λίγο θα σκεφτώ οτι έχεις ερωτική εμμονή μαζί μου.Δεν εξηγείται να κάθεσαι να ψάχνεις τα μηνύματα ρε φίλε.

Αν νιώθει κάποιος υποτιμημένος, θα ''αναζητά'' παντού την αρνητική επιβεβαίωση.
Οπου ''επιστήμονας'' γυρίστε τούμπα τις ειδικότητες και θα δείτε οτι γράφτηκε χάρην του λόγου.
Συνεχίζω να πιστεύω οτι χρειάζεται οι κλάδοι να διαχωριστούν: πχ μαστερ εξειδικευμένα για κάθε ειδικότητα και οχι ενιαια. Που είδατε την υποτίμηση; (αλλο αν τη νιώθουν κάποιοι, δεν ευθύνομαι).
Οσον αφορά τις προτάσεις μου σχετικά με την κάλυψη κριτηρίων, είμαι σκεπτόμενος αλλα εσεις βλέπετε παντού εχθρούς και μου προσδίδετε ιδιότητες απειλής. Πάλι δεν ευθύνομαι. (kinegire, βρες κ τίποτε άλλο, μήπως να σπούδαζες νομική ή ντεντεκτιβ;...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5212 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 07:50:26 μμ »
άσε έχουμε καταλάβει τον ρόλο σου, απόφοιτος συγκεκριμένου μεταπτυχιακού όπως δήλωσες, τώρα αν το πείρες χτες ή πριν 11 χρόνια και ότι δεν τον ξέρεις τα ακούω βερεσέ....η ουσία μετράει

θα "χτυπώ" όπου βρω το σύστημα που εκφράζεις με τα μηνύματα σου....  :-*

πολύ καλά τα γράφεις και τα λές.. είμαι μαζί σου. Αλλά δυστυχώς έτσι προσπαθούν να κάνουν οι "παλιοί". Να χτύσουν μαγαζί και να αφήσουν απέξω τους άλλους... με οποιο τρόπο μπορούν.
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5213 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 08:08:48 μμ »
Kinegire, γούσταρες ΕΚΠΑ και σε κόψανε; Ακολούθαμε.. σε λίγο θα σκεφτώ οτι έχεις ερωτική εμμονή μαζί μου.Δεν εξηγείται να κάθεσαι να ψάχνεις τα μηνύματα ρε φίλε.

Αν νιώθει κάποιος υποτιμημένος, θα ''αναζητά'' παντού την αρνητική επιβεβαίωση.
Οπου ''επιστήμονας'' γυρίστε τούμπα τις ειδικότητες και θα δείτε οτι γράφτηκε χάρην του λόγου.
Συνεχίζω να πιστεύω οτι χρειάζεται οι κλάδοι να διαχωριστούν: πχ μαστερ εξειδικευμένα για κάθε ειδικότητα και οχι ενιαια. Που είδατε την υποτίμηση; (αλλο αν τη νιώθουν κάποιοι, δεν ευθύνομαι).
Οσον αφορά τις προτάσεις μου σχετικά με την κάλυψη κριτηρίων, είμαι σκεπτόμενος αλλα εσεις βλέπετε παντού εχθρούς και μου προσδίδετε ιδιότητες απειλής. Πάλι δεν ευθύνομαι. (kinegire, βρες κ τίποτε άλλο, μήπως να σπούδαζες νομική ή ντεντεκτιβ;...)
Κάνεις μεγάλο λάθος. Μέσα στα φορουμ κανείς δεν ειναι εχθρός κανενός. Υπερασπιζόμαστε όλοι τους εαυτούς μας και τους κόπους που κάνουμε όλα αυτα τα χρόνια. Εχουμε γινει μια ομάδα παλεύοντας ενάντια στο άδικο. Εσένα αν σου έλεγαν κάποιοι οτι: ξέρεις φίλε μου το πτυχίο που απέκτησες ειναι άκυρο. Τι θα έκανες;;; Θα έλεγες: δεν βαριέσαι μωρέ. Θα το ξανακάνω;;;;
Και άλλωστε αν αυτή η επιτροπή ήθελε όπως αρχικά ισχυρίστηκε νς βάλει τάξη στην ειδικη αγωγή θα άρχιζε απο τις βασικές και λειτουργικές της ανάγκες. Την άθλια καθημερινότητα που βιώνουν τα ειδικά σχολεία παρακαλώντας να έρθουν οι αναπληρωτές για νς κάνουν αγιασμό. Τα αισχρά κτίρια που στεγάζονται τα παιδιά μας πλήρως ακατάλληλα για τις ανάγκες τους.
Εεεεεε λοιπόν δεν θα υπερασπιστώ τις προθέσεις αυτής της επιτροπής που εχει αβάσιμους στόχους και θελει να πλήξει τους ανθρώπους που την υπηρετούν ήδη και αυτούς που θέλουν μελλοντικά να μπουν στον χώρο της ειδικής...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2015, 08:10:46 μμ από marilou1981 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5214 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 09:23:40 μμ »
Kinegire, γούσταρες ΕΚΠΑ και σε κόψανε; Ακολούθαμε.. σε λίγο θα σκεφτώ οτι έχεις ερωτική εμμονή μαζί μου.Δεν εξηγείται να κάθεσαι να ψάχνεις τα μηνύματα ρε φίλε.

Αν νιώθει κάποιος υποτιμημένος, θα ''αναζητά'' παντού την αρνητική επιβεβαίωση.
Οπου ''επιστήμονας'' γυρίστε τούμπα τις ειδικότητες και θα δείτε οτι γράφτηκε χάρην του λόγου.
Συνεχίζω να πιστεύω οτι χρειάζεται οι κλάδοι να διαχωριστούν: πχ μαστερ εξειδικευμένα για κάθε ειδικότητα και οχι ενιαια. Που είδατε την υποτίμηση; (αλλο αν τη νιώθουν κάποιοι, δεν ευθύνομαι).
Οσον αφορά τις προτάσεις μου σχετικά με την κάλυψη κριτηρίων, είμαι σκεπτόμενος αλλα εσεις βλέπετε παντού εχθρούς και μου προσδίδετε ιδιότητες απειλής. Πάλι δεν ευθύνομαι. (kinegire, βρες κ τίποτε άλλο, μήπως να σπούδαζες νομική ή ντεντεκτιβ;...)

αν σκέφτεσαι, όπως λες παραπάνω, ότι έχω ερωτική εμμονή μαζί σου τότε μάλλον σου αρέσει ο σαδομαζοχισμός δεν εξηγείτε αλλιώς.... όμως δεν κρίνω τα γούστα των άλλων, πόσο μάλλον τα δικά σου. Στο φόρουμ λοιπόν όταν γράφουμε κάτι μένει, μην μου ζητάς να απολογηθώ για τα δικά σου μηνύματα, ας μην τα έγραφες να μην τα επικαλούμαι.

Οπότε να με συγχωρείς αλλά έχω μια ειδική "πάθηση", βλέπεις είμαι αλλεργικός σε άτομα όπως εσύ, που δηλώνουν όπως ο "δάσκαλος" σου ο "αρχικομμωτής", ότι θέλουν να φτιάξουν την ειδική εκπαίδευση, υποστηρίζοντας το "μαγαζάκι" που δουλεύουν ή αποφοίτησαν, εις βάρος όλων των άλλων. Αυτοί οι "επιστήμονες" μου προκαλούν διάφορα... οπότε οφείλω να ενημερώσω τους συναδέλφους μου εδώ να έχουν τον νου τους να ξέρουν τι κίνητρα έχουν οι αυτόκλητοι "σωτήρες".... αν δεν σου αρέσει "κουρμπετόπαιδο" δεν μπορώ να κάνω κάτι... είμαι αλλεργικός όπως είπα...  :-*
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2015, 09:25:25 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος katerina15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5215 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 10:10:04 μμ »
καλησπέρα σε όλους μήπως κάποιος γνωρίζει πιθανά θέματα για το 510 "Αρχές και μέθοδοι ποιοτικής και ποσοτικής έρευνας" Δεν ξέρω τι να διαβάσω Το φοβάμαι σαν τις αμαρτίες μου και το δίνουμε με κλειστά βιβλία
σας ευχαριστώ Δώστε κανά χεράκι να το περάσουμε...

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5216 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 10:47:42 μμ »
καλησπέρα σε όλους μήπως κάποιος γνωρίζει πιθανά θέματα για το 510 "Αρχές και μέθοδοι ποιοτικής και ποσοτικής έρευνας" Δεν ξέρω τι να διαβάσω Το φοβάμαι σαν τις αμαρτίες μου και το δίνουμε με κλειστά βιβλία
σας ευχαριστώ Δώστε κανά χεράκι να το περάσουμε...

1. εννοια, ειδη και στάδια της επιστημονικής έρευνας
2. ερευνητικές στρατηγικές
3.μέθοδοι δειγματολοψίας και μέγεθος δείγματος
4.μέσα συλλογής δεδομένων
5.έννοια και είδη μεταβλητών
6. περιγραφή - ερμηνεία ενός πίνακα ή διαγράμματος
7. δείκτες συνάφειας και δείκτες κεντρικής τάσης (μέσος όρος, διάμεσος, δεσπόζουσα τιμή)
8. τί είναι ένα στατιστικό σφάλμα
Αυτά τα πολύ sos για κάθε εξέταση τέτοιου μαθήματος
καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5217 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 10:52:26 μμ »
καλησπέρα σε όλους μήπως κάποιος γνωρίζει πιθανά θέματα για το 510 "Αρχές και μέθοδοι ποιοτικής και ποσοτικής έρευνας" Δεν ξέρω τι να διαβάσω Το φοβάμαι σαν τις αμαρτίες μου και το δίνουμε με κλειστά βιβλία
σας ευχαριστώ Δώστε κανά χεράκι να το περάσουμε...



Ο Γιασεμής μας είπε πως τα θέματα θα είναι κατανόησης και δεν θέλει τίποτα να μάθουμε απ' έξω. Αν έκανες την εργασία βήμα βήμα, όπως μας είπε, λέει πως δεν θα αντιμετωπίσουμε κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5218 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 12:05:21 πμ »
1. εννοια, ειδη και στάδια της επιστημονικής έρευνας
2. ερευνητικές στρατηγικές
3.μέθοδοι δειγματολοψίας και μέγεθος δείγματος
4.μέσα συλλογής δεδομένων
5.έννοια και είδη μεταβλητών
6. περιγραφή - ερμηνεία ενός πίνακα ή διαγράμματος
7. δείκτες συνάφειας και δείκτες κεντρικής τάσης (μέσος όρος, διάμεσος, δεσπόζουσα τιμή)
8. τί είναι ένα στατιστικό σφάλμα
Αυτά τα πολύ sos για κάθε εξέταση τέτοιου μαθήματος
καλή επιτυχία

χαχαχαχα είσαι ΘΕΟΣ !!!
ρε αθεόφοβε, αράδιασες 8 γενικότητες λες και έχεις σχέση με το εν λόγω μεταπτυχιακό και το συγκεκριμένο μάθημα.... άσε να απαντήσουν αυτοί που φοιτούσαν ή φοίτησαν για το τι θέματα πέφτουν! εντάξει την έχεις δει λίγο "σωτήρας" αλλά έλεος !!!
να είσαι καλά πάντως με έκανες και έκλαψα από το γέλιο βραδιάτικα  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5219 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 01:15:12 πμ »
χαχαχαχα είσαι ΘΕΟΣ !!!
ρε αθεόφοβε, αράδιασες 8 γενικότητες λες και έχεις σχέση με το εν λόγω μεταπτυχιακό και το συγκεκριμένο μάθημα.... άσε να απαντήσουν αυτοί που φοιτούσαν ή φοίτησαν για το τι θέματα πέφτουν! εντάξει την έχεις δει λίγο "σωτήρας" αλλά έλεος !!!
να είσαι καλά πάντως με έκανες και έκλαψα από το γέλιο βραδιάτικα  ;D ;D ;D
Αυτο ηθελα να πω και εγω. Καλε, αλλο μεταπτυχιακο δεν τελειωσε ο τυπος;?;?;?
Καμια σχεση αυτα που γραφει. Ο μεσος ορος, η διασπορα και η επικρατουσα τιμη δεν ηταν προτεινομενα απο τον καθηγητη για διαβασμα (ειχα τον Μουσουλιδη). Αυτα που αναφερει ειναι τα θεωρητικα που πλαισιωνουν το μαθημα. Σε μενα επεσαν καποιες ερωτησεις πολλαπλης για θεωρια και απο πρακτικο αναφερε καποιες ερευνες και ηθελε να πουμε τι μεθοδο θα χρησιμοποιουσαμε(ποιοτικη, ποσοτικη κτλ) και ερωτησεις με ποσοστα. Ηταν αρκετα και απαιτουσαν χρονο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2015, 01:20:08 πμ από marilou1981 »

Αποσυνδεδεμένος katerina15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5220 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 02:09:40 πμ »
Μαριλού όταν λες ποσοστα τι εννοείς σας έβαλε να κάνετε υπολογισμούς ή να διαβάσετε πίνακες
Παιδιά σας ευχαριστω όλους για τη βοήθεια

Αποσυνδεδεμένος sasjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5221 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 03:34:06 μμ »
Παιδιά, για να γίνουμε 6/8 δεν είναι ανάγκη να προστεθεί μάθημα, ας κάνουν 1 υποχρεωτικό από section A και να βάλουν άλλον 4 από τα επιλογής, αντί για 3. Πάμε στα 7/9 και είμαστε οκ, αυτό τουλάχιστον για όσους δεν έχουν πάρει και τα 3 από section A, B.

Αλλά έτσι δεν θα μπορούν να αυξήσουν 1000 ε το κόστος.

Επίσης, για όσους νέους αρπάζονται με τους παλιούς, χαλαρώστε, και συ θα/όταν γίνεται παλιοί τα ίδια θα λέτε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160630
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.